Rakovina jater - prognóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Peta  08.05.09 15:43
Rakovina jater - prognóza

U kamaráda nedávno lékaři objevili rakovinu jater. Mohl byste mi někdo napsat jakou má prognózu, jaká je šance na vyléčení? Slyšel jsem, že pokud není rakovina jater objevena hodně brzo tak je prognóza velmi špatná.

Reakce:

Jano  24.05.09 15:41

Ano, bohužel u této rakoviny je prognóza docela nejistá, mrkni na infotext o této rakovině: http://nemoci.vitalion.cz/rakovina-jater/.

Karkůůlka*
1 příspěvek 27.03.10 09:27

Dobrý den. Moje maminka včera zežloutla a proto jsme ji odvezli do nemocnice.Tím jsme se dozvěděli, že není v pořádku, nikdy nám neřekla že by ji bylo špatně nebo něco podobného. Chtěla jsem se zeptat jestli je to rakovina jater?a jaké je to stádium? mamka odjakživa kouří a pár let už pije alkohol ve větších dávkách :,-(
Děkuji za odpověď

Jana.89  17.07.10 18:12
Rakovina jater?

Dobrý den,

ráda bych se zeptala jak to dopadlo s vaší maminkou? Jelikož můj táta má teď něco podobného, asi před dvouma dni zežloutl. Nevím co mám dělat. Děkuji.

karkoolka  04.08.10 06:36

Dobrý den. Maminka byla asi 2měsíce v nemocnici, kde ji dělali spoustu vyšetření. 1.měsíc nám ani jeden doktor neřekl co s ní je. Měla dietu a polovinu z toho času tam byla na kapakách. Po 2měsících nám doktoři řekly, že je to rakovina a že si ji ještě minimálně měsíc nechají v nemocnici. Asi za týden ji pustili, s tím že měla cirhozu jater.. Jsem ráda že to není rakovina a tedka ji aspoň došlo že už nemůže pít.

Jana.89  04.08.10 13:15

Dobrý den,
no jak jsem psala, tak jsem tátu nakonec v neděli odvezla do nemocnice. Byl tam jen dva týdny, a dnes jede domů s tím že měl jen také tu cirhózu, ale měl problémy s kapačkami na ruce nemá žádne žíly, tak mu kanylu píchly do třisel, kde se mu teď právě udělal nějaký zánět s bakteriemi. poslali ho domů s tím že by tím mohl nakazit nemocné pacienty. Ale játra se mu prý zlepšily, takže vše dobré. Ale rakovinu jater neměl, jak sem si na začátku myslela. on totiž přechodil žloutenku C, tak zežloutnul asi díky tomu. Jsem zvědavá jak bude dodržovat tu jaterní dietu, to není nic pro něho. :)

karkůůůlka*  09.08.10 08:23

krásný den,
jo jo tohle řekly mamce taky s tou přechozenou žloutenkou. Podle toho jak popisujete jsou na tom asi podobně.. Myslím si že když jsme ji dostali do nemocnice všechno se zlepšilo. Došlo jí že už to překročilo meze.Netroufám říct jestli přestala úplně pít, protože jsem neměla odvahu se ji ještě zeptat.. ale doufám, že už dostala rozum a potom čím si tedka prošla v nemocnici. Když ji pustili z nemocnice dostala spoustu prášku a postupně vidím, že po každé kontrole jich je méně, tak doufám že se to lepší. Klidně napiště jak pokračuje stav tatínka budu ráda. Děkuji a mějte se hezky :wink:

Jana.89  09.08.10 09:13

Dobrý den,
přesně tak dostal teď spoustu prášku. A já věřím že už se nenapije :) . Ale má teď oteklé ty nohy, dostal toho menigokoka, oto se nejvíce bojim.

Jana.89  09.08.10 16:36

A ještě jsem se chtěla zeptat, jak dodržovala Vaše maminka jaterní dietu? Táta se sní zatím jen pere. Ale já si osobně myslím, že v tom nemusí být tak přísní, ne? :) Děkuji za odpověď předem.

Hanka.XY
71 příspěvků 10.08.10 10:04

Zrovna u jaterní diety je poměrně důležité ji dodržovat poměrně přísně. Jasně, že když si dá něco zakázaného jednou za čas, nic se nestane, ale když se to porušuje pořád, nemá to žádný smysl.

karkůůůlka*  19.08.10 11:13

S rodičema už nebydlím, takže nevím co přesně jí, ale všimla jsem si, že začli kupovat úplně jiná jídla, než kdysi.. takže to bude určitě kvůli tomu. Ale v neděli si neodpustí nějaký ten zakázaný oběd.

xiPo  01.09.10 15:38

Nejzávažnějším maligním nádorem jater je tzv. hepatocelulární karcinom.

