Růžovka - mast

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sam  22.08.09 10:11
kosmetika-růžovka

Ahoj, stává se mi, že mám zarudlé tváře. Tady na Vitalionu jsem si našla, že se může jednat o Růžovku. Je mi dvacet a není mi příjemné vypadat pořád jako rajče. U dermatoložky jsem samozřejmě byla, potvrdila mi mou diagnozu, ale není mi schopná poradit žádný speciální krém. V lékárně mi nabízeli krémy Avéne, ale jsou jedny z dražších, a tak bych se ráda zeptala na vaše zkušenosti s nimi, nebo jinými krémy na růžovku. Dík moc za každou odpověď!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

kor  31.03.10 17:23

ahoj, chci se jen poptat, to ti nic nedoporučila?a dělala ti nějaká vyšetření?já se totiž chystám navštívit také dermatologa kvůli stejným problémům,mám je tak už cca 4 roky (je mi 24), ale nikde jsem nebyla,snažila jsem si pomoct sama, různými krémy apod,ale nic nepomáhá.. podle toho co se všude píše to vypadá na toto onemocnění, jsem z toho naprosto zoufala, protože přesně jak píšeš být pořád rudá, někdy až fialová..to je děs,a nejenom tváře, ale i nos a ted se dokonce přidávají i zarudlé spojivky,když čtu že píšeš že ti to potvrdila, ale nebyla schopná ti pomoct..tak začínám docela propadat panice :-?

tut  30.05.10 10:21
růžovka

Růžovka, jako všechny kožní choroby, má svůj původ v játrech. Tam se to dá trochu vylepšit dietou (valoučit alkohol, kávu, silně kořeněná jídla, horké nápoje atd.) Játra jako všechny vnitřní orgány se nějakým způsobem prezentují napovrch. Nemusí být nemocný, v takto mladém věku lze předpokládat, že se jedná o pomalejší frekvenci,nebo nepracují na 100%, a nebo bude problém v řídícím orgánu, což je hypothalamus (ústředí mnoha vegetativních, endokrinních a emočních funkcí, je spojen s podvěskem mozkovým-hypofýza)cituji Ottův slovník. Lékaři na to sotva přijdou, protože se jedná o účast negativní energie, která brzdí správnou funkci. Léčitel je schopný nejen definovat, alo i poradit a pomoci s léčbou.Také by mohla bát účinná léčba dle dr. Jonáše. Hlavně ne chemie.T.

ještě jsem
1 příspěvek 30.06.10 15:26

Nevím, jak jste pokročila s léčbou, ale ráda bych vám ještě něco poradila, protože růžovka je pěkný prevít. Měl ji můj muž, roky chodil na kožní, ale většinou bez výsledku. Doktorka mu tvrdila, že je to alkoholický nos. Manžel pil jako mladý, ale bude mu 50, takže 30 let nepije… Ale stále jsme si mysleli, že je to následek. Až jednou ho naše společná kamarádka objednala k lékařce v Č. Třebové, u které byla ona sama. Tak jsme tam jeli, p. doktorka to hned poznala, a napsala mu Entizol. Bral ho sice asi 3 roky, ale nos má jak panenka a ani ty boláky, co se mu ke konci dělali až na krku, už nemá. Je to asi 8 let, co je vyléčenej a doposud se to nevrátilo. A že měl nos už jak Křemílek… A když jsme řekli, že mu všichni tvrdí, že je to opilecký nos, tak jen kroutila hlavou. Snad vám to někomu pomůže vědět, co se dá, když je ochota. Držím palce! :-)

Chiaro
2 příspěvky 02.07.10 18:44

Milá Sam, pravděpodobně trpíte nemocí jakou jsem měla já´když mi bylo jako Vám,trpěla jsem tím 7 let,dejte vědět zda to ještě máte,jsem v knihovně a nemám s sebou podklady abych Vám sdělila svoje rady.Pupínky jsem měla kolem nosu,na bradě,na čele hrůza.Pro mladou dívku slovo nepříjemné-slabé slovo.Kdo nemá tyto problémy tak ani nechápe.Máte-li zájem ještě dejte vědět.Přeji hodně sil.

