Alkoholická demence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajavoš
7 příspěvků 08.05.10 19:09
alkoholová demence

Zdravím všechny co sem píší své pocity a problémy s alkoholem asi tu nedokáži napsat vše co bych chtěla,ale přesto mi možná někdo z vás dokáže poradit.Mám kamarádku,která nýní leží na psychiatrii s diagnozou alkoholová demence.Vůbec si nic nepamatuje sice komunikuje a dost mluví,ale vše jsou věci,které prožila před několika lety a přítomnost si vubec nevybavuje a navíc je skoro měsíc v nemocnici a vůbec nemůže chodit dělali ji vyšetřeni v tunelu výsledky zatím nejsou,ale obávám se,že je poškozený mozek docela mě to vzalo vím,že pila a flašky si doma schovávala,ale nemůžu vůbec říct,že byla naložená v alkoholu tak jako jiní je mi to líto vše ztratila před rokem ji opustil manžel hlavně kuli pití a agresivním stavům vůči němu dokonce ho i fyzicky napadala potom odešel k tátovi mladší syn nebot byla zlá i na něho a jsou to dva měsíce odešla i dcera nezajímala se o ně stres z práce nosila domu a na všechny si vylévala vztek a k tomu jak říkala krabka.Dnes sedí na vozíku a moc co je skutečnost nepoví vlastně ani neví,že je sama a potom všem jí manžel pomáhá i když na něho i v nemocnici řve mrzí mi,že se dostala tak daleko a přitom vždycky měla všechno hodné děti a starostlivého manžela.Pokud jste někdo měl podobný příběh s dobrým koncem ráda si to přečtu páááááááááá Pája

Reakce:

Dr.House
624 příspěvků 30.06.10 19:27

alkoholová demence…to je vždycky tutovka
no nic…to že si nepamtuje co dělala včera je nejspíš náznak porušení centrální nervové soustavy – nejspíš mozek. Jelikož kamarádka asi pila ,,tvrdej,, a ve velkým – nadělalo jí to v těle neplechu…roztrou­šená sklerosa by mohla být. na její stav agresivity a podobných stavů je nejspíš sklon k schizofreni­i…alkohol je ve velkým hnus…nadělá díry v hlavě a pak to dopadá zle…

Pokud jsem se mýlil, že kamarádka není alkoholička s náklonem k schizofrenii, tak se omlouvám a držím tak či tak pevné nervy a palec!

Pajavoš
7 příspěvků 30.06.10 23:19
alkoholová demence

Děkuji za názor vůbec se nezlobím stav ve kterém je špatný a opravdu je vše jak několik nemocí dohromady brní ji nohy a neudrží se tudíž dva měsíce nechodí ,pohybuje se jen v prosotovém čase v paměti má minulost a přítomnost se uchová jen na chvíli.Výsledky alkoholová demence prokázány a na mozku díry i na malém mozečku.Člověk je laik a nerozumí tomu.Pomoct ji nedokážu a vlastně se neví jestli se na daném stavu něco někdy změní i s užíváním léků.Zbavení svépravnosti je v řešení a pravděpodobně bude převezena na LDN.Vyžaduje celodenní péči je to smutný jen bych řekla stres a schon dění kolem s prokládáním vína a piva po možná 5letém užívání a k tomu občas nějaký prášek na nervy s nasazením a vysazením dopomohlo k tomu jak na tom ted je .Co dodat je lepší si vážit toho mála co máme než si zkazit a všem kolem zkompliovat život. pá Pája

Dr.House
624 příspěvků 01.07.10 14:53

pomoci jí nedokáže už nikdo…je-li v tomto stavu jak píšeš…už je to trošku dál, kde přímá pomoc nelze. Ted už jenom starosti a trápení…a vsadim se..že to za to určo stálo ( ironicky ) …

Tak hlavně si z toho vzít příklad!!!! :palec:

Pajavoš
7 příspěvků 01.07.10 20:58
alkoholová demence

To určitě nestálo měla skoro vše co potřebovala k životu myslím,že kdyby to věděla dopředu pila by jen mléko,děti přišli kuli tomu o mámu a veškeré břemeno má na starosti manžel a myslím,že to bude mít hodně těžký.Já jsem v pohodě mě pití nic neříká tak asi proto mě to vzalo vůbec jsem nemohla uvěřit,že se něco takového může stát.Třeba to někoho trochu postraší a bude se mít víc rád a místo vína ve skleničce si dá to hroznové.pa dík

Dr.House
624 příspěvků 02.07.10 08:55

DOUFEJME!!!

