Deprese - příznaky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JindreX
6 příspěvků 15.07.10 12:36
Asi Deprese

Dobry den,chtel bych se vas na neco zeptat.Vzdy kdyz se rano vzbudim,mam z neceho spatny pocit.Pres den jsem cely otraveny,chce se mi spat ale kdyz si lehnu tak nejde usnout,mam spatnou naladu, nic me nebavi,nebavi me se divat na TV,a ani na PC me nic nebavi,,ale nejhorsi je to jako kdybych byl opily nebo mel kocovinu.Treba kdyz jsem v obchode tak nevim co mam vybrat,je to jakokdybych porat na neco myslel.A nekdy mam potiz se soustredenim.Jinak nevim jak to mam vysvetlit…Nemuze to byt treba s toho vedra venku?Nebo ze pouzivam leky?A nebo jestli to neni tim ze jsem se porat stresoval u jedne nemoci? Nevite cim to muze byt? :cry:

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 15.07.10 19:22

máte zajimavý život…takový =NUDNÝ=

chtěl bych vědět co berete za léky,
vedrem to asi přímo nebude…
a jakou trpíte nemocí či co to píšete?

pokud je to soukromé tak mi napište zprávu at nám to tu nemůže jeden pobožník monetovat a přivést vás na svatou cestu. :-)

Bronice
22 příspěvků 07.08.10 22:05
deprese

To vypadá na depresi. Pokud navíc je v mysli starost s nějakou nemocí, tak se není co divit. Napište mi, jestli si chcet psát o depresi, to není téma na veřejnou, byť anonymní, rozpravu.

Dr.House
622 příspěvků 08.08.10 08:32

to ste poznala z toho výkladu že má depresi?…wow, jak fascinujicí…
deprese to nebyla, není a nebude…a neptejte se mě jak to vím…mám to ze skautu.

Bronice
22 příspěvků 08.08.10 21:39
Asi skaut

To je mé tajemství … ale wow ze skauta to nemám

Dr.House
622 příspěvků 09.08.10 12:43

miluju tajmenství......

AnetaC  18.08.10 19:21

Mam uplne stejne priznaky jako Vy! uz jsem z toho zoufala a nevim co delat…nejradci bych porad jen spala a spala. Vubec na nic nemam chut…
 Aneta

Dr.House
622 příspěvků 18.08.10 21:27

tak to gratuluju a vítejte ve spolku…

nemusíte mít hned depresi…pokud byste pořád jen spala a spala…můžete mít oslabenou imunitu, syndrom spánku, a plno dalších chorob…ano..ovšem i depresy.

Bronice
22 příspěvků 19.08.10 09:44

Deprese je prevít i v tom, že pacient neví, jestli na „něho něco leze“ a tudíž se mu nic nechce dělat a je smutný, nebo je smutný z toho, že se mu nic nechce dělat a nedovede se přemoct. Zmatek je prevít a hraje velkou roli při stanovení diagnozy. Já bych si asi nejprve sama nastudovala dostupnou literaturu a pak bych hledala, velmi opatrně, dobrého psychologa/psychi­atra. Je třeba mít reference, nejde čekat od každého, že vám pomůže. Může být zastánce takové psychologické školy, která vám nemusí vyůbec vyhovovat a pak byste se nedomluvili. Ještě nedávno všechny podobné potíže řešil freudovský psychoanalytik, dnes už je to lepší a je výběr, když si dáte práci s hledáním.

Bábina
1450 příspěvků 03.09.10 17:32
Deprese

ˇunava spánek ,přímo totální ospalost,Můžou mít na svědomí určité léky.čtete příbaly.ˇUnavový syndrom,štítná žláza,špatná práce ledvin.A píšete že jste prožil velký stres z nemoci,pokud to není následkem přímo té nemoci,tak to může být postresová úleva.Prostě ,je konec,mám to za sebou a hotovo.Ale stálo vás to mnoho sil,které teď pomalu musíte nabrat.Dejte tomu trochu času a na posílení orgynismu si do pitného režimu zařaďte čaj z přesličky rolní.Lžičku bylin přelít šálkem horké vody a pod pokličkou asi 6-8mim louhovat.Pijí se 2 šálky přes den.Pozor ne před usnutím.Je to na povzbuzení.