korrr  27.07.10 06:28

Dobrý den,mě na dermatologii paní řekla že je to normální, že je to projev stárnutí.....­.nebylo mi ještě ani 25, a nepřijde mi normální být opupínkovaná, zarudlá, žíhaná,..byla jsem tímto verdiktem dost překvapená..píšete že jste tím trpěla..to znamená že se toho dá úplně zbavit?četla jsem že je to chronické a úplné vyléčení nelze.Budu Vám vděčná za odpověď či radu. Předem děkuji.

korrr  30.07.10 15:33

pro - tut

chtěla jsem se zeptat, na tu léčbu dr. Jonáše, nebo poradit nějakého léčitele?nebo prostě poradit asi cokoliv :oops: jsem už zoufalá.Předem Vám děkuji

malam  11.08.10 23:18
pro korr

dobrý večer, není mi ještě ani 40 a růžovka se mi objevila před zhruba 5 lety, s počátku jsem tomu nevěnovala tolik pozornosti ale pak se stav zhoršil natolik že jsem už ani nechtěla vycházet ven. Mám velmi špatnou zkušenost s kožními lékaři - nasadí kortikoidy nebo co to bylo, ale u nich je problém,že se už nesmí vysadit. Nakonec jsem skončila na soukromé klinice kde mi kortikoidy vysadili (s upozorněním, že bych tak 14 dní neměla moc vycházet z domu protože jakmile pleť nedostane svůj příděl kortikoidů tak to nebude hezké - a také opravdu nebylo). Doktorka mi nasadila antibiotika (na asi 6 měsíců), dále pleťovou vodu a masti na nejhorší místa. Po zhruba 1-2měsíci se některé masti mohly začít vysazovat a v současné době už používám jen pleťovou vodu a samozřejmě krém s 50 faktorem na ven. Kdo mě neviděl nějakou dobu tak mě nemůže poznat - žádné boláky, pleť jen mírně začervenalá kdo neví že tuhle příšernou nemoc mám tak to už nepozná. Léčba byla samozřejmě dlouhá a poměrně drahá ale stála za to. Přímo na rosaceu existují přípravky od firmy Isispharma a já mohu jen říct že na mně zabraly 100%.Nevím jestli je růžovka jen v klidovém stádiu nebo je vyléčena ale za posledních půl roku se u mně neobjevil jediný pupínek natož bolák.Zkuste se informovat na tyto přípravky. Jinak žádné diety nedržím - kafe piju na litry, dám si i něco ostřejšího. No a snad Vás povzbudí že se s tím dá něco dělat - je to asi případ od případu, každý jsme jiný. Pokud budete chtít více informací určitě se budu snažit pomoci.

korrr  16.08.10 15:54

pro malam

děkuji Vám moc, jsem ráda za každou radu, vyzkoušela jsem bezpočet krémů, vše proti zarudnutí, typu bioderma, neucerin, prostě veškeré krémy (už si ani nevzpomenu na názvy:-)), které se používají na léčbu růžovky - ale ani jeden mi nedělá dobře..Dnes jsem byla na celkovém vyšetření, celkově jsem imunitně na bodu mrazu, doktor se specializuje i na dermatologii, a říkal že je vidět že mám hodně pupínku a že se obličej prokrvuje více..zatím nic neříkal, čeká se na výsledky, zajímalo by mě, jde růžovka zjistit odběrem krve?vím že jí může diagnostikovat oční lékař, existují i stěry či odběry kůže - ale toto mi ještě nikdo z dermatologů nenabídl, spíš byli laxní..tak doufám že tento pan doktor bude něco jiného, mám si volat na výsledky za 14 dnů..je možné že to bude způsobeno něčím uvnitř těla..každopádně se chci toho zbavit, je to hrozně únavné, a kolikrát bych se šla radši někam zahrabat..:-) ještě jednou děkuji za rady a odpovědi.

malam  16.08.10 21:18
pro Korr

Dobrý večer, nevím jestli se dá růžovka zjistit z krve ale mně žádná vyšetření nedělali. On je trošku u růžovky problém, že nikdo neví jak a proč vzniká, tudíž se u testů dost špatně hledá jestli ji máte, protože doktoři nevědí co mají hledat. Podezíra se jedna bakterie ze zažívacího traktu, ale jestli je původcem ona to asi nikdo přesně neví. Mně dodtorka ihned nasadila Entizol + doporučená kosmetika, výsledky byly vidětelné tak do 2-3 měsíců, a upozorňuji že jsem na obličeji neměla pupínky ale boláky, nakonec se i dostavily silné záněty spojivek a to mně donutilo opravdu něco s tím dělat. Na kliniku jsem se dostala protože mi někdo poradil, že tohle se naprosto krásně léči laserem, což je bohužel omyl a ten omyl Vás může stát i 30 tisíc Kč (alespoň tahle mi to bylo vysvětleno na klinice lékařkou). Držím palce, snad Vám léčba zabere, je to na dýl ale věřím, že se Vám podaří dostat tuhle nemoc pod kontrolu.

korrr  30.08.10 12:14

Děkuji za podporu, já právě byla cca před rokem na leasru, protože mám i hodně žilek, a pomohlo to vážně jenom na chvilku..jinak už nevím kam za dermatologem.Za ty 4 roky jsem vyzkoušela už tolik kosmetiky, že už nevím po čem sáhnout, když se podívám do zrcadla a opět vidim nafialovělej obličej a pupínky a žilky a žilky v očích, tak bych se nejradši schovala někam do pralesa :-) vážně už kolikrát nevím, jestli se mám smát nebo brečet..patlám na sebe tuny make-upu a hledám ten co by zakryl úplně nejvíc a samozřejmě aby nenapáchal ještě větší průšvih. Bojím se toho jak budu vypadat třeba ve 30ti. Právě mě zaujala odpověď Chiaro, ze které to vypadá že se toho zbavila úplně..škoda jen že sem zavítá asi jen občas. Ještě jednou děkuji za rady :wink:

malam  30.08.10 23:29
pro korr

Myslím, že Vaše pocity moc dobře chápu protože jsem ve stejným stavu byla ve svých 37 letech -což také není věk kdy se chcete ukazovat s bolákama na celém obličeji. Bohužel si myslím že to sama metodou pokus omyl nezvládnete-utratíte jen spoustu peněz za kosmetiku a výsledek asi nebude nic moc. Například přímo na růžovku se specializuje La Roche (nevím přesně název) ale i přes svoji značnou cenu na mně vůbec nezabral. Další kdo se na růžovku specializuje je Isispharma (řada Ruboril) opět poměrně drahý ale mně pomáhá, ale bez doktorky bych o něm ani nevěděla. Normálně ani v lékárnách není a já si jejich pleťovou vodu musím objednávat. Díky doktorce te'd sice utrácím relativně hodně peněz za kosmetiku ale mohu chodit ven a doufám že je růžovka už opravdu pryč. Nevím odkud jste ale pokud je to alespoň trochu blízko do severních Čech tak bych Vám doporučila doktorku ke které chodím - vypadá to že s růžovkou má opravdu dost zkušenosti. Alespoň podle toho, že mi vždy řekla co se bude dít když vysadím nějaký lék atd. atd. Mimo jiné mají také na té své klinice laserové centrum a určitě jsem byla ve stavu kdy bych jim tam nechala ráda dost peněz jen aby mě toho prevíta zbavili a to mi rozmluvila že tudy cesta nevede, takže i přístup od nich byl takový dost fér - umím si představit že by mi na jiné soukromé klinice rádi prodali laser (alespoň v Praze byli hoooodně ochotni mi ušít na míru léčbu laserem - ale už mě neupozornili na to, že laser se nemůže používat na místa se záněty což většinou zahnisané boláky jsou. Kdoví jak bych po takovéto léčbě vypadala). Hlavně vydržte a hledejte dál doktora který se této problematice věnuje. Také nejsem moc optimista na alternativní léčby, myslím že léčitel vytáhne z kapsy dost peněz - zoufalý člověk rád zaplatí - ale byla bych tady dost opatrná. Podle některých článků léčitelů bych neměla pít kafe, kouřit, nic ostrého nebo teplého protože to zaneřádí tělo - a vida tohle vše dělám a růžovka je také pryč. Takže teď je otázka čím je vlastně růžovka způsobena…rozhodně držím palce a budu ráda když další vzdaz bude hodně optimistický.

