Bolest krčních uzlin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jennkie  24.10.10 20:13
Bolestivá krční uzlina

Dobrý den, mám už přes týden bolestivou pravou krční uzlinu, co je však podivné, nic jiného mi není. Uzlina bolí na pohmat i při sklonění hlavy na pravou stranu, v krku mě ale nebolí, nemám teplotu, nemám kašel ani žádné jiné příznaky, kromě chronické rýmy, kterou mám už skoro deset let a kterou tedy nepočítám jako příznak. Byla jsem s tím u doktorky, ta mě prohmatala a podívala se do krku, nic moc toho ale nenašla, dokonce mi naměřila teplotu pouhých 35,5. Když doktorka nevěděla, co se mnou lepšího, tak mi předepsala protizánětlivý Ibuprofen, s tím, že mě pošle na testy, když to nepomůže. Už je to 5 dní a uzlina stále bolí, ale jinak se cítím úplně zdravá, dokonce velmi dobře, vzhledem k tomu, že jsem měla dlouho problémy s imunitou. V rámci obrany proti podzimním epidemiím mi před měsícem imunoložka naordinovala Isoprinosine na podporu imunity, který mám brát šest týdnů.
Jaký je váš názor, co může způsobit tento ojedinělý příznak, protože jen tak to není, bolest by měla znamenat zánět, ale čeho, když mi nic jiného není?

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 27.10.10 18:36
Bolesti krčních uzlin

Na PC těžko mohu určit přesně co to je,protože v uzlinách kdeloliv se může hromadit linfa,mohou se udělat kamínky ,nebo nádorky ba i rakovina.Ale nebojte,ta bolí až v posledním stádiu.Paní doktorka Vás měla poslat na krční a né Vás cpát Ibubrufenem.Na krční optavdu jděte,udělají Vám sono a hned budete vědět která bije.Zatím než se Vám dostané správné léčby kupte v bilinkách listy kostivalu,které trochu na sítku napaříte aby změkly.Pokud nebude kostivat tak list z bezinek udělá stejnou službu.Ten si ještě stihnete natrhat.Sušenou bylinu napaříte,čerstvou buď nahřejete v mikrovlnce jen na vlažno ,nebo stačí přežehlid v utěrce.Krk si natřete nejakým krémem a přidáte bylinkové listy jako obklad a ovážete,Nejlépe na noc.Pít by jste měla čaj na čištění krve,nejlépe s červenou řepou.Ale pokud není kopřivy udělají stejnou službu.A na to krční opravdu jděte,protože,pokud to budou kamínky ve slinné žláze nebo tukové nádorky,musí ven.Jinak se problém potáhne.S Ibu­profenem prosím opatrně.Neberte ho na lačno a zapíjejte teplím nápojem.Jinak na záněty a teplotu je výborný ,ale leptá žaludeční stěnu a mohla by jste si přivodit ještě žaludeční vřed.Přeji Vám brzské uzdravení.

Jennkie  27.10.10 19:13

Dobrý den, díky za rady, byla jsem od té doby na krevních testech, dokonce i na mononukleozu, ale nic nezjistili, takže jsem asi zdravá, uzliny mě už skoro nebolí, tak nevím, co to bylo.
Ale je možné, že se to v krvi akorát neukázalo, mám za sebou imunitní léčbu a moje obrana celkově se chová, jak chce. V březnu mi málem prasklo slepé střevo a krvinky dělaly, jako by nic.
Vypadá to, že Ibuprofen pomohl, uzlina už mě nebolí a jinak mi je opravdu dobře, tak uvidím, jestli se mi bolest vrátí po dobrání Ibuprofenu nebo jestli se projeví něco jiného, v tom případě ke krčnímu půjdu.

Jennkie  27.10.10 20:07

Ted by mě ještě, paní Bábino, zajímalo, co byste mi poradila jako prevenci žaludečních vředů :) Brala jsem Ibuprofen třikrát denně do dneška a když už jsem se vyhnula nemocným uzlinám (doufám), tak bych nerada měla problémy s vředy. Děkuji za podnětné rady!

Bábina
1450 příspěvků 28.10.10 14:05
Uzliny

Asi bych si v lékárně koupila nejprave lakmusový papírek na otestování moči,je ji kyselá nebo zásaditá a podle toho bych upravila eventualně stravování , ale v každén případě pro žaludek a upravení jeho funkce po takovém náporu . Nejlepší je syrová nebo kvašená zelenina.Ne nakládaná.Myslím tím kvašení bez octa.Lze zakoupit ve zdravé výživě.A hlavně teď pozor na vše kyselé i ovoce.Protože Ibubrufen a ostatní podobné preparáty jsou s kyseliny se strašně dlohým jménem a mohla bych to napsat špatně.Tedy upravit stravu,masa pokud musíte tak bíle a málo a hlavně čerstvou nebo kvašenou zeleninu.A to tak dlouho tokud vaše moč nebude vykazovat vyčištění organismu.Také pomáhá čistící čaj s červenou řepou nebo výtažek aloe vera.Pokud jste lék brala tak dlouho,že musíte mít obavu o zařívání.Jinak stačí upravit vyvážene stravu ovoce dopoledne a zeleninu odpoledne a večer.A tělo si poradí samo.Nebojte,naše tělo není stroj co potřebuje jednou za čas generálku a ani uzlíček čehosi co neví co dělá.Stačí,když si nahoře na této stránce kliknete na babské rady a najdete si tam čistící kůru a jednou za čas jí použijete.Já ji obvykle držím z jara a teď abych připravila tělo na zimu.Tělu stačí napovědět a ono už si sano najde cestu která je nejlepší.Jsem ráda ,že Vaše uzliny dostaly rozum a uzdravily se.

