Baňkování - kontraindikace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vivi  01.05.09 04:08
Baňkování

Ahojky, jak se provádí baňkování? Má nějaké kontraindiakace? Prý mi potom zůstanou modřiny - budu je mít dlouho? a vůbec pomohlo vám vakuoterapie? Jaké problémy se pomocí baňkování dají řešit??

Reakce:

Karolína  03.06.09 22:01
vakuoterapie

Baňkování ti dokáže ulevit od bolesti páteře a celého pohybového aparátu

vojta  01.08.09 10:39
bankovani

Ty baňko, zeptej se lekaře!

kedar  01.08.09 17:17
Kontraindikace baňkování

Baňkování by se nemělo používat u některýh nemocí, například problémy s křečovými žilami, trombózami a nebo pokud jsou na kůži nějaké otevřené rádny.

Petr  09.08.09 13:51

Osobně bych baňkování nedoporučoval také u všech nemocí souvisejících se zvýšenou krvácivostí, např. hemofílie apod.

Marusína  16.05.10 19:33

Zdravím Vivi, baňkování jsem sice nikdy nezkoušelo, ale dle mého názoru má tato metoda pouze lokální působnost. A je známo, že ke každé bolístce navrch je třeba hledat její příčinu uvnitř. Koukni na „Meridiány a jejich popis“. Každý, kdo baňkování dělá to doporučí, jednak se tím živí a pak,je to jednodušší než klasická masáž.M.

Hanka.XY
71 příspěvků 16.05.10 22:09

Dobrý den,

baňkování jsme se učili na masérském kurzu, ale mě osobně se moc nelíbilo, tak vím jen základní informace, které Vám mohu předat. Kontraindikací jsou krvácivé choroby, křečové žíly, kožní choroby a stavy, při kterých baňkování lékař nedoporučí.

Při vlastním provádění se vlastně baňka nahřeje, tím se zahřeje i vzduch, který v ní je, a když se pak přiloží na kůži, nasaje ji asi tak dva až tři centimetry do sebe. Platí pravidlo, že čím déle se baňka nahřívá, tím větší množství kůže nasaje, což může být některým klientům nepříjemné.

Pak už záleží na masérovi, zda Vám je nechá na problematických místech nebo s nimi bude jezdit třeba po zádech a tím spíše podpoří povrchové zádové svaly a prokrvení kůže. S tím pak i souvisí modřiny. Opět záleží na konkrétní osobě. Někomu se tvoří modřiny po přitlačení na kůži a modřiny se mu tedy udělají hned. Někomu zase ne. Pokud se Vám ale nějaké modřiny udělají, máte je stejně dlouho jako obyčejnou modřinu.

Pokud na baňkování půjdete přeji Vám, abyste si odnesla příjemný zážitek:)

Bábina
1450 příspěvků 14.08.10 18:27
Baňkování

Baňkování osobně neprovádím,ale využívám ho,opravdu po něm zůstávají modřiny,ale nemohu říci jak dlouho,to je individuální.Sou­hlasím,že lidé s krvácivýni stavy,křečovými žílami a chorobami kůže by baňkování neměli ani zkoušet.Chodím na baňkování k lékařce ,a tím řeším limfatické probnémy po operaci.Pokud má baňkování mít nějaký výsledek,opravdu to bolí,pokud to děláte pro nápravu zdraví a ne jen ze zvědavesti.Pak vypadám přííííšerně ,ale je mi mnohem lépe.Prostě jsou věci ve kterých sama sobě nepomohu,a přiznávám,že neumím úplně všechno.Pro i já občas musím využít alternativní medicíny u někoho jiného.Pokud vám jde o rozproudění a upravení toku limfy vřele doporučuji a upozorňuji,po­jišťobna tuto léčbu nehradí,neboť je netradiční.

