Objevení se alergie v dospělosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kukačkaa
4 příspěvky 25.04.11 11:27
Alergie

Zdravím všechny, nenalezla jsem tu nikde téma alergie. Mě osobně se jedná o problém s alergií, pravděpodobně na pyl.

Je mi čerstvých 24 a až teď na jaře, jak začalo být hezky a začalo vše kvést, začala jsem pociťovat pálení očí, rýmu a podobně. Jen je mi záhadou, že se u mě alergie na pyl objevila až takhle v dospělosti. Je to normální, že se nějaká alergie projeví třeba až takhle pozdě??

Reakce:

this is not lupus
66 příspěvků 25.04.11 11:42

Zdravim, alergie se muze projevit v jakemkoli veku, clovek se muze stat alergicky na latky kterym byl opakovane vystavovan bez predchozi reakce, jako balonek foukate az jenou fouknete naposled a praskne. Doporucuji zajit si na alergologii,ted mate jen paleni oci ale muze se to zhorsit v horsim pripade astma.Adekvatni a hlavne vcasna lecba je dulezita a muze vest az k uplnemu potlaceni priznaku.

kukačkaa
4 příspěvky 25.04.11 12:10

No, já se přiznám, že jsem doma vyhrabala prášky co jsou na alergii (mamka je bere vždy na jaře na vyrážku ze sluníčka, je to podobné složení jako zyrtec, jen né tak drahé) a to pálení očí asi po 3 dnech (a 3 prášcích) přestalo, jen se bojím dál zobat prášky, které mi doktor nepředepsal, ale úplně nesnáším to běhání po různých vyšetřeních. Nicméně máte pravdu, bylo by asi vhodné zjistit co mi vlastně vadí. Děkuji :)

this is not lupus
66 příspěvků 25.04.11 13:20

No to mate pravdu to nedelate moc dobre s tema praskama,asi bude lepsi si zajit nejdriv k obvodakovi ten vam rekne co dal pripadne vam da doporucenku na tu alergologii, s tim behanim po doktorech se vam nedivim,ale na te alergologii se to driv dalo vsechno zmaknout za dopoledne, nevim ale jak to tam chodi dnes.Nemusite se z toho nejak stresovat vysetreni neni nic hroznyho. Radeji to neodkladejte muze se vam to zhorsit. Jinak pokud vim ty leky proti alergiim nejsou az tak drahe pokud to predepise lekar tak sice neco doplacite ale jinak to hradi pojistovna.

kukačkaa
4 příspěvky 25.04.11 15:11

Dobrá, nebudu to odkládat, zkusím to zfouknout v tomto zkráceném týdnu :) Děkuji!

Linda.now  01.08.11 13:16

Také bych doporučila minimalizovat jakékoli podněty k alergickým reakcím. Na noc by se mělo zavírat okno a také používat kavlitní lůžkoviny, které nelapají prach a roztoče.

LiborB
24 příspěvků 01.08.11 21:26

S alergiemi jsem se pral přes třicet let a trpěl jsem jako pes. To však už naštěstí pominulo, protože příčina alergie již byla nalezena a vcelku nezáleží na tom, je-li to alergie na pyl, prach, roztoče, trávy nebo nějaký druh potravinové alergie. Na příčinu přišli lidé pracující v oboru alternativní medicíny.

Příčina je v nesprávné funkci mozečku, který zajišťuje přenos informací mezi tělem a mozkem. Rád bych odpověděl ve zkratce, ale příčin, proč mozeček funguje nesprávně je hodně a nechce se mi to zde celé psát.

Rád bych Vám zde dal odkaz na stránku, kde je vše podrobně rozepsáno, ale administrátoři těchto stránek zde nechtějí mít odkazy na více užitečných informací, tak je potřeba si je posílat komplikovaně přes soukromé zprávy.

Kdo chcete vědět více, pošlete mi soukromou zprávu.
Zdraví Libor

kopeto  20.02.13 14:25
alergie a nevim na co ??

Ahoj,
snad mi muze nekdo poradit.
Je mi 45 let a uz asi tak od 30 trpim alergii. Zacalo to ti, ze mi neustale „teklo z nosu“,kychani, paleni oci,„zalehani usi.
Uplne nejdriv, mi doktor rek, ze mi po urazu nosu zarustaji nosni dirk a poslal me na operaci.Ta se nejspis zdarila, nos fungoval, ale asi jen 2 tydny.
Pak jsem v rozmezi 8-10 let podstoupil asi 3.4 vysetreni na alergii + vys. na histam.intole­ranci.Vse NEGATIVNI.
Vse vygradovalo predminulou zimu, kdy mi doktori zjistili astma.
Doktor mi zdell, ze je to vysledek alergie a ze je spousta alergetiku, kteri nevi, z ceho alergii maji.
Ja myslel, ze vi…a ted se svetepodrz…z piva.
Ale byla to mylka…pravda je ta, ze na pivo a cervene vino, reaguji okamzite.
Zmylena to byla z toho duvodu…vysvetlim:
I kdyz nejsem az tak verici, tak poslednich 6 let dodrzuji 40 dnu pustu..,ktery mimochodem drzim i ted.
A ejhle, prave v techto dnech mi priznaky ustoupily a byly foby, kdy uplne odeznely.Tomu uz ale ted tak neni.
40 dnu, jsem nepil alkohol, ale zaroven i mene jed…zadne prilohy, vice zeleniny, salaty a tak.
Ted uz ale i toto nezabira a ryma "hnusna“,mi otravuje zivot.
Vzdy kdyz nekam prijdu, tak mi odberou krev, napichaji ruku a pak zdeli, ze je vse negativni.
Tak jsem ted minuly tyden zacal sam.
Zacal jsem si psat, co vsechno jim…jim po dvou hodinach a jen male davky…hubnu rychle.
Snim davku a pozoruju co se sane.
Vim, ze nesmim treba banany, ryzi…pravdepodobne i cokoladu a kafe.
Muze rohlik, chleb, testoviny…tak´ze lepek take ok.
Ale nebavi me to.mam hlad jako vlk a stejne vecer, je nos ucpanej…sem tam.
Jo, zapomnel jsem napsat, ze cely ty leta pouzivam nasivin, olynth, otrivin…vsechno…­neustale…nespo­cetne krat denne.
Musim ho mit proste neustale v kapse.
Uz nevim co s tim.
ted jsem najel uz na ponekolikate na NASONEX…zlepsise to vzdy…ale pak to vezme stejny konec…stejne priznaky jak jsem uvadel na zacatku, jen malinko utlumene…
Vazne to otravuje zivot.
Nevi nekdo co s tim…
Diky moc za odpoved, zkusenost…za radu.
S pozdravem Petr

SARKA G,  24.05.13 22:44

Ahoj je mi 40 a 3rokem mam alergii, svedi mne oci atd, ale co vic zacalo mi vitiligo a to takovym stylem ze na rukách, nohách a ted i obliceji jsem trochu snedsi typ a u mne je to hrozne videt vse mam 3roky muzes mi pomoct, ted ještě k tomu ledviny…dekuji

karolina123456  07.09.14 11:51
alergie? ci oslabena imunita?

Dobry den.
Naskocil mi opar a pak po 14 dnech lecby-se dostavil zanet sliznice v puse a velmi mi natekla pusa, zanet oci, nos take podrazdeny, a na rukach flicky podobne malym bradavicim ktere svedi, a jeste zanet na pochve v podobe cervenych flicku. skocila jsem si na pohotovost a tam mi rekli ze je to alergie. dostala jsem nejake injekce a antihistaminika. trocbu se to zlepsilo.ale cca pred 2 lety jsem mela to same to mi rekli ze je to oslabena imunita…nemuze to byt nejaka skryta nemoc.ci rakovina??? Musim jeste dodat ze jsem na opary nachylna a lecba dlouho trva. flicky na rukach mi pred 2 lety samy zmizely…diky za radu

Váš příspěvek