Boule na čele

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EmaWoodson  17.06.12 19:57
Boule na čele

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli tu není náhodou někdo, kdo by měl jako já bolestivou boličku na čele? Objevila se mi asi před čtrnácti dny, pokud vím, tak jsem se nepraštila a nic, ale zpočátku to tak bolelo, jako když se člověk praští nebo jako spálená kůže. Myslela jsem si, že se mi udělá nějaký podkožní vřídek, ale po tolika dnech stále žádná změna, na kůži není vůbec nic vidět, ale nahmatala jsem si malou bouličku nahoře uprostřed čela asi centimetr pod úrovní vlasů. Bolí při dotyku, někdy o tom ani nevím, někdy z toho bolí celé čelo a pak i hlava. Boulička je nepohyblivá, jakoby na lebce normálně kostěnná. Dlouhodobě trpím zvoněním v hlavě a hučením v levém uchu, dostala jsem betahistin, ale ten se začal užívat až po objevení boule a nepomáhá na nic zatím. Prosím o radu… :,(

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 18.06.12 09:31

Tady Vám asi moc nepomohu. Spíše by to chtělo objednat se na rehabilitaci a ultrazvuk. S doporučením lékaře to hradí pojišťovna. Opravdu jste mně zaskočila, nevím co by to mohlo být. Kdyby jste po popisovala v patě, řekla bych, že je to ostruha. Ale přiznám se, že za celých 30 let, co toto dělám, jsem podobný případ neměla. Ale našla jsem jediné. M.Treben na zatvrdlé uzliny doporučuje obklady z jitrocele a to tak, že omyté listy rozválíte válečkem, nebo rozklepete paličkou, z babských rad vím, že prý nejlepší je list pokousat, dáte na náplast s polštářkem a přilepíte tak, aby bylina byla na bouli. Jitrocel může být obojí kopinatý i širokolistý. Víc pro Vás udělat nemohu je mi líto. Jen když si dáte registraci, tak po mně nemusíte pátrat, kliknete na mojí obálku a dostanete se do mé soukromé stránky, tam mně redakce upozorní vždy. Na diskusi jen tam, kde mám něco rozdělaného. Až mně najdete poprvé, tak pak už mi vždy můžete psát rovnou.

EmaWoodson  18.06.12 17:15

Děkuji moc, zajdu si k lékaři a dám vědět, co mi na to řekne on… ;-)

Bábina
1450 příspěvků 23.06.12 11:28

Budu ráda, když se ozvete. Bábina

EmaWoodson  23.06.12 16:37

Tak jsem byla u doktora a opět jsem si tam připadala jako pitomec, cosi vymýšlí… Poslal mě tedy na rentgen hlavy, ale jestli na tom nebude nic vidět, což při svém lékařském štěstí předpokládám, tak se mi stejně vysměje a já si na tu bolest budu muset zvyknout… Ještě mám jít na oční, ale od toho asi boule nerostou, takže tam mi nepomůžou asi. Jen mi přišlo divné, že se pořád zabývají bolestí hlavy a člověk jim prostě ani po stopáté nevysvětlí, že normálně ho hlava nebolí, ale že cítí na čele bouli a ta ho bolí. No, fakt to nedokázali pochopit… :(

Bábina
1450 příspěvků 23.06.12 19:48

Souhlasím s Vámi, že někdy si u některých lékařů připadá, že je mentálně postižen. Zkuste tu kašičku z jitrocele, jestli se boule nerozpustí. Protože to co popisujete opravdu vypadá jako ostruha. Ale ty se dělají na patě. Neudělali nějaký náběr, nebo něco z té boule? Uchází mi smysl, proč máte jít na oční, když máte tinitus(zvonení v uších)to by spíše chtělo OLR a proměřit tlak v učních cévách. Zkuste na to dát si vatu do ucha a na ni nakapejte pár kapek buď švédských bylin, nebo kozlíkových kapek. Ostruha ale může být klidně podle mně kdekoliv, protože je to usazenina z kyseliny močové. Zkuste ještě kosmetický salon, kde pracují s ultrazvikem. Třeba pomohou. Protože na tu patu se ultrazvuk dává.