barinečka  23.04.12 13:49

Dobrý den, Chci se zeptat před týdnem jsem dostala zánět uzlin a dostala jsem antibiotika dnes jsem šla na kontrolu a pan doktor na krčním mi řekl že jsou ještě zvětšené a mám přijít za 3 týdny na kontrolu jestli se zmenšily.Bojím se aby to nebyla rakovina.Co myslíte?Děkuji.

MišelkaX
2 příspěvky 24.06.12 10:29
@Jennkie píše:
Dobrý den, mám už přes týden bolestivou pravou krční uzlinu, co je však podivné, nic jiného mi není. Uzlina bolí na pohmat i při sklonění hlavy na pravou stranu, v krku mě ale nebolí, nemám teplotu, nemám kašel ani žádné jiné příznaky, kromě chronické rýmy, kterou mám už skoro deset let a kterou tedy nepočítám jako příznak. Byla jsem s tím u doktorky, ta mě prohmatala a podívala se do krku, nic moc toho ale nenašla, dokonce mi naměřila teplotu pouhých 35,5. Když doktorka nevěděla, co se mnou lepšího, tak mi předepsala protizánětlivý Ibuprofen, s tím, že mě pošle na testy, když to nepomůže. Už je to 5 dní a uzlina stále bolí, ale jinak se cítím úplně zdravá, dokonce velmi dobře, vzhledem k tomu, že jsem měla dlouho problémy s imunitou. V rámci obrany proti podzimním epidemiím mi před měsícem imunoložka naordinovala Isoprinosine na podporu imunity, který mám brát šest týdnů.
Jaký je váš názor, co může způsobit tento ojedinělý příznak, protože jen tak to není, bolest by měla znamenat zánět, ale čeho, když mi nic jiného není?

dobrý den,
mohla bych vědět jak jste dopadla? mám úplně stejný problém, sice teprve druhý den, ale vyděsilo mě to.. nemám žádné jiné příznaky, ani horečky nic, tak jsem chtěla vědět jak probíhaho další vyšetření a jak vše dopadlo. děkuji.

Batamanka  01.09.12 19:56
bolestivé uzliny

Zdravíčko všem..řeším podobný problém, ale mám za to, že to je příznak průvanu. V práci při horkém počasí nejde uhlídat, aby byly všechna okna zavřená a tak v jeden den byl pořádný průvan horkého vzduchu. Odcházela jsem domů uplně vyčerpaná a měla jsem pořádně nafoukáno v uších, bolest hlavy, zad atd. Do dvou dnů mě začala bolet uzlina na krku a šlo to do celé levé části hlavy. Já tedy doufám, že to brzo přejde a je to opravdu jen z průvanu. Kdyby něco zaměřím se na Vaše rady.

Nia.Terry  22.04.13 20:18
Uzliny

Dobrý den, mám podobný problém… Bolí mě asi cca 3 měsíce. :( Z kažé strany krku uzliny když se jich jen dotknu… Myslela jsem že to třeba budou natažený svaly na krku tak jsem to moc neřešila. Nic mi není nemocná nejsem.. Horečky nemám rýmu nemám ani v krku mě nebolí.. Mám si radši zajít k lékaří? Co by to mohlo být? Proč mě to bolí? Díky za odpověd… :)

tereza3939  01.08.13 14:49

Ahojky, mám taky takovej problém. Ale bolestí uzlin trpím už tak čtvrtý měsíc…byla jsem u obvodní, která řekla v pohodě…ani krev mi nebrala jen mě ohmatala…uzliny se zvětšily tak jsem šla na ORL odtamtud mě poslali na SONO, mam 3 uzliny na práve straně a jednu na levé… prý to mám z toho že jsem byla na vytrhnutí zubů… fajn beru… proč by né..ale znepokojuje mě, že uzliny nemizí, bolí, bolí mě z toho uplně polovina celé hlavy a nemůžu spat na pravé straně kde uzlinky mám..známá mi radila ať jdu stím přímo na chirurgii, že tam mi pomůžou…tak nevím.. :|

Maria Ped.  06.08.15 09:28
Bolest krčních uzlin

Dobrý den, Bolí mě levá krční uzlina. Už je to druhý den. Nemocná nejsem, cítím se naopak velmi zdravá. Bolí mě při pohnutí hlavou, kdy dochází k natažení svalů na levé straně krku. Řekla jsem to projistotu rodičům, včera jsem to matce ukazovala a dnes jí řekla že mě to stále bolí, ale řekla, že simuluji že není možné aby mě to začalo nenadále bolet. Mám trochu obavy. Předem děkuji za odpověď.

Váš příspěvek