Dr.House
622 příspěvků 15.08.10 09:07

takže…tahle čínská medicína má své indikace i kontraindikace…

takže Vivi: mezi kontraindikace spadá: Trombózy - akutní trombózy a hluboké i povrchové záněty žil, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, cévní výduť v místě výskytu těchto nemocí

Křečové žily - gangréna a aneurysma v místě výskytu těchto nemocí, akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce …

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 09:20
Baňkováni

Omlouvám se ., VIVI ptá na vakuování.To mouhou provádět jen zdravotnická zařízení,která jsou na to vybavena drahými přístroji,které si soukromník těžko pořídí a provádí se pod dohleden školených sester.Je to pomoc při odbourávání linfatických otoků po operaci,při cukrovce,po úrazu končetin atd.A baňkováné je to podobné jen z dálky.Ale podle mého,lze to použít pouze na končetiny,ktomu by se měl vyjádřit lékař(jesli omylem nelžu) a baňkování které vycházý ze staroruského léčitelství,lze použít na záda,boky a ženy které se chtějí zbavit celulitidy tam stojí frontu.Tak VIVI ,už je jasný rozdíl mezi oběma způsoby?A to co jsem psala o modřinách platí.

Bábina
1450 příspěvků 15.08.10 12:29
Baňkování

Já vím že jsem otravná,že se stále vracím,ale musím myslet na radu zn.Marusína.Máte pravdu,že každý problém má někde počátek ,ale proboha lidi,práci s meridiány nechte na odbornících,nestačí vědět co který meridiám je a kudy vede,je nutné znát PŘESNĚ body které je potřeba ošetřit,.šáhnete o mm vedle je je průšvih,Marusína také zapoměla na to, že při využívání asijských metod léčení je třeba znát ke kterému typu energie patříte,jste li jang nebo jin nebo jste ve shodě s oběna typy,ale tak by jste byly bez potíží.Někdy stačí jen energetickou dráhu otevřít,jinby energii přidat,někdy ubrat a někdy převést jinam.A věřte mi že laik který to léta nestuduje to doma sám na sobě nemůže provozovat.Tělo skutešně někdy potřebuje jen malý zásah do energetického toku a je po problému.Ale ten zásah ,moc prosím,nechte na tom,kdo to umí.A s baňkováním to nená nic společného,protože to je o nečem úplně jiném.

avenue  08.09.10 01:11
bankování

mluvila jsem nedávno s jedním člověkem z číny,bankováním prošel když byl nemocný a bolela ho při tom hlava. Pomohlo mu to s tou bolestí hlavy. Tvrdil, že je to stara čínská léčebná metoda a ze to červené, co po tom zustane na kuži , je to špatné z těla, co tam dělalo v těle neplechu, tedy žádné modřiny.Někde toho měl víc, někde méne. Podle toho, kolik toho špatneho v tom míste mel. Mel to podel celé páteře. Opravdu s ruznou intenzitou zarudnutí.Nejvíce na dvou symetrickych místech na horní části zad pokud si dobre pamatuji, ale urřite byli vedle sebe.

Bábina
1450 příspěvků 08.09.10 08:01
Baňkování

Není to jen čínská metoda,ale zahrnuje se to do východních léčebných metod,dělají to Číňané,Japonci,In­dové a i staří Rusové.K nám se to vrací,nebo lépe řečeno dostává teprve polední dobou,ale už se to tu dělako ve středověku.Metoda je to velice účinná,ale má určitá omezení v tom,kdo jí může podstupovat.Je pravda,že po menšín problému zůstane jen flek,ale při závažnějších aplikačích jde až do modra,ale nemění barvy jako modřina.Po čase to zmizí.Je to něco jako po veeeelmi vášnivém polibku.Touto metodou se rozvede správně linfatický systém a z něj se opravdu podtlakem vzniklým v baňce odsají nečistoty.Pokud je to jen hlava nahřáté baňky se pouze přiloží podél páteře,v závaž­nějších problémech se s nimi provádí masáž.

Váš příspěvek