Jana Dolínková  29.09.10 10:48
Růžovka

Ahoj.
S tímto problémem jsem se potýkala celá léta(červený nos a zanícené boláky na obličeji) a namazala si na obličej spoustu mastí s radou, že když je studený vítr, mrzne nebo je horko, mám se zdržovat doma. Nevím, jak jsem to měla dělat, když člověk musí chodit do práce. Pak mi někdo poradil, že v Olomouci je jedna doktorka (tel. 585414939) moc šikovná a ta mi pomůže. Můžu potvrdit, že je to tak. Léčba trvala delší dobu, ale teď mám obličej, už víc jak pět let, zase pěkný a po červeném nosu ani památka. Když se někdy nějaká cévka trochu zanítí (hlavně v zimě), hned si to namažu Rozexem a zase se to vyhojí.

korrr  30.09.10 20:39

Dobrý den Jano,

moc Vám děkuji, docela jste mi pozvedla náladu :-) dnes sem byl u očního lékaře a ten mi napsal doporučení na nějako prý dobrou dermatoložku - mám totiž teď z tý rosacey zánět spojivek, ale takový stálý..to se dá vážně až takhlé zmírnit příznaky?malam to tu psala taky, ale mě bylo řečeno i u oční když jsem jí řekla že bych byla ráda kdyby mi už někdo pomohl, že je to chronické a ať nepočítám s úplným vyléčením…Jsem vážně už dlouhou dobu zoufalá..celý 4 roky s tím bojuji a žádný dermatolog mi nepomohl ani mi nestanovili diagnozu..Ted pořád myslim na to že kdyby nebyli tak pasivní, že by to nemuselo dojít tak daleko.Když už teď nic nepomůže, jsem schopná si zajet i do tý Olomouce :-) je to boj..moc Vám děkuji!!

korrr  30.09.10 20:41

A MALAM také moc děkuji za povzbuzení a rady!!

Dolča  01.10.10 07:52
Pro korrr

Ještě jsem chtěla dodat, že nepoužívám žádnou drahou kosmetiku ani při léčbě jsem nemusela platit velké peníze. Jsem teď sice opatrná na ostrá jídla, ale piji kávu, ráda posedím u vínka a občas si dám i panáka slivovičky. Často si omývám obličej antiseptickým mýdlem a opláchnu vodou s citronovou šťávou. Nekouřím.

korrr  02.10.10 17:47

Taky nekouřím,alkohol málokdy, akorát teď jsem dočetla nějakou diskuzi na internetu a všichni píšou něco jinýho :-) Jedna pani tam dokonce psala, že drží bezlepkovou dietu,..další píší že po dietách, ani přípravkách nic prostě nezmizí..někdo že je to onemocnění jater a střev, další že je to onemocnění slinivky břišní..no dost negativního.. já teda doufám že mě z toho už tahle paní na dermatologii dostane, už jsem i objednaná..musím sice ještě nějaký ten týden vydržet, ale doufám že nebudu zklamaná, pak dám určitě vědět jak jsem dopadla…ještě jednou Vám děkuji.

civo  18.10.10 14:14
civo

ahoj.Ja som dostal ružovku pred troma rokmi.bolo to strašné, pupínky a suchá pokožka. Navštívil som lekára a dal mi sírovú pastu, a entizol vodičku.trocha sa to zmiernili ale potom to bolo horšie a horšie. Začal mi puchnut nos čelo.Ale vrátme sa k liečbe.Objavil so krem rozex.Postup.rano na dokladne vyčistenu pokožku nanesieme tenku vrstvu rozex kremu, večer pred spaním taky istý postup.čo sa týka stravy, treba vylúčit pikantné jedlá, kyslé jedlá, ALKOHOL to je hotový ničitel, a kofein.A ešte horúce nápoje.Skrátka všetko čo zvýši krvný tlak. po dvoch až troch týždnoch sa može začat pit ALOE VERA ACTIVE, kôli detoxykácii organizmu a ešte už´vat CHLOLERU podla návodu.Po Pol roku stačí naierat ROZEX CREME už len večer a v priebehu dna naterat SENIBIO AR, a CETAPHIL KREM .učinky sa dostavia. je to otestované.Sa­mozrejme treba dodržiavat dietu a ALKOHOL NIKDY V ŽIVOTE.