DR.
21 příspěvků 03.09.10 22:58

Mily jindrexy to te mohu ujistit ze to kocovina nebude urcite. podle toho co si napsal pravdepodobne muze jit o panickou poruchu . neni to nic zavazneho maš podle toho co píšeš taky agorafobii. Je to taky vec nad kterou by se nemel zamyšlet . takovych lidi znam mnoho . vyresilo to posezeni u psychiatra . ja vim že to neni nic moc , ale cim vic nad tim uvazujes tim vic se tito stavy zhorsuji to sam jiste vis a to ti mohu z osobnich skusenosti reknout sam. nejlepe . v timhle pripade by bylo potreba skusit nasadit antidepresiva mozna je uzivas . velmi dobre je uzivati magnezia .zatim

Bábina
1450 příspěvků 04.09.10 09:30
Deprese

Léčit si duši není přece žádná ostuda,někdy duše bolí víc než bolavé tělo,i když z toho tělo může onemocnět.Pokud opravdu nemáte vyšetření u psychologa,psychi­atra či alespoň odborného poradce,tak nejdříve tan a teprve na tyto stránky.Já měla za to že jste po vyšetření na odborném pracovišti ,ten hořčík je dobrý nápad.A ráno zkuste na kuráž ten můj čaj.Držím Vám pěsti ,aby jste to zvládl a byl zase v pohodě
Pro Anetu:nejdřív testy štítné žlázy,to je děsná potvora.Až budete znát výsledek,probereme další.Slibuji

Lucrezia
338 příspěvků 20.06.11 15:35
Psycholog-terapeut
Bronice píše:
Deprese je prevít i v tom, že pacient neví, jestli na „něho něco leze“ a tudíž se mu nic nechce dělat a je smutný, nebo je smutný z toho, že se mu nic nechce dělat a nedovede se přemoct. Zmatek je prevít a hraje velkou roli při stanovení diagnozy. Já bych si asi nejprve sama nastudovala dostupnou literaturu a pak bych hledala, velmi opatrně, dobrého psychologa/psychi­atra. Je třeba mít reference, nejde čekat od každého, že vám pomůže. Může být zastánce takové psychologické školy, která vám nemusí vyůbec vyhovovat a pak byste se nedomluvili. Ještě nedávno všechny podobné potíže řešil freudovský psychoanalytik, dnes už je to lepší a je výběr, když si dáte práci s hledáním.

Ono je to potíž, zjistit, co člověku vyhovuje. Jak? Jedině tím, že to vyzkouší.
Zkusila jsem několik terapií, a zůstala jsem právě u té „Freudovské“.
Nebo tedy dnes jsou to různé její odnože, dynamické psychoterapie.

Bojuji s depresí „teprve“ něco přes rok.
Ale když se kouknu zpětně, měla jsem ji už dříve, ale právě že se to svádělo na všechno možné, a nesplňovalo to „požadavky“ názvu deprese. Dřív se bralo, že deprese je jen to, když člověk je tak ve sračkách, že nevstane z postele.
Dnes vím, že depresí je hodně druhů a není radno podceňovat ani tu lehčí. protože neléčená se ráda přehoupne do těžší deprese, a může pak být hodně hodně zle. :-(

Bábina
1450 příspěvků 20.06.11 16:08
Deprese

Může to potkat každého z nás.A léčit se,už dávno není žádná hanba.Pokud Vám nebude vyhovovat samostatné sezení,je možné v psycho poradně požádat o skupinu.Já Vám mohu jen doporučit podpůrné čaje,ale ty jsou opravdu jen na podporu organyzmu,který je depresí vyčerpaný.Léčit by Vás měli odborníci.Bylinky mají léčebný účinek jen u depresí endogeních a to tak,že se zjistí který orgán je v těle ochromen a bylinnými čaji a kapkami se povzbuzuje.Je dobré zjisti stav a funkci všech hormomů v těle a funkci a zdraví orgánů v pánvi.Tam mohou byliny účinně pomoci.Ale deprese z citového vyhoření ,bohužel,tam Vám nepomohu.

Lucrezia
338 příspěvků 20.06.11 17:50
Bylinky

Bylinky jsou fajn, mám je ráda. Ale na něco jsou opravdu krátké.

Zaujala mě ale věta, že to může potkat každého z nás (deprese).
To skoro vypadá, jako by chodila a potkávala lidi, a ti se pak nakazili. :-)

I když, když mám depresivní epizodu, bývám opravdu nakažlivá i pro ostatní, bohužel. Ostatní sice nedostanu do deprese, ale můžu jim setkáním se mnou zhoršit náladu. je náročné mít někoho takového doma, depresáka. Není kam utéct. Tak se snažím schovat aspoň já sama,abych nenakazila ostatní.

A k tomu, že to není ostuda léčit…no to sice není. Ale v lidech neustále převládají předsudky.
A to bohužel i u těch, kde by to člověk nečekal. U lékařů. Jednou jsem psychiatrický pacient, tak obvodní lékařka na mě nahlíží z tohoto pohledu. :-?

Bábina
1450 příspěvků 20.06.11 18:16
Deprese

Možná máte pravdu a možná je to právě Vaší nemocí,že to takto vnímáte.Chápu,že někteří lidé nechtějí poslouchat o tom,co Vás trápí,ale právě při depresi bych já řekla,že je nutné se ze všeho vypovídat.Proto by Vám mohla pomoci skupinová terapie.Tam jsou lidé s podobným osudem a tak se nebudou koukat přes prsty.A že to může potkat každého?Jistě,není to jako chřipka,že když Vy kýchnete tak někdo od Vás chití depresi.Ale každému se může v životě přihodit trauma,které ho do ní zatáhne.Nebo onemocní něčím,co jsem prve popisovala a tam pokud se neléčí příčina,deprese jde ruku v ruce s nemocí jako důsledek.Tam bylinky jsou k užitku,ale musím znát příčinu.Tedy orgán,kde je problém,abych zažala uzdravovat toto.Proto lidem kteří za mnou chodí vždy říkám,nejdřívě prosím vyšetřit štítnou žlázu,a všecho hormonální hospodaření těla.Pokud je zádrhel tan začnu uzdravovat tato místa.Pokud jsou výsledky nega.prosím vyšetřit játra,ledviny,za­žívání včetně střev a u žen dělohy a vaječníků včetně vejcovodů.Pokud ve vašem životě nebyla nějaká dramatická událost která by zavinila depresi z citového vyhoření,hledala bych pomoc tak,aby se našel původce nemoci v těle.Děprese opravdu nechodí městem a nehledá na koho sedne.Deprese je nemoc jako každá jiná a tak by se taky tak měla léčit.Udělat všecna vyšetření PROČ!!! To je nejdůležitější.A až to proč se najde,pak se může léčit příčina a tím i následek.Vy­kašlete se na to,jak se na Vás lékař dívá a chtějte pořádné vyšetření všeho,co jsem popsala.Máte na to nárok v rámci preventivní prohlídky.Seberte sílu a zasaďte se o to aby jste byla léčena dobře.Pokud výsledky něco odhalí,napište.Sice Vám dají léky,ale tělo bude potřeba posílit.Pokud to nechcete ventilovat na veřejné diskusi,klikněte na mojí obálku a můžeme si psát soukromě.Mně se bát nemusíte,když tak si prohlédněte můj profil a pokud jste četla příspěvky i Dr Haouseho,tak ten tvrdí že přes „psychokecy“je tu Bábina.

