Bolest při dýchání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nijaky
7 příspěvků 06.04.11 18:35
Boles hlavy a při dýchání

Dobrý den, je mi 15 a často mě hodně bolí a hlava a začalo se mi špatně dýchat a při nádechu mě plíce bolí..neporadíte co to je?

Reakce:

Gloern  11.04.11 11:43

Bud tě bolí žebra nebo máš rakovinu plic, ale to je hodně málo pravděpodobné.

nijaky
7 příspěvků 12.04.11 17:28

hm..to nevím, ale půjdu na ORL kvůli té hlavě jestli to náhodou není tím,a taky na oční

Bábina
1450 příspěvků 13.04.11 11:45
Bolest hlavy při nádechu

Váš popis je velice stručný,tak ukazuje na několik věcí.Na zánět dutin,počínající astma,vybočenou páteřní pluténku,nebo na uvolněné zakloubení žebra.Abych mohla vědět,co z toho si vybrat a jak Vám pomoci potřebuji vědět daleko podrobnější popis.Kde a jak hlava bolí,bolí celá nebo jedna strana,když hlavu předkloníte,nebo zakloníte,bolí za krkem,nebo záda?Jak se Vám polyká,nemáte kašel i občasný,nebo rýmu?Nejte aergik?Pokud mi chcete na všecno odpovědět,mohu se zorientovat a doporučit bylinky,zábaly,pros­tě co bude třeba

nijaky
7 příspěvků 14.04.11 15:17

Bolí mě hlavně v oblasti spánků a vzadu,záda mě nebolí ani krk;s polykáním problémy nemám a rýmu mám celoročně už od malička; alergická na nic nejsem; hlava mě bolí až teď 2 nebo 3 měsíce

Bábina
1450 příspěvků 17.04.11 17:40
Bolest hlavy při nádechu

Takže ,z Vašeho popisu jsem vyrozuměla,že váz bolí ne hlava ale řekněme záhlaví.Byla jste teď někdy na měření krevního tlaku?Udělají to i v každé lékárne.V tomto proměnlivém počasí by to chtělo dávat pozor na prochladnutí svalů na krku.Napadají mně dvě věci,porucha krevního tlaku,bohužel to dělá vysoký i nízký a ztažené šíjové svalstvo blokádou krční páteře.KT si nechte ještě změřit a pokud bude špatný tak ho upravíme.Na povolení blokády bych dala čaj ze 2dílů meduňky -nať,2dílů třezalky(pokud jste prdělala rakovinu ,vynechat)-nať1díl řebříčku-nať,1|2dílu kožene kozlíku,1|2dílu chnelových šištic a 1|2dílu květu levandule.Není třeba kupovat všechny byliny po celích baleních,dobré bylinkářství Vámi donesený recept namíchá.Připravuje se jako nálev a pije se několik šálků denně ,podle potřeby.Na babských radách(nahoře na stránce)si vyhledejte zábal,který Vám bude vyhovovat ,ale já bych byla pro teplé brambory s troškou papriky,aby se svaly prohřály.Byla bych ráda,kdyby jste mi napsala hodnoty KT co Vám naměřili.Pokud bude tlak OK,a opravdu je to krční páteř,neměla by jste odkládat návštěvu neurologa.

nijaky
7 příspěvků 18.04.11 15:35

Tlak mi v poslední době měřili 2×. Jednou na endokrinologii a podruhé, když mi brali krev (asi před týdnem)…105/60

Bábina
1450 příspěvků 18.04.11 15:58
Bolest hlavy

Pokud Vám je 1o let tak dobrý.Ale spodní je nízký.To by mohla být příčina,ale ještě prosím vyhledejte neurologa.Mně to stále táhne k té krční páteři.Můžete pro mně udělat to ,že s rovnými zády přitahnete bradu do dolíčku pod krkem ?Co nejblíže,a pak co nejhlouběji se zakloníte?A pak bych samozřejmně potřebovala popsat Vaše pocity.Jinak ,hlava se Vám pří prudkém vstávání nebo rychlém pohybu netočí?Pokud Vás nemám před sebou a nemohu to s Vámi probrat osobně,musím se takto vyptávat abych měla jistotu.

