Bolest zad a potíže s dýcháním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

foldass  12.01.11 18:04
Bolest zad, potíže s dýcháním

Zdravím, je mi 16 let a poslední dobou mám takové zvláštní potíže. Začlo to nedávno tím, že jsem dělal kliky a najednou jsem jakoby nemohl popadnout dech, dýchal jsem hrozně rychle a měl jsem pocit nedostatku vzduchu. Asi za 10 minut to odeznělo. Podotýkám, že mě nic nebolelo, pouze byl problém s tím dechem.
Stává se mi teď občas i v klidu, že mám pocit nedostatku vzduchu, ale vždycky jenom na pár minut nebo i jen sekund. Už delší dobu před tím, než se mi to stalo poprvé, mě občas bolely záda, teď se to zhoršilo a navíc mi v nich ještě začlo křupat, někdy po křupnutí mi jakoby ztuhne nějaký sval na zádech. Zároveň mě občas píchne v hrudníku, u srdce, mezi žebry atd., dneska mám navíc pocit při nějakém pohybu jako by mi nějak přeskakovalo jedno žebro. Taky ještě mám takový zvláštní pocit jako by tlak mezi hrudníkem a břichem, ale jen občas.
Nevíte někdo co by to mohlo být? Je to jen od těch zad? Už dřív jsem míval problémy s páteří, doktoři mě poslali na cvičení a za chvilku to bylo dobré.

Reakce:

Míra 8  13.01.11 17:03
Baňky

Ahoj,nejsem lékař a myslim,že by jsi ho měl navštívit,aby jsi něco nezanedbal,třeba něco se srdcem.Ty problémy co popisuješ potkaly mou matku,jezdila na masáže,elekroléčbu a ještě snad nějaké napravování.Já jako bývalý maser jsem to nechal na odbornících,ale když ani po těch procedůrách matka nemohla oloupat ani brambor,tak jsem přinesl baňky,udělal jsem si na ně kurz.Trvalo to asi půl hodiny a druhý den má maminka o bolesti nevěděla.Jestli máš tu možnost,tak to zkus,ale jen ty ohněm,ale jsem si jistý,že v tvém věku to bude jen něco s jedním obratlem,protože i neteř se musí napravovat skoro denně,rychle vyrostla a ta páteř není asi taková,jaká má být,ta má tu páteř celou rozhozenou.U ní to dělá hodně to že je líná,když makala v Anglii,tak jí nikdo nenapravoval a bolesti neměla,ty záda tam posilovala.Svaly drží obratle po hromadě a na místě.Napravuje se přibližně tak,lehni si doma na podlahu s rukama podél těla,hlavu na jednu stranu a uvolni se,nadechni se,vydechni a v tom ať ti někdo třeba pěstma ,nebo dlaněma zmáčne svaly co vedou kolem páteře,né přímo páteř,nejlepší je,když ten někdo zatlačí a hned na to jednou pěstí,nebo dlaní směrem nahoru a druhou směrem dolu pak on povolí,ty se opět nadechneš,vydechneš a tak po celé páteři,může stačit jenom zatlačit,ale mačkat s citem,ale taky né se jen dotýkat,většinou tam u každýho lupne a tak je to dobře,to se špatně vysvětluje,dělá se to odborněji,ale i takhle to naší rodině pomáhá.Požádej o to svou matku,ta se bude snažit ti pomoci,s kamarádem by jsi se u toho řechtal a kdoví jak by to dopadlo,opravdu to pomáhá.Zkus si i prstama promáčknout to místo,kde se spojují žebra s hrudní kostí i to by mohlo pomoci,jestli toto nezabere,tak už opravdové odborníky,léka­ře,zdar.

foldass  13.01.11 17:43

Díky, vyzkouším to, začal jsem už včera trochu si ty záda protahovat a pomalu se to zlepšuje.
Když si zmáčknu místo kde se žebra spojují s hrudní kostí, vystřelí mi bolest v horní části hrudníku, ale jenom když to zmáčknu vlevo u spodních žeber, co to je? :-D

foldass  13.01.11 17:47

Jinak si ale myslím, že nějaký takový ten tlak na hrudníku, co občas cítím, by mohla být i psychika, protože poslední dobou jenom co mě někde píchne, se vyděsím co mi zas je. Připadá mi že se strašně moc sleduju, ale nevím no :mrgreen:

