Angina pectoris - léčení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanka 929
11 příspěvků 05.07.10 21:20
angina pectoris

Dobrý deň.
Po niekoľkých rokoch som sa rozhodla dať si urobiť preventívnu prehliadku. Lekárka ma poslala aj na EKG a tam bol záver „Sy nestabilnej anginy pectoris“. Predpísali mi Metoprolol 10 mg, Ticlopidin Ratiofarm 250 mg, Atrovastatin 20 mg, Lexaurin 3 mg.
Každý deň mám bolesť na /za/ hrudnou kosťou, ktorá vystreľuje do čeľuste a zubov. Tiež ma bolí chrbát. Z tých liekov sa mi točí hlava a stále sa mi chce spať. Mám 45 rokov, nefajčím, váha 60kg, výška 164cm, naposledy mi namerali tlak 106/60. Cholesterol 9,17. Ďakujem a čakám netrpezlivo odpoveď, lebo som už z toho zúfalá. Ešte raz ďakujem.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 06.07.10 09:43

Dobrý den…a co přesně byste chtěla vědět?
Angina pectoris je součástí ischemické choroby srdce (ICHS)
Bolest na/za/ hrudní kostí je projevem nedostatku kyslíku do Vašeho srdce - proto vzniká ta palčivá bolest vystřelující až do zubů.

Vaší bolest by chtělo vychytat kdy přesně vás to bolí - půo jaké fyzické námaze, či po čem prostě.

To že se Vám chce spát tak za to může ten Lexaurin 3mg. TK máte snížený, Cholesterol zvýšený. Odpovídá to postižení toho že máte ICHS.

Hanka 929
11 příspěvků 06.07.10 09:59

Dobrý deň, som rada, že ste si našli na mňa čas. Tá bolesť na hrudníku začína úplne v kľude, o fyzickej námahe nemôže by ani reči. Stalo sa mi to pri sledovaní TV a večer, keď som si ľahla spať.
Ešte by som Vás chcela požiadať o nejaký účinný recept, ako znížiť ten strašne vysoký cholesterol.

Ďakujem za Váš čas a prajem pekný zvyšok dňa.

Hanka

Dr.House
622 příspěvků 06.07.10 11:21

cholesterol je sám o sobě ,,zvíře,,

máme 2 typy: hodný a zlý…
pokud máte výsledky u sebe tak se prosím koukněte který je zvýšen jestli HDL nebo LDL…

recept je jednoduchý ale v jednoduchosti je většinou i ta složitost:
1. hlídat si váhu ( i když u vás je to zatím v pořádku)
2.zařadit do stravy ryby a vlákniny . doporučuji omega 3- mastné kyseliny
3.nízko tučné potraviny ( mléčné potraviny s vyšším obsahem tuků)
4. alkoholová zdrženlivost

5. NESOLIT!!!

nechci strašit, ale při ICHS a výšší hodnotě cholesterolu vzniká nejčastěji ateroskleroza - což je ukládání tuku do cév. s následným infarktem. NECHCI STRAŠIT JEN KONSTATUJI. tak stím počítejte a držim palce

co se týče té bolesti - je to klidová forma. a jak už jsem již psal je to z nedostatku kyslíkového zásobení srdce.
Pokud se chcete ještě jakkoliv zeptat, není problém.

Hanka 929
11 příspěvků 06.07.10 17:43

Dobrý deň.
Ten cholesterol som pozerala - lenže tam mám len celk - S 9,17 a HDL - s 1,97. Potom tam mám ešte vysokú hodnotu trombocytov /PLT/ - 434. Lekárka mi tiež predpísala Nitroglycerín, ale nechcem si ho hneď dať pri tej bolesti. Čo Vy na to.

Ďakujem

Dr.House
622 příspěvků 06.07.10 22:02

HDL máte lehce zvýšený…to bych napravil tím že bych vám doporučil lehkou fyzickou zátěž…respektive. aktivitu…více pohybu.
ale tak aby to nepřinášelo bolest.
Ten nitro… je předepsaný dobře. je na bolest a používá se i jako první pomoc při infarktu. takže při bolesti okamžitě pod jazyk a nechat rozpustit. dle ordinace Vašeho lékaře.

