Tlak v hlavě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smutná slečna  30.09.10 20:04
bolest hlavy

Dobrý den,mívám nepříjemný tlak v hlavě,v oblasti čela,jakoby byla hlava něčím skrípla,je to dost nepříjemny stav. Chtěla bych se zeptat, čím by to mohlo být způsobené??? zda někdo nemá podobný problém,případne zda je něco co mu na to zabírá??? :?: .Děkuji za odpoved.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MikeLP
12 příspěvků 30.09.10 21:30
Tenzní bolest hlavy

Zřejmě jde o tenzní bolest hlavy způsobenou asi stresem.
Důležitá je správná životospráva, čerstvý vzduch, sport…Pomohl by možná i hořčík a vitamíny jako B1.

Dr.House
622 příspěvků 01.10.10 16:25

jo tak možnáá??..! hmm…to je mi novinka..hořčík je na srdce…B1 ??..B1 určitě ne, bylo by to k ničemu…respektive chápu bylo na mysli B12. to už potom jo..

ta hlava bolí kdy? při náké práci nebo po práci či námaze? nebo se to objeví náhle?

ta takle migréna? když jsme u stanovení diagnos…rád se dohaduju o diagnosach…

smutná slečna  01.10.10 16:50

ten tlak je tam pořád,hlava přímo bolí jen někdy ale to už tak,že zvracim a musim si vzít analgetika,tak třikrát do měsíce.Nepřijde mi,že by to souviselo se stresem,nejsem ve stresu.Jinak moc díky za rady ty vitaminy trochu zkoušim.

Dr.House
622 příspěvků 01.10.10 16:57

není to ze stresu…

mimochdem - stresem můžete trpět a ani o tom nevědět..ale momentálě to vážně není stresem.
trpíte migrénou, klasické příznaky…

nebo..máte mozkové anaurysma- což je výduť nha jedné z mozkových tepen či velké žíly..doporučil bych návštěvu OL. i pro to, aby si to sám zdiagnostikoval a předepsal vám analgetika. já vám je tu těžko předepíšu…

smutná slečna  01.10.10 17:15

nejde o migrenu,delali mi nešjake vysetrení a o migrenu prý nejde. Nevadí mi ta bolest,ta ustoupí po analgetikach,vadí mi ten tlak. ten je permanentní a dost nepříjemný a na ten analgetika nezabíraj :-(. Uvažuji jestli to nemůže být způsobeno nejakou infekcí ale nevim,zakladní testy krve mi tez delali a tam se nic neukazalo,tak nevim.....ted by se mi skutecne hodil House :-)ten vyřeší i nemožné

Dr.House
622 příspěvků 01.10.10 17:22

hahaha…

dobrá tak migrénu vyloučíme - jako druhé jsem psal mozkové anaurysma. tlak to vysvětluje - tenzní bolest by to vysvětlila…zkuste RTG mozku, pokud vás OL objedná. vsadim boty že ste žena středního věku, anaurysma už zcela obvyklé. pokud ste kuřák, tím hůř. analgetika snižují citlovost receptorů v mozku, ale ten tlak už ne…

jo a podotýkám - takovou běžnou banalitku - normální tlak svůj víte? netrpíte třeba hypertenzí? nemíváte tlak větší…tam by to šlo od toho…

smutná slečna  01.10.10 17:33

no je mi 28:-),mozkové anaurysma teda nevím co je,tlak mívám spíše nižší a ct hlavy take nic neukazalo,no je pravda že vše ukazovalo na psychiku ale ani psychiatr na mě žádnou psychiatrickou diagnozu nenašel :-).jinak díky za rady a nápady:-)

MikeLP
12 příspěvků 02.10.10 00:20
B1 ne?

Tak pane „doktore“ B1 pomoct může, také i hořčík.Jinak souhlasím s Vámi, může se jednat i o aneurysma ale možná i o dalších 3000 příčin :-D . Neužíváte třeba antikoncepci?
Zkuste jíst víc banány :-)Netrpíte tikem např. levého víčka?

Dr.House
622 příspěvků 02.10.10 08:06

já myslim že netrpí tikem…pane mikelp

smutná slečna  02.10.10 12:29

300 příčin,to je opravdu veselý :-( :?:

smutná slečna  02.10.10 12:51

tikem oka netrpím a antikoncepci neužívám,,,,,,hm tak nevim

Bábina
1450 příspěvků 03.10.10 11:28
Bolesti hlavy

Je to čistě pánská diskuse,nebo se mohu připojit?Pokud to není od páteře,jak píšete,může to být disfunkce jater nabo disfunkce v pánevní oblasti.Když Vás nevydím,netroufnu si střelt od boku,ale obojí se léčí z bylinkářského hlediska podobně,a tak přestanem smutnit a buneme napravovat,co se pokazilo.Pokud se bolesti a tlak zhoršuje před a po „vašich dnech“je to záležitost opravdu hormonů proto navštivte svého gynekologa je li tam vše,jak má být a zdůzazněte tu bolest hlavy a když už tam budete požádejte ho o papírek se cvičením pí.Mojžíšové,aby se Vám postavila pánev do polohy kam patří.K tomu si dáte 3× denně čajíček z 5O.g prvosenky jarní,5Og výhonků černého bezu 15g kopřivy a 1Og kopřivy.Každé bylinkářství Vám to namíchá.Čajovou lžičku spoříte šálkem horké vod a necháte zakryté chvilku louhovat.Je to v podstatě čaj na vyčištění jater,tak by jste k tomu měla i trochu upravit životosprávu.Není třeba držet dietu,ale dávejte pozor,zda se bolest nespustí nebo nezhorší nejakým druhem jídla.Čajů je několik druhů,pokud nezabere tento najdeme jiný.Každé dobré bylinkářství by mělo mít udělané řimbabové kapky,těmí si potřete spánky a záhlaví,jak začnete cítit tlak v hlavě,můžete i kápnou do čaje.Pokud tyto kapky mít nebudou kupte Baldriánské kapky a použijte je stejně.Tyto kapky ale mají tu nevíhodu,že se za Vámi potáhnou kocouři z celého okolí.Ale poueze ti čtyřnozí.A dou­fám,že za smutné slečny,bude slečna veselá.

Dr.House
622 příspěvků 03.10.10 15:42

Bábino, tady se řeší spíše ta horní část těla…kvůli bolesti hlavy přece nepůjdu na gynekologii…

Bábino..vy ste úplně vedle…hormony s tím také nemají nic společného ani ta játra… :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Bábina
1450 příspěvků 03.10.10 18:24
Bolesti hlavy

Obdivuji Vaší bystrozrakost,ale dotazující je žena,takže to může být hormonální povahy a nebo špatné postavení pánve,která tlačí na to co vy nemáte(tím nemyslím Mozek,ale dělohu) to by srovnalo cvičení dané gynekologem.Dále může jí o chybu jater.Já myslela doltore,že vy léčíte nemoci,ale já že většinou uzdravuji člověka.Šovinismus mužú lékařů,nám ženám někdy bere dech.Nezapomeňte ,že naše tělo vypadá jinak než vaše ne jen z venku a,ale i vevnitř.To ještě někdy musím stále připomínat.Omlouvám se za to rýpnutí,ale řekl jste si o to.