Míra 8  13.01.11 22:45

To nevím co to je v tvém případě,u sebe vím,že když to promačkám,zachrupe tam,občas si s tím srovnám hrudní obratel,opravdu nejsem lékař a těžko by ti i on na dálku poradil.Taky jsem lítal ve 20 k doktorovi s prostatou,ten se většinou pousmál,řekl mi,že na to mam ještě čas a měl pravdu,taky jsem lítal na různá vyšetření a vždy bylo vše v pořádku,jestli tě nic moc netrápí,tak se věnuj jiným věcem,třeba holkám,já se v mládí věnoval chlastu,to nedoporučuji,nebo sportu.I zdravého člověka tu a tam někde píchne.

jozeepheg  02.02.11 04:52
záda

Bacha na věc. Osobně bych to nebral tak na lehkou váhu. Může se jednat o přehnané obavy, ale nemusí. Zpětně bych si nenechal už nikdy nikým namluvit, že jsem jen citlivka. Ujisti se, že máš v pořádku páteř a držení těla. I kdyby na krásně ano, vždy se při posilování doporučuje poctivě začít tím, že si dáš do pořádku záda a pak můžeš cvičit cokoli jiného. Ruce se asi dají cvičit bez toho, ale jinak vše ovlivnuje postoj.

Jájsem začal mít potíže také při klikování(příliš jsem se snažil posilovat), souviselo to s někde doporučovaným snižováním pod úroveň ramen. Píchalo mě, tlak na hrudi,žebrech,břicho těsně pod žebry,nemohl jsem se naplno nadechnout. Neřešil jsem to.
Později se nejspíše kvůl fyzické práci potíže zhoršily, po nocích jsem zcela vážně panikařil že umřu.
Když to asi po měsíci opadlo, šel jsem opět pracovat, tentokrát jsem si přetížil kolena, odešel s bolestmi a obnovenými problémy s dýcháním v plné míře. V rámci paniky i mimo ni jsem začal zažívat křeče, pocity že ztrácím kontrolu nad půlkou těla. Když jsem se příliš snažil dýchat(psychika mi tvrdí že se mi dýchá špatně), docházelo i k otravě kyslíkem, kde mi mravenčily ruce, ztrácel se v nich cit a celý jsem se klepal.

Celé to způsobuje skolioza o které jsem věděl, ale nikdo mě nevaroval že v horizontu měsíců bych mohl z plné kondice jít k probdělým nocím, úplném konci sportování a nulové šance na zastání fyzicky náročné práce. Postupně se cvičením dostávám do kondice, ale stejně se mi stávají neočekávaná okamžitá zhoršení na stav kdy už skoro křičím… To si pak říkám, kéž bych se zajímal víc o to co se děje tehdy dva roky nazpět, kdy jsem měl poprvé po klikování pocit, že něco není ok.

Teprve až ti nějaký neurolog řekne, že ti nic neni, tak to ignoruj a běž se věnovat těm holkám a chlastání… ehm… neslazeného čaje. :-D

Louise  02.02.11 11:35
bolest :hrudni kost a zebra

Zkuste se podivat na Tietzuv syndrom

foldass  03.02.11 18:12

jozeepheg:

Tak přesně to samé co tu popisuješ zažívám, ale já si fakt myslím že to je hlavně od strachu. Nejdřív jsem se i bál že by to mohlo být i něco se srdcem nebo tak, ale v mojem věku… Taky proto že třeba jenom když trochu klusám tak vůbec nemůžu ani popadnout dech… Ale vím o tom, že často když na to nemyslím třeba sedím úplně nakřivo a tak… takže jsem přesvědčený že to je od páteře… ale já doufám že cvičením zad se to spraví, chci od toho mít konečně pkoj a k doktorovi se mi nechce…

Bábina
1450 příspěvků 24.02.11 10:09
Bolest zad a špatné dýchání

Když dovolíte,já bych to typla na špatné přikloubení žeber k hrudní kosti a páteři.Zajděte si k lékaři ,i praktickému,ať Vám napíče rehabilitaci.Na mobylizasi páteřního bloku a žeber.Není to nic příjemného ,ale stačí pár sezení a dudete zase fit.Ověřit si mojí verzi můžete tak,že založíte ruce v bok,lokty vytočíte dopředu a co nejvíce se nadechnete do hrudníku.Ne do břicha.Musíte cítit dech jen v žebrech.Pokud to bolí,nebo vůbec nejde,okanžitě upalujte pro doporučení na rehab.A uvidíte ,že se Vám uleví.

m.i.s.a.02@seznam.cz  17.08.11 16:25

Ahoj, můžu se zeptat jak jsi dopadl? Ustoupila bolest?