Hanka 929
11 příspěvků 08.08.10 09:00
Angina pectoris

Dobrý deň.
Zasa sa sem vraciam. Po dlhšej dobe som zasa mala bolesti na hrudníku a ani po požití Nitroglycerínu tá bolesť neustúpila. Po hodine som užila ďalšiu tabletku a po 5 minútach bolesť prešla. Je to v poriadku, alebo sa mám niečoho obávať. Ďakujem za odpoveď

Dr.House
622 příspěvků 08.08.10 21:29

no, rozhodně to není v pořádku…
jen tak nás na hrudníku přece nebolí…

nitroglycerin by měl zabrat hned, pokud je to srdeční vada…je fascinující že nezabral hned - bud ste prodělala malej infark nebo tu bolest nemáte od srdce. proto je vysvětlení že nitroglycerin nezabral hned tak jak by měl…

Příště okamžitě na ambulanci a ještě rychlejš ke svému lékaři nejlíp na kardiologii…tam zjistíte zda je to od srdce…mě jen udivuje že nitrát nezabral hned…ale až po hodině a 5 minutách…

doporučoval bych ECHO srdce - tím zjistíte zda ste prodělala infarkt…

Dr.House
622 příspěvků 08.08.10 21:31

A ROZHODNĚ KLIDOVOU FORMU ŽITÍ!!! TO ZNAMENÁ ŽÁDNEJ STRES A ROZČÍLENÍ A A NI FYZICKOU NÁMAHU!!!!

PŘI ČEM SE VÁM TA BOLEST OBJEVILA? PŘI PRÁCI? V AFEKTU? NEBO KLIDOVĚ?

Hanka 929
11 příspěvků 09.08.10 08:47

práve že stále tá bolesť príde v kľude, väčšinou keď pozerám TV. Kľudne sedím, alebo ležím, nič ma nerozčuľuje a príde to. A podľa Vás z čoho by ešte tá bolesť mohla byť, ak nie od srdca? Ďakujem a pekný deň

Dr.House
622 příspěvků 09.08.10 12:42

já si nedokážu takle tipovat, protože vás to může ovlivnit a já se můžu plést…( což se mi ještě nestalo)…ale koho bych přihrál do hry jsou záda…jestli třeba to není od zad…skříplý nerv, blokace páteřního kanálu, …100% nevim…

Hanka 929
11 příspěvků 16.09.10 17:52

Dobrý deň.
Pri mojej poslednej kontrole u interného lekára mi zistili, že mám autoimunitnú thyreoditídu, eutyreózny stav. Môžte mi, prosím vysvetliť, čo to znamená? Hodnota S-anti TPO 561,1 a S-anti TG 57,7.
Ešte mi lekárka predpísala Euthyrox a Preductal.

Tie bolesti na hrudníku mávam stále, ale mesiac som mala pokoj. Až včera to zasa prišlo a NTG zasa nezabral.

Ďakujem

Dr.House
622 příspěvků 18.09.10 17:25

chci se zeptat..vy ste totiž můj nejoblibenější pacient z diagnostického hlediska..:-)

když vám dělali EKG - nebyly tam známky supraventrikulární cholamnilithiasy? …chci říct, jestli netrpíte stresem…

jinak tedy na váš dotaz odpovídám: nejspíš mýáte chronický zánět štítné žlázy-nejčastěji autoimunitní…tzv. Hashimotova thyreoiditida a je to zánět,kdy tělo vytváří protilátky proti štítné žláze.....někdy může dojít ke krátkodobému zvýšení funkce…avšak postupem času se vyvine hypofunkce… tedy snížení funkce štítné žlázy. Příčinu onemocnění léčit nelze - léčí se jeho následky, tedy dodávají se chybějící hormony štítné žlázy ve formě tabletek a to jak vidim Vám lékař naordinoval Euthyrox a Preductal…

