Bolest chodidla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela16
30 příspěvků 19.08.10 20:34
Bolest nohy

Už několik týdnů mě v noci budí pronikavá bolest nohy - spíš šlapky v místě největšího vyklenutí.
Ráno mi chvíli trvá, než to rozchodím. U lékaře jsem byla. Poslal mě na rtg. a pak mi řekl, že mám sice zlomený malíček, ale protože mě to bolí přesně na opačné straně , tak to prý nic není. Klenbu mám v pořádku, nosím zdravotní boty, ráda chodím bosa, nemám zaměstnání s extrémní zátěží na nohy, neužívám léky, nohy se mi prokrvují dobře, na nic jsem v posledním roce nešlápla. Nejsem nastydlá ‚od nohou‘. Bolest je silně bodavá, v jednom místě, občas mě to vystřelí až do vnitřního kotníku.
Budu vděčná za radu, co s tím.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 19.08.10 21:16

nevim proč, ale připadá mi to jako blokace nervu - někdy v těch místech…

skřípnutí nervu nebo blokace nervu znamená střílení bodavejch ran do okolních míst…tudíž když se ráno proberete a tělo se začne budit…šlápnete na nohou a podrážděním měkké tkáně na tu vnitřní dojde k blokaci nebo skřípnutí nervu, který pak vydává své kouzelné bolesti…

zkuste horkej zábal na postižené místo…pokud se to zlepší - je to nerv. pokud ne - chce to neurochirurgii…

PS: farmaka a podobný vám sem psát nebudu…přece jen si myslím že na to vy nejdete…třeba Bábina najde nákou bylinku, která vám to usnadní…na to je expert ona…což musim uznat…:-)

Michaela16
30 příspěvků 19.08.10 21:20

Tak jo, zkusím se podle Vás zařídit. Děkuji

Dr.House
622 příspěvků 19.08.10 21:36

než s tím začnete - počkejte na Bábinu…třeba k tomu něco dodá :-)

Michaela16
30 příspěvků 19.08.10 21:47

tak horký zábal mi neublíží a bylinky bych teď večer jen těžko někde hledala, ale budu za radu od Bábiny ohledně bylinek ráda.

Dr.House
622 příspěvků 24.08.10 10:10

tak jak to vypadá? zabralo- nezabralo…

Michaela16
30 příspěvků 24.08.10 10:52

Zdravím, zabralo částečně. Asi nechám nohy v nemocnici a pořídím si kolečkové křeslo. Po tom, co jsem si udělala horké zábaly, přestala mě v noci budit bolest ve šlapce, ale pro změnu mě budí křeče v lýtkách. Ale to předpokládám, že stačí, když si koupím rozpustné Magnezko a budu popíjet lahodný nápoj. Takže začínám věřit, že jste fakt dobrej. Děkuju Míša

Dr.House
622 příspěvků 24.08.10 10:55

to jsou 3 zbytečná slova…:-))

nápoj nechám podle vás, jak chcete,
ale částečně…pokud jen částečně tak zábaly 2× á den…nejlíp ráno a večer…:-)

nemáte vůbec zač..

Dr.House
622 příspěvků 26.08.10 22:21

kontrola stavu…jak pokračujete v léčbě? :-)

Bábina
1450 příspěvků 28.08.10 13:41
Bolest chodidla

Tak Bábina je tady s kouzelnou bylinkou.Míšo ,obyčejné hlávkové bílé zelí.Odtrhnete 1 list,trochu naklepete to žebro a nahřejete na snesitelnou teplotu,Můžete v mikrovlnce,pokud není stačí přežehlit v kousku látky teplou žehličkou.Tu látku proto ,aby jste si neušpinila šťávou tu žehličku.Na noc takto přpravený list priložíte(proč se mi chce napsat připlácnete?)na chodidlo.Ovinete třeba fáčen,aby to na noze drželo, na to navléknete igeliťák a zabalíte třeba do ručníku.Pozor na barvy,červená nedělá pohybovým zádrhelům dobře,kdežto zelená je léčivá.(pro doktora přidávám,že nemyslím 100,–).Ale když to bude jakákoliv barva mimo červené,stačí­.Budete to opakovat tak dlouho,každý večer,až jednou ráno místo zelného listu sloupnete z nožky cosi jako papír.A že je to uskřípnutý nerv,vyjímečně s doktorem souhlasím.I když já bych vám nedala odborně řečenou diagnozu.

Bábina
1450 příspěvků 28.08.10 13:44
Bolest chodidla

Na křeče v lítkách si kupte v lékárně hořčík s vápníkem.Za chvilku budete běhat jako srnka.

Bábina
1450 příspěvků 29.08.10 10:52
Bolest chodidla

No to je fakt novina,ale tím mi neodpovídáte na můj dotaz ,co ta šlacha.Je to možné?Na Vás si člověk musí dávat moooc bacha.Raději budu 3× měřit,než Vám na něco kývnu.Ta šlacha by se pak bylinkářsky,léčila jinak.Tak prosím nápovědu a né blabla bla. :-D

Dr.House
622 příspěvků 29.08.10 11:04

už jsem takovej…:-) máte odemě zprávu v soukromí. - tam jsem vám na tu šlachl odpověděl…

Bábina
1450 příspěvků 29.08.10 11:14
Bolest chodidla

Hm,díky ,četla jsem.

Michaela16
30 příspěvků 05.09.10 11:12

Tak je to v „pytli“. Léčba zabírá, to ano, ale stačí, abych měla nohy chvíli studené - což u ženské není nenormální- a bolesti se vrací v daleko větší intenzitě. Dr.Housi, jaké bývají příčiny blokace nervu? Mezi co se nerv skřípne - jak to zjistím a co s tím můžu sama dělat? Vy víte, jaké u nás máme lékaře, takže odmítám radu typu: chce to rtg. To víte, že mi lékař už dělal a řekl, že zlomený malíček nebudeme řešit, když mě nebolí.
Před několika dny jsem dost promokla a musela jsem být asi 6 hodin v botkách, kde to pěkně „čvachtalo“. Od té doby mi zábaly pomáhají opravdu jen krátkodobě, bolest mě vzbudí kolem 4té ráno. Nohu si přes den mažu domácí mastí. Na noc pak zábal ze zelí(teplého). Tu ranní bolest už se mi ani přes den nepodaří rozchodit. Tak co, poradíte??????

Bábina
1450 příspěvků 05.09.10 11:35
Bolest chodidla

Míšo,kostivalovou mast vtítat hodně do chodidla,až to začne pálit.Napište jak a kde přesně to bolí,pálí,bodá bolí po straně v prostředku na jednom místě.Víte jak to myslím.Takhle těžko na něco přijdem,Hodidlo je plné bodů které ovlivňují další orgány.Najděte pedikérku,která dělá reflexní mašáž chodidel.Může to být úplně něco jiného než noha.Proto chci vědět všechno přesně.

Michaela16
30 příspěvků 05.09.10 13:42

Bolest je bodavá. Přes den v pohodě (tedy bývalo, teď je to horší). Zpočátku jsem si myslela, že mám „přeleželou“ nohu - bolest mě budila pravidelně mezi 3-4 hodinou ranní. Když jsem po 6sté hodině vstávala, po 5ti minutách chození přešla.
Bolí to na spodní straně (šlapka), spíš na palcové straně v místě nejvyššího vyklenutí (když udělám bosou nohou mokrý otisk chodidla na podložku, tak je to přesně uprostřed prázdného místa). Občas bolest vystřeluje k vnitřnímu kotníku nebo do nártu. Byla jsem u lékaře, který mi udělal rtg. kde zjistil, že mám zlomený malíček, ale prý když mě to bolí na opačné straně, je zbytečné to řešit. Postačí Vám tyto informace?