Lavi  19.08.11 00:32
stejné potíže

Do detajlu jsem měl stejné potíže . Je mi 53let a 32 let pracuji jako řidič náklad. auta. Skončil jsem na ipce na týden .Nic. RTD všeho nic . Rehabilitace nic.Tři měsíce běhání po doktorech a nic závažného.Myslel jsem ,že každou chvíli umřu .
Nakonec jsem skončil u psychologa . Napsal antidepresiva a bylo po obtížích . Dodávám , že bolestmi zad trpím skoro denně od 25 let a při změně počasí se skoro nemohu hnout . Obtíže s dýcháním jsou ale pryč a bolest na hrudi také .Všichni přitom mysleli , že mám infarkt. Doporučuji bez studu navštívit psychiatra .

LiborB
24 příspěvků 20.08.11 15:12

Lavi,
jen doufám, že to s Vámi nesekne. Užívat antidepresiva je jako rozbít ukazatel paliva v nádrži. Můžete si myslet, že máte dost paliva, že žádný problém není, ale to jen proto, že je zamaskována kontrolka, která by ukázala, že je v nádrži prázdno. A to nemluvím o vedlejších účincích antidepresiv.

Pokud myslíte či cítíte, že máte psychický problém, tak proč neotestovat EFT nebo Kineziologii? Řada lidí ji na sobě otestovala s výbornými účinky a zbavili se svých potíží jednou prvždy. Už nikdy více nemuseli utrácet měsíčně za různé chemické přípravky, které jsou tělu cizí. Nicméně dobrý chiropraktik nebo osteopat udělá také dobrou práci. Pokud nepomohou 2-3 sezení EFT nebo Kineziologie a ani chiropraktik, pak se dá hledat dále. Užitečné informace najdete i v dokumentu Food matters (strava rozhoduje) dá se stáhnout legálne z internetu - treba na stránkách ulozto.

Zdraví Libor

LiborB
24 příspěvků 20.08.11 15:18

A ještě jsem samozřejmě zapoměl zmínit pobyt buď v geopatogenní zóně GPZ nebo ve stojatém mikrovlnném poli. To vzniká rezonancí různých elektromagnetických mikrovln jako třeba digitálního telvizního signálu s mobilním signálem, rádiovým, wifi apodobně. Když v tom člověk pobývá, začnou se u něj projevovat různé neduhy podle dědičných predispozic - stres, únava, záda, alergie, ...... U řidičů se to stává taky, protože musíte mít své pauzy nebo někde spát a těžko tedy dělat nákres jako v bytě, kde se pak zóně můžete vyhnout. Když zadáte do vyhledávače frázi jaderný šaman tak si najdete dostatek dalších informací. Antidepresiva jsou jen náhražkou.

Dr.House
622 příspěvků 22.08.11 20:08

antidepresiva nejsou nahražkou!

rlacike  10.09.12 20:49
myslim ze mam to same

Myslim ze mam to same…nemuzes se poradne nadechnout jako by ti rebra v tom branila..taky to krupani..mam to uz delsi cas a myslim ze to zacalo po dosti narocnem treninku v posilnovni…taky jsem nevedel co s tim..myslim ze prispevek BABINY je k tomu nejbliz…tak hura na rehabko…