Hanka 929
11 příspěvků 18.09.10 20:01

píšem, čo mi naposledy uviedla lekárka do záznamu pri EKG: EKG NSR, fr QRS 90/min, str pos el.o., depresia ST v II III a VF V5.Robili mi aj ECHO a tam napísali: ĽK nedilatovan EDD 50 mm, IVS 9 mm, EF ĽK 62% bez ložiskovej asynergie stien, normálne plnenie ĽK. Aort chlopňa bez stenozy a regurg., proxim asc ao nedilatovaná, mitr bez stenozy so stopovou regurg. ĽP 35 mm, AT AP 120ms, PK nedilatovaná, s norm syst funkciou, PP nedilatovaná trikusp s hemodynamicky lahkou regurg
perikard bez effuzie

Hanka 929
11 příspěvků 18.09.10 20:07

Posledný výsledok celkový cholesterol mám 6,28, HDL - 1,67 a LDL - 3,36.
Hemoglobín 126. Už som aj užívala aktifferin a hodnota sa mi zvýšila len minimálne a navyše som mala stále hnačky. Pri užívaní Sorbiferu Durules tiež.

Pozdravujem a ďakujem

Dr.House
622 příspěvků 18.09.10 21:32

srdíčko máte dobrý až na ten stresový segnemt ST a lehkou regurgitací trojcípé chlopně…

ale už jsme blízko…cítím to…:-)

Hanka 929
11 příspěvků 18.09.10 22:08

Vy už viete, čo mi je? Prezraďte, prosím.
A s tým stresovým segnemtom sa dá niečo robiť? Len mi nehovorte, že mám odbúrať stres, lebo neviem ako. Švagor mi už ponúkal zbíjačku.
Ale ak mám srdce v poriadku, tak som naozaj rada. Mala som totiž veľké obavy, veď choré srdce nie je žiadna sranda. Uvidím, čo spravia tie lieky na štítnu žľazu, o mesiac mám ísť znovu na krv.

Zatiaľ Vám veľmi ďakujem.

Dr.House
622 příspěvků 18.09.10 22:13

já to přesně ještě nevím…ale tuším že je to stres..který se vám odráží na srdíčku..proto je tam ST segment a možná regurgitace trikuspidální chlopně…

na tu krev se těšim za vás…

já vsázim na supraventrikulární cholaminlithiasu - stres! :-) nemáte vůbec zač…

Michaela16
30 příspěvků 19.09.10 21:30

Doktore, je úžasný Vás sledovat při práci!!!

Hanka929  08.11.10 13:12

Dobrý deň.
Tak mám výsledky z krvi, ale som sa ich dozvedela len cez telefón, pretože na kontrolu k pani doktorke mám ísť až 03.01.11. Takže cholesterol - 5,56 a štítnu žľazu mám vraj v poriadku. Tak sa asi trošku aj teším.

Zdravím a prajem pekný deň!!!!

Dr.House
622 příspěvků 10.11.10 19:54

to rád slyším…

Míšo: co je na tom ták úžasného? :-)))

LADISLAV KUBOVÝ  21.11.10 08:00
ANGINA PECTORIS A LÉTÁNÍIS

VEDLE CELÉ ŘADY NEMOCÍ MĚ NEJVÍC TRÁPÍ RAKOVINA JATER A ANGINA PECTORIS.S TOU MÁM NEJVĚTŠÍ PROBLÉMY.SAMOZ­ŘEJMĚ,ŽE PODSTUPUJI LÉČBU JAK NA ONKOLOGII TAK I KARDIOLOGII­.ZAJÍMÁ MĚ VŠAK,ZDA MOHU S ANGINOU PECTORIS LÉTAT LETADLEM.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ .LÁĎA

Dr.House
622 příspěvků 22.11.10 15:36

já myslim že byste mohl klidně létat letadlem - samožřejmě jako cestující.jako pilot vám to osobně moc nedoporučuji…

jako pasažér by ste neměl mít problém…přinej­horším zakryjete svou tvář sos vakem, který občas padá ze zhora, jako kyslíková maska…

leonae  30.11.10 17:45
Prosba

Dobrý den pane doktore,přidala jsem prosbu v oddílu „prudká bolest na hrudi“ ale vzhledem k tomu,že nevím,co je příčinou,nevím,kam ji doopravdy napsat.Chtěla jsem vás jen velmi poprosit,zda by jste se mohl na celý můj přízpěvek kouknout a připadně,pokud to je ve vašich silách mi odpovědět.Moc vám děkuji i v případě,že si nebudete vědět rady.

Hanka 929
11 příspěvků 18.11.11 15:01

Dobrý deň, pán doktor.
Už som sa dlho neozvala, ale teraz mám otázku na Vás ohľadom mojej dcéry. V januári bude mať 17 rokov a asi pred 3 mesiacmi jej začali veľmi padať vlasy. Lekárka jej zobrala krv a urobili nejaké vyšetrenia. Pýtala som sa jej na výsledky a povedala, že je všetko v poriadku. Len niektoré tie hodnoty sú vyššie a niektoré nižšie, ako majú byť. Tak by som sa chcela spýtať Vás, čo vy na to?
Neutrofily 0,49, lymfocyty 0,37, stred. obsah Hb (MCH) 28,8, RDW-SG 36,1.
Zatiaľ ďakujem a netrpezlivo čakám na odpoveď.

Pekný deň, Hanka

Eve85  11.03.12 10:55
Bolest na hrudi při chuzi

Dobrý den,je mi 26 let a už asi 6 let trpím svirající bolestí na hrudi jen při rychlé chuzi,ale je to jen obcas.. někdy mám třeba rok nebo 2 klid a pak to zase z niceho nic přijde,tentokrat už to trva tyden v kuse a když nezpomalím tak citím jak mě to bolí čím dal víc citím jak mi vynechá srdíčko :( občas mívám arytmii,ale není to moc často…muže to byt angina pectoris? i když mam třeba rok nebo 2 klid?? děkuji moc za odpověd…

illie
2 příspěvky 08.06.12 14:16
nestabilní angína pectoris

jsem 5let po operaci -3bypassy-Před tím několik menších a jeden velký záchvat AP,po nitrátu ustup,násled.o­perace/po oper.paroxysmální fibrilace síní a komorová extrasystolie,t­.č.bez nitrátů/.Nyní v klidu,ne denně, mírné píchání,pálení někde u srdce ,ne na hrudi,dušnost není,tep nepravidelný,ne­volno od žaludku.Zároven zvýšený KT,je léčený Valsacorem a Agenem,Trombex,Cor­darone,Betaloc Zok,Euthyrox,někdy 1/2 Neurolu.Jezdím na kole,delší vycházky,mírný tanec,zpěv ve sboru.Někdy stres. Prosím o vyjádření a děkuji.

marylan007
1 příspěvek 04.04.14 12:46
Dotaz

Dobrý den. Ráda bych věděla, zda li mohu chodit do sauny léčím li se na anginu pectoris. Děkuji za odpověď. :srdce:

Anonymní  13.09.14 12:55
nestabilni AP

Ve zprávě od lékaře mám napsáno nestabilni AP. Beru Lokren, Sortis, Godasal. Mimo toto beru Protradon od revmatoložky, pomáhá i od bolest na hrudi. Bolest mám už méně často, ale nemůžu se zbavit nadměrného poceni. Spusti se jako vodovody a pak zima, rychle převléct. Beru měsíc B12, doporučení z netu(když nepomůže, neublíží), asi čekám na zázrak. Problémy mám asi 5 let (nechutný rozvod, psych., verbální teror). Z tohoto prostředí jsem venku, ale od všeho člověk neuteče. Je mi 68 let.

Váš příspěvek