nijaky
7 příspěvků 18.04.11 16:13

Když ji dám až pod krk tak mě v zadu trochu táhne,ale nijak zvláštně…hlava se mi netočí..a je mi 15..dali mi prášky na alergii, ale spíš je mi po tom ještě hůř (víc mě bolí hlava a častějí se mi točí hlava)..v pátek po velikonocích mám jít k doktorovi a pak se uvidí jestli mi napíše tu žádanku k neurologovi

Bábina
1450 příspěvků 18.04.11 16:21
Bolesti hlavy

V tom případě je tlak horní malinko vyžší,ale nic moc.A žádné jestli napíše žádanku.Prostě si o ní řekněte.A dnes se můžete objednat i bez žádanky.Ale já bych byla pro rengen krční páteře.A čaj na zmírnění bolestí,co jsem napsala nahoře můžete už začít klidně pít.Uleví se Vám.Ještě něco by mně zajímalo vzdem k Vašemu věku.Co nějaká težká nebo důležitá zkouška,není na obzoru?Co takhle zkouškový stres?I na ten je ten můj čaj dobrý.A aby mozek lépe šlapal ginkobiloba(v lé­kátně)tablety nebo kapsle jsou lepší.Čaj je vysloveně nechutný.

nijaky
7 příspěvků 18.04.11 16:30

no..ano..příští týden dělám dvoje přijímačky ale ta hlava mě začala bolet už před 2-3 měsíci a to jsem se vůbec o to ještě nestarala

Bábina
1450 příspěvků 18.04.11 19:22
bolesti hlavy

Jistě nestarala,ale Vaše podvědomí už se tetelilo.Záhada je odhalena.Typuji,že Vás bude hlava bolet ještě tak měsíc po zkouškách a bude to dobré.Nechte si udělat v bylinkách ten čaj.Ten opravdu pomáhá ,ale neoblbuje jako prášky.Přece nechcete,aby Vám to ty zkoušky pokazilo.Budu Vám držet všechny 4 palce.A to pomůže.Víte naše tělo pracuje nezávysle na naší mysli a na našem vědomí.Proto by jsme mu měli naslouchat .Ví dřív než naše hlava(mozek),že se něco děje.Dáte mi vědět co našl lékař?Víte lékař léčí nemoci a mi alternativci uzdravujem tělo.Což je podstatný rozdíl.Ale někdy se i sejdem.Máte neurozou asi mírně bloklý krk,když Vás to táhne při předklonu.Tak se snažte bradu do dolíčku zatlačit častěji,a zase rovně a hluboký záklon,a rovně a do dolíčku.Prostě takové malé cvičení u toho všeho učení.Určitě nesedíte u knihy nebo PC v pozoru.Tak to trochu rozcvičte a bude dobře uvidíte. :-) A palce budu držet.

nijaky
7 příspěvků 19.04.11 07:35

díky moc…možná je to pravda..a můžu se zeptat co je to ta neuroza?

Bábina
1450 příspěvků 19.04.11 11:31
Bolet při dýchání

Dobře tak lidskou řečí.Neuroza je ,že je někdo z něčeho roztřesený a ještě to ani neví,že to propuká.Ale je tak nervozní až je mu špatně.Někoho bolí hlava,někdo zvraci,jiný má běhavku,a já škatavku.Když příčina neurozy odezní,ještě chvilku trvá,než se tělo vrátí k normálu.Ale tato neuroza není nemoc.Pak je třeba neuroza žaludku a to je horší,tam se příčina těžko odhaluje a člověk nemůže jíst.Doufám ,že jsem to vysvětlida dost.Ale teď se vykašlete na všechny neurozy a soustřeďte se na zkoušky.Budu držet palce.

Dotaz  13.12.11 18:26

Bolí mě strašně moc plíce když dýchám je to strašná bolest teďka je to první den ale když to nepřestane co to může být a je mi 15 strašně se moc bojím aby to nebylo něco horšího:(díky za idepsání