korrr  18.10.10 16:38

Pro Civo,

děkujeme za příspěvěk, také teď schánim nějaký přípravek na detoxikaci organizmu, píšte tady o Aloe vera active, na internetu jsem našla Barnys active aloe vera forte, je to ono? :-)

korrr  18.10.10 16:42

A ještě jsem se chtěla zeptat, držíte nějakou speciální dietu?krom toho tedy že nepijete alkohol?v některých diskuzích čtu že dieta není zapotřebí a v některých zase že je..někteří dokonce píší že drží bezlepkové diety..není to až příliš?nebo které potraviny by se měli vyloučit?

korrr  19.10.10 15:16

Tak jsem dnes byla u dermatoložky, předepsala mi na noc rozex, a na zkoušku nějaký krémíky..tak doufám v zlepšení..

Tanna  29.10.10 17:27
růžovka

Dobrý den,zrovna hledám nějakou kosmetiku na růžovku a náhodou jsem se dostala až sem.Jsem překvapená,že jsem našla tolik lidí se stejným problémem.Mě trápí růžovka už jedenáct let(od 22),kdy jem byla v pátém měsíci těhotenství a je to fakt hrůza.Kožní mě pět let léčila na něco jiného.Pak jse zkoušela léčitele z ČB,ten mě stál asi 10000 a nic,stovky krémů,laser,na který jezdím dodnespeníze vyhozené za lasery ani nepočítám.V Praze mi pomohli,ale jenom na chvíli,takže s tím bojuji dodnes,někdy je to lepší,někdy horší.Špatné je,že jsem kuchařka a páře se nevyhnu.Nos mám jak alkoholik a hodně mě to trápí,ale na druhou stranu říkám,že lidi,třeba s lupénkou jsou na tom ještě hůř a trápí je to mnohem víc.Budem doufat,že doba jde do předu a nějaký účinný lék se pro nás najde.Mějte se krásně a hlavu vzhůru :-D

malam  20.11.10 22:59
pro korr

Trochu jsem se odmlčela ale snad za tu dobu už máte nějaké výsledky. Co se diet týče - tam nevím…Ve všech odborných článcích je psána dieta jako skoro základ ale doktorka se o dietě (jakékoli) ani nezmínila. Kafe piji od rána do večera v podstatě nonstop (ale ne přímo horké), kouřím, jím vše. Pravda je že nepiji žáden alkohol a nejím kořeněná a ostrá jídla - ale ne kvůli růžovce ale alkohol mi nechutná tak si dám maximálně pivo, a kořeněná a ostrá jídla nevařím kvůli malým dětem (jinak bych se jim asi nevyhývala). A přesto je to už skoro rok co se růžovka nijak neprojevuje. Nepoužívám žádnou kosmetiku, což znamená obličej myji jen pleťovou vodou (obyčejnou vodu mi doktorka neschválila kvůli vysušování),pokud potřebuji make up tak používám krém Acnecolor z lékárny a samozřejmě na ven krém s 50tkou faktorem (ale poslední dobou jen když je hodně horko nebo v tuhle dobu až uhodí mrazy) jinak mám od doktorky neutrální krém (ale ani ten nepoužívám denně jen když cítím že mám sušší pleť tak promažu). To je asi u růžovky problém -u každého se zřejmě projevuje jinak, ale věřím že je vyléčitelná (nebo alespoň „uspatelná“ když se podaří najít to pravé). Takže nezoufat a doufat.