Bábina
1450 příspěvků 20.06.11 18:16
Deprese

Možná máte pravdu a možná je to právě Vaší nemocí,že to takto vnímáte.Chápu,že někteří lidé nechtějí poslouchat o tom,co Vás trápí,ale právě při depresi bych já řekla,že je nutné se ze všeho vypovídat.Proto by Vám mohla pomoci skupinová terapie.Tam jsou lidé s podobným osudem a tak se nebudou koukat přes prsty.A že to může potkat každého?Jistě,není to jako chřipka,že když Vy kýchnete tak někdo od Vás chití depresi.Ale každému se může v životě přihodit trauma,které ho do ní zatáhne.Nebo onemocní něčím,co jsem prve popisovala a tam pokud se neléčí příčina,deprese jde ruku v ruce s nemocí jako důsledek.Tam bylinky jsou k užitku,ale musím znát příčinu.Tedy orgán,kde je problém,abych zažala uzdravovat toto.Proto lidem kteří za mnou chodí vždy říkám,nejdřívě prosím vyšetřit štítnou žlázu,a všecho hormonální hospodaření těla.Pokud je zádrhel tan začnu uzdravovat tato místa.Pokud jsou výsledky nega.prosím vyšetřit játra,ledviny,za­žívání včetně střev a u žen dělohy a vaječníků včetně vejcovodů.Pokud ve vašem životě nebyla nějaká dramatická událost která by zavinila depresi z citového vyhoření,hledala bych pomoc tak,aby se našel původce nemoci v těle.Děprese opravdu nechodí městem a nehledá na koho sedne.Deprese je nemoc jako každá jiná a tak by se taky tak měla léčit.Udělat všecna vyšetření PROČ!!! To je nejdůležitější.A až to proč se najde,pak se může léčit příčina a tím i následek.Vy­kašlete se na to,jak se na Vás lékař dívá a chtějte pořádné vyšetření všeho,co jsem popsala.Máte na to nárok v rámci preventivní prohlídky.Seberte sílu a zasaďte se o to aby jste byla léčena dobře.Pokud výsledky něco odhalí,napište.Sice Vám dají léky,ale tělo bude potřeba posílit.Pokud to nechcete ventilovat na veřejné diskusi,klikněte na mojí obálku a můžeme si psát soukromě.Mně se bát nemusíte,když tak si prohlédněte můj profil a pokud jste četla příspěvky i Dr Haouseho,tak ten tvrdí že přes „psychokecy“je tu Bábina.

Lucrezia
338 příspěvků 20.06.11 18:33
:-)

Děkuji za obsáhlou odpověď, tedy předpokládám, že to bylo na mě. :-)

Opravdu mě zaujala teorie, kterou zastáváte. Tedy že problém se zhmotní někde v těle, v konkrétním orgánu.
Obávám se, že vím přesně, kde se zhmotnil mně.
V oblasti břicha a pánve. Cysty na vaječnících, myom na děloze.
Taky střeva, vyprazdňování, zacházení s tělním odpadem, nebo jak to nazvat.
Na preventivky chodím, nic mi nikdy nenajdou. Jen málo železa, ale to má každá druhá žena.

Co se týče bylinek-je pravda, že nezáleží ani tak na množství jako na pravidelnosti?
Piju třezalku, ale nepravidelně. Beru AD, u kterých třezalka nevadí, protože ty prášky nepracují se zachytáváním serotoninu, ale jiných hormonů.

Skupinovou terapii jsem měla taky, pomáhala mi, ale byla příliš krátkodobá.
Jiná vlastně v okolí mého bydliště neexistuje.
Jen pak v některých odd. v PL. Ne ambulantně. Jsou tu skupiny, ale každá je zaměřena na nějaký konkrétní problém. Alkohol, poruchy přijmu potravy, týrané ženy, apod.
Přitom si myslím, že depresistů je moc, a rozhodně by se takový terapeut skupinama uživil. Třeba se časem dočkáme, že se to rozvine i u nás.

Bábina
1450 příspěvků 20.06.11 19:32
Deprese

Já osobně bych zašala lečbou orgánů v pánvi,protože z Vašeho popisu se opravdu jedná o deprese endogenní.V této formě pomáhá velice dobře směs bylin 4Og dobromysli-nať,2Og třezalky-nať.2Og vrbovky uskolisté-list,1Og meduňky-nať,1Og pertklíče -květ.Tento čaj se vyjímečně podává dlouhodobě v podobě nálevu tj:1lžička na 1 šálek horké vody a 4-8 min louhovat pod pokličkou.Pije se 4 šálky denně.Opravdu to chce pravidelnost a vytrvat,aby se odléčilo to,co je potřeba odléčit v těle a duše pak sílu už načerpá sama.Je ale nutné najít bylinkáře ,který to namíchá.Já sama čaje nedělám,protže kousek dál je známý bylinkář Grešík,tak posílám lidi k němu.Ale nezapomeňte,že bylinná léčba je podpůrná a tak je nutné léky brát.A bylinky uzdravují ,ale pouze když se užívají jen tak,jak se užívat mají.Pokud budete potřebovat klidně napište,i sem,mám zadané upozornění.

