Bolest po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

niska  19.02.10 17:07
bolest stydké kosti

Dobrý den, jsem 8měcíců po porodu císařským řezem, je to můj druhý porod, prvná byl před třemi lety přirozenou cestou. POslední 4 měsíce cítím silnou, pálivou bolest na stydké kosti a často také na vnitřní straně stehen v oblasti pochvy- bolest se zintezivní, když např. nesu malého v autosedačce ( má už 10 kg), případně při jiné zátěži. Občas jakoby se mi v té vnitřní straně stehna jakoby skřípl nerv, až začnu bolestí kulhat..časem to zase poleví. Připomíná mi to bolesti na konci těhotenství, když miminko tlačí dolů. Je to dost nepříjemné a bolestivé, o co by se, prosím, mohlo jednat ??? Děkuji

Reakce:

Editahak  30.11.10 08:52

Ahoj, jsem 3 mesice po porodu a mam obdobry problem. Vyřešila jsi to nějak? Děkuji za odpověď. Edita

niska  30.11.10 11:35

Zdravím, co se týče bolesti stydké kosti, tak přešla asi po měsíci, ale diagnostikovali mi zánět močového měchýře ( dost silný- tak nevím, jestli to má souvislost), bolest na vnitřní straně stehna přetrvává, současně trochu v třísle, byla jsem na vyšetření u lékařky a pry je to od bederní páteře- křivím pánev při nošení malého ( má již13 kg!!) a z toho vznikají problémy v této oblasti. Mám napsané rehabky, ale jdu až příští týden :-)poprvé, tak uvidím .
Hodně zdraví :-)

Editahak  30.11.10 13:04

Dekuju za odpoved!
Me prave boli vnitrni strana snad ani ne stehna, ale proste vstup dovnitr… hodne to boli hlavne vecer, nebo kdyz mam dyl nekde stat a na bobku, to vubec neexixtuje. Gynekolog nejdriv tvrdil, ze to nemuze nic byt, ze jsem v poradku, ale ted jsem u neho byla v patek a napsal mi pruvodku na ortopedii. Tak snad tam prijdou na to, co mi je.Nevim,jestli to je kost, nebo sval, neco tam hrozne boli.Taky se hrozne hrbim , zada me boli jako cert(a to ma ten nas jen 6kg;-) )tak uz jsem si taky rikala,jestli to neni od toho…všechno souvisi se vsim.

niska  30.11.10 20:49

Dobrý večer, tak to možná budeme mít podobné, u mě se jedná o takovou pichlavou, někdy i pálivou bolest začínající na stehně, ale střílí mi to hodně také až dovnitř… Jakoby nerv, nebo sval -nedokáži popsat, ale na gynekologii jsem byla a vše v pořádku. Pak tedy u obvodní a tak je opravdu zkušená a skvělá doktorka, co nic nezanedbá a říkala, že to je opravdu o páteře ( ale samozřejmě nejen bederní, jedná se o problém celé páteře) ,takže pokud se hrbíte, tak nošení prcka tomu všemu jen pomůže, ona mi kontrolovala i postavení pánve a mám jí celou vykřivenou, jak se podlamuji do boku, když malého nesu. . takže podle mne, u Vás to bude opravdu obdobné… tak držím palce, ať Vám pomohou. Je pravda, že malý konečně chodí a když ho nosím méně ,tak se mi zdá, že je to lepší. Mějte se. D.

