Běh a srdce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pytel
1 příspěvek 06.09.12 22:36
Běh a srdce

Dobrý den! Nemám vůbec žádnou kondici. Dlouho jsem nic nedělal, jen se válel. Nyní začínám s během. Našel jsem program, který střídá běh a chůzi a v jednotlivých týdnech ubývá času chůze a přibývá běhu. Nyní běhám 2 minuty a 6 minut jdu (4× se to opakuje).

Když běžím, je to v pořádku, ale jak přejdu do chůze, občas mne něco sevře u srdce. Nemá to žádné dlouhotrvající projevy, jen třeba tak jednou, dvakrát to sevře. Třeba jako když se člověk lekne a hrkne to v něm. Není to ani velmi bolestivé, ale je to nepříjemné. Asi to bude od srdce, že?

Před třemi roky mi doktorka náhodou naměřila vysoký tlak (160/něco), jedno ze tří měření, ostatní byly okolo 124-130, ale i tak mne poslala na vyšetření a na další a další a přehazovali si mne jako míč. Byl jsem na endokrinologii, na echu srdce, domácí měření, na rozboru krve asi tisíckrát, na holtrovi i na EKG a konečně před devíti měsíci mi řekli, že mi nic není a že to jedno měření byl asi syndrom bílého pláště, že vše je normální.

Tak jsem se chtěl zpetat, jestli když jsem nic nedělal a je to pro tělo nezvyk (běhám druhý týden), může se tohle stát? A jestli je možné se toho zbavit postupným získáním kondice? Může mě trefit? Může to být třeba i klidně angina pectoris prvního stupně? Nechci ještě umřít, ale zase se nechci splašit, když ještě před devíti měsíci jsem odešel od dr s tím, že je vše naprosto OK. Nebo se mohlo za těch 9 měsíců něco stát? Byl bych rád, kdyby se to podařilo odstranit získáním kondice.

Je mi 24 a mám 95 kilo na 186 cm.

Díky za odpovědi.

Petr

Edit: a nemám tyhle potíže při běžných činnostech, jen při běhu, když přejdu do chůze. Klidná jízda na kole ani plavání mi nic nedělá.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek