Anémie - léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nada  28.01.10 22:51
amnemie

chtela bych poradit dnes me matce zjistili amnemii a nevime si rady sme ve velke britanii a nevime jestli mame letet do cech nebo zustat ve velke britanii kde ji poskytnou lepsi pomoc a co vlastne pusobi amnemie

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 01.11.10 18:14
Anémie

Anémije je řečeno lidskou řečí chudokrevnost.To se dá snadno upravit kdekoliv.Je to nedostatek železa v těle a tím ubývají červené krvinky.Železo v tabletách starší lidé těžko vstřebávají tak mamince upravte stravu tak,aby ho měla v přirozené formě.Nejvíce železa je v melase,játrech,šves­tkách,v sušených meruňkách Dále jsou to ořechy,mandle rozinky,červená řepa ,dýňová semínka a semínka ze slunečnic a pivní kvasnice,které jsou tu známé pod názvem Pangamín.Čerstvé kopřivy asi teď i u vás těžko seženete ale můžete zkusit vyrobyt chmelový extrakt.1Og šmelových šišek naložíte večer do 0,5 l studené vody (né kovovou nádobu) a přikryté necháte do rána ,přecedíte a podáváte před každým hlavním jídlem 1 šálek.Pokud budete potřebovat vědět více,klidně se zase ozvěte.A myslím že lékařská pomoc ani nebude potřeba.Hlavně dbejte ,aby maminka jedla ,to co má jíst,kvůli dodání železa.Ale ještě jsou jiné recepty,ale to bych psala do rána a Vám udělala v hlavě guláš.Přeji Vám,ať je mamince brzo lépe a nebojte se není to nic strašného,pokud bude jíst to ,co má.

Dalibor6
19 příspěvků 15.11.10 18:39
Dalibor

Zdravím Vás paní Nado,to co způsobuje amnemiji dostatečně vysvětlila Paní Bábina,já mám jen doplňující radu.Na tuto nemoc je velmi dobré červené víno,ale takové,které není slazené a přesto je sladké,takové které zrálo ve velmi slunečném kraji,jedno takové je Moldavský Kagor(psáno azbukou)vín s tímto názvem je více druhů,ale jen praví Kagor má 16%alkoholu.Užívá se 1 decilitr před spaním a opravdu dokáže hodně pomoct.Pokud to někomu připadne jako reklama,tak se omlouvám,ale jinak se to popsat nedá a chci jen pomoct.
Taky nevím,jestli ho seženete v Británii.

Bábina
1450 příspěvků 15.11.10 20:45
Anemie

Ono asi každé kvalitní červené víno je v malých dávkách pro krev vinikající.Vždyť se dělají i bylinková vína třeba na srdíčko.A při anemii většinou bývá i nízký tlak,a na ten i já doporučuji nepřislazované červené,1dcl, ale ráno před snídaní.Jen mám strach aby jste naše rady nedala dohromady a mamika nebyla vyléčená z anémie,ale byla zvyklá na dobré vínko.

Váš příspěvek