Amputace dolních končetin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana Martinkova  09.08.10 14:09
amputace dolních končetin

V roce 2004 jsem byla hospitalizovanav nemocnici se zanetem zil. Po propusteni jsem pravidelne chodila na D-PPG vysetrení.Posledni vysetreni bylo v kvetnu 2007 s vysledkem PDK: To- 32s,Vo -2,7 %
LDK: To- 24s,Vo - 3,7 %
Vyhodnocení vysetrení: PDK:vyborne zilni parametry
LDK: CHVI - I st.
Dne5.8.2010 jsem nastoupila opet do nemocnice s bolesti levé nohy. V nemocnici mi udelali sonograficke vysetreni a bylo mi sdeleno, ze se nejedna o ucpani cev,zecevy jsou pruchodne. Po tydnu hospitalizace mi nebyli schopni rict co mi vlastne je a pritom jsem mela nesnesitelne bolesti. Po tydnu mi lekar sdelil, ze to asi bude zanet nervu. Poslali mne na odborne vysetreni, ale lekar zanet nervu nepotvrdil. Po mesici mne propustili z nemocnice i pres velke bolesti. Primarka mi rekla, ze zanet nervu je dlouhodoba nemoc a proto neni nutne byt hospitalizovana, ze leky muzu brat i doma.
Doma jsem uz bolesti nemohla vydrzet a tak jsem nastoupila opetdo nemocnice. Tam jsem bez jakehokoliv vysetreni byla 10 dni. Kdyz pak videli, ze mi zacinaji cernat prsty u leve nohy tak mne rychle prevezli na cevni do nemocnice v Trinci. Ti mne jeste ten den poslali na CT vysetreni a verdikt znel: okamzita amputace leve nohy, jelikoz mam zacinajici sepsi. Primar mi rekl, ze kdyz nebudusamputaci souhlasit, tak mi davaji 3 dny
zivota. Tak mi amputovali levou nohu a za dvadny pravou. Mám 49 let.
Chtela bych vedet, zda uz v tom kvetnu na vysetreni D-PPG mohli zjistit nejake zhorseni pruchodnosti cev. Zda to mohli zjistit i na tom sonografickém vysetren. Je mozne, ze se mi cevy za 4 mesice tak ucpaly, ze uz to neslo zachranit.
Děkuji za odpoved.

Reakce:

Hanka.XY
71 příspěvků 10.08.10 10:00

Pravděpodobně mohli, ale dost možná to třeba nebylo významné zúžení nebo kdo ví. Váš případ je opravdu šílený, podle mě byste se měla obrátit na právníka, aby byla celá věc prošetřena.

Bábina
1450 příspěvků 03.09.10 13:22
Amputace nohou

Ten právník je dobrý nápad,ale já bych k tomu přidala lékařskou komoru a chtěla vysvětlení.Na to máte právo,aby to komora prošetřila.Jen se nesmíte nechat odbýt.A ihned si ma odboru sociálních věcí požádejte o proůkaz ZTP,jestli ho nemáte a o příspěvek na péči.A prosím nenechte se odmítnout.A taky chtějte rehabilitaci,je přece jedno,kolik Vám je let.I bez nohou můžrte žít dobrý život.Pokud budete potřebovat radu v soc.oblasti­.Zaregistrujte se na stánce registrace.Dos­tanete stejnou obálku jako někteří z nás,a tam mi můžete psát soukromé dotazy v této oblasti.

Hanka.XY
71 příspěvků 03.09.10 17:26

Jinak také existuje spousta neziskových organizací, které Vám mohou zajistit právní pomoc.