Dr.House
622 příspěvků 03.10.10 19:18

hrome, to by jeden neřekl - na pitevnách občas vidím že žena je trošku odlišná od muže jak zvnějšku tak zevnitř…

ale tady nehraje podle příznaků gynekologické onemocnění…tím jsem si zcela jist…pokud by něco tlačilo na nerv - tak ji to bude bolet tam kde nerv je utlačován - tedy v oblasti sakrální - tedy pánevní.

pokud by to bylo hormonální - tak by musel být problém se žlázamy, které produkují hormony - samo osobě i v mozku např. hypotalamus,hy­pofýza atd…

ale pokud vám má dokázat jistotu tak se ptám slčny smutné - BOLÍ VÁS TA HLAVA V MÍSTECH SPÁNKOVÉ KOSTI A NEBO V TÝLY??

smutná slečna  03.10.10 21:47

ani tam ani tam,nýbrž v čele a nedohadujte se,ja vim že hormony taky umí nadělat pořádnou neplechu.

smutná slečna  03.10.10 21:49

tím jako myslím,ze ten tlak je v čele,ale pokud jde o ty bolesti hlavy občasné tak to je pulzující bolest u spanku,to je fakt

smutná slečna  03.10.10 22:11

No a je to asi takhle,ja už obehala par doktorů a nejak si se mnou neví rady,neurolog,ob­vodak ani psychiatr,no nejaky zakladní vysetrení mi taky delali a nic se neukazalo,jo a mam to od doby kdy jsem se napila spatne vody,tim myslim spinavou a rezavou, Coz dotri taky nechapou a uplne vylučují že by to mohlo souviset.Jediny co me napadlo,ze by to mohla být nejaka infekce,no ne přímo infekce ale nejaky spatny bakterie v tele,treba.ne­vim,,nejak nepočítam s tim že vy a nebo nekdo mi tady stanoví diagnozu,spise jsem čekala že se ozve někdo,kdo ma podobný problém treba a rekne mi ze to taky mel a za cas mu to odeznelo samo nebo ze na to bral to a to a tak se to zlepsilo.No hypochondr nejsem,nic jineho me netrapí jenom tohle a je taky fakt ze mam nepravidelnou menstruaci a nevím jestli to souvisi,,tak asi ale vam díky za vase reakce a rady se hodí vždy

MikeLP
12 příspěvků 04.10.10 06:49
Prolaktinom?

Prolaktinom by vysvětloval bolesti hlavy, nepravidelnou menstruaci…Takže doporučuji magnetickou rezonanci. :wink: U žen ve věku od 20 do 30 není až tak vzácný…

Dr.House
622 příspěvků 04.10.10 15:46

prolaktiom - to je jak z náké scifi..ale dobrý. vysvětloval by revma a také tu bolest hlavy…kord v těch místech, které sem slečna napsala…

CT mozku, scintigrafii ještě jako bonus…

smutná slečna  05.10.10 13:40

ok,tak ja navštívím gynekologa a pak uvidim,,,,a jaké je vase povolání kluci či pánové,,,že se v tom tak vyznáte??????????­????????????????????????­????????????????????????­????????????????????? :twisted: 8-o :wink:

MikeLP
12 příspěvků 05.10.10 15:15
..

Budu lékař…snad :-D ale ještě jsem stále na střední :-D

smutná slečna  05.10.10 18:08

No,myslela jsem si to,že to studýrujete.Tak držim palce at uspesne vystudujete :wink:

smutná slečna  05.10.10 18:28

jsem strašne rada za tuhle stránku že tu je,človek se muze vykecat a jak se správně říká,,sdelene trápení polovicní trápeni,nebo tak nak :-) a hle člověk tu narazí i na odborníky :-D

smutná slečna  05.10.10 18:29

ty odborníky nemyslim skodolibe,nybrz uplne vazne,,to ten smile se tak škodolibe smeje 8-)

Bábina
1450 příspěvků 07.10.10 14:29
Bolesti hlavy

Doktore bacha,nerv a děloha,jsou úplně odlišné věci.A pocity smutné slečny znám.Lidé s nimi většinou končí u mně nebo u někoho podobného.Co vyšetření štítné žlázy,sono jater a hladina hormonů.Mi opravdu fungujeme trochu jinak než si lékaři představují,protože evropská medicína od nepaměti byla postavena pro muže.Aby se žena odhalila jen na krčku lékaři bylo proti morálce.Věřím,ženu pitevně už House vidí,že jsme jiné,ale nevidí že i jinak fungujeme.Veďte si deníček,jestli bolesti souvisí s Vaším cyklem.Zhoršuje to průvan,zima,hor­ko?Já bych to viděla na souhrn potíží pokud dám dohromady všechny stránky,kde jsem Vás našla.Trochu nervy,,smůtek?,štíh­lá postava.Trpíte zimou,horkem,ú­navou?Já jdu trocu jinou cestou nežli lékaři,lékaři hledají nemoc a pryč s ní.Já hledám příčinu nemoci a až ta zmizí,zmizí i nemoc.Zkuste prosím moje rady z předchozího příspěvku co se týká bylinek.Co Vy víte třeba Vám pomohu zrovna já.Nejsem lékař,ale ani žádný začátečník,který někde něco četl.Ještě je možnost podle popisu,že to napraví brýle.

Dr.House
622 příspěvků 07.10.10 20:09

já jsem lékař…dokonce i s pár atestacema :-D :-D oo..poštourám si své ego..:-D

tlak v hlavě nezpůsobí problém s dělohou ani nervem v sakrální části.
pokud slečna trpí zvýšeným krevním tlakem, je dost možné že má právě kraniální hypertenzi - což znamená vysoký tlak v hlavě - intrakraniální tlak tak absorbuje vetší náchylnost na bolestivé podněty! já vsázím na kraniální hypertenzi. protože si vážně nemyslím že je to od dělohy či hormonů.

MikeLP
12 příspěvků 07.10.10 21:36
ok

Já sázím na hormony…Tím myslím, že to může být i stresem…

MikeLP
12 příspěvků 07.10.10 21:38
?

Jaké máte atestace?

Dr.House
622 příspěvků 07.10.10 22:29

anesteziologicko resuscitační lékař specializován na resuscitační péči urgentní medicíny, dále atestace na infekční a diagnostiku nebo lépe kazuistiku onemocnění.

takže pokud chceš i vědět jakou mám velikost tročka a tip holek…stačí říct…

já sázím na kraniální hypertenzi - ty hormony bez průkazu testu nedáš - museli by být snížené nbo zvýšené…a o tom tady slečna nepíše…

sam22
3 příspěvky 08.10.10 12:10
bolest

ahoj,také jsem měl bolesti hlavy až to směřovalo k migréně,tak jsem zkusil chlorellu a myslím,že to trochu pomohlo a hlavně jsem se pročistil celý.

smutná slečna  08.10.10 17:58

Pane MikeLP,není možné abych byla ve stresu dvacetčtyry hodin denne,nebo snad ano?Kdepak na ten stres já nevěřim,ne ne ne :-?

Bábina
1450 příspěvků 08.10.10 18:15
Bolesti hlavy.

Dobře děláte,že nevěříte,ale možná by se to dalo přeložit tak,že jste zažila nějaký stresující podnět,který tu Vaší bolest nastartoval.A když odstraníte příčinu ,zmizí i důsledek.Zkuste zapátrat v paměti,jestli Vás něco poslední dobou nerozhodilo. Ta myšlenka není zas tak od věci.I jednorázová silná stresová situace umí v těle nadělat takovou neplechu,že jeden zírá.Hořčík dobrý, ale dala bych B12 nebo Bkompex fotre.Pokud je to opravdu nervového původu.Možná ještě selen a zinek.Nůže to být avitaminóza.?Vy­jádřete se k tomu klici,ale nechci slyšet žádnou chhloreu.Na tu už mám alergii.

smutná slečna  08.10.10 18:37

Bábino- je něco co mi to zhoršuje a to je kouření.Jsem kuřačka a musela jsem kouření dost omezit díky tomu,můžu jen čtyry cigarety denne to je maximum,jinak se to rozjíždí

