Bolesti kloubů zapěstí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bukvac1
1 příspěvek 03.03.11 13:28
bolest kloubu zapesti

Dobry den jmenuji se Petr a momentalne ziji a pracuji v Irsku. Posledni tyden mam problemy se zapestim leve ruky. Ztuhlo mi nemohu s nim moc hybat ani s prsty a moc me boli. Nemohl jsem spat a proto jsem navstivil lekare na pohotovosti. Ten me prvne poslal na rengen. Po rengenu mi rekl ze tam nic nenasel a jestli jsem se ve spani nebouchnul. Coz mi pripada nepravdopodobne. Kdyz jsem rekl ze me to zapesti moc boli tak mi napsal tyhle leky: Tylex 30 mg, Pantoprazole (Protium) 20 mg,a Diclofenac Sodium Dr 75 mg. tyhle leky mi od bolesti pomohli ale dostal jsem jich malo. Po ctyrech dnech se mi bolesti vratili zpatky. Ani mi poradne nevysvetlili co mam za problem. Prosim o radu jak dal postupovat dekuji Petr

Reakce:

this is not lupus
66 příspěvků 03.03.11 22:48

Nevysvetlili to protoze to sami nevedi z rtg snimku se neda vycist vse a na pohotovosti vam pokud to neni zlomene,krome leku na bolest popripade doporuceni na dalsi vysetreni moc nepomuzou,tam resi jen akutni pripdady a bolest zapesti neni dost zajimava aby mu venovali zvysenou pozornost,nej­jednodussi a nejmene casove narocna je diagnoza traumatu (ve spanku?) a podobne blbost.Je bolest ostra nebo tupa?Boli jen pri pohybu?Citlivost na dotek?Pripadne otoky nebo hematom?Brni nebo mravenci ruka?Nejake zmeny na pokozce nebo pod ni?Muze jit o zanet slachy,nervu,klou­bu,namozeni,na­razenina jak uz jste napsal,prochladnuti kloubu,artrozu nebo artritidu atd. atd,moznosti je hodne taklhe na dalku se to tezko pozna, v horsim pripade syndrom karpalniho tunelu-jehoz lecba je dlohodoba a komplikovana,vy­zaduje hlavne klid-cili nenamahat,v horsich stadiich se resi operadivne,pisete ze pracujete v zahranici predpokladam ze si pravdepodobne tezko muzete dovolit hodit marod nebo si vzit volno a nechat postizenou oblast odpocivat?nepisete svuj vek? Zkuste zapesti nechat odpocinout,leky proti zanetu a bolesti typu Ibalgin apod.dostanete i bez receptu taktez i gely a kremy.Pokud bolest nepolevi navstivte znova lekare,bezte k obvodnimu neboli praktickemu lekari,ktery vam na zaklade vysetreni doporuci dalsi lecbu popripade vam da doporuceni na ortopedii,rev­matologii apod.Preji hodne stesti a dejte vedet jak to dopadlo.

Miro.Mega4  31.05.14 20:56

Zdravim, ja měl klouby uplně zkažený - těžká práce, sem tam nějaký ten sport, zkoušel jsem toho hodně, ale pomohl mi Colafit, takže doporučuju

Galvatron  26.07.14 17:27

Ten Váš popis zní dost podezřele. Popravdě bych navrhoval trochu opatrnosti, aby se to ještě nezhoršilo. Určitě to chce klid a jestli Vás to bolí navzdory, tak doporučuju nějaký přípravek, například Enzycol je hodně dobrý a potlačení bolesti a hlavně i některých příčin.

Buni  28.07.14 00:54

Kamarád měl zlomenou kůstku, sice ne zápěstní, ale dlaňovou, ale zjistili mu to až po opětovném rentgenu, po celém MĚSÍCI bolesti a nemohoucnosti pracovat! Takže s rukou buďte raději vklidu, zkuste chladit nebo zahřívat, dle toho co pomáhá, když pomůže chlazení, je to pravděpodobně zánět. Můžete zkusit i zmiňovaný enzycol, působí i dlouhodobě protizánětlivě a příznivě na klouby. Přeju hodně štěstí

Macík007
3 příspěvky 29.07.14 10:11

Je to cca 14 dní co mě hrozně bolela ruka. od loktu až po zápěstí. Takovou bolest jsem už dlouho nezažila. v noci mě to budilo. S rukou jsem musela pořád hýbat protože jinak mě braly křeče. ale takové jiné než svalové. Měla jsem pocit, jako by mi praskaly žíly tím že byly ucpané. špatně se to popisuje. prostě hrozně zvláštní bolest. zjistila jsem že to jsou namožené šlachy a žíly. Hráli jsme squash, druhý den jsme byli na diskgolfu a třetí a čtvrtý den jsme byli na vodě. cca po 5 dnech to přešlo. jinou únavu jsem přitom necítila. ruce mě jinak nebolely, žádné jiné problémy. jen na jedné ruce taková šílená bolest, že bych si tu ruku nejradši uřízla.

Alcatraz  03.08.14 02:51
@Buni píše:
Kamarád měl zlomenou kůstku, sice ne zápěstní, ale dlaňovou, ale zjistili mu to až po opětovném rentgenu, po celém MĚSÍCI bolesti a nemohoucnosti pracovat! Takže s rukou buďte raději vklidu, zkuste chladit nebo zahřívat, dle toho co pomáhá, když pomůže chlazení, je to pravděpodobně zánět. Můžete zkusit i zmiňovaný enzycol, působí i dlouhodobě protizánětlivě a příznivě na klouby. Přeju hodně štěstí

S tím enzycolem to není tak špatná rada. tak ho polykám na problémy s dnou a musím říct, že celkem pomáhá. Ale bez životosprávy to nejde, dieta musí být i tak :/

ScarletWitch  08.08.14 18:35

Dobrý den. Ten enzycol už mi někdo doporučoval, myslím že to byla kolegyně v práci, přiznám se, že jsem ji neposlouchala a nebýt vás, tak zapomenu úplně i jak se to jmenuje. Takže asi zkusím, když si to tolik lidí pochvaluje :)

Váš příspěvek