milda23  05.09.13 13:52

Dobry den, jsem na tom dost podobně jako JindreX. Nevim co se semnou deje..je to divny, ale jakoby muj mozek prestaval pracovat, dela mi problem si neco zapamatovat, mam docela casto výpadky paměti, někdy mi neco prolitne hlavou, neco na co bych mel myslet, jakmile se na tu myslenku prestanu soustředit, tak mi jednoduse vypadne a pak si uz nevzpomenu. V obchodech, nevim co si vybrat, kdyz si neco koupim tak nerozvážně. Nedokažu správně uvažovat, přemyšlet, casto se zamýšlím nad vecma, ktere me akorad tíží..ve spolecnosti jsem strasne uzavreny, nenapade me nic co bych rekl, jako bych mel nejaky výpadek, prestavam mluvit i s kamaradama, oni semnou komunikuji a ja odpovidam vetama typu,,tojono,,nekdy nechapu co mi rikaji.. nedokazu se navazat na to co mi rekli, taky mi to stezuje koktáni, trapi me to od detstvi, zasahuje to i do me psychiky :|driv sem se bavil tim, ze jsem si psal s kamaradama na facebooku, ted uz si snima ani psat nedokazu.. :nevim: kdyz jsem doma, sedim na židly, koukam do jednoho místa a ani nepremyslim, je to jakýsi zásek… Strácím veškere zájmy,..nemam vkuz ani na obleceni, muzika s kterou jsem zil, uz ji nedokazu vnimat jako predtim, ani holku jsem si nedokazal udrzet :,( je mi 19let, mam jeste posledni rok ve skole, prvni dny se me spoluzaci ptaly jestli jsem v poradku, co mi je, odpovidam jim ze mi nic neni, protoze sam nevim co semnou je:/.. :zed:!!! :,(

petra1970  06.09.13 12:54
pro milda23

Ahoj, už jsem to tady párkrát psala, už to dokonce i někdo vyzkoušel, z čehož mám velkou radost, že to je ověřené i od jiných. mně zabrala homeopatická léčba. je tam spousta léků na různé druhy depresí, úzkostí, strachů. Najdi kvalitního homeopata a ten ti pomůže.

jitka1959  12.09.13 21:55
Deprese

Dobrý den, již několi jse léčím s depresí, je to pro mne velká zátěž. Jak zde píšete, vím o čem to ve je. Tato nemoc je velice nepříjemná jsou lidé, kteří si to nedokáží přstavit. Nemohu moc mezi lidi, nechodím kde je moc lidí (protože mi tam není dobře), mám špatnou paměť, nedokážu nic vyřešit, jsem unavená, špatně spím (spím pouze s léky a je tu spoustu problémů. Nepříjemné je když vás někdo potká a řekne, že vypadáte dobře, ale neví co se odehrává uvnitř v těle, jaké to jsou někdy bolesti. Musím se vyvarovat všech stresových situací, jinak jsem úplně vyřízená. Mám spoustu léků, které mě drží při životě. Napsala jsem to tvrdě, ale skutečnost taková je. Bez léku na spaní a nebo, když už nepomáhají
a musí mi je psychiatr změnit, jinak bych vůvec nespala. Mám problémy s vyjadřováním, s psaním atd. Držím všem palečky, ať se nedostanou tak daleko jako já. Pokud ucítí jenom malé příznaky ihned jděte k odborníkovi.

petra1970  13.09.13 10:13
pro jitka1959

Zdravím Vás, vím přesně o čem píšete a co prožíváte. Možná to píši moc jednoduše, nebo to tak vypadá, vyznívá, že je to moc jednoduché, že zajdu k homeopatovi a je po problému. Já byla na tom před dvěma lety stejně, možná hůř, jako vy. Ale našla jsem dobrého homeopata a postupně mi strachy a úzkosti odboural a dnes funguji bez léků a jsem vpořádku, možná i líp než před depresí. :) Pokud můžu radit, aspon to vyzkoušejte. V homeopatii je spousta léků na strachy, úzkosti z davu, z lidí,…nebo si najdete pár informací na internetu.