Jana Martinkova  03.09.10 17:54
právní pomoc

Já jsem prostřednictvím právnika podala na nemocnici trestní oznámení za zanedbání zdravotní péče. Trestní oznámení prošetřovala policie, vyslýchala jak mně, tak lékaře, kteří v té době působili na interním oddělení nemocnice. Dnes už tam není ani jeden z nich, dokonce i primářka teď dělá obvodní lékařku. Průběh léčby prošetřoval Krajský úřad, odbor zdravotnictví Ostrava s výsledkem, že lékaři při léčbě pochybili tím, že mi neudělali veškerá vyšetření, aby zjistili důvod bolesti a za dobu hospitalihzace nebyli schopni určit diagnozu. To znamená, že kdyby diagnozu zjistili včas, nemuselo to mít takové následky. Pak státní zastupitelství vydalo znalecký posudek se závěrem, že lékaři pochybili v v tom, že mi neudělaliveškerá potřebná vyšetření, ale cituji z posudku - i kdyby mibylo uděláno veškeré vyšetření, tak by dřív nebo později
k amputaci došlo, což mně velice naštvalo, jak toto může lékař vůbec vyřknout. A tudíž se trestní oznámení zastavuje, protože nikdo nebylshledán vinným.
V nemocnici, kde mi amputovali, nohy mi primář řekl, že mně poslali pozdě. Amputace musela být provedena ihned, protože jsem už měla rozsázlou sepsi (otravu krve) a bez amputace mi dávali dva dny života.
Já teď vůbec nevím, zda-li má cenu se s nemocnoci soudit. Nevidím to moc nadějně.

Bábina
1450 příspěvků 03.09.10 18:11
Amputace

Podejte odvolání a žádejte finanční náhradu a velkou,oni vám dají míň ,ale když si řeknete málo nedají nic.Já vím nohy Vám to nevrátí,ale kdyby jste se mněla odvolat až k mezinárodnímu soudu,nenechte si nic líbyt.Lékařům doplácíme,a někde péče stojí za .....aby mně nesmazali.A někde zase bych klidně dala i víc,protože s pacijentem jednají jako z člověkem a snaží se pomost.Co Vám je platné,že lékaři byli přeřezeni.To Vám nohy nepřišije.Odvolejte se.Můžete mi věřit jsem bývalá sociální poradkyně.

adafis  06.09.10 11:54
nedejte se

Moc Vás zdravím.
Nedejte se, Vaše situace je strašná, ale není možné donekonečna, aby lékaři nenesli zodpovědnost za své chyby a to fatální.
Pokud budete mít zájem, zašlu Vám kontakt na právníka, který zastupuje tělesně postižené a je velice výborný už tím, že je nejenom právník i lékař.Já řeším obdobný případ, kdy po operaci jsem již dva roky v posteli, zničili mi zdraví i život a nehodlám jim to nechat projít.
Hodně sil, přeje Naďa

Bábina
1450 příspěvků 06.09.10 13:11
Amputace nohou

Držím Vám oběma palce,a moc si přeju aby jednou nebyla spravedlnost slepá.Paní Jano využijte nabýdky adafys.To je k nezaplacení.Přeji oběma statečným ženám všechno dobré.

Jana Martinkova  06.09.10 15:49
právní pomoc

Pro Adafis

Já momentálně čekám na nový znalecký posudek. Když potvrdí předšlý znalecký posudek nevím zda-li má cenu se s doktorama soudit. Vidím to jako předem prohrané. Já bych chtěla, aby tito lékaři byli potrestáni už za to, jak se mnou v nemocnici jednali. Když nemohli zjistit diagnozu, řekli mi „že to na ně hraju“, že mi nic není a podle toho taky semnou jednali, jako se simulantem. Možná by kontakt na toho vašeho právnika byl dobrý, alespoň bych se s ním o tom poradila a zeptala se, jak to vidí on.

pkrnka  03.05.11 09:22
Odpověď

Vážená paní Jano. Nemám k disposici jinou zprávu, než Vaší.Pro posouzení záležitosti je důležitá diagnosa z cévního. Cévní systém je tvořen tepnami, které přivádejí krev do periferie a žilami, které naopak vedou z periferie k srdci. Sono žil nemohlo poskytnout obraz tepenného systému, který byl patrně příčinou amputací. Vyšetření tepen - angiografie je indikováno při podezření na postižení tepen, patrně to bylo možné poznat z anamnesy a klinického vyšetření.
Potrestání lékařů nic nevyřeší, došlo ale patrně k zanedbání povinné péče, tudíž máte nárok na odškodnění. Jestli tomu co píšete rozumím, jedná se nejspíše o obliterující chobu tepen DK, kde je amputace bohužel často jediným řešením. Včasnější diagnosa nemusela zabránit amputacím. Buďte velmi opatrná, vyžádaný znalecký posudek musí žadatel zaplatit a to není levná záležitost. Pokud se v dg. mýlím, opravte mě prosím. Pavel

kmotra
114 příspěvků 03.05.11 21:33
Paní Jano,

bábina vám dobře radí, ve všem. Udělejte si registraci tady. Můžeme vám psát pak i osobně, jsou věci, které se hůře píší veřejně. A průkazku ztp již asi mate? Domýšlím další věci, které butete potřebovat, ale to vám později napíši osobně. Zatím držím palce.

Jana Martinkova  28.05.11 17:27
pkrnka píše:
Vážená paní Jano. Nemám k disposici jinou zprávu, než Vaší.Pro posouzení záležitosti je důležitá diagnosa z cévního. Cévní systém je tvořen tepnami, které přivádejí krev do periferie a žilami, které naopak vedou z periferie k srdci. Sono žil nemohlo poskytnout obraz tepenného systému, který byl patrně příčinou amputací. Vyšetření tepen - angiografie je indikováno při podezření na postižení tepen, patrně to bylo možné poznat z anamnesy a klinického vyšetření.
Potrestání lékařů nic nevyřeší, došlo ale patrně k zanedbání povinné péče, tudíž máte nárok na odškodnění. Jestli tomu co píšete rozumím, jedná se nejspíše o obliterující chobu tepen DK, kde je amputace bohužel často jediným řešením. Včasnější diagnosa nemusela zabránit amputacím. Buďte velmi opatrná, vyžádaný znalecký posudek musí žadatel zaplatit a to není levná záležitost. Pokud se v dg. mýlím, opravte mě prosím. Pavel

Jana Martinkova  28.05.11 17:55
amputacedolních končetin

Od roku 2004 jsem chodila po zanetu zil co 3 mesice a pak do pul roku na kontrolu zil.Posledni kontrola probehla v kvetnu 2007 s vysledkem PDK: To - 32s,Vo- 2,7 procent, LDK: To - 24s, Vo - 3,7 procent, vyhodnoceni kontroly: vyborno zilni parametry.V září 2007 došlo k amputaci. Je mozne, ze od kvetna doslo k takovemu zhorseni, ze se to nedalo zachranit?
Ja jsem na 100 procent presvedcena, ze ze strany lekaru doslo k zanedbani zdravotni pece. O tom je presvedcen i muj pravnik. Ve znaleckem posudku je uvedeno: cituji presny text:v prubehu hospitalizace v nemocnici ze strany lékaru podilejicich se na osetreni pacientky doslo z duvodu ledabyleho pristupu k pacientce k odbornemu pochybeni ve forme neposkytnuti odpovidajici lecebne pece / neprovedeni radne diagnostiky a navaznosti na nezjisteni zdravotniho stavu i neprovedeni potrebnych a dostupnych yakroku v lecbe ICHDK, kdy v dusledku tepenneho uzaveru doslo v prubehu hospitalizacek nevratnemu poskozeni oboudolnich koncetin poruchou krevniho obehu, ktera vedla k amputaci dol.koncetin.
V zaveru posudku je uvedeno,ze trestni stihaniosetru­jicicih lekaru se nejevi jako duvodne a proto se trestni stihani pozastavuje.
Nevim, co si mam o tom vsem myslet, ja jsem ale skalopevne presvedcena o vine lekaru.

Hnedacek  23.06.11 20:28
Kontakt na právníka

Dobrý ďen, prosím, můžete mi poslat kontakt na právníka-lékaře, o kterém píšete? Mojí babičce amputovali nohu před 14 dny a jsme přesvědčeni, že také úplně zbytečně. Děkuji moc-

Kalus
2 příspěvky 14.09.13 22:01
Amputace nohy

Dobrz vecer…
je to cerstve a jsem naprosto zoufala, prosím, poradite?
Moje maminka pred 6 lety prodelala boroliozu, prislo se na to pozde, ochrnula a ucila se znovu chodit, pri rehabilitaci spadla, zlomila si pazi, operace, 9 sroubu v ruce, ale dostala se z toho, sice spatne chodila, ale chodila. Pred 4 mesici ji zacalo byt strasne spatne, az jsem ji jeden den odvezla do nemocnice, kde si ji nechali, mela glykemicky zachvat, vysoka cukrovka 20 a od te doby si picha inzulin. Navic diabeticka noha, hrozila ji amputace prstu u nohy az po patu. Ale rozhodla se bojovat a tak pristoupila na lecbu, cisteni, denni obvazy, vsichni ji obdivovali, ze bolestive zakroky zaziva denne zvlada. Zatnula zuby, trpela, ale vydrzela to. CHtela nohu zachranit. PO 2 mesicich ji pustili do domaciho leceni, s tim, ze denne za ni dochazeli zdr. sestry, denne prevazovali nohu a 1 x tydne dochazela za doktorem na konktrolu. Nejdrive slibili sanitku, nakonec jezdila taxikem, nebot vsichni jsme v praci. Asi pred mesicem si stezovala, ze je ji spatne, prestala jist, denne zvracela. Rekla to lekari, ktery ji odbyl, ze se to srovna. Pred tydnem doma upadla, narazila si zada, zavolala si zachranku a vleze, jen holi odvirala zachrance. Ten den jsem za ni sla do nemocnice, opet vysoky cukr, bila jak stena. Druhy den mi odpoledne vola, ze ji vzali nohu. Rikam ji, ze to bude dobry, ze je to „jen“ chodiddlo. Ale vzali ji nohu az nad kolenem. Nechapala jsem. Pry mela zanet az v lytku, ze musela jit cela noha. Ptala jsem se pak osetrujiciho lekare, jak je to mozne? rekl, ze mela otravu krve a pak me odbyl a dal se se mnou nebavil. Strasne zhubla, vylezaji ji kosti ( vzdy byla kulata), vubec neji a je stale bleda. Bere prasky a posledni 2 dny je uplne mimo, treba se me na neco zepta, ja ji odpovim a ona proc ji to rikam…atd. Ma strasne bolesti. Je mi strasne lito toho, ze tak trpela, kdyz bojovala o nohu… :,(
CO bude dal? Jak dlouho se to leci? Bude nekdy chodit, kdyz je tak slaba a nechutna ji? Bojim se, ze to vzdava! :-(
Jeste mam vazne pochybeni, ze lekari neco zanedbali? Jak je mozne, ze to mela tak rozsahle? Vzdyt ji lecili chodidlo a meli to mit lekari pod kontrolou? Preci takhle rozsahla infekce neni ze dne na den??? MATE ZKUSENOSTI? PORADITE? Mamince je 58 let.

Kalus
2 příspěvky 26.11.13 23:01

Maminka to vzdala, 18.11. zemrela :-(

já také  23.02.16 23:21
Paní jano

Já stím nemam zkušenosti ale soucitím s vámi je mi vás líto držte se

temkapemka  26.04.16 18:15

:) :( :,( :,( :( lidi mě se nco stejného stalo řekl jse si ž e udělám pokus zaškrtil jsem si nohu a na 1-2 pokus ale neproudila do obou nohou krev a odemřely tak me 2 nohy kompletne amputovali jeto blbé lituji toho ale co nadelás uz to je 15 let tenkrát jsme to dělali ze třema klukama bzlo nam 13 let a ted se to už nea vrátit ale zvykl sem si

Váš příspěvek