Dr.House
622 příspěvků 08.10.10 20:18

tak je to jasnýýýý....... INTRAKRANIÁLNÍ HYPERTENZE…

http://nemoci.vitalion.cz/bolest-hlavy/

nemusí to být přímo migréna jak tu píší, ale tutově je to nitrolební hypertenze. to jak tu celou dobu řikám…hahaha…

smutná slečna  08.10.10 22:29

intrakraniální hypertenze
intrakraniální hypertenze – soubor příznaků rozvíjejících se při zvýšeném obsahu v lebeční dutině z jakýchkoli příčin absolutní nebo relativní zvýšení množství likvoru, expanzivní procesy CNS aj.. Subjektivními příznaky jsou nauzea, závratě, oslabení zrakové ostrosti, poruchy paměti, somnolence až delirantní stavy. Nejvýraznějším symptomem je cefalea. Mezi objektivní příznaky patří zvýšený tlak likvoru, zpomalený puls, edém oční papily, zvýšení krevního tlaku, který v dalším stadiu trvání naopak klesá, oligurie a ložiskové neurologické příznaky centrální obrny, mozečkový syndrom aj.. Bez urgentní léčby je pacient bezprostředně ohrožen na životě.....co to je,ja tomu neroyumim :-(

smutná slečna  08.10.10 22:31

ale zní to děsně

smutná slečna  08.10.10 22:44

něco tam fakt sedí,pocity na zvracení mívám po ránu a tlak jsem jeden cas mela vyssoky a pak nahle nizky a uz se drzel nízky a taky se mi zhorsil zrak,,,,ale mám otázku,,,,neměl by tohle poznat neurolog???

MikeLP
12 příspěvků 08.10.10 22:48
..

ano měl by…

Bábina
1450 příspěvků 09.10.10 08:21
Tlak v hlavě

A hlavně všichni předpokládáme,že máte všechna lékařská vyšetření za sebou.Sem chodí většinou lidé s problémy z nejasných příčin.Ale nenechte se děsit,to co jste napsala ,zní hrozně,ale kdyby jste místo hledání toho co to znamená se šla projít ven ,možná by Vám to udělalo lépe pro tělo i duši.Byla jste vůbec na nějakém vyšetření?Alespon u praktického lékaře?

Dr.House
622 příspěvků 09.10.10 13:43

čemu přesně nerozumíte?…já to vybíral ten odkaz tam kde jsem si myslel že je to srozumitelné…

neurolog by to poznat měl…

smutná slečna  09.10.10 18:59

Nerozumim zvýšené množství likvoru,co to je a jak se to da poznat a ložiskové neurologické příznaky centrální obrny,jak se tohle projevuje. Mám ty problémy cca tři roky a už je to dlouho ale byla jsem na vyšetření u praktickeho lekare a pak i u neurologa a na cetecku

Bábina
1450 příspěvků 19.10.10 16:06
Tlak v hlavě

Pokud píšete,že veškerá vyšetření jste absolvovala a vše je negativní,měla by jste se zamyslet,jestli Váš problém nevězí v úplně něčem jiném, než v nemoci.Hlava je vlastně naší reprezentací.Re­prezentuje naší osobnost,city a pocity.A potížemi z hlavou trpí většinou lidé,kteří si sami sobě nevědomky ubližují.Na koho máte vztek?Hněváte se na sebe,nebo na někoho jiného?Nechcete být za každou cenu perfektní a nejlepší?Netlačí Vás někdo někam ,kam Vy nechcete a Vy se bojíte říci ne?Zamyslete se prosím nad tím, co jsem napsala.Použijte hlavu na přemýšlení,na to jí máme.A možná příjdete na to,kde ten Váš problém vzal počátek.Odpusťte těm,co Vám ublížili,odpusťe sama sobě,že nejte tak dokonalá,jak by jste chtěla a odpusťte světu,že je jaký je a ne takový jaký by jste ho chtěla mít.Naučit se odpouštět je velice těžké.Ale věřte mi,odpustit se dá všechno,ale nedá se všechno zapomenout.A až dokážete odpustit sama sobě to,že jste se do této situace dostala,bolest hlavy se rozpustí.Vezme nohy na ramena a bude fuč.Zkuste se na svůj současný život kouknout trochu jinýma očima.A opravdu to funguje,ale je to fuška to příjmout a naučit se to.

Jarda K.  01.12.10 21:41
Tenze v oblasti čela

Milá smutná slečno,jelikož trpím stejnými příznaky,myslím si,že bychom mohli spolu přijít na kloub této nepříjemnosti:-)Jak už Dr.House nakousl,že můžete trpět stresem,aniž byste o něm věděla,s tímto jeho výrokem naprosto souhlasím,jelikož i já jsem si zažil stejnou tenzi na čele a dovolím si klidně vyloučit hormony a potíže s játry společně s dolní částí těla:-).Tlak mívám také nižsí. Raději to vyklopím:-) podle mě se jedná o psychiku a to myslím doslova! Příčin může být neomezené množství: např.: potlačení nějaké aktivity a přesunutí do podvědomí…jak říkám je toho mnoho!

Bábina
1450 příspěvků 02.12.10 18:54
Talk v hlavě

Pokud lékaři vyloučili poškození nebo nemoc páteře,nebo zůžení míšního kanálu.Souhlasím s panem Jardou.Přesunou do podvědomí a vytěsnit nějaký zážitek, který Vám ublížil ,třeba už jako dítěti je dobrá varianta.Ale pokud se svého problému chtete opravdu zbavit,musíte tu věc odhalit,vyrovnat se sní a pokud jde o ublížení ,odpustit tomu kdo je příčinou.Je to těžké,ale jsou metody,které fungují tak,že můžete odpustit.Ale je pravda,že ne zapomenout.Od­puštění musí vyjít z duše a srdce,ne jen z hlavy.Je to běh na dlouhou trať,ale dá se takto odstranit mnoho nemocí,o kterých lékaři nevědí kde se vzaly.

elliot  20.12.10 22:05

Dobrý den pane Jardo,ja jsem strasne rada za vas příspevek,ted jsem nejakou dobu na tuhle stranku nechodila tak jsem si vas vsimla az ted a to s tou psychikou,,ja nevím je pravda ze sem zazivala hodne stresove situace v období dospívani,otec byl alkoholik a fyzycky i psychicky napadal matku a nebylo to pro me lehke období ale pak casem uz to bylo lepsi,obcasne bolesti hlavy,ktere se vsak daly v klidu snaset az ted ted nesnesitelny tlak a jestli to mate podobne muzu se prosim zeptat co vam na to pomaha,co zmírnuje ten stav???? moc bych vam byla vdecna za odpoved,,,diky

smutna slecna  20.12.10 23:25

jo ten elliot jsem taky ja jen jsem si neuvedomila ze tady vystupuju jako smutna slecna :wink:

Jarda K.  21.12.10 10:49

Zdravim, to co jste psala ma velky dopad na psychiku, urcite pomaha aktivni sport(ja osobne jezdim na kole),protoze pri zatezi se uvolnuje dopamin a endorfin,coz vam zpusobuje dobrou naladu a pocit stesti a uvolneni. Asi bych vam doporucil,pokud to bude stale trvat, navstivit psychoterapeu­ta,nebo psychologa,ten vam pomuze. Ale zaklad je ,jak uz psal MikeLP, spravna zivotosprava,popř. B komplex:-).Hořčík jsem nezkoušel. S pozdravem Jarda

smutná slečna  29.12.10 02:04
dotaz

Chtela bych se zeptat,vyzkoušim ten hořčík zdá se mi to jako dobrý nápad,jen ted nevim jestli je potreba k užívání hořčíku užívat i vápník aby se hořčík vstrebal,nebo jestli stačí samotný hořčík??

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek