Jak probíhá zotavování z anémie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

irse  21.04.11 22:19
Anemie

dobry den,uz pres rok a pul se lecim s anemii.hodne jsem zhubla a nemuzu nabrat na vaze,mam migreny,ktere trvaji az 4dny a strasne bolestivou menstruaci.chtela bych vedet kdy to asi tak uz bude v poradku.nekdy mam vysledky krve dobre a za tri mesice jsou zase zle.dekuji.

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 28.04.11 12:58
Anemíe

Na podporu léčby anemie a po ní, bych doporučila kopřivový výluh .Návod na něj najdete na babských radách(klinout nahoře na této stránce)jinak pokud to nenajdete ,mohu to zopakovat.Je to vysloveně přírodní léčba a podporuje ozdravení všech orgánů v těle.Po dobrání výluhu je dobré pokračovat jetě asi 3 týdny pitím 3 šálků čaje z čerstvých kopřiv.1 hrst na šálek horké vody.V nutných případech lze využít u nálevové sáčky sušené byliny.Tělo se musí celé zregenerovat a najet takříkajíc na správný program.A to právě toto pomůže nastartovat.Pokud máte ještě nějaké dotazy,můžete psát.Zadám si upozornění.

irse  02.05.11 21:58

Dobry den,
dekuji mockrat za radu.Ja to zkusim-dam tomu tak 3 mesice,dam vedet.
dekuji irena.

Bábina
1450 příspěvků 03.05.11 08:30
Anemíe

Tu anemiji jste taky nedostala z hodiny na hodinu,ale určitě se to tahlo déle.Tělo není stroj,že někam něco kápnete a ono to zase funguje.Musíte také zapojit trpělivost a trochu bylinek,aby to šlo rychleji a budte zase jako rybička. :-)

irse  30.05.11 13:11
menstruace

dobry den,
tak koprivovy caj piji uz treti tyden 3×denne pred jidlem.kdysi jsem mivala menstruaci kazde 2tydny.ted uz jsem to mela rok v poradku,ale od 21.05.mam menstruaci,v Patek to vypadalo,ze uz konci,ale od dnesni noci krvacim zase naplno a mam to i s bolestmi,tak jak co mesic.k doktorce se dostanu az koncem tydne,tak bych se rada zeptala,jestli si muzu nejak pomoct sama?dekuji.

Bábina
1450 příspěvků 30.05.11 13:40
Anemie

Měsíční krvácení můžete zastavit čajem z kokošky pastuší tobolky.Je to vpodstatě plevel,ale velmi účinný při různých ženských potížích .tato bylinka zároveň zmírňuje křece vyvolané krvácení,.Dále můžete použít čaj z měsíčku zahradního,používá se k pití nebo i k sedacím koupelím při premenstruačním syndromu.Při nadměrném krvácení v době klimakteria je vhodnější čaj ze šalvěje lékařské.Musela jsem to vypsat,protože nevím v jaké fázi se nacházíte,Tedy kolik Vám je let.Všechny čaje se pijí 3 šálky denně během dne a jen vlažné.připravíte si čaj 1 lžičky byliny a zalijete horkou vodou a pod přiklopením necháte 5-10 min louhovat.Pokud ny stavy velkého krvácení trpíte běžně je dobré začít pít týden před nástupem menstruace čaj ze šištic chmelu.Ten srovná hormonální hladinu a srovná všechny hormonální výkyvy.Pije se stejně jako čaje předchozí a má i stejný způsob přípravy.

irse  30.05.11 14:01

je mi 33.

Bábina
1450 příspěvků 30.05.11 14:13
Anemie

Bezvadně.Tak těď začnete pít čaj z kokošky pastuší tobolky a před nastupem nového menstruačního termínu asi týden,začnete pít čaj z chmelových šištic.Kokošku budete pít pouze do zastavení krvácení a chmel jen de začátku menstruace.Chmel můžete opakovat pokaždé týden dopředu,aby se upravila hormonální hladina.Pak menstruace nebude tak moc a i křeče by se měly zmírnit.Šalvěj je pro dívenky co začínají a pro ženy co končí.Kdyby jste něco ještě potřebovala,na­pište.

irse  30.05.11 14:24

dekuji moc,moc mockrat!

Bábina
1450 příspěvků 30.05.11 14:53
anemie

Nemáte za co. :-) :-D

irse  30.05.11 15:34

tak ja nevim,pani Babinko.to kdyz mi ten chmel srovna hormony,to mozna i otehotnim?jen ze ja nevim jak pocitat plodne dny,kdyz to jednou vypada,ze ta menstruace skonci,to potom v noci zase zacne.pan doktor rikal,ze vajicka se neovoluji/to tedy nema ani smysl pocitat ty plodne dny?/.jak jsem tenkrat hodne krvacela,to bylo pres polypy ktere mi potom odoperovali.ja nevim,jestli se muzou objevit znovu?

Bábina
1450 příspěvků 30.05.11 18:25
Anemie

Polypy se mohou objevit kdekoliv,kde je sliznice.Vpodstatě je to takový uzlík ze sliznice.její buňky se namnoží víc nežli mají.A mohou se vrátit,ale i třeba jinam.Do nosu pod jazyk atp.Pokud chcete plodné a neplodné dny použít jako antikoncepci, tak na to bych moc nespoléhala.Mám vnučku z neplodných dnů ,a pokud budete počítat dny kvůli větší šanci otěhotnět,tak nepravidelný cyklus vám v počítání je opravdu na nic.To už bych řekla je lepší měření vaginální teploty.Ale nejprve by bylo potřeba srovnat Vaše zdravotní problémy.Nemáte někde ve zprávě lékaře,čemu Vaší anémii připisuje?Je to důsledek častého krvácení nebo obráceně?Možná,že by Váš problém opravdu vyřešila dobrá antikoncepce ,která zároveň upravuje menstruaci na krátkou a pravidelnou.Tím by se zastavil úbytek železa v krvi a mohla by jste řešit další věci.Jestli tu kopřivu pijete už 3 týdny tak dost.Žádná bylina se více než 3 týdny používat nemá.Je to jako s léky člověk si zvykne.Ale já neměla ve své první radě na mysli kopřivový čaj ,ale výluh z kopřiv.Zřejmně jste četla nepozorně,protože Vám tam píšu že návod najdete na babských radách.A jak je vidět tak jste se tam nepodívala.Výluh a čaj jsou ohromné rozdíly.Nevím jestli kopřivy nejdou už do květu.Pokud najdete hrtst kopřin které ještě nezačali kvést,vytrhnete je i s kořenem a potrháte je v ruce.V mixeru nebo robotu je rozmixujete v troše vychladlé převařené vody a vlijete do sklenice,kde necháte 2 dni louhovat.Pak dolijete převařenou studenou vodou da 1 l a přes plátno slijete do lahve.Bere se 1 lžíce před jidlem 3× denně.To jsem měla na mysli.Proto tyto rady dávám na Babské rady k volnému použití a také proto,abych to nemusela psát pořád dokola.Ten čaj Vám neublíži,ale taky Vás nevyléčil.Tady jde hlavne o ty kopřivové kořeny.

irse  30.05.11 19:22

se omlouvam,jsem myslela,ze ty koprivy nahradim tim cajem.ja jsem to cetla na babskych radach,ale myslela jsem,ze uz je pozde na ne je sbirat.tu anemii mam nejspis z te menstruace,polipy jsem mela i v nose.jinak bych uz rada otehotnela,po 2letech zkouseni.
jedu na koprivy.
dekuji,jsem ja to ale pacient… :roll:

Bábina
1450 příspěvků 30.05.11 19:32
Anemie

Udělejte si registraci,ať máte obálku a pak klikněte na mou.O těhotenctví si budeme psát v soukromí.

Váš příspěvek