Anemie u alkoholika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fernandezova
1 příspěvek 06.07.16 16:16
Anémie u alkoholika

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně mé matky, která je dlouholetá alkoholička. Je to zhruba půl roku co jsem ji viděla a byla nebo alspoň působila, že vše zvládá co se týče jídla, pohybu apod.. V pondělí mi ji dovezl její přítel, který ji v alkoholismu podporoval a skoro jsem ji nepoznala - sotva co se udržela na nohou, lapala po dechu a byla bledá. Nechala jsem ji tedy doma, aby si odpočinula ale zjistila jsem, že neudrží moč ani průjem, který zřejmě má neustále. Druhý den potřebovala na wc a bez druhého člověka nebyla schopná dojít sama. Když se zvedla, podlomily se ji obě nohy, následně upadla a pomočila se. Volala jsem tedy záchranku a ta ji odvezla do nemocnice.

Dnes jsem tam byla a lékařka mi sdělila, že nemá v těle žádnou krev, tedy ji pohání jen voda. Nasadili ji plazmatický roztok a leží na interně.

Chtěla jsem se zeptat, jestli se to dá nějak vyléčit nebo jestli bude mít nějaké trvalé následky? Vzhledem k mé situaci, bych nebyla schopna o ni pečovat, jelikož jsem pracující člověk.

V nemocnici nechce být a doktorka řekla, že ji tam nemůže držet násilím i bez oné situace, kdy matka není schopna absolutně ničeho. Taky si moc nejsem jista tím, zda ji prošetřili pečlivě, protože není možné aby dlouholetý alkoholismus nezasáhl vnitřní orgány.

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, F.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek