Bolest zápěstí a rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kritina  27.07.12 18:53
Bolest zápěstí a rukou

Dobrý den,

jsem celkem zoufalá. Je mi 17 let a už asi 4 roky mě trápí bolesti v kloubech. Nikdy jsem neutrpěla vážný úraz rukou, proto mě překvapilo když mě na podzim 2008 začalo bolet pravé zápěstí, sportům se nevěnuji a ruce jsem nikdy nijak zvlášť nenamáhala, než se bolesti oběvili nijak jsem neměnila svůj životní styl ani nezvýšila jakýmkoli způsobem zátěž. Začalo to nepravidelně se opakující ostrou bolestí bodající do kloubu zápěstí na hřbetu ruky. Myslela sem že to nic neznamená a s návštěvou lékaře jsem vyčkávala, asi po čtvrt roce byla bolest nesnesitelná a vyhledala jsem pomoc ortopeda. Bolest se ze začátku trochu snížila a opakovala se méně, pak ale zase všechno přestalo fungovat a bolest se stupňovala. Léčila jsem se mastmi, léky a rehabilitacemi (elektroléčba, vodoléčba, cvičení, masáže). Mám doma i ortézy a námaze se vyhýbám. Podstoupila jsem různé lékařské vyšetření (rentgeny, ultrazvuky, odběry krve…). Během těch 4 let jsem byla u 5 různých ortopedů a nikdo mi neřekl co mi je, navíc se bolest stupňuje a rozšiřuje dále, trpím již bolestmi v obou zápěstích, loktech a rameni pravé ruky, dále mě začalo bolet i v koleni. Už si nevím rady, bolest je velmi intenzivní a trvá pár hodin ale i několik dní až týdnů, když to zabolí cítím silnou únavu, bolesti hlavy a ztrácím chuť k jídlu.

Předem děkuji za odpověď
Kristina Stratilová, 17 let

Reakce:

Akinka77  13.11.12 20:14
Bolest pravé ruky v zápěstí

Dobrý den,
už jsem z toho neštastná. Mám tak 5 let problémy se zápěstím. Lékaři mi to dávali do sádry, ortézy, taky mi dělali chirurgický zákrok a nic.Je to nesnesitelná bolest, úraz jsem neměla, ruku nenamáhám, tak nevím :( Byla jsem u několika lékařů, nikdo mi nedokáže říct, co s tím mám.

Předem děkuji za odpověď
Akinka

Kráča  28.04.14 21:07
bolest zápěstí pravé ruky

:mavam: Více než dva měsíce mě začalo pobolívat zápěstí pravé ruky. Přes 20 let pracuji denně na počítači a začínaly se mi tvořit karpální tunely. Lékařka mi doporučila pít magnezii. Asi po dvou týdnech pití této minerálky zápěstí opravdu přestalo bolet.

Gábi257  31.05.14 20:57

Dobrý den, měla jsem bolesti s klouby díky sportu - tenisu, začala jsem brát Colafit a o mnoho se to zlepšilo

Jana 79  15.06.14 23:52
bolest ruky

Dobrý den i já jsem měla asi před rokem problém s pravou rukou ale pracuji manuelně
tušila jsem že není něco v pořádku až mě napuchla ruka hlavně prsty palec, ukazováček i prostředníček, k tomu u zápěstí se mi utvořila bulka a ruka bolela i žíly natekly. Pak jsem při práci najednou elektrika do palce brněl a nemohla jsem s ním pohnout. Zánět šlach a pomalu 2 měsíce doma a po roce mě bolí opět pravá ruka ale u loktu. Nevím co bude dál jen tuším že kdyby nebyla těžká situace na trhu práce změnit zaměstnání ale je tam honička né práce, jen co nejvíce honit…to je krédo skoro všude nik :zed: oho nezajímá co pak stres ruce dostávají pěkně zabrat a nikdo to neřeší…uhnat to je důležité.

Váš příspěvek