Bábina
1450 příspěvků 05.09.10 15:32
Bolavé chodidlo

Dobře jste to popsala,tak,po­kračovat v mazání Vaší mastí a při tom jakoby to nejcitlivější místo tou mastí masírovat.A přidáme čajíček ,jak jsem strašila.Necháte si udělat v bylinkáčství 1díl řepíku,1 díl svízele a 1díl mařinky vonné.1 lžičku zalít šálkem horké vody ,asi5 min louhovat přikryté po doušcích(jako víno,ne jako vodu)ráno a vešer před jídlem.V ošetřování pokračovat jinak jako dosud.Čaj se pije 3 týdny.

Dr.House
622 příspěvků 05.09.10 18:21

zeptáme se pana Dr.

osobně by mě zajímal jeho názor na příčinu a léčbu…

já tvrdím :

příčina blokace nervu je jasná - špatnej pohyb!
a nebo je to příčinou zlomeniny malíku.

abych pravdu řekl - je možné že je tam ložisko, které dělá neplechu a postuje nerv! ale to už si moc troufám tohle říct - spíš to jen naznačuju - takže přiznávám že v ložisku si nejsem 100% jist. je možný že tam je! v tom případě CHIRURGIE!!!!!tak i tak…

darja117
1 příspěvek 12.01.11 12:03
bolest chodidla

Ahoj, mám naprosto stejný problém, prosím je to už nějaký čas co jsi sem psala, už jsi se bolesti zbavila? Prosím poraď jak z toho ven. Zřejmě mi díky chození v mokrých botách v tomhle počasí nastydlo chodidlo. Bolest je nesnesitelná, nevím jak z toho ven a samozřejmě k doktorovi se mi nechce.

neznámý  17.07.12 20:31
pravopis

@Bábina nestačím se divit… v lítkách se píše y, správně v lýtkách- to mě opravdu zaráží… co naplat ten pravopis toje děs, hezký den.

Jiří Antonín Votýpka  10.09.12 04:27
Michaele 16 - velmi pravděpodobně nemoc dna.

Potíže znám. Nejčastěji jsou v létě v horkách, nebo začátkem topné sezóny. Vyvolají se mimo jiné měkkou podrážkou, chůzí po kamíncích, nedostatkem příjmu pitné vody, užíváním převážně drůbežího masa, používáním vnitřností a masových vývarů, konzumací pohanky a květáku. Často vyvolávájí užívané vitaminy skupiny B!
Vše uvedené vynechat, zvýšit pitný režim o 2-3 litry nejlépe vodovodní vody, a cca týden užívat každý den 1-2 500 mg acylpyrinu, pít cca týden urologický čaj.
Vlastní zkušenost.
S pozdravem JAV.

kmotra
114 příspěvků 10.09.12 11:56
No, pokud by se jednalo o dnu

Tak výrazně omezit salámy. Lékažř vám napíše i Milurit. Nechte ai vyšetřit krev na dnu. :)

acer155  13.09.12 20:59
Bolest chodidla

Dobrý den,

chci se zeptat, přítelkyni bolí levá spodní část chodidla uprostřed chodidla pod „peřinkama“. Po nahmatání nalezneme bouličku a cítí palčivou bolest. Kotník na levé noze je lehce napuchlý. Obtíže přetrvávají asi 2 měsíce.

Prosím o radu co by to mohlo být.
Děkuji

Eva H.  10.12.12 07:36
bolest šlapek

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi prosím někdo neporadil na bolest šlapek. Mám zaměstnání, kdy i 13h stojím na nohou. To je pak nejhorší po takovém víkendu vůbec pak došlápnout na nohy. Natírám si nohy po šichtě vším možným a bohužel nic nezabralo. Koupila jsem si v lékárně speciální boty, které nosím už 7 měsíců. V noci se bolestí budím, je to jakoby mi někdo vrážel hřebíky až do kosti. Děkuji.