malam  20.11.10 23:09
Pro Tanna

Dobrý den, Váš příběh mi bohužel jen potvrdil čím jsem byla ochotna sama projít ale něco mi říkalo že tudy cesta nevede tj. léčitelé a všemocný laser. Léčitelé u mně nepřipadají v úvahu protože jim prostě nevěřím a laser mi vymluvili přímo na klinice kde jej dělaji - laser se nesmí používat na zanícenou tkáň - tak mě začali léčit jinak a ejhle jde to. Nebudu se moc opakovat protože vše je napsáno v mých příspěvcích výše ale určitě zkuste najít jiný způsob než laser a léčitel - nebude to tak drahé a opravdu se růžovky dá zbavit - nebo alespoň dát do takového stadia že nemusíte chodit po ulici se skloněnou hlavou a nechat lidi na sebe civět. Tak hodně štěstí a pokud budete chtít nějaký kontakt (ale asi jste z opačného konce republiky) tak určitě ráda předám.

alenahavra
1 příspěvek 26.11.10 21:22
Vážená paní

Vážená paní,velice mě zaujal váš příspěvek ohledně nemoci růžévka,chtěla bych vás poprosit o radu jak dlouho se může užívat Entizol?Všude píší,že pouze 3měsíce a potom měsíc pauzu.Já jsem to dodržovala,ale v době kdxž ho vysadím,tak rozkvetu do takových boláků,že další nasazení Entizolu trvá další 2 měsíce,než se mi to začne hojit a to už bych měla zase vysadit,píšete,že Váš manžel Entizol bral dlouhodobě,mohla byste mi prosím napsat v jaké gramáži a kolik tablet denně používá,byla bych Vám velmi vděčná.Entizol je jedinné co mi pomáhá.Velmi Vám děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 27.11.10 15:57
Růžovka

Vím,že růžovka a Růže(erysipel)není totéž,ale zkuste zda by moje rada nepomohla i vám všem.Pro vaše potíže ať hledám dke hledám,nikde nic.Ale růže se maže celíkovou nebo licjořeřišnicovou mastí.Úspěch má také obklad ze spařeného podběku(list)jsou ještě jiné,ale na ty ji potřeba čerstvých bylin.Na vyčíštění organizmu můžete pít šalvěj s majoránkou po lžičce z obou bylin 10min louhovat.Pije se 3X denně před jídlem.Tento čaj čistí játra a krev.Více vám pomoci zatím neumím,ale budu pátrat.Přeji vím všem co nejméně potíží a ve zdraví přežijte zimu.

korrr  28.11.10 15:50

Já dostala od dermatoložky rozex..a začala jsem používat lékařskou kosmetiku..můžu říct, že už nemám tolik pupínků,ale už nikdy nebudu mít takovou pleť jakou bych si přála, bez make-upu se neobejdu…

Bábina
1450 příspěvků 29.11.10 12:14
Růžovka

Nenaříkejte.Zkuste si vyčistit krev čajem,který jsem napsala.Když pomůže růži,což je nemoc,mohl by pomoci i růžovce,která je prý kosmetická vada.V tom případě bych i zkusila navštívit nějaký dobrý salon,co na to kosmetička.Ale ověřte si že je licencovaná.Měla by to mít vyvěšené.

Dr.House
622 příspěvků 30.11.10 17:46

měl jsem tu na něco odpovědět…jak psala Bábina…ale jsem líný si to celé číst, proto prosím přeskakuji nudnou konverzaci a ptám se na vaše otázky..:-)

Bábina
1450 příspěvků 30.11.10 19:20
Růžovka

To je omyl,neznáte písmena,já vás potřebuji na Růži.To je nemoc.Růžovka je kosmetická vada.Ach jo ti chlapy.