Dr.House
622 příspěvků 13.12.11 19:03

Bábino - tak okem koukám co tu vše diagnostikuje­te…říká vám něco spontánní pneumotorax? který se vyskytuje u mladých lidí bez jakého koliv příčiny? třeba jen že má dotyčný kašel a tím jak kašle vzniká v poplicnici tlak, který tu blánu - to je místo mezi plicí a poplicnicí praskne a dojde tak ke spontánnímu pneumotoraxu? …většinou se tak snate a ani o tom nevíte, jelikož je tam jen malý obsah vzduchu, který se vstřebá a dotyčný o tom ani neví..ale často se stane, že je tam vzduchu více než je zdrávo a jedna ta plíce je více utlačovaná a tím se zmenšuje a bolí to jako by vás píchalo na hrudi a přelítávávalo by to jinam…jde to poznat poslechem - pokud máte svičené ucho, nebo na RTG každopádně nepéodcenovat…ač­koliv by šlo nejspíš v tomto případě o blokádu mezižeberního nervu či bráničního nervu. ale jak řikám, nepodcenovat. Therapie spontánního PNO spočívá budto v konzervativní léčbě což je pozorování a klidný režim nebo chirurgicvk, kdy se udělá malý řež v 2 a 3. mezižebří a do plicnice se zapunktuje hadice, která vzduch odsaje. to se dělá půod lokální anestezií.

Bábina
1450 příspěvků 13.12.11 19:53
Potíže s dýchání

Jistě ,ale předpokládám,že zadavatel je vyšetřen po všech stránkách lékařsky s výsledky nega.Přeci někdo,kdo se málem dusí nepůjde nejříve sem a na doktory kašle.Ačkoliv bych se ani nedivila.A asi jste še přehlédl doktore ,dotaz je zadán na špatné stánce.Tady jsou bolesti hlavy a zadavatel se ptá na dýchání na které já neodpověděla.

Dr.House
622 příspěvků 13.12.11 19:57

nespletl jsem se…zpráva byla rozdělena na dvě části..na vaší diagnostiku a na poslední komentář ..bábino… :jazyk:

Bábina
1450 příspěvků 13.12.11 20:10
Omluva

Díky za upozornění a všem se omlouvám za chyby.Ale i já mám nárok na to, abych se necítila dobře a byla unavená.Tak prosím,přijměte všichni moji omluvu.

messie  14.12.11 12:41
občasná bolest při hlubokém nádechu

Dobrý den,
asi před 2 týdny mě začaly bolet záda v okolí pravé lopatky a navíc někdy když se zhluboka nadechnu tak mě trošku tlačí pravá plíce. Chci se zeptat jestli je možné že by to mohlo být z fyzické namáhy, před měsícem jsem vyměnil zaměstnání kde je to hodně náročné. Děkuji za odpověď :)

Bábina
1450 příspěvků 29.12.11 23:50
Bolesti při nádechu

Ano,je možné,že jste se namohl.Nebo si uskřípl nerv.Ale je možné i svalová křeč.Z vašeho popisu těžko něco poznám.Pokud mohu doporučit tak by asi stačil dobrý masér nebo akupresurista,který by Vás odblokoval.Je možné i využít obstřiku na neurologii.Ale já bych byla nejdříve pro jemnější nápravu.Tedy masáž .Podívejte se zda nějaký kosmetický salon nedělá masáže lávovými kameny.A nebojte se,dnes kosmetiku navštěvují i muži,protože některé salony používají léčebné masáže.To by Vám záda pěkně uvolnilo a dýchání by se upravilo.Při změně zaměstnání jde psyché a tělo ruku v ruce.A dobře provedená masáž uvolní stres i bloky na těle.

tbilinka  01.01.12 15:37

Ahoj jemi 24 a z toho 10 let uz aktivne kourim cigarety.Mela jsem ted v breznu zapal plic,vylecila jsem se a v listopadu me to skolilo znovu- dokonce uz me i trochu pichalo na plici. Takze tentokrat uz jsem musela do nemocnice. No a kdyz me pred tremi tydny pustili,myslela a citila jsem se dobre. Jenze ted tento tyden se mi kasel nahle znovu vratil ale mnohem vic neprijemnejsi a davivy. No a od vcerejska me picha neustale na prave plici. Porad te mi prosim jak je mozne,ze se nemuzu z toho dostat.? A nemuze nahodou byt rakovina plic, kaslem jsem trpela i kdyz jsem nebyla nemocna.Ale samosrejme ten kasel byl jen obcasny. Ale ted ho mam pokazde kdyz jdu z tepla do zimy a opacne. Stydim se,kdyz me to nahodou prepadne v metru tak musim vystoupit a snazit se prestat,zrudnu jak rak a slzim:-( A vsichni na me koukaji jako kdybych mela tuberkulozu… myslela jsem,ze to bude astma ale to mi minule doktorka rekla,ze to na to nevypada. Dekuji za odpoved predem