IvulkaHav.  26.10.12 15:19
Potíže s dýcháním aj.-viz příspěvek

Dobrý den, jmenuji se Iveta a je mi 42 let. Můj problém je takový, že se mi špatně dýchá, a to i v noci. Někdy upadnu do bezvědomí-nevím, co se děje, mělce dýchám a probouzím se asi tak po minutě. Pomůže mi pouze stlačení nad plícemi, a tak se mi lépe dýchá. Jednou mě i kvůli tomu odvezla záchranná služba, ale nic mi nenašli. Obáváme se s rodinou, že by to mohla být rakovina jícnu a děsíme se toho. Pobírám léky Helicid od Zentivy. Na čas jsem je vysadila, ale teď je pobírám znovu, jelikož je mi na podzi nejhůř. Nejvíce mi dělá potíže dusno a chlad. Před týdnem mi úplně zdřevěněly nohy, až mě to donutilo k pláči. Prosím poraďte… Děkuji moc, Iveta… :|

zaskolacka45  04.12.12 10:11
problémy s dycháním při pohybu

Zdravím, zhruba před 6 lety sem spadla ze stolu, dopadla se sedavě ale na židli nebylo tam opěradlo a tím pádem sem narazila na tvrdo přímo na páteř mezi lopatkama. Něco pokřupalo, ale nic se nestalo, pak sem měla boleli záda, tak mě poslala doktorka na masáže, nechala sem si udělat RTG, na páteři byla hrčka,,prý způsobená nárazem, tím se to uzavřelo. Dnešní stav je takový, že když pohybuji horníčí části těla, na kole, tanec, tak to vypadá jako bych měla ještě jednu dychací trubici,,aniž bych se nadechovala tak při otevřeni ust jde slyšet vzduch jak podle pohybu pumpovalo kolo. Tehdá sem to předvedla na rehabilitaci sestřičce, ta byla v šoku, že to mám říci doktorce,,tak nad tím mávla rukou. Dělám vylučovací metodu.Ted sem byla na krčním pro jistotu,,tam je vše v pořádku, ted jdu na plicni, protože vím, že to není v pořádku,,ale nevím co, Pak už mi zbybá jen lekář na záda, Jinak sem zdravá, žádné horečky, kašel, ubytek vahy, prostě nic.Ale na páteři mezi lopatkama tam občas pichne, někdy tlak, jak kdy

AnetaBbb  04.12.12 21:25
Panická porucha

Nesouhlasím s LiborB. Může se jednat o panickou poruchu. A v tom případě jsou antidepresiva vhodnou léčbou. Zažívat každý den pocit strachu z toho, že zemřete při každém píchnutí - kdekoliv, není zrovna příjemné. Já osobně jsem prošla vyšetřením snad na každou nemoc, která přicházela v úvahu včetně boreliozy (i když klíště jsem snad za celý život měla jednou a to v dětství). Po všech těch vyšetřeních jsem si přišla při každé další návštěvě doktora jako simulující idiot, který si své problémy namlouvá a pro zviditelnění sebe samé vymýšlí. Protože psychiatra jsem již v té době navštěvovala, bylo mi sděleno, že určitě trpí panickou poruchou, která všechny mé obtíže. A ze začátku se hodně podobaly těm, které „foldass“ popisuje. A když říká že ho každé píchnutí vyděsí, měl by skutečně k psychiatrovi zajít. Není to na škodu, a pomůže to. Tak mu přeji hodně zdaru :mavam:

up-ir  18.12.12 15:43

Příteli, jsi sice mladý, aby jsi něco měl se srdcem, ale doporučoval bych ti nechat si ho kardiologem nechat zkontrolovat. Nedostatečné dýchání bývá projevem srdeční nedostatečnosti. Mazej k doktorovi a nepřemýšlej, nic nevymyslíš. Držím palce :P

Velcer---Monča  08.09.14 17:09
skolióza

Ahoj je mi 16 a zjistili mi lehkou es. skoliózu. Nevím co to přesně znamená, vím že to je s páteří ale nevím to přesně, na internetu jsem nic takového nenašla. Problémy se zády máme v rodině ale nikdo mi nic pořádně neřekne. Budu chodit na rehabilitace, pomůže to?

Dalibor7
213 příspěvků 08.09.14 19:15

Já mám velkou skoliozu krční páteře a pokud vím, žádná rehabka na to nepomáhá(nebo jen krátkodobě)a je to problém na celý život. Já s tím úspěšně bojují cvičením, které ti rád ukážu, pokud budě mít zájem a jelikož ještě rosteš, mohlo by toto cvičení skoliozu i vyléčit.

Jirkovy  11.09.14 15:11
Hey Hey

Pak bych doporucil relaxovat u dobre muziky. http://rockmag.cz/inzerce/?… je od Bruce Springsteena :D

Velcer---Monča  12.05.15 15:12

Mám lehkou es. skoliózu, hypermobilitu a teď mi ještě zjistili revmatoidní artritidu. Učím se na obor cukrář pro výrobu a vzhledem k tomu že to je fyzicky namáhavá práce, při které se dlouhodobě stojí si myslím že nebudu moci tuto práci vykonávat :(
Proto bych chtěla poradit kterou práci(obor) bych mohla vykonávat při mých zdrav. potížích.

• (nemám ráda dlouhodobé učení se(tzn. nechci práci, kde se musím učit milion věcí z papírů nazpaměť)).

Venda Hejátková  25.07.16 18:20

Dobry den :-) vim, ze muj dotaz asi nesouvisi ani tak s pateri, ale i tak se dovolim zeptat. Asi 10 dni mam potize se poradne nadechnout..je to takovy pocit, jako kdyby byl těžký vzdych nebo tak nejak..vydechuji v pohode, ale nadechnuti je trosku horsi..je mozne ze bych treba prechodila nejakou chripku nebo neco a nevim o tom? Protoze jsem nemela ani rymu ani kasel, nic..je mozne ze mi treba sedi neco na plicich bez jakychkoliv priznaku, ktere bych pocitovala?? Dekuji moc za odpoved, Hejátková.

Dalibor7
213 příspěvků 27.07.16 09:31

Naopak se ptáte na pravém místě.
Váš problém může souviset s páteří, toto se stává velmi často.
A pokud je to od páteře, lze to docela snadno vyléčit.
Napište mi do soukromé schránky mailovou adresu, pošlu vám návod jak na to.
Jen se zeptám, jestli Vás bolí pod lopatkou, nebo celkově trpíte na bolesti hrudní páteře?

Venda Hejátková  27.07.16 09:50

Aha takze rikate ze to muze souviset s pateri?? No ja mam problemy s HRUDNI PATERI uz asi 4 roky..jesnou jsem i chodila na rehabilitace..Ale tohle se mi za tu dobu jeste nestalo az ted..a je to uz asi 10 dni co se nemuzu moc dobre nadechnout..ale vydechuji v pohode..a to nejvic po ranu kdyz se vzbudim a po jakekoliv fyzycke namaze

Venda Hejátková  27.07.16 09:52

Pro Dalibor7 muj email je venda. h***

Edit admin - osobní údaje

pepina40  29.09.16 11:50

Dobrý den mám dlouhodobe spatne dychani nemohu se jak kdyby nadechnout musim se dodechovat coz mi zpusoboje premiru kysliku v krvy a je mi blbe az na omdleni a arytmie srdce mam bolesti mezi lopatkami a zebry a skoliosu patere pomuze někdo??dekuji

Dalibor7
213 příspěvků 29.09.16 18:34

Napište mi do soukromé schránky mailovou adresu.
Pošlu vám návod, jak si sám pomoci.

Gembik  22.11.16 10:07
Hrudni pater?

Hezky den, potrebovala bych poradt. Byla jsem v celku ve stresu, ale kdo dnes nebyva. :) po par dnich tlak na hrudi, nejhorsi, kdyz jsem sedela, lezela s podeprenou hlavou. Ve stoje to slo. Plice, srdce ok. Zjistili mi, ze mam vyboceny zebro z hrudni kost i. Proste je tam takovy dolik. Ale co mi uz nejvic stve je dychani. Dycha se mi dobre, ale pak mam nutkani na hrudi se nadechnout zhluboka, kdyz to chci potlacit tak musim zeeeejvat. Je to uz tajovy otravny, co s tim?? :) diky za rady :pankac:

Dan12345  22.11.16 11:07
Hyperlordoza

Dobry den. Jiz cca rok mam problem s donadechnutim. Obcas je to horsi, obcas je to lepsi. Mam take hyperlordozu (zakriveni patere), myslite si ze by to mohlo byt od toho? Jsem kurak, ale dle meho to od koureni nebude, je mi 25 let a kourim cca 7 cigaret za den. Kdyz jsem napriklad opily, tak se mi temer pokazde dycha dobre (to by mohlo ukazovat na psychiku - jsem trochu ve stresu, jelikoz mame hodne prace, ale nejsem nijak psychicky labilni a netrva to rok nebo dele). Budu rad za jakekoliv rady :)

Váš příspěvek