Anorexie jen kvůli štíhlé postavě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anorektička F50.9  09.02.13 13:56
Anorexie jen kvůli štíhlé postavě?!

Opravdu mě už deprimuje, když všude jen čtu, že MENTÁLNÍ ANOREXIE vzniká tím, že lidé chtějí mít štíhlou postavu!
Já jsem sama anorexii prodělala šestkrát, dvakrát jsem byla na psychiatrii.
A nikdy, nikdy jsem nehubla kvůli tomu, že bych chtěla být nějak extra hubená.
Anorexie má mnoho příčin, například bývá i důsledkem depresí! Ale o tom se nikde nemluví… všude se jen vyskytuje mýtus o tom, že holky jsou anorektičky kvůli tomu, že chtějí být vychrtlé.
:zed:

Reakce:

Zdravotník  18.02.13 21:50
@Anorektička F50.9
Určitě je vhodné při těchto problémech vyhledat pomoc psychologa/psychi­atra a dále to sním konzultovat, jinak příčina hubnutí může být i problém se štítnou žlázou.
ale u vás se to týká asi převážně anorexie, nebo ne? :)

Anorektička F50.9  25.02.13 16:15

Trochu zcestné…
Jsem již vyléčena.. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jen mě rozhodilo tohle, poněkud mylné klišé, které se vyskytuje úplně všude.

Terezaa K.  06.03.15 16:40
výzkum do bakalářské práce

Dobrý den, jsem studentkou třetího ročníku bakalářského studia Sociální pedagogiky se zaměřením na etopedii a svou závěrečnou práci píši na téma Vliv mentální anorexie na příbuzné a okolí klienta. Ráda bych se zeptala, zda by se ve Vašem okolí nenašel někdo, kdo by byl ochotný vyplnit mi krátký výzkum. Jedná se o zcela anonymní informace, které nebudou nikdě zveřejňovány, ale poslouží jen pro napsání práce. Jakékoliv dotazy ráda zodpovím. Případným respondentům zašlu otázky k výzkumu na email.
Budu velice ráda za jakoukoliv reakci.

Kontakt: tereza. kabova@seznam.cz

Hezký den
Tereza :)

Váš příspěvek