Bolesti kloubů a špatné držení těla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smailik3  22.02.11 21:39
Bolesti kloubů

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o radu.
Je mi 24 let a již několik měsíců mě bolí klouby, a to i když ležím (nohy, ruce, ramena). Nevím jak bych to popsala. Ten pocit je jako, když jste rostli, taky vás všechno bolelo. Je to spíše tupá bolest.

Bohužel mě to bolí občas i v klidovém režimu. Když mám delší zátěž na klouby (turistika, cyklistika, inline brusle, plavání /v poslední době/) tak je to intenzivnější. Všechny sporty dělám rekreačně.

Již před několika léty jsem navštívila ortopeda, ale ten mi řekl ať klouby nenamáhám, čili nechodím po schodech, nejezdím na kole.

Také trpím na páteř, tam mi řekli, že mám špatné držení těla a ploché nohy, mohlo by to s tím souviset?

Předem děkuji za odpověď.

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 24.02.11 10:40
Bolesti klobů

Prohlédněte si celou diskusi na několika stránkách už Vaše téma běží,Také se podívejte do babských rad(nahoře na stránce je nabýdka).A ke špatnému držení těla,to srovná několik dobře provedených cviků,které tu popsat by vyžadovalo mnoho času.Proto raději požádejtě Vašeho lékaře,ať Vám dá leták se cvičením na páteř.také to seženete v některých lékárnách ale určitě v rehabilitačních centrech.Tam to mívají na stolku k volnému použití a nejaká rehabilitace,by neškodila,požádejte lékaře o doporučení.Na to aby Vás už od teď omezovalo Vaše vlastní tělo jste mladá a Váš ortoped je z prominutím.­....Nesmí se tu použít slovo,které bych ráda napsala ,nebo mně smažou.Pokud si s nějakým obkladem z babských rad nebudete vědět rady,napište.Teď by to tedy chvíli klidu chtělo,ale zbavit Vás cvičení a pohybu nastálo je proti přírodě.

smailik3  24.02.11 17:37

cviky už nějaké mám, ale stejně to nepomáhá, i když cvičím. Snažím se pravidelně protahovat, chodit na masáže…pohyb teď přes zimu omezuji, nechodím na lyže, rotopedu se vyhýbám, jen chodím jednou týdně tančit Salsu. Jinak děkuji za babské rady, určitě vyzkouším.

Bábina
1450 příspěvků 25.02.11 17:06
Bolesti kloubů.

Vy nepotřebujete nějaké cvičení,vy potřebujete speciální cviky na správné držení těla.Co takhle pí.Mojžíšovou,nebo dechová cvičení na mobilizaci páteře a žeber.tady nejde ani tak o ten pohyb ale o jeho provedení.Pokud vím tak k tanci Salsy je držení těla základ.A nemys­lete,že vám 2O min nápravného cvičení jednou za týden pomůže.Řekněte si o rehabilitaci a ráno se postavte patama ke zdi nebo dveřím,přitlačte celou délku těla ke zdi,bradu zkuste zatlažit co nejníže do dolíčku na krku,bez ohybaní hlavy a ramena se snažte přitahnout jakoby k hyždím.Pokud někde cítíte bolest tam je problém a ten je nutné rozcvičit a rozmasírovat.Stačí když to uděláte každé ráno 2× plus další věci a tělo si uvědomí,jak má stát.Maše buňky paměť neztrácejí,to jen mi si děláme pohodlí,špatným a uvolněným postojem či sezením.

smailik3  02.03.11 15:05

cviky paní Mojžíšové znám a provádím. Jen jsem se chtěla zeptat co mám dělat s bolestí kloubů. Včera jsem měla dvě hodiny salsy a dnes mi klouby dávají zabrat. Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 03.03.11 10:00
Bolesti nohou

Zřejmně si Vaše nohy na ten záběr teprve vzvykají.Bylo by dobré,zatěřovat klouby pomaleji,I když cvičíte,tak Salsa je podle mně hlavně o pohybu nohou.Chtělo by to dávky přidávat postupně a když už to přeženete namažte si bolavá místa koňskou mastí.Nebojte ,není z koně ani pro koně,ale prý má sílu koně.A možná by to už chtělo nasadit alespoň 2× za rok nějaký geladrink nebo podobnou výživu pro namáhané klouby.Protože mám dojem,že moje rada o zvolnění zátěže nepadne na úrodnou půdu.Domácí rady z toho co je doma najdete na babských radách.Ty jsou nahoře na této stránce.Tam si na ně klikněte a můžete si vybrat to,co Vám bude vyhovovat .Ale u Vás to není nemoc,jen „přecvičení“to se občas stane.Přeji Vám ať se Salsa daří,ale zvolnit. :-)

Mirka748  31.05.14 20:52

Dobrý den, na bolesti kloubů mi pomohl přípravek Colafit, možná stojí za vyzkoušení :)

Váš příspěvek