Bábina
1450 příspěvků 12.12.10 11:12
Bolesti pánve po porodu

Podle mně je potřeba dát pánevní kosti zase tam,kam normálně patří.K tomu je velice dobré a učinné cvičení dle paní Mojžíšové.Sice se doporučuje těm,co nemohou otěhotnět,ale právě proto aby se pánev postavila tak jak má.Možná Váš porodník má toto cvičení namnožené ,a ochotně Vám ho dá.Předcvičit na PC ,to neumím tak se Vám to pokusím popsat.Každý cvik se začíná 5× na každou stranu a po týdnu se přidá 1 na víc,tak až dojdete k 1OX na každou stranu.Cvik děláte pouze do bolesti,nikdy víc.Tak jdeme na to:I. Leh na záda nohy v pohrčení zvednout a postupně přitahovat jednu nohu po druhé rukama k hrudníku.Nohy nepokládat na zem.2.ve stejné polote uchopíte obě nohy najednou nad koleny a přitahujete k hrudníku a odtahujete proti tlaku rukou.3.Leh na břicho,pokrčit jednu nohu,ruce jsou rorpaženy a pokrčenou nohou kmitáte nalevo a napravo až kam dosáhnete,nohy vystřídat.3.Zůs­táváte na břiše a pokrčíte jednu nohu po straně těla a rukou se jí snažíte vytáhnout v pokrčení co nejvýše,výdrž a opakovat,nohy vystřídat.4.Klik na kolenou a pomalu sedáme na paty. Cvičení II.část.1.Klek ruce opřít o nízkou podležku (stolička) a děláme kočičí hřbet ,ale dotahujeme do krajní polohy.2.Postavení zůstává-Zvedáme napnutou ruku za sebe a otáčíme trup a hlavu za rukou.Vystřídat ruce.3.Postavení zůstává-zvedneme špičky co nejvíše od země(stále klečíme) a knitáme snožmo z leva napravo a opačně.III.část cvičení 1.heh na zádech pokrčit nohy chodidla zůstávají na položená.Ruce podél těla.Zvedneme pánev co nejvýše a výdrž na 4doby dolů a opakovat.3.na­táhneme se na zemi,ruce natáhneme za hlanu,špičky a protahujeme celé telo do délky,uvolni a opakovat.Naposled uvolnit a vydechnout.Ne­zapomeťe dobře dýchat.Pánev se vám srovná,vnitřní orgány se vrátí tam kam patří a trochu to upevní bříško.A trvá to chviličku a zvládne to i ta co vživotě naviděla tělocviičnu ani na obrázku.pokud budete mít ke cvičení nějaké dotazy můžete na soukromou stránku nebo napsat,že zpráva je pro mně na této stránce.přeji Vám všem hodně pohody a pěkná zdravá miminka a cičení ať se daří.Omlouvám se pokud najdete překlep,ale musela jsem v duchu cvičit,abych to mohla popsat.

Editahak  12.12.10 11:17

Děkuju za radu! Pred nejakym casem jsem na zacviku Mojzisove byla,kvuli bolesti zad,ale nakonec jsem se na to vykaslala,nebyla jsem dusledna :(
Nekde to najdu a zacnu cvicit,kdyz malej usne. Za tyden jdu na ortopedii,uvi­dime,co mi pani doktorka rekne;-)

Bábina
1450 příspěvků 12.12.10 11:28
Bolest po porodu

Máte pravdu,já toto cvičení doporučuji i lidem s problémy spodní části páteře.Protože je to cvičení velice promyšlené a nemusíte někde „blbnout“ v posilovně.Na hrudní pátř to ještě jde taky ,protože se musí sprovnat ceká osa těla ,ale pokud jsou bolesti hrudní páteře velké,doporučuji sehnat si cvičení pro ženy po rakovině prsu.Všecha tato cvičení jsou velice promyšlená a je dobré dodržet i kombinaci jak jsou postavena za sebou.To platí i o cvičení paní Mojžíšové.Přeji Vám ať jsou záda brzo zdravá,protože s miminkem je budete moooc potřebovat.

Editahak  12.12.10 17:11

Tak jsem hledala poznámky toho cvicení. Mam tady přímo nákres cvicení od pí. Novotné, cvičí v Pcích, je to kapacita v oboru. Mám to v trochu jiném pořadí, jinak cviky souhlasí. Vámi popsanou III. část mám jako I., I. část mám jako II. a II. jako III :-)
A taky pocty opakování mám jinak - zacít 15×, pak každý týden přidat 5 opakování, až se dosáhne 40× a to cvičit 4 měsíce…

Dneska mi to uz nevyjde,ale od zitra zacnu cvicit;-)

Bábina
1450 příspěvků 12.12.10 19:24
Bolesti po porodu

Vy máte počet a pozici cvičení pro otěhotnění pro ženy,které kvůli špatně postavené páteři menohou otěhotnět.Moje cvičení je opravdu od paní Mojžíšové která postavila to Vaše a i to moje pro maminky po porodu,kdy se na organizmus musí jít trochu šetrněji.Jistě,jsou to ty nejlepší cviky,ale každá situace vyžaduje jiný přístup.Ale pokud už se citíte tak fit,tak si těch 15 opakování a přidávání klidně dejte.Záleží na tom,jak dlouho po porodu jste.