Barry  10.07.10 19:02
A

Není strašnější drogy než alkohol. Má neuvěřitelné
množství podob a tváří. A když už lapne ,Pámbu s člověkem.

Dr.House
624 příspěvků 11.07.10 08:22

alkohol je taky droga…to vás ve škole neučily? :-)

Barry  11.07.10 12:41
A

Píšu snad , že není?

d1n1d  07.10.10 10:53
delirium

alkohol je droga ale jde zvládnout.spíš by mě zajímala otázka deliria tremens,manžel pije tak pul litru vodky denně už pul roku.ted se nám narodila dcera a on chce přestat.tvrdí ale že rčitě upadne během 2 dní do deliria.jak to tedy je?

Barry  07.10.10 18:37
D

Může a nemusí. Možná se to někomu bude zdát hloupé, ale delírka je na začátek vysvobození. Člověk o ničem neví.
Halucinace si nepamatuje a má určitou dobu pokoj od
absťáku. Nemusí přežít, ale tam je malé riziko. Viděl
jsem desítky delírek a také dva , co to nepřežili. Horší
než delírka, bude následující absťák , ten bude strašný.
Nečekal bych a trapem do léčebny, oni to trochu pohlídají. Dalším nebezpečím mohou být epileptické záchvaty. Chce to péči odborníků.

d1n1d  07.10.10 20:06
delirka

no jasan,ale myslím že snad po tak relativně krátkém pití ho postihne snad nen absták.bylo i období kdy bral antibiotika a nepil,,,

Dr.House
624 příspěvků 07.10.10 20:11

a to vás taky ve škole neučily že každý člověk je individium??…pro­tože každý máme individuální hranice…jsou ,,lidé,, co po jednom prášku jsou závyslí – teda respektivě hledají v tom závyslost…až nakonec dojedou na předávkování…

d1n1d  07.10.10 20:15
delirium

jasan že učili,,,ale sousedka pije leta š pulitry denně a funguje naoko normál,tak ho nechám at to zkusí a budu ho hlídat,,,léčit se nechce.tvrdí že když zvládl pít předtím i 14 dní tak to zvládne i ted.no nevím

d1n1d  07.10.10 20:17
delirium

jsem si jen myslela že se vymlouvá,že k deliriu by se musel prochlastávat víc a dýl

Barry  09.10.10 08:40
D

Je velký rozdíl nepít 14 dní nebo 14 měsíců. V každém
případě tolik alkoholu každý den nevratně poškodí
zdraví. Spíš bych řekl , že manžel hledá alibi pro další
pití. A pozor, alkohol není lehký protivník. Kdo pije
takové množství , je alkoholik a měl by něco dělat.

Pajavoš
7 příspěvků 28.02.11 22:07
Petr11

Děkuji za článek pročetla jsem ho celý,ale musim na to říct jen toto má kamarádka skončila nejhůř jak mohla neni schopná sama udělat nic nechodí skoro rok místo Wc používá plenu a pamět je nefunkční chodit za ní můžu kdykoliv,ale mojí návštěvu po odchodu během chvíle neví pro okolí je to strašné trápeni ,které se nedá ani vyslovit ležela skoro rok v nemocnici ted ji manžel nechal dát do ústavu nebot sám vychovává dvě děti velice smutný co pití dokáže s člověkem udělat sama už ve zlepšení nevěřim nechce komunikovat spíš kyvne hlavou ,ale plynulou větu z ní nedostanu.Je mi ji líto nebot to byla velice inteligentní ženská a je nyní zbavená svéprávnosti nebot jaký je den a co snědla před hodinou je úplně tabu.Každý kdo si hraje se svým tělem a neváží si života a pití bere jako lék na starosti by měl přijít za mnou a osobně vidět jak může dopadnout hrozný a strašně smutný pomoct ji nejde je živá,ale za jakou cenu .

Stanislava24  27.07.11 15:19

Pájo, teda, je to fakt smutné čtení…Alkoholismus znám, rodina z máminy strany jsou všechno ochlastové, máma chlastá taky, táta pil a na to pití dojel, měl nehodu a jelikož tam v tu chvíli nikdo nebyl, už mu nepomohli. Při pitvě mu naměřili 3,3 promile! Se ségrou jsme mysleli, že se máma zamyslí, ale v den tátovo pohřbu si koupila flašku rumu…Závislost je začarovaný kruh a spadnout do ní je velice lehké. I když ty lidi možná někdo odsudzuje, opravdu je velmi lehké v těžkých situacích zahnat strach, smutek nebo jinou depresi alkoholem. Je ale těžké se z toho dostat. Máma byla na jednom léčení, začala znova, sice pracuje, ale člověk má pořád strach, kdy zase udělá nějaký průser a vykopnou ji. Nejhorší je, že my se ségrou už jsme z domu a ona se cítí sama. A ač vědomě nebo podvědomě se nás snaží si k sobě připoutat, nechce a nedokáže pochopit, že i my máme svoje životy. Nejhorší na tomto je to čekání, co se může stát. Sice ještě netrpí demencí, ale myslím, že tak daleko k ní nemá. Když si vypije, blábolí, nedá se s ní vést normální debata, neumí se pořádně vyjádřit a už pomalu taky začíná přicházet o krátkodobou paměť. Zdravotně je zatím v pohodě, ale to nikdo neví, kdy se to může zvrtnout..I když, jejich rodina má poměrně tuhý kořínek, můj děda, mámy táta chlastal od mlada tvrdý alkohol, 40 let jezdil meziměstskou linkou Ružomberok – B.Bystrica a bez nehody se dožil 84 let…ale to je možná tak jeden z mála, většina lidí na to doplatí hodně brzo a hodně tvrdě…

Pajavoš
7 příspěvků 27.07.11 22:42
Stáně

Ahoj Stání díky za psaní je mi to moc líto,ale jak píšeš nejspíš se to tvé mamince vyhne někdo pije celý život a neskončí jako má kamarádka,ted jsem za ni byla o víkendu je v Litoměřicích v ustavu ten pohled co jsem viděla mám stále před očima víš znám jí jako upravenou ženskou v kostýmku jak kráčí na soud do práce byla velice aktivní ve svém životě s dětma ruzné akce kolo,brusle moře měla dá se říct vše a v sobotu seděla na vozíčku koukal na zem byla promrzlá nebot si sama neřekne,že je ji zima a asi neni jen ona o koho se musí starat i pleny měla skrz až ne tepláky ,špatně mluví spíš stručně po jednom slovu ani mě nepoznala takže jsem ji krmila nebot moc v rukou neudrží ani nevěděla kdo ji vlastně krmí je to šíleně smutný myslím,že si tohle nezasloužila ač udělala v životě své chyby jsou horší lidi a nic je nepotká je mi ji moc líto a moc bych si přála ,aby se něco stalo a byla trošku normální alespon na vozíčku s plenou,ale aby mluvila a myslela malinko třeba jako dítě víš ona žije a dýchá a i když ji to nedochází okolí to vidí a myslím,že se trápí já jsem kamarádka a kdybych mohla moc ráda bych ji pomohla ,ale neni jak leky bere,ale přes rok se nic nezměnilo naopak je to horší.Držím ti palce a mamce také at vás tohle nikdy nikdy nepotká pa pája

Stanislava24  28.07.11 10:50

Ahoj Páji, dík za odpověď…ono víš, asi je celkem necitlivé to říct takto, ale je to její život a její odpovědnost. Já vím, že je to šíleně smutný pohled, ale víš, musíš sama uznat, že nikdo jí pít nenutil. Ono je lehké spadnout do závislosti, ať je jakákoliv, chápu, že lidi k tomu mají důvody, moje máma například opravdu neměla lehký život, ale pořád je to jen a jen jejich volba a oni sami si musí nést následky tohoto jednání. Člověk by chtěl pomoci, ale víš, jak se říká, každý žije a přemýšlí tak, jak nejlépe umí, takže i tvoje kamarádka žila svůj život, jak nejlépe dovedla, i když to dopadlo takto. Docela věřím v esoteriku, minulé životy, karmu, duchy atak podobně a možná prostě jenom v tomto životě něco takového zažít měla, aby si to prožila…nevím, každopádně, jsi hodná kamarádka, že za ní chodíš, ale možná by jsi kromě ní mohla zaměřit pozornost na lidi, kteří pořád fungují a to jsou její děti například. Možná taky potřebují trochu pozornosti, něho, někoho, kdo se zeptá jak se mají a kdo je pochopí, jak se cítí. Nevím teda, jak moc dobré kamarádky jste byli a jestli její děti a manžela znáš, to mě jenom napadlo. Nebo nevím, pokud věříš metodám alternativní medicíny, můžeš zkusit někoho kontaktovat, možná by jí ještě někdo takový pomoct dokázal..když to teda nedovedla klasická medicína…Ono lidské tělo a mysl má velikou schopnost samouzdravení, ale trvá to dlouho a je otázka, jak moc je to tělo poškozené. Někdy to už zvrátit nejde, ale někdy se dějí zázraky a i těžce nemocní lidi se dovedou uzdravit, tak uvidíš, možná i kamarádky tělo toho ještě schopno bude. Určitě už ne na původní stav, ale možná se to časem zlepší aspoň o trochu. Držím pěsti a klidně dej vědět, jestli se něco změní nebo někam vyvíjí.

Pajavoš
7 příspěvků 28.07.11 13:52
Stáně

Ahoj Stání děkuji za příspěvek a názor já za ni moc nechodím jsem dost v práci a taky domácnost a rodina zaberou moc času jezdím za ní s jejím mužem ,když mě sebou vezme víš on tam jezdí každý týden,ale i jeho to asi dost ničí jsem s ním a dětmi v kontaktu nebot bydlí přes ulici samozřejmě když mužu ráda jim pomužu,ale musim ho pochválit on je super táta stará se o děti líp jakákoliv matka myslím,že jim nic neschází teda v uvozovkách máma,ale rozhodně se netrápí poslední 3roky viděli jinou maminku než,když byli malý asi víš jak to myslím kamarádka s alkoholem a vše stranou.Děti má prima a moc slušný mám je ráda o kdyby byla zdravá byla by naně pyšná jak se jim ted vede.To spíš tatínek mužu mu to říkat at začne trošku žít a najde si ženskou nemuže přeci takhle být na pořád,ale řekla bych ,že vztahu neni schopnej a ženu nepotřebuje prý vše zvládá sám spíš se ,ale bojí.Když se něco někdy změní napíšu ti měj se moc hezky a dík za pokec.pa pája

nazory prosim  01.09.12 15:25
alkoholova demence?

Ahoj, čtu si tady vaše příspěvky, potřebovala bych vaše názory, jelikož odborníci si neví rady..

asi tři měsíce je moje mamka zavřená v psychiatrické léčebně, kde jí dali už na třetí oddělení, vystřídali x desítek léků a nic.. byla denně opilá, od dopoledne pila pouze pivo, nepila tvrdý alkohol, to zřídka, nicméně cca rok 2004 si vybavuji, jak jsme se bavily, že by měla zajít k psychiatrovi, jelikož ve svém opojeném stavu alkoholovém pořád říkala střípky z dětství a pak se s ní nedalo mluvit.. od roku 2008 jsem se odstěhovala a jelikož vztahy nejsou dobré, tak jsme se nevídaly.. nicméně ze dne na den se prý změnila, brala dlouho prášky na spaní a do toho pila to pivo, prý nemohla spát.. pak do toho dostala halucinace, prášky na spaní nezabíraly a pořád se stresovala tím, že nezaplatí hypotéku atd… pak se zbláznila, viděla jsem jí o víkendu, kdy jsme jí vezli společně s otcem do kroměříže, kde si s ní neví rady.. ráno byla vžycky úplně v pořádku, ale jak se blížil den k večeru, začla chodit 20× na wc po sobě, vylízala z koupelny nahá apod… v kroměříži se za tři měsíce zroršila tak, že to stěží dokážu popsat, z mluvící ženy se stala sedící, přivázána k židli klepající se žena, s plínou, s tiky na rtech a nemluvící.. je to alkoholová demence? CT je v pořádku, mozek neporušen, envím si rady.. :( nemáte někdo nějaké podobné zkušenosti?

děkuji moc

ctihodnymuz
10 příspěvků 01.08.13 19:00
@d1n1d píše:
alkohol je droga ale jde zvládnout.spíš by mě zajímala otázka deliria tremens,manžel pije tak pul litru vodky denně už pul roku.ted se nám narodila dcera a on chce přestat.tvrdí ale že rčitě upadne během 2 dní do deliria.jak to tedy je?

Delirium tremens se nedá způsobit půl litrem vodky denně. To je pro chlapa sotva tak na to, aby se líznul, tím se ani neopiješ, spousta lidí (spíše manuálně pracující) to snídá, přes den pijí průběžně pivo a večer jdou ještě do hospody. Delirium tremens je život ohrožující stav, kdy dlouhodobě a hodně moc pijícímu alkoholikovi ten chlast sebereš. V těle, které baží po té droze, se rozvine šokový stav, který do té míry změní metabolismus, že člověk může exnout. Nebo zblbnout. Jde vlastně o velmi silné abstinenční příznaky.

AMG  02.08.13 22:47
Alkohol

Jedna z nejosklivejsich zavislosti, hloupnuti zabezpecuje v dostatecnem predstihu soudnost nad svym stavem…Cim vyssi Iq, tim zajimavejsi hovadiny dokola.Je to otres a kdo stihne vcas zjistit ze dulezite je najit klid v sobe, pak jde s tim neco delat.Malo pravdepodobna jakstaks vyleceni a podoba osobnosti, jakou byl ten dotycny predtim, nekdy to vlastne uz neni tentyz clovek. Osobne Dg. PolyNeuropatie = castecne ochrnuti koncetin az k ochrnuti dechoveho ustroji, dosti bolestiva zalezitost.Rok jsem nemophl vstat, ANI na WC.Mam ale stesti, bolesti koncetin jsou perrmanentni takze jakakoliv myslenka na piti = okamzite pocit na zvraceni.Diky bohu 2roky Cau

AMG  02.08.13 23:23
Jo zapomne jsem

Pozor alkohol v ruznych stadiich je jinou drogou pro toho cloveka.Na pocatku stedne tezka psychycka a fyzicka zavislot, ale v dalsim stadiu je pro toho cloveka tak silna droga jako tezka zavislost na opiatech(napri­klad)!!!To je pro laikyy a pribuzny upozorneni!!!Vztah zavislosti se casem mneni!!!Cau

AMG  02.08.13 23:34
d1n1d odpoved manzel pije

Okamzite vyhodit z bytu, uchovat si vztahy v pameti ale tvrde odmitat jakekoli…
K alkoholikovi ci jinemu toxikomanovy jedine tvrdy neuprosny az studeny a bezcitny pristup, jinak znici celou rodinu!!!Radim prestrihnout a az se dotycny pokusi o lecbu a alespon rok bude bez rodiny v poradku, tak mozny navrat.To je pro vsechny zensky s detma co maj doma alkoholika a pro d1n1d!!!Cau

Pajavos8  24.02.14 19:45

Ahoj vsechny po dlouhe odmlce zdravim moje kamaradka svuj boj v uzdraveni prohrala loni v prosinci, bylo to smutne, ale pro ni to nejlepsi co mohlo prijit uz to nemelo s zivotem nic spolecneho dopadla strasne, ale ja vim, ze nez poznala to, ze ji alkohol v depresi pomaha a k tomuprasek, byla to hodna a inteligentni zena -moc mi schazi a je mi to lito, ze jsemji nedoazala pomoct.Nez nekdo nekdy zacne resit takhle starosti at si moje prispevky precte nebo pise nestoji toza to ani trochu..Mejte se vsichni hezky.Paja

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Léto… čas pro Arniku!

Ptáte se proč právě pro Arniku? Odpověď je jednoduchá. Homeopatický lék Arnika Montana je skvělým pomocníkem při léčbě úrazů či namožených svalů. No a právě v létě, v čase dovolených, se snažíme sportovat co nejvíce. (číst dále)