poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helena  03.09.09 06:09
Migréna? Pocit na zvracení, bolest hlavy, pocení, studené ruce, n

ahoj,
už třetí den je mi zle. Druhý den - hlavně na večer a noc to bylo nejhorší, bylo mi zle až na zvracení, teď mám pořád pocit jako by na zvracení - ale ne vkuse. Bolí mě dost hlava - v horní části, někdy to jde jakoby od zadu nahoru. Polívá mě horko a někdy se i zpotím, ruce a nohy mám občas studené. Chystám se k doktorovi, ale i přesto se ptám tady, nemohly by to být příznaky migreny?

Reakce:

Katka  11.09.09 09:14
nedoslýchavost

V 17ti letech mi zjistili na audiu,že o 50% slyším hůř na pravé ucho.Chodila jsem na drátkování,říkali že je ucho zalehlé. Po dvou porodech zhoršení.Na vyšetření jsem byla naposledy před 6ti lety v Motole v Praze. Tam mi oznámili,že bych měla jít na operaci,že mi tvrdne neboli kornatí ucho. Vyděsilo mě to. Bojím se jít na další vyšetření. Je možné,že ucho opravdu můzě kornatět.

Děkuji Lerchová

Petr  24.09.09 08:38
"kornateni ucha"

Dobry den, Katko,
to, co popisujete, jsou vcelku typicke priznaky otosklerosy. Nejedna se o kornateni ucha, ale o chorobu, pri niz ze zatim nejasnych duvodu zkostnati vazivo, kterym je pripojena plotenka jedne ze stredousnich kustek, trminku, k ovalnemu okenku. Tim se omezi prenos energie ze stredniho ucha do ucha vnitrniho a vznika nedoslychavost, kterou nazyvame „prevodni“ /je zpusobena poruchou prevodu „zvuku“ - resp. premeny energie zvukove na mechanickou - kazdy jiste zna pocit vody v uchu/. Tyto typy nedoslychavosti /rikame hypakuze/ maji velkou sanci na upravu stavu /odstranenim vody z ucha, operaci otosklerosy atd. podle priciny/, protoze samotne vnitrni ucho i nervove sluchove drahy a centrum sluchu nejsou poskozeny „slysi“ normalne. Operace se nebojte, je to dnes jiz rutinni vykon, kdy se nepohyblivy trminek nahradi drobnym implantatem „proteskou, pistonem“, a tim se obnovi pohyblivost prevodniho systemu stredniho ucha. Sluchove zisky po techto operacich byvaji vynikajici, vetsinou se podari sluch upravit na normu. Na podrobnosti se zeptejte sveho otolaryngologa, jiste vam rad vysvetli vse, co je vam nejasne.
MUDr. Petr Svenda, otolaryngolog Zlin

Váš příspěvek