Dr.House
622 příspěvků 30.11.10 19:53

aha..tak to paardoon…moje chyba :-)

Bábina
1450 příspěvků 01.12.10 12:01
Růžovka

Doktore je Vám odpuštěno,že devčata.Teď v mrazech se snažte chránit pleť mastnějším krémem a dobrým make-upem.Ten opravdu před mrazem ochrání.A mráz a Váš problém moc nejdou dohromady.

blackend
3 příspěvky 16.01.11 11:34
hledám pomoc

moc prosím o sdělení Vašich zkušenosí s léčbou růžovky,nic mi nepomáhá a jsem z toho zoufalý,hledám jakoukoliv pomoc.Děkuji Pavel

MartinaHadačová  18.01.11 15:31
MartinaHadačová

Dobrý den,
ještě,že existuje internet.Myslela jsem si,že jsem sama s takovým obličejem.Je mi 40 a ukázkově se mi v tomhle věku růžovka projevila.Loni to bylo ještě dobré ,zabral rozex a překvapivě a to se podržte solárium.Dostala jsem pernamentku od manžela dárkem.Riskla to a ono mi to udělalo dobře,což se protiřečí s každým z vás kdo tu píšete.Nastal podzim a u mne se vše zhoršilo a teď v zimě mám i hnisavé pupínky.Doktorka mi doporučila bakteriální výtěr žaludku.Známá mi to zařídila ,protože čekací doba v našem okrese je tak čtyři měsíce.Bakterie nemám,ale pro změnu zánět žaludku a jícnu.Beru léky na žaludek,mažu se rozexem a objednala jsem si pleťovou vodu od isispharma,tak uvidím.Ale to solárko mi nejde do hlavy asi na jaře začnu chodit znovu.Což je hrůza začít až ve čtyřiceti chodit na solárium tchýně si ťuká na čelo,že jsem se zbláznila a že to škodí,ale mně to udělalo opravdu dobře.Máte někdo také podobnou zkušenost?A díky za každou radu a zkušenost.Zdravím…

malam  19.01.11 21:45
pro Blackend

Zdravím, konkrétně moje zkušenosti jsou v příspěvcích výše. Jsem tady asi jedna z mála optimisktických diskutérek protože jsem se snad toho prevíta zbavila, nebo alespoň to tak už skoro rok vypadá - jinak jsem s tím bojovala také několik let. Mně pomohli na klinice v Teplicích (soukromé) kam jsem se dostala po tom co jsem pochopila, že kožní lékaří mi za 30Kč za konzultaci prostě nepomohou. Takže určitě nezoufejte, myslím že se s tím dá něco dělat, bohužel to není ze dne na den - u mně léčba trvala několik měsíců ale jsou výsledky. Takže držím palce.

blackend
3 příspěvky 19.01.11 21:49

Zdravím a prosím o kontakt na kliniku v Teplicích.Děkuji za naději Pavel

malam  20.01.11 21:06
pro Blackend

Dobrý večer, je to přímo v lázních v Teplicích. Je to samozřejmě soukromé takže si vše - konzultace a léky hradíte v plné výši. Mně opravdu pomohli takže nelituji. Ve středy tam ordinuje kožní doktorka (jméno mi teď vypadlo) a s ní jsem maximálně spokojená. Zkuste to, první konzultace stojí 500,– a každá další 250,– - já vím není to málo, ale pro mně to byla poslední možnost kterou jsem ještě nezkusila a po roce to vypadá že jsem za svoje peníze opravdu něco získala. Držím palce, snad budete stejně spokojený jako já a pokud budete mít nějaké výsledky klidně písněte.

blackend
3 příspěvky 21.01.11 13:42

Děkuji a až budu něco vědět ,ozvu se.Pavel

korrr  06.04.11 20:31

A už je to opět zpět, do teď to bylo takové že se to dalo jakž takž zakrýt a bum… :cry: Teplice jsou daleko, ale už o nich začínám též uvažovat…

korrr  06.04.11 20:35

Navíc jsem začala mít tu pleť šíleně mastnou..vůbec nevím co se to děje.. :-/ všechno zkouším maskovat makeupem, vydrželo to necelý půl rok, i používání kosmetiky la roche posay..ted jsem se na večír začala opět mazat trošku rozexem…zatím pořád hrůza