Editahak  12.12.10 22:21

Rada si necham poradit, otehotnet ted opravdu nepotrebuju ! :mrgreen: na Vanoce to budou 4 mesice a ta bolest se od porodu ani malicko nezlepsila, rekla bych,ze je ted jeste horsi, nez driv. Prave, ze me to dost boli i pri nejakem cviceni, lehnout, sednout si na neco tvrdeho, v podrepu to je utrpeni :( Poboliva to i trochu vepredneji, nekde jsem cetla o rozestupu stydke kosti… Nevim… Zkusim opatrne cvicit a pristi tyden snad pani doktorka zjisti,co se mnou je.

Bábina
1450 příspěvků 13.12.10 08:56
Bolest po porodu

Rozestup stydké kosti a povolení kyčekních kloubů je nutné,jinak by miminko nemohlo ven,a 4 měsíce není zase tak moc.Ale v každém případě uvidíte co paní doktorka.Máte li možnost koupit nafukovací polštářek,nebo malý cvičební míč,který nafouknete jen zpola,seďte jen na něm.Na sedy lehy je opravdu brzo,pokud chcete zmenšit bříško raději si pořiďte pro začátek stahovací prádlo.Zařaďte do denního programu 3X týdně koupel v řebříčku.2po­lévkové lžíce na 1|4 l vody 1Omin loukovat a přidat do sedací koupele(Lavor,sprcho­vý kout atp)A ze stejného řebříčku pijte 3× denně čaj,pokud nekojíte.Pokud ano,tak jen koupel.Čaj:1lžička na hrnek horké vody a pod pokličkou louhovat 5 min.Tato koupel pomáhá i při sestupu dělohy po porodu.No počkáme na paní doktorku ale s žebříčkem můžete začít hned.Je to vysloveně ženská bylina a pomáhá ve všech ženských problémech.Pokud kojíte,zeptejte se dětského lékaře,zda můžete pít byliny proti Vašim problémům a pak uvidíme co dál.A cvičte jen do bolesti.Přemáhat bolest by Vám ublížilo ,a cvičte na podložce,co takhle karimatka?Jestli jste zvyklá cvičit bude se hodit.

Editahak  13.12.10 09:22

Kojím, bylinky zatím piju jen pro kojící matky. Koupele zkusím, děkuju za radu. Ja jsem ty bolesti zacala resit az po 3 mesici, porad si rikam,ze se to snad samo srovna, ale kdyby se to zlepsovalo… :-( Ono to dost prekazi v kazdodennich povinostech, nemuzu dlouho nekde postavat( treba u sporaku, u zehl. prkna), ani dlouho chodit (treba prochazky s kocarkem).
Prcek mel normalni porodni miry(49 cm, 3.55 kg) a ja jsem dost vysoka (179 cm), panev nijak malou nemam, tak se gynekolog divi, proc by me to melo bolet… cvicit zvykla jsem, od mala se potykam se skoliozou, bolestmi zad… pred otehotnenim jsem chodila na pilates. Prave, ze me to stve, nemam telo nijak povolene, poctive jsem i v tehotenstvi posilovala svaly panevniho dna, a nakonec po porodu jsem skoro neudrzela moč :-( asi to neni tak uplne o kondici :-(

Bábina
1450 příspěvků 13.12.10 09:55
Bolesti po porodu

Teď jste odhalila pravou příčinu Vašich potíží.Ženy nesportující rodí a vracejí se k normálnínu stavu rychleji a bez větších problémů,ale čím je tělo vysportovanější a pevnější,tím je porod i návrat težší.A někdy i bolestivý.Začněte s koupelemi,ty Vám uleví a pijte bylinky pro kojící.Jsou sice spíše vhodné pro miminko ,ale pokud kojíte musí Vám každou jinou bylinu schválit dětský lékař.Na ten řebříček se zeptejte a začněte cvičit dávku podle mně,to je nastavené a nadávkované paní Mojžíšovou právě pro poporodní cvičení.Sama vidíte,že ta dávka ve Vašem popisu by dnes ješte byla nad Vaše síly.A aby bylo spokojené miminko,musí být spokojená maminka.Nebojte se všechno se časem zlepší,a pokud máte skoliosu spodní páteře,ta se tam taky podepisuje,ale toto cvičení jí právě pomáhá upravovat v obou formách.Jen po porodu je do 9 měsíců malé dávkování.