Dwina  15.12.12 02:07

Dobrý den,
asi 14 dní mám problém se spodním chodidlem, nemohu stoupnout na špičku, nárt oteklý, v celém chodidle křeč a celkově nemůžu šlápnou na nohu. Orteped: rtg v pořádku, příčně plochá levá noha. Dostala jsem injekci a př. týden na krev. Beru nimesol, reparil gel, lioton. Dr. říkal o DNĚ, doufám, že ne. Potom dám vědět.
Kdyby jste mi také prosím poradili bylinky. Zatím pa

:mavam:

evaina  13.11.13 16:41
ach ty nohy

Zdravím všechny co je bolejí nohy. Já mám taky bolest nohou, hlavně když celý den v práci stojím, a´pak si sednu na chvíli a je to děsné než se ty moje nohy rozejdou, bolí to. Bolí ze spoda a na levé noze mě bolí vnitřní strana. Ráno se vzbudím, měli by bít odpočaté, ale než se rozchodím tak bolejí. Prosím o nějakou radu. Děkuji. :P

ja13  13.11.13 21:10

Dobrý den,
myslím, že porblém je úplně někde jinde. Možná v tom, co dlěáte za práci ale opravdu ještě jinde.

antena77  05.08.14 23:41

Dobrý večer, zkuste vložky do bot Formthotics. Neuvěřitelně pomáhají.

RockyI  27.02.15 09:12
bolest chodidel a pálení

Dobrý den. Prosím o radu. Manželka /59/ je diabetičkou 2.typu. V poslední době ji bolí a pálí chodidla hlavně v oblasti pod prsty ze spoda a za prsty z vrchu. Měla by jste prosím nějakou radu jak ulevit? Ošetřující lékař předepsal léky, ale chtěl bych to ještě podpořit přírodní léčbou. Děkuji Zdeněk

K-runka  04.07.15 18:39
bolest pravého chodidla vnitřní strany

V březnu jsem si při došlapu z chodníku „prošlápla“ chodidlo. T. j. při došlapu se mi úplně narovnalo! celé chodidlo pravé nohy. Do června to jakžtakž šlo. Pak jsem šla k lékaři. Na rentgenu mi nezjistili vůbec nic a na ortopedii mně bjednali až na srpen! co mám dělat? hrozně to bolí, pžřece nebudu užívat prášky takovou dobu. skoro nemohu chodit, ne skoro, bez prášků vůbec. užívám na bolesti UNO 1× denně. Můžete mi poradit? děkuji

Salaba  25.08.15 23:11
chodidlo

Ahoj K-runko,
nedávno se mi stalo něco podobného, jak jsi dopadl/la na té ortopeii, taky na ní půjdu až za měsíc a nechci do sebe rvát prášky, zatím si to mažu různými gely a chladím :/

K-runka  26.08.15 08:22
bolest chodidla

Salaba-na rtg prý nic nemám..noha hrozně bolí už 1/2 roku a poslali mne z orto
pedie na rehabilitaci. 10× DD proudy, jsem skeptická, pochybuji, že to k něčemu bude. Pomáhá jedině nechodit :lol: ale to není v mé povaze. Pokud mi nepomohou u nás, musím do Prahy. Jinak to nevidím. Mám v poslední době takový dojem, že umí léčit pacienty pouze v Praze. V malých městech jsem nějací neschopní Dr.
chlazení ti asi nepomůže. Chce to srdíčka do bot, trošku cvičit, ale jinak nevím. Syn je Mudr, tak mi poradil toto.

Salaba  24.09.15 21:57

K-runka, ta rehabilitace proudy je dobrá, už na ní chodím přes týden a je celkem cítit zlepšení, plus to teda mažu ještě bifreezem před spaní

Salaba  24.09.15 21:58
@Salaba píše:
K-runka, ta rehabilitace proudy je dobrá, už na ní chodím přes týden a je celkem cítit zlepšení, plus to teda mažu ještě biofreezem před spaní

bohumil.aaaa  21.10.15 14:05

Joo, tak vložky do bot jsou základem no :)

Váš příspěvek