EmaWoodson  25.06.12 23:00

Děkuji, zkusím, mohlo by to být ono, co by ne. Jinak na ORL chodím, tam jsem dostala na zvonění Betahistin Actavis. Ještě uvidím, jak dopadnu a pak bych kdyžtak zkusila určitě ten jitrocel a nebo ultrazvuk, to se ještě uvidí, třeba to ještě samo odejde… ;-) Jinak na oční mě poslal hlavně proto, že mám -8 dioptrií a kontaktní čočky a už jsem dva roky nebyla, takže tak… ;-) Díky zatím, ještě napíšu… ;-)

Bábina
1450 příspěvků 25.06.12 23:35

Aha, tak to oční je OK. Už jsem se vyděsila, ře je to kvůli té bouli. Hledám co by to mohlo být, ale abych řekla pravdu nikde nic. Už jsem se poptávala i mezi kolegy a všichni jen píší, zda jsem si to nevymyslela.

EmaWoodson  27.06.12 12:29

No, tak rentgen ještě není, dneska jen oční. Prý mám úplně zdravé oči, tedy až na ty dioptrie… :D Včera jsem se probudila s nateklým celým čelem, už i přítel uznal, že to vypadá dost blbě. Podle doktora si to dělám asi sama nervama, tak jsem prostě za pitomce, no… Zkoušela jsem jitrocel, doporučili mi taky dubovou kůru, tak obkládám a čekám, co pomůže. Zatím to aspoň splasklo a pak se uvidí podle rentgenu… ;-)

Bábina
1450 příspěvků 27.06.12 12:58

Nám ještě jeden návrh. Zaregistrujte se aby jste dostala obálku jako já. Kliknutím na mojí obálku se dostanete do mé souktomé poradní zony. Protože v dikusi si nemohu dělat reklamu, tam Vám napíšu možnou variantu.

EmaWoodson
3 příspěvky 27.06.12 22:48

Tak jsem registrovaná… ;-)

Anaela  01.04.13 11:39
Boule na čele

Dobrý den,
mám podobný možná stejný problém, na čele se mi čas od času udělá malá boule, taková opuchlina co při dotyku bolí, ale po pár dnech zas zmizí. Teď jsem se ale probudila s boulí přes půl čela (na tom samém místě jako vždycky). Uprostřed je boule tužší a zarudlá. Možná nějaký zánět? Jsem na půl roku v zahraničí a nechce se mi tu chodit k doktorovi. Máte nějakou radu?
 Děkuju

EmaWoodson
3 příspěvky 01.04.13 19:10

Ahojky, tak já jsem tedy dopadla tak, že mi po dvou rezonancích řekli, že mám uprostřed čelní kosti ložisko, které tam nemá co dělat a že bych ho měla nechat odstranit. Takže jsem byla na operaci a ukázalo se, že to byla poúrazová léze, nejspíš jak jsem si v pěti letech natloukla hlavu. Nicméně přichází v úvahu eosinofilní granulom nebo osteolitická ložiska, pokud se to týká kosti a věřte že jsem si taky nemyslela, že to je až v kosti, ale zdálo se mi, že jen pod kůží. Vypadá to, že se mi to nějakým mně neznámým důvodem rozdráždilo po x letech a několik týdnů se mi to opakovaně a dost bolestivě ozývalo a pak už nic. Hlavně se neděste, může to být vážně jen zánět nebo všechno to, co tady bábina psala, ale rozhodně si nechte někdy udělat rentgen hlavy, aby jste měla jistotu, že to není nic horšího. ;-)Mně na tu bolest nic nezabíralo, prostě to časem přešlo a pak už mi to vyřízli, ale zkuste ten jitrocel nebo dubovou kůru, protože podle vašeho popisu to vážně vypadá spíš na něco zánětlivého, když to i zarudlo a tak. No, dejte vědět, jak jste dopadla! ;-)

já 2  03.06.13 18:10
boule na čele ....

Zdravím nevím co dělat? Něco podobného se stalo i mé dceři. Trpí migrénami tak 2-3 roky nikdy u doktora s tím nebyla. minulou středu celé odpoledne bolela hlava, pak to zaspala a probudila se s docela velkou boulí na čele! Snažila se jí zatlačovat dovnitř nebolelo jí to a během 24 hodin téměř boule odezněla, jen mírné vyvýšení…už se jí to stalo 2×.Je přechodně v Praze a doktory na Moravě, kam se nejdřív obrátit???díky za jakoukoli radu…

EmaWoodson
3 příspěvky 06.06.13 12:10

Dobrý den, doporučuji rentgen a CT hlavy a nenechte se uchlácholit doktorem, že to nic není. Budete muset k obvodnímu, aby vám to napsal… ;-)

katter
1 příspěvek 13.07.14 20:14

Dobry den mohli by jste mi prosim poradit. Muj kluk dneska vstal a mel velkou bouli na cele a kdyz si to zmackne je vetsi poradite mi?:/

Váš příspěvek