Vratislav II.  20.10.14 12:12
Jitka 1959,, deprese

Myslím, že Ti rozumím. Své potíže jsi popsala naprosto přesně, sám bych to líp nedovedl Rozdíl je jenom v tom, že Tobě je 19, mě táhne na 85. Tyto stavy mi začaly asi před rokem, na psycho jsem zatím nebyl, beru sice plejádu různých léků na dia, neurolog. a nefrologii, oči, ale každý doktor mi řekne, že vzhledem k věku atd. mám být rád, že se o sebe mohu postarat a to, že se cítím mizerně už patří k věci. K lepšímu pochopení Tvého stavu bych Ti doporučil něco, co zde ještě nepadlo: je to četba knihy Oblomov, od ruského autora, tuším Gončarova, jseš-li schopna číst tak to zkus, mně to v mládí velice pomohlo z bryndy, když duše bolela.
Rusové tuto formu deprese nazývají chandra a myslím, že je tam rozšířenější než u nás a když se ptají na příčinu smrti odpovídají „oblomovština“!

Vladimír13  19.02.15 11:34

Deprese je vyléčitelná jen doplněním výživy během jednoho měsíce. Skutečnou příčinou deprese je nedostatek určitých minerálů a vitamínů v těle, bez nichž nefunguje tvorba serotoninu, tj. hormonu, který ovlivňuje naši náladu. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek a poradím, jak si nejlépe doplnit. U deprese je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

milanmija  22.08.15 11:12

Dobrý den,
uz dva mesice zazivam uskostné deprese, predesle dva roky jsem je též zažíval, vzdy to zaclo v cervnu a skoncilo nekdy na podzim. Byl jsem v léčebně, pouzival antidepresiva, doktori me presvedcovali ze do mesice budu v poradku a nic. Kdyz jsem mel deprese minuli a predminuli rok, tak jsem mel za to, ze to zpusobila marihuana, ale letos se mi stavy vratili bez toho aniz bych marihuanu kouril což mi prijde divny, vazne nevim co mi to spustilo, napr z nejakeho zklamani bych se vyspal a fungoval dal bez problemu a nebyl v haji pul roku..kazdy den stejny pocit, mam jakysi psychicky blok, ktery mi brani predevsim v premysleni, pamet se mi zhorsila, mivam vypadky, necitim se dobre ve spolecnosti ve ktere jsem driv byval bez problemu a bavil se, dela mi problem se vyjadrit jak ustne tak i pisemne, veci ktere me driv delali stastneho ted nemaji zadny ucinek, ani kdyz se opiju s prateli tak semnou neni sranda jako driv, akorad mi je hur. nechci to cele prozit znova, casto myslim na sebevrazdu, prasky me z toho nedostanou. Minuli rok jsem se z toho dostal tim ze jsem si zakouril marihuanu, potkal jsem kamarada a zniceho nic jsem se snim zacal bavit, cely vecer jsem si uzival, usinal jsem s usmevem na tvari, vzbudil jsem se a stavy z niceho nic zmizeli. Ted mi ani trava nepomohla, nechci cekat na zázrak, nevydrzel bych to a skoncil to ze sebou.
Je ta homeopaticka lecba vazne tak ucinna, jak pisete? Obednam si mléko, potru se snim a jsem zdravej?

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm  27.08.15 14:12
hovorné

Vyvraždili mi celou rodinu. Měla jsem zlé a špatné dětství a blbé zážitky a kruté známé a šikanu ve škole i po škole. Ráda na to vzpomínám, už abych to měla za sebou. Mám diag. těžkou depresi. Všechno je na hovno. Nic se mi nedaří, nic mi nejde, ve všem jsem špatná, ze všeho jsem na prášky, za všechno si můžu sama, jsem jedovatá. Nedělám nic, platím si byliné tinktury, chodím na muzikoterapii, byla jsem u přírodní léčitelky kvůli tramatům, pro homeopata u lékařky. V hlavě mám otravné myšlenky, kterých se nemůžu zbavit, ostuda mě fackuje všudy kudy chodím. Bolím mě hlava, nemůžu spát. Nikomu nepomáhám protože jsem debilní. Relaxace, čaje, vonné oleje, práce na zahrádce, domácí mazlíček.

Váš příspěvek