bleckend  07.04.11 07:37
růžovka

Zdravím a sděluji svoje zkušenosti v boji s růžovkou.Na­ordinoval jsem si jakousi vlastní léčbu,potom všem co selhalo.Nějaký čas jsem vynechal z jídelníčku bílé pečivo,maso,uzeniny a cukry.Užíval jsem jen týden Entizol a současně homeopatika Arseninicum album a ještě něco,ale zapoměl jsem náze.Pokud budete chtít vyzkoušet,ozvěte se,zeptám se homeop.co mi dala.Potíral jsem si místa Eryfluidem a byl jsem v solárku.MÁM PLĚT,JAK MIMINKO,NIC MNE NEPÁLÍ A JSEM OPĚT ŠTASTNÝ.Všichni vědí,jake pocity zažívají ti,které to potkalo,já už jsem byl tak zoufalý,že mne nebavilo žít.Celý obličej byl posetý zarudlými boláky,nos jak Vochomůrka a neusálé pálení,při zmněně teplot a pak už vlastně pořád.Tak všem přeji úspěšný boj a naději.Bez té to jde hůř-ale jde!Pavel

malam  07.04.11 21:03
pro Blackend

No tak to je super - ať Vám to vydrží - také vím jaké to je zase jít s chutí mezi lidi aniž by každý koukal co to máte s obličejem a jestli to náhodou není nakažlivé (i to se mi stalo). Tak hodně štěstí

korrr  08.04.11 06:00

pro Blackend

Už jste druhý co tu píše že nad tím zvítězil :-) gratuluji. Mě se to zdá neuvěřitené :-)Chtěla jsem se zeptat, ten etnizol Vám předepsal dermatolog? Jinak jsem taky přemýšlela o homeopatičce, dříve jsem jí navštěvolala, tak bych to mohla zkusit také..jinak já nemám až tak velké boláky…spíš jsem hodně zarudlá..nos, tváře..(nejvíce) V solárku jsem byla jednou, a spíš se mi plet zhoršila :-) jinak za poslední půl rok, jsem do sebe narvala strašně moc antibiotik (zdravotní problémy) tak mě napadlo, jestli se to ted právě neodrazilo tím zhoršením…Člověk pak už přemýšlí nad vším :-) Za každou radu jsem ráda :-) mějte se krásně :-)

bleckhend  08.04.11 06:19

Etizol mi napsala obvodní lékařka a jděte do toho,ten jsem začal užívat po tom,co jsem si to přečetl na disk.foru.Hodně zdaru,zdravím Pavel

Malam  08.04.11 14:39
pro Korr

Zdravím, mně předepsala Entizol kožařka, ale myslím že ten asi opravdu zabírá, tak držím palce a určitě to s ním zkuste.

martin m  14.04.11 22:24
mmmm

ten etizor je na predpis?nebo je bezne k sehnani?

Malam  14.04.11 22:47
pro martin m

Je to určitě jen na předpis - jsou to antibiotika.

martin m  14.04.11 23:07

nemate nakou radu pro me?pouzivam krem Rozex asi 2 mesice a bez vysledku.vse je porad stejne zadna zmena..

Malam  15.04.11 10:59
pro martin m

Obávám se žádná universální rada neexistuje - každému zabírá něco jiného, a u každého se tato nemoc i jinak asi projevuje. U mne bohužel žádné „babské“ rady nezabíraly a bohužel ani všichni doktoři nejsou hned úspěšní. Jak jsem psala už výše - zkusila jsem vše a až třetí nebo čtvrtý lékař měl výsledky. Na pár měsíců mi byly nasazeny antibiotika a v lékarně mi namíchali mastičku. Teď používám jen pleťovou vodu a krém s UV 50 - a již druhý rok mám pleť v klidu. Takže co poradit? Hledat lékaře který má s tímto prevítem zkušenosti nebo alespoň má snahu něco s tím dělat a ne jen předepsat Rozex. Existuje vyšetření na nějakou bakterii v zažívacím traktu ta má způsobovat růžovku - proto ten Entizol a asi na tom něco bude, protože většina lidi po Entizolu má viditelné zlepšení. Zkuste to probrat s lékařem, určitě se s tím něco dá dělat ale musí se k tomu odhodlat hlavně doktor. Přeju hodně štěstí a držím palce.

martin m  15.04.11 12:36

no tak asi musim hledat jinou doktorku.ma doktorka mi jen rekla,nejde vylecit!jen zabranit zhorseni.a ani na kontrolu nemam jit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek