Silná alergická reakce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Clariska  28.08.11 20:55
Anafylaktický šok???

Dobrý den,
dnes jsem měla poprvé reakci těla,kterou jsem nikdy nezažila.Trpím na alergie(prach,pyl,­roztoči).Ale dnes se mi najednou z ničeho nic na celém těle-převážně na rukou a nohou-objevily červené fleky.Hrozně to svědilo až pálilo a za okamžik po té se mi vyrašily pupínky.Následně na to jsem začala být nějak mimo a nebyla jsem schopna ani dokončit větu a udělalo se mi zle.Začlo se mi motat v hlavě,měla jsem pocit těžkých rukou a hrudníku a když jsem si lehla okamžitě jsem se dostala do stavu kdy jsem necítila tělo.Nemohla jsem ani mluvit či otevřít oči natož pohnout se.Byla jsem ve stavu jako bych usínala ale vše jsem vnímala nicméně jakoby z dálky.Takhle jsem ležela prý jen chvilku.Pak se mi udělalo trochu lépe ale pořád mám pocit těžkých rukou,únavy a motá se mi v hlavě.Hlava mě i bolí.Přidal se pocit jako by mé tělo hořelo a měla jsem horečku(nemám).Můj dotaz zní.Mohla to být reakce na dotek psa s obojkem proti klíšťatům?Nutno dodat,že ten obojek je intenzivně napuštěný protilátkami na klíšťata a strašně smrdí-někdy mě to dusí.A ještě bych se chtěla zeptat zda nevíte jestli to byl anafylaktický šok nebo co se vlastně se mnou dělo?Jsem z toho vylekaná 8-o :roll: .Moc děkuji za odpověď.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 01.09.11 15:24

kdyby to byla anafylaxe, bylo by asi po vás…protože podle co popisujete bych vás spíše viděl na panickou ataku ! ale rozhodně ne anafylaktický šok, opravdu by bylo v tu chvíli po vás bez podání adrenalinu a další hormonů!

Clariska  02.09.11 13:56
Sedí to...

Dobrý den,
moc děkuji za pomoc.Vyhledala jsem si informace o tom co píšete a do puntíku to sedí.
Vím,že jsou různé nemoci,ale vůbec mne nenapadlo,že by to mohlo být psychického rázu.
Velký dík Dr.Housi ;-)

Dr.House
622 příspěvků 11.09.11 09:11

nemáte zač…ale chtělo by to řešit, aby vás to nepotkalo třeba v autě, autobuse atd…víte ono to pak vypadá jako byste byla opilá a moc lidí vám nepomůže, známe své bližné…doporučuji neurologické a psychiatrické vyšetření..a to neznamená že z vás e psychopat či tak…jsou to jen nemoci které bohužel spadají do odborností lidem né moc příjemným…

Clariska  12.09.11 18:30
Vím co myslíte...

No popravdě mám psychické problémy a jsem kvůli tomu na invalidním důchodě (je neskutečně co vše dokáže psychika).Takže to se svým psychiatrem proberu-léčím se na Tourettův syndrom mimo jiné.Nicméně by mě opravdu nenapadlo,že toto může být psychického rázu.A nebojte-bližní své znám.Mívám tetanické záchvaty a tady v našem městě je i přístup lékařů (saniťáků) velmi „příjemný“ a „chápavý“,jestli víte jak to myslím…
Ještě jednou moc děkuji za pomoc.

Dr.House
622 příspěvků 12.09.11 20:04

nevím jak to myslíte, já sarkasmu nerozumím…kaž­dopádně kdyby něco, napiště, zeptejte se…a nemáte zač

Clariska  12.09.11 23:17
Hmmm...

To není sarkasmus ale pravdivá ironie 8-) …pěkný večer…

Dr.House
622 příspěvků 13.09.11 08:52

Co všechno způsobí psychika - to byste se divila…opatruj­te se..

Marie81
1 příspěvek 22.09.11 12:19
Anafylaktický šok??

D.den,prosím vás potřebuji poradit.Byla jsem se 4 mněsíčním synkem na očkování již druhé dávky Synflorix + INFANRIX hexa do stehýnek.Doktorka vpíchla první vakcínu a syn zaplakal ale hned při druhém vpichu zhruba po 10 vteřinách mi syn zblednul,zfialověl hlavně pusinka a okolo pusy a ihned zavřel oči.Omdlel nebo upadl do bezvědomí.Nástup byl okamžitý po vpichu.Doktorka ho probrala studeným obkladem zhruba po 50vt.-1 minutě.Zkon­trolovala srdíčko,krevní tlak měl 90/40 už po 5 minutách byl stabilizovaný,sice hodně bledý ale v pořádku.Žádné léky,nic jsme nedostali,jen že ho mám zvýšeně pozorovat.Jinak je od narození úplně zdravý,nemá žádné alergie.Ale ted se moc bojím o jeho život,jaká je pravděpodobnost že se to může stát znovu,zda by se to mnělo léčit,nebo jak tomu předcházet.Jsem z toho zoufalá.Poradte mi prosím co bych mohla udělat.Doktorka to omluvila tím,že byl možná hladový a unavený,nebo mněl jakýsi glykemický šok.Já si myslím že šlo spíš o ten anafylaktický s okamžitým nástupem.Předem moc děkuji za pomocnou odpověd.

Dr.House
622 příspěvků 28.09.11 20:37

to nebyl anafylaktický šok, to by se opravdu špatně neprobudil…ana­fylaktický šok si neumíte ani představit! to je úplně něco jiného! Toto co měl synek je spíš asi fobie z jehel nebo se mu udělalo zle, ale rozhodně to není anafylaxe! je dobré détě zabezpěčit kontrolou a psychickou přípravou aby pak nepřišel a hned do něj bodali jehly. věřte mi, anafylaxi neměl!

Anonym12345  20.01.14 16:35
Reakcia

Dorbý deň, chcel by som sa spýtať..priateľke sa vecečer pred spanim (po cvičení) urobili fliačky po tele niečo ako potničky. Cez noc jej to zmyzlo a ráno sa jej zas vyhodili s tým že celý deň ma stažené dýchanie s tlakom a bolesťou na prieduškach.. nieje alergik a keď si len umyla ruky studenou vodou hneď jej koplet opuchly..chcel by som sa vás spýtať čo teraz s tým?

Váš příspěvek