Editahak  13.12.10 10:05

Mam hodne vyraznou lordozu, myslela jsem si,ze by i to mohlo mit vliv. Za tyden jdeme s malym na kontrolu,tak se na ten řebřiček zeptam, dneska se pro něj stavim v lekarně a začnu s koupelemi.
Malej prave usnul,tak jdu zacit cvicit;-)
Opravdu moc dekuju za rady, ze zacatku si vsichni mylsleli,ze si vymyslim. Jeste, že mam chapaveho partnera, on ani ten sex nejde provozovat ;-(

Bábina
1450 příspěvků 13.12.10 10:11
Bolest po porodu

Chápavý partner je k nezaplacení.A ta záda tomu přidávají,možná by nebylo od věci se ještě podivat k neurologovi,nebo rehabilitačnímu lékaři aby vám předepsal nějakou mírnou rehabilitaci na páteř,To by Vám taky ulevilo.

Editahak  13.12.10 10:17

Mam jednu vybornou rehabilitacni doktorku, k te jsem chtela zajit, jestli mi nepomuze ortopedicka. Jaky je rozdil mezi reh. doktorkou a ortopedem? Taky chodim jednou za 14 dni na masaze zad k byvale reh. sestre, dela ted maserku, je moc sikovna.

Bábina
1450 příspěvků 13.12.10 10:35
Bolesti po porodu

Ortoped se věnuje hlavně kloubum atp,páteř léčí neurolog,ale nekteří ortopedi také,ale není to jejich hlavní odbor.A rehabi­litační lékař určí vhodnou rehabilitaci případ od případu a sleduje jak pomáhá.je to vlastně takový lázeňský doktor doma.Pokud máte možnost dobré masérky ,to bych využila.Trotože tam bude hlavní zdroj všech dalších problémů asi Vaše páteř.Ještě bych Vám všem na této stránce doporučila klinoutúplně nad stránkou na eMimino.Je to coučást těchto stránek pro maminky s malými dětmi a pokud jste přihlášené tady,stránky Vás příjmou pod stejným nick,stačí jen zadat svou emailovou adresu.Možná tam najdete také nějaké rady,které Vám budou k užitku.A´t co se týká dětí,zdraví,burzy atp.Redakce těchto stránek má pro každého něco.A mně se můžete ptát kdykoliv na Vitalionu ,to je tady.

Editahak  13.12.10 10:42

Tak jsem to odcvicila,uplne jsem zapommnela,jak je prijemne cvicit :-) Moc dekuju za vsechny rady, pak napisu,jak se to zlepsuje;-) Přeju pekny den…

Bábina
1450 příspěvků 13.12.10 11:11
Bolesti po porodu

Budu ráda,když budu vědět,jaké děláte pokroky.Ale opatrně JEN DO BOLESTI nezapomeńte.Hez­ký den.

nikita28021995  23.01.13 22:36
bolesti zad

Dobrý večer chtěla bych se zaptat mám 3 měsíce po porodu a strašně mě bolí záda emůžu ani spát jak to bolí :,( nepomáha ai masáž a nic napřed sem si myslela že jsem znovu těhotná ale takhle mě neboleli záda ani v těhotenství je to šílená bolest :( nevím co stím…bolí mě stoho i břicho a jsem strasne unavena s toho… mamka mi musi hlidat malou protoze skoro porad spim :( poradte mi prosim co stím

Bábina
1450 příspěvků 23.01.13 23:06

Objednejte se na reurologii na aby Vám dali objednávku na rengen páteře. Je možné že při porodu se Vám hnuly kostrční nedo i bederní obratle nebo SI spojení pánební kosti s páteří? Dá se to lehce odsranit obstřiky. Napíšu Vám dlaší mail, kde Vám překopíruju zábaly na ulevení bolesti zad. Posílat Vás jako mladou mamimu na babské rady, aby jste si to našla, by asi nebylo to pravé ořechové, Vyzkoušejte, který Vám bude víc vyhovovat, ale oba jsou účimmé a dobré.

Bábina
1450 příspěvků 23.01.13 23:10
pro Nikkitu 28O.....

Tady jsou ty slíbené zábaly. Určitě už někde na stránce jsou napsané. Ale tak znova.

Zelný zábal:list bílého hlávkového zelí naklepeme, nahřejeme v mikrovlnce, nebo žehličkou a přiložíme na bolavé místo. Přidáme igelit a zabalíme. Na vetších plochách přidáme vtchní vrstvu látky a přilepíme náplastí.

Brambotový zábal na záda:Uvaříme asi 4 menší brambory ve slupce. rozmačkneme rukou na utěrce, posypene trochu pálivou patrikou a obložíme tím bolavé místo. Je dobré pod obklad kůži namazat krémem. Stačí na ruce. Navrh igelit a ovázat nebo přidat horní vrstvu látky a přilepit náplastí.

Váš příspěvek