U hepatocelulárního karcinomu je známo několik zásadních rizikových faktorů. Především se jedná o infekce virem hepatitidy typu B a C.

70 % všech hepatocelulárních karcinomů vzniká na podkladě jaterní cirhózy.

RADIL BYCH DIETKU CO NEJPŘÍSNĚJI DODRŽOVAT A PŘÍPADNĚ DOHLEDAL VÍCE INFORMACÍ (lékaři, inet apod.) Není radno to podceňovat a tím, čím si prošli teď, by mohlo být několikanásobně horší a to i pro vás min. psychicky… Přeji hodně štěstí

vusta  05.01.11 21:34
maminka

moju mamku operovali 23.12.2010.vy­operovali delohu a vsetko co mohli gynekologovia to odobrali .pocas operacii mamke davali krv aj plazmu .ale na jatrechje tumor ako to asi bude dalej ,,?ste sa nevie ci postupi ozarovanie alebo chemoterapiu.ma niekto taku skusenost? dakujem

kmotra
114 příspěvků 06.01.11 07:48
Dobrý den,

podívejte se na odpověĎ Jana z 24:5: 2010: Snad pomůže.

Jana.89  20.01.11 13:31

moc se bojím. táta nedodržuje dietu (jí o hodně dost sladkých sušenek), máslo, a všechno maso. Hodně kouří. ale opravdu nepije. Nevím co s tím.

Jana.89  20.01.11 13:33

Jaké je riziko že se to může zhoršit když táta ležel v nemocnici s cirhozou jater. a na nějaké blbé výsledky chodí jen jednou za 3 měsíce k tomu samému doktorovi který způsobil to že táta mi málem umřel! Nevimco dělat! poradíte mi?

Karkoolka  24.09.11 12:09

Dobrý den, mamka je opět v nemocnici, je to hodně vážné!troufám si říct že dietu nedodržovala (155cm,max.35kg)a s pitím asi také nepřestala jinak by se to takhle nezhoršilo. Vypadá hrozně, jako nějaká troska,má oteklé nohy a břicho ji narostlo jako by byla v 9.měsíci. Po měsíci samých vyšetřeních nám řekli, že musí jít na transplantaci jater.Takže napsaná na jakýsi seznam uchazečů, který asi nebude krátký.Včera nám doktor řekl, že pokud do konce roku nebude mít nová játra dopadne to špatně.Osobně si myslím,že žádné játra nedostane,kdo by dal játra alkoholičce, která ani nechce bojovat aby zlepšila svůj zdravotní stav. Včera jí také přeložili na doléčovácí oddělení - LDN, což je šílené vypadá to tam jako by všichni čekali na smrt :-( je to nejhorší období mého života nevím co mám dělat, jestli brečet litovat, na jednu stranu mám vztek protože,kdyby nebylo alkoholu nikdy by to nedošlo tak doleko!!!Obdivuju všechny alkoholiky kteří se ze své závislosti dostali,protože alkoholem se nic nevyřeší,možná mu to trošku psychicky pomůže,ale neuvědomuje si že ubližuje celému svému okolí!!! NEpochopím člověka, který to nechá zajít takhle daleko!

Jana.89  02.10.11 19:34
To snad ne!

Dobrý den, to mi ani neříkejte, je mi to líto. U nás je to podobné, táta nedodržuje dietu, pije, kouří a také má oteklé nohy a velké břicho. Ale v pondělí byl u lékaře s výsledky krve kde vyšlo vše v pořádku až na zvětšení jater o 2 cm? Myslíte žemého tatínka čeká něco jako vaší maminku? Já doufám že ne. Když jeho doktor říká že je vše v pořádku. Ale ty příznaky souhlasí, nevím co mám dělat. Zda jít za tatínkovým doktorem a sama si sním promluvit a říct že táta pije (třeba 2 piva denně). Třeba mu to sám neříká!! Poraďte, moc se bojím!! a jinak vám Karkůůlko přeju hodně štěstí s maminkou - vím jak vám je .

Jana.89  02.10.11 19:41
pokračování

A chci se zeptat hlavně taky na prášky které vaše maminka brala během léčení doma, brala je? a bylo jich moc? Táta bere už čtyři roky Interferony a po cirhoze jater dostal také Kanavit. Jo a zapomněla jsem říct že v pondělí z těch výsledků udělal doktor závěr diagnozy takto: B189 Chronická virová hepatitida, NS :cry:

Karkoolka  02.10.11 20:33

dobrý den,
přesné názvy netuším, s rodičema už nebydlím a momentálně je mamka v nemocnici. Ošetřující lékař mě celkem zklamal,rok jí akorát předepisoval prášky a vůbec nic se nezlepšilo. Za to ovšem může částečně i ona,ale vůbec ji nedoporučil aby šla do nemocnice a když ji tatka odvezl ke známému doktorovi, tak řekl že jsme přišli tak tak. V nemocnici chodí každý druhý den na odsávání vody z břicha takže se ji zmenšuje, ale podle výsledků má játru tak poškozenou,že by pomohla jen transplantace.Ale na tu jak jsem psala určitě nepůjde. Takže teď už je jen na ni jak se k tomu postaví a začne se sebou něco dělat. Jako že přestane pít kouřit..atd. Doktor říkal, že se s tím dá žít klidně 20 let ale taky půl roku, záleží na přístupu, akorát mám strach, že přístup mojí mamky je v nulovém bodě!!

Karkoolka  28.05.12 20:28

Pro JANA.89. Janičko, jen jsem vám chtěla napsat. že maminka nemoci podlehla :? , pokud to půjde donuťte tatínka ať bojuje a nevzdává to !!!!

Jana.8989
5 příspěvků 29.05.12 21:17

Tak to mě moc mrzí. :( táta vypadá dobře ale nevím zda nelže, doktor mu prý říká že je vše v pořádku. prášky bere, ale i přesto se jednou týdně napije, a to břicho má už taky pěkně veliké. nevím, bojím se že mi lže ohledně toho co mu doktor říká. a vaše maminka ležela dlouho v nemocnici na tom LDN, nebo kde? Jana.89

Marika1977  29.11.12 11:47
Jaterni skvrny

Dobry den muze mi nekdo rici, jak dlouho se da zit s c. jater, kdyz se jiz objevili jaterni skvrny po celem tele.Ptam se jelikoz znamy se nechce lecit a dle meho nazoru vypada strasne. dekuji

Karkoolka  29.11.12 17:52

Řekla bych že poslední půl rok možná i rok se tahala jen po nemocničních oddělení. Chvíli LDN, pak interna, infekční, LDN a nakonec oddělení pro dožívání. Bylo to hrozné, nikomu nepřeji aby něco takového zažil!!!

Marika1977  30.11.12 18:40

Je to smutne…ja mam neco takoveho doma az na to, ze se pritel nechce lecit a uz si nevim rady a stale pije a pije..GGT mel ted 8.6 a neda si rici a spise nam jen nici zivot…nevim jak dlouho to muze bez lecby vydrzet, ale taky bych to nikomu neprala prozivat…preji pevne nervy

Jana.8989
5 příspěvků 29.03.13 21:22
Chronická virová hepatitida, NS

Tak já už nevím, můj tatínek se stále drží…jen to břicho se mu zvětšuje a zvětšuje, má v něm vodu. ale všechny výsledky co mu dělají na karláku vychází v celku dobře, nerozumím tomu. Stále kouří a občas si dá pivo. Bojím se o něj, a o to odsávání vody z břicha…aby se nestalo něco špatného. Má zvětšené játra a ztučněne taky a ztučnenou slinivku břišní…podle toho co sem vyčetla z jeho zprávy. Můýete tu napsat někdo váš názor, nebo zkušenost s takto nemocný člověkem?
Chronická virová hepatitida, NS…
:(

Luci56764  08.12.13 20:36
Nemocná játra-jak zlepšit stav

Určitě bych doporučila na nemocná játra ostropeřec mariánský, mrkev + dýňová semínka :D, kamarád měl nemocná játra a po tomhle se mu hrozně zlepšily. Hlavně žádné uzeniny, moc nesolit, nesladit. Zařadit do svého jídelníčku více a zeleniny a ovoce. Nepít tvrdý alkohol, nejlépe alkohol vynechat vůbec. :cert:

jana vala  04.08.15 23:44
Rakovina jater

Moje maminka(89)měla několik let nádor na játrech(zapou­zdřený).Bohužel se probudil a během měsíce začaly i metastázi. Bylo mi doporučeno dát maminku do Hospice s tím, že to sama nezvládnu(to je pravda),ALE!!!cho­dím za ní ráno(10-13.30 a 16.30-18.3O) a odpoledne, protože (mám jí velice ráda)je na mě hodně citově závislá. Čtvrtý den v Hospicu začala mít veliké bolesti/ty měla i před tím, ale pořád to zvládala. Naříkala, ale protoe je dost „tvrdá“,nikdy nebyla ufňukaná, nechtěla bolest přiznat. Ovšem teď to musí být opravdu k nevydržení, protože křičí!!!Bylo mě řečeno p. doktorkou, že má metastázy v hlavě a že křičí ne proto že má bolesti, ale proto, že mě vidí a nemůže mi něco říct, tak prostě křičí. Přitom chytí rukou kus deky sevře jí do pěsti a mačká, podle mě má veliké bolesti, ale Hospic je bohužel také jenom byznys. O nějakém důstojném "odchodu "a pomoci to není. Je to o penězích. Ale abych nekřivdila všem, je tam většina sestřiček a pečovatelek hodných. Bohužel o doktorce, která mě nepřímo řekla, že maminka vlastně křičí proto, že za ní chodím moc často a tím jí vlastně ubližuji, protože ona chce mít klid! Mimochodem, když ráno přijdu, tak její první slova jsou:kde jsi tak dlouho byla a odpoledne mě říká:nechoď nikam a chce, abych jí držela za ruku.Je mi z toho moc smutno, nejradši bych si jí vzala domů, ale BOHUŽEL, opravdu to nejde zvládnout(nejde o přebalování, ale o těch stavech - skoro agonie, za několik hodin to přejde)Je toho víc, s čím nejsem v Hospicu spokojena, ale to by bylo nadlouho.

Jana.8989
5 příspěvků 05.08.15 20:58
rekace na jana vala

Dobrý den, přeju vám hodně síly, a ať se maminka moc netrápí. V hospicu jsme meli naší prababičku, ale nechodila sem tam takže toho moc na ně říct nemohu. Asi je to jak který hospic, naše byla v měšicích. Jinak je to uctyhodný věk 89 let. Já psala výše že mému tatinkovi je 50 let, když mu přišli na cirhozu, zatim se léčí a vypadá dobře, ikdyž hodně přibral.

Filip74
1 příspěvek 07.08.15 17:23
95% poškození jater

Dobrý den,
chci se zeptat jak vypadá stav pacienta s 95% postižením jater cirhozou?
( co smí jíst, jak se má chovat apod.)

Děkuji za odpověď
Filip74

Jana.8989
5 příspěvků 08.08.15 16:33

Je přísná jaterní dieta. tu najdete tady na internetu, když zadáte jaterní dieta. žádná mastná jídla, žádna majoneza. A hlavně nepít alkohol!!

burizon
2 příspěvky 03.10.15 14:32
hrozné otoky kotníků

Je to zhruba 3 měsíce co mi z odběru krve zjistily zvýšenou hladinu jaterních testů. Mám tak oteklé nohy že mám problém s obuví. To nemluvím o břichu, ikdyž se snažím cvičit tak bezvýsledně. Snažím se dodržovat pitný režim z léků užívám Lagosu ale nepocituji žádné zlepšení. Tvrdý alkohol ani pivo nepiju ani nepila jen víno. To jsem vypila v hojné míře, omezila jsem to a doufám že to dokážu úplně. Ostropestřec piju, ale nepomáhá.

burizon
2 příspěvky 03.10.15 14:36
@burizon píše:
Je to zhruba 3 měsíce co mi z odběru krve zjistily zvýšenou hladinu jaterních testů. Mám tak oteklé nohy že mám problém s obuví. To nemluvím o břichu, ikdyž se snažím cvičit tak bezvýsledně. Snažím se dodržovat pitný režim z léků užívám Lagosu ale nepocituji žádné zlepšení. Tvrdý alkohol ani pivo nepiju ani nepila jen víno. To jsem vypila v hojné míře, omezila jsem to a doufám že to dokážu úplně. Ostropestřec piju, ale nepomáhá.

Nickmane  06.10.15 14:05

Zdravím, přidávám tip na knihu zdarma o Andské fytoterapii, jmenuje se Vilcacora léčí rakovinu a mě osobně dost rozšířila obzory. Psát si o ni můžete na mail: amc@ginet.cz

Kamila Pacvoňová  07.12.15 09:59
Diagnoza K739

Prosím o informaci o této diagnoze K739-chronická hepatitida NS…Děkuji

Váš příspěvek