Bolest v levém podžebří

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eliot
15 příspěvků 29.01.11 10:36
bolest v pozebri

dobry den,prosim o radu ohledne meho manzela, uz asi tyden ma bolesti na leve strane hrudniku v oblasti pod zebry,rika ze je to jako by ho nekdo pichal nozem,bolest je pry vnitrni a vystreluje mu az k hrudni kosti,k lekari jit nechce nevim si s nim rady,je diabetik tipu 1,inzulin si picha uz 15let,manzelovi je 50let,je kurak,kamarad rikal ze to muze byt infarkt ale o tom pochybuji vzhledem k tomu ze bolesti ma uz tyden,napadl me spis zlucnik nebo pancreas,nebo take skriply nerv. prosim poradte.

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 06.03.11 11:23
Bolest v podžebří

Může to znamenat lecos,proto by bylo dobré aby manžel prošel EKG,že srdíčko je vpořádku a jinak tyto bolesti vznikají od páteře.protože přikloubení žeber k hrudní kosti se mírně vychýlí a vastane svalová křeč v nezižebří,Na to je nejlepří přidat hořčík,který je proti křečím a přesličkový zápar na krudník.Ale ten bych doporučila až po ekg.Protože to může být záležitost srdíčka nebo zůžená nějaká žíla nebo tepna,Prosím opravdu manžela dopravte na vyšetření ať si ho lékař alespoň poslechne.Pokud bude srdce OK,napište a budem e pracovat s žebry.

eliot
15 příspěvků 06.03.11 16:38

Dekuji za odpoved,manzel byl jiz na vsech moznych vysetrenich,rtg,ek­g,krev,kazdy doktor mu rekl ze je to neco jineho,srdce je ok,nakonec jim z toho vysel zapal pohrudnice-3 dny antibiotika coz se mi nezdalo ale budis,navic doktor mu je predepsal az tredi den po prvni navsteve protoze udajne cekal na vysledky z rtg,bolest polevila,ale ted po case se vratila v mnohem mensi intenzite-obcas poboliva,ale pridali se bolesti leveho ramene a ruky. Dekuji za radu.

Bábina
1450 příspěvků 06.03.11 18:42
Bolesti v mezižebří

Opravdu nechte udělat manželovy EKG,ať nic nezanedbáme.Pokud bude dobré tak ho objednejte na neurologii.Tam mu napíší manipulační léčbu ,a vy se ozvěte,napíšu Vám obklady a mastičku.Pocho­pitelně z bylin.

eliot
15 příspěvků 06.03.11 19:20

moc dekuji za reakce,EKG mu delali a bylo v poradku,na tu neurologii ho zcela jiste objednam

Bábina
1450 příspěvků 07.03.11 16:33
Bolest v podžebří

Pokud EKG bylo OK tak opravdu se mi to zdá jako neurologická záležitost.Nejsem lékař,pouze alternativec,ale na neurologické bolesti najdete nápady na úlevu na babských radách,pokud si kliknete nahoře na stránku.Tam si vyberete podle toho co bude mužovi vyhovovat.Jsou to stejné zábaly jako na záda.Též můžete použít přesličkový obklad,nebo sedací koupel.Přesličku napaříte na sítku,nandáte na gázu nebo utěrku,a přiložíte a ovážete ručníkem.Výborně se hodí bavlněné pleny.Přeslička v napaření nesmí být horká,pouze teplá.Do sedací koupele , tak aby byl nemocný ponořen po pás,vlijete 1|2l přesličkového čaje z 2 polévkových lžic byliny.V koupeli musí být asi 2O min.Neutírat a šup do postele,alespoň na 1|2hod.Také mu může přinést úlevu dýchání do žeber,tak že si lehne na bok kde má menší bolest a provádí hluboký nádech do žeber(ne do břicha),chvíli dech zadržet a výdech úplně včeho vzduchu,několikrát opakovat.Tím se žebra posouvají tam kam patří a uvolňuje se křeč mezižeberních svalů.Nejlépe se provádí po prohřátí.

eliot
15 příspěvků 07.03.11 19:51

dekuji za radu hned zitra si sezenu ty byliny,jsem take zastance spis prirodnich leciv nez chemie.

Bábina
1450 příspěvků 08.03.11 09:05
Bolesti v podžebří

Babička říkávala,že není bylina aby na něco nebyla.Tak pokud budete potřebovat ,klidně se ozvěte.Klepnutím na obálku u mého jména se dostanete na soukromou stránku.

eliot
15 příspěvků 05.05.11 23:37

Babino dekuji za rady, manzelovi uz je o hodne lepe, jsou dny nebo tydny kdy je to horsi a stezuje si na bolest hlavne rano,a obcas ho boli cela ruka hlavne rameno,uz jsem premyslela i jestli to neni kvuli posteli-matracim,ale ty mame skoro nove a kvalitni,pri nakupu nam radil odbornik za slovo vzaty,take jsme byli dva tydny na chalupe kde mame jine matrace a bylo to stejne,tak uz vazne nevim.Ale vetsinou uz je klid,asi to bude vazne na delsi dobu,jeste me napadlo jestli to nemuze mit neco spolecneho s chrapanim,manzel obcas chrape dost a miva i apnoicke pauzy trvajici nekdy i 20sekund,to jsem zapomela zminit,lekar to vi a rikal ze je to normalni.Me to chrapani nevadi,jsem zvykla,ale obcas je to uz extrem,spunty nepouzivam a do jine mistnosti jit spat nemuzu, nebot manzel mival jeden cas caste nocni hypoglykemie a bojim se ho nechat samotneho,tak kdyby jste mela jeste nejakou radu ohledne toho chrapani,byla bych vam moc vdecna,predem dekuji.

Wiist  29.04.13 16:25

Dobrý den, Bábino

mohla byste mi prosím poradit ohledně těchto problémů?

lubo 78  03.02.14 10:31
bolest pod levimi žebry nevolnost až na omdleni

Dobrý den. Chtěl jsem zeptat na můj problém. Už skoro dva měsice mi je nevolno.Byl jsem na vyštření EEG, EKG a CT. Nic mi nezjistili. Jen mě poslali na rehabilitaci a infuze. Ale stále mě pobolívá pod levími žebry a jsem celý malátný jakoby na omdlení. Na krvi jsem byl taky a nic nezjistili. Předem děkuji za odpověd.

Váš příspěvek