Bábina
1450 příspěvků 01.01.12 16:29
Kašel

A možná,že jí i máte.Nechci Vás děsit,ale asi by bylo dobré udělat snímek alespoň ze štítu.To bylo kdysi povinné.A zahodit cigarety hodně daleko.Nemusí to být astma,ale mohou to být zakouřené plíce.Vým o čem mluvím.Můj muž ,není to ještě dva roky zemřel na rozedmu plic zaviněnou kouřením.Měl plné plíce dechtu a různého sajrajtu co cigarety do těla mimo chvilky potěšení dodávají.A taky kašlal,pak už nemohl ležet a spal v sedě.Rakovina se dnes dá operovat a léčit ale ten"kuřácký smích" jak se tomu kašli říká se operovat a ani odstranit nedá.Ale bylinky Vám na kašel napsat mohu,ovšem,budete se jimi jen zbytečně nalívat,pokud kouřit nepřestanete.A po­kud jste náhodou přestala,trvá 10 let nežli se tělo vyčistí.Ale s tím Vám pomoct mohu.Pokud už nekouříte ,napište a já vám napíšu na kašel a vyčistění plic čaj,Ale nebudete zrdavá za týden.To Vás musím upozornit dopředu.

SkiLLesS
2 příspěvky 12.01.12 04:20

Pokud by bylo možné poprosil bych o stejnou rádu ohledně toho kouření, sestra má obdobný problém. Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 12.01.12 11:07

Potřebuju vědět víc.Kouří ještě?A pokud ne,jak dlouho?Protože pro krátkodobé nebo delší léčení je trochu jiné složení.Pokud potřebuje radu,kde se kouřit odnaučí.Nusíte přejít na mojí soukromou stránku.Zadat stránky kde najdete pomoc,je proti etice stránek.

SkiLLesS
2 příspěvky 12.01.12 13:54

No jde o to, že jsme s kouřením přestali, jenom jestli je nějaká cesta pro rychlejší vyčištení organismu. Sám jsem přestával zhruba měsíc tydenním snižováním. Rád bych sobě a sestře urychlil „léčbu“ .

Bábina
1450 příspěvků 12.01.12 14:21

No týden je málo ale myslím,že tato léčba Vám oběma chuť na cigaretu zažene.Ale někdy bohužel bez vůle nepomůže ani ta. Ta tady máte ten driák.1kg medu,100g česneku,5Og cibule,50g křenu a 1O g máty peprné.Pokud máte jen sušenou,musíte jí mírně napařit na sítku.Včechny přísady pomelete,nebo rozmixujete a důkladně promícháte s medem a přidáte do této směsy 100g žitné,slivovi­ce,nebo vodky.Prostě něčeho čistého .zase dobře promícháte a užíváte čajovou lžičku několikrát za den.Můžete to doplnit pitím čaje sz lipového květu,pokud kašlete(ranní kuřácký smích)To je dávka pro jednoho.Musí se dobrat.Takže Vy všechno 2X.přeju hodně pevné vůle a úspěchů.

Dawe518  15.01.12 18:09
Bolest při dýchání

Dobrý den, když to tu vše čtu tak mě napadá se na Vás obrátit s mím problímem a zažádat o radu. Stává se mi to, když se chci nadechnout tak se nadechnu tak na 50%. Brání mi v tom pokračovat bolest hrudi. Blíže mě to píchá okolo levého prsního svalu. Bolest se projevuje při prudkém nádechu a i při změnách polohy při ležení. Děkuji za odpověď

Bábina
1450 příspěvků 15.01.12 19:00

Potřebuji ale vědět krevní tlak a zda nejste kardiak. Zda kouříte a když tak kolik.

Dawe518  15.01.12 20:17

Kardiak nejsem, v tomhle směru uplně zdráv. Jsem nekuřák a k doktorovi se mi s tim nechce, proto sem požádal o radu tady. Tlak bohužel nevím ale před týdnem sem byl u doktora a nějko koleem 110/60. Zdá se mi že je to málo. Je mi 19 let

Bábina
1450 příspěvků 15.01.12 20:50

Tlak na věk je v normě.Ale,problém může to být začátek infekce a protože dáváte nedostatek informací,napíšu vám čaj.Ale chtělo by to vyšetřit žebra,páteř a možná i EKG.Pokud Vaše problémy po 14 dnech užívání čaje neodezní tak tato vyšetření by byla dobrá.A co sport?Nenarazil jste si žebra,nejste skoliotik?(pá­teř).Víte nesypu rady z rukávu.A Vy jste mi toho dal k posouzení hodně málo.Zkuste 3× denně 1 šálek čaje z květu slézu.Dělá se jako nálev najednou 10g byliny zalijete horkou vodou O,5l a necháte přiklopené asi 7min louhovat Rozdělíte na 3 díly a popíjíte po doušcích.Ale já Váš problém vidím spíše v pohybovém aparátu,Zkuste si obložit bolavé místo zelným zábalem.Naklepte listy bílého hlávkového zelí,ohřejte v mikrovknce nebo žehličkou na snesitelnou teplotu,přiložte na bolavá místa ,pokryjte idelitem a třeba frote ručníkem, obalit a ovázat aby zábal nespadl.Dává se na noc.A nechává se do rána.Pokud mi napíšete víc,třeba Vám víc poradím,Ale nejsem kouzelník abych po jedné větě věděla radu.

Dr.House
622 příspěvků 16.01.12 07:51

bábino..je mu 19 let a vy mu tu radíte ať si vyvaří bylinu? nebo květ ? můžu být upřímný a říct, že si ten čaj a to ostatní co jste mu sem napsala neudělá..že jeho zajímá jen to podstatné a to jsou příčiny a závěry…

Bábina
1450 příspěvků 16.01.12 12:41

No já předpokládám,že má kolem sebe starostlivou duši,která mu pomůže.Maminka,pří­telkyně…To víte doktore, my ženské strašně rády pečujeme o hodné mužské.A jestli nevěříte,tak to tedy je s Vámi špatné.Na závěry jste tu Vy tak se čiňte.

Dr.House
622 příspěvků 16.01.12 14:38

kdepak…to je vaše práce…

Bábina
1450 příspěvků 16.01.12 16:15
:D :D :D

Sarkaaaaaaaaaaa  15.07.14 09:26

Dobrý den. Již třetí týden mně vždy v noci nebo ráno, když se probouzím, boli na pravé hrudi. Ne na. Boku, spíše na středu. Bolí to nejvíce když ležm jak na boku tak na zádech. a dychám. Jinak mně nic nebolí. Jsem vysoká 165cm a mám 53 kg. Je mi 20 let. Prosím o radu

Dalibor7
213 příspěvků 15.07.14 09:30

Šárko a bolí Vás i záda, někde mezi, nebo pod lopatkou?

Sarkaaaaaaaaaaa  15.07.14 09:51

Nene jen na te hrudi, kdz se rano probouzim.. A kdyz se snazim rozdychat boli to pak jeste nejakou chvili. Ale nejhorsi to je pri lezeni jak na boku tak na zadech.. Takova pochlava bolest

Dalibor7
213 příspěvků 15.07.14 11:59

Rád poradím, ale chce to si aspon zavolat, napište mi do soukromé schránky, tady se kontakty předávat nesmí.

Sarkaaaaaaaaaaa  15.07.14 18:46

Číslo nikde nechci psát tak email? :) berkova. s@email.cz dekuji

klarazedni
10 příspěvků 20.03.15 13:44
@nijaky píše:
Dobrý den, je mi 15 a často mě hodně bolí a hlava a začalo se mi špatně dýchat a při nádechu mě plíce bolí..neporadíte co to je?

Podle mě to bude astma..

LkS  07.06.15 22:44

Dobrý den, poslední dobou se mi strašně špatně dýchá, nemůžu se pořádně nadechnout a furt na to myslim, začnu mít vždycky nervy a strašně se potim. Poraďte mi prosím jak se toho zbavit. Díky

Brandon  17.11.15 20:57
Bolesť hlavy pri nadýchnuti

Zdravím chcem sa opýtať… Keď sa nadýchnem tak ma zaboli na hlave..A deje sa to len vtedy keď dýcham cez pravú nosnú dierku…ináč má to neboli pri iných pohyboch hlavy.. Mám to asi tak už 3 deň… Silno som kašľal A mal som nádchu… Ďakujem za odpoveď

Váš příspěvek