Afty a jejich léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radek  10.05.09 19:15
Afty v ústech

Zdravím, již dlouhou dobu mám stále se opakující afty v puse. Je to docela nepříjemná věc. Nevíte někdo jaká může být příčina a jak bych se jich vždy nejrychleji zbavit?

Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Romana H.  31.05.09 21:23
afty

afty mě taky trápí, mám na to taký gel, který mi doporučila magistra v lékárně. Jméno si bohužel nepamatuju. ale také ti tam poradí

spacinka  01.09.09 22:48

Může to být oslabenou imunitou, tak bych doporučovala nějaké vitamíny na posílení. Při aftech je důležitá ústní higiena. Mě pomohlo vyplachování pusy ústní vodou a aftík jsem stírala vatovou tyčinkou namočenou v kysličníku.

radek  25.10.09 15:30
Afty hrůůůza

Afty mívám také celkem často. Dříve jsem na umrtvení používal Herbadent - sice při natírání šíleně pálí, ale poté je aspoň na pár hodin aft umrtven … v poslední době používám Kamistad - dokáže aft dostatečně umrtvit aby nebolel a jeho nanášení není bolestivé.

Afty se mi většinou objeví když jsem ve stresu nebo jinak oslabený, je to takový signál uber :-) .

Radek

kacenka1135  18.11.09 17:14
Boj s afty

Ahoj, souhlasím s Radkem, také se mi objevují převážně ve stresu a v období dlouhodobé únavy.

Jinak opravdu účinne mi nezabírá nic, chce to prostě protrpět a vyčkat až to odezní. Hondě teď chválí Aloclair, ale osobně ho ještě vyzkoušený nemám.

Káťa 8-)

Majda  15.01.10 15:01
Bezva gel

Aloclair můžu jen doporučit. Mám jej vyzkoušený, nic lepšího neznám. Dřív jsem užívala vodičku, kterou mi připravili v lekárně, ale moc to nezabíralo nebo až po dlouhé době. V případě gelu Aloclair se výsledek dostavil již za dva dny.

Lenka  17.01.10 09:15
Afty

Babička mi vždy říkala ,že jsou na ně dobré borůvky, nyní ti musí postačit kompotované :)

Michaela  23.01.10 13:06

Já osobně problémy s afty nemám, ale mé děti je mívaly často. Lékař nám doporučil z jídelníčku vysadit jahodové jogurty, vše, co obsahuje jahodovou marmeládu a jahodové příchutě a také kupované jahody. Dětem jsem začala dávat 1 tabletku Riboflavinu denně - volně prodejný za cca 30 Kč a občas si vypláchly ústa šalvějovým čajem a už dlouho máme klid.

clarushqua  31.01.10 17:28
Afty

afty se ti dostanou do pusy, když budeš třeba ve stresu hryzat tužky a nebo nehty , jak jistě víš , bakterie sou všude …

Lena  08.02.10 19:33
Afty - možná příčina

S afty jsem si já a později i náš syn opravdu užili. Měl je trvale, někdy velké jako pětikoruna, jindy také 30 malých. Nikdo si s tím nevěděl rady. Zkoušeli jsme vše možné, nic nepomáhalo. Až po 2 letech, když jsem z důvodů stěhování změnila pediatra, tak pana doktora napadlo nabrat krev i na protilátky proti lepku. Zkrátím to, syn i já máme celiakii - nesnášenlivost lepku. Od okamžiku, co syn lepek ze svého jídelníčku vyřadil (cca 3 roky), měl afty 1×.

Takže mohu-li radit, pokud Vás afty trápí opravdu opakovaně a intenzivně, pokuste se dohodnout s Vaším obvodním lékařem a nechte si udělat krevní testy. Bohužel jen každý desáty celiak je diagnostikovaný, 9 o své nemoci neví a často se zbytečně trápí.

Držím palce, aby to nic nebylo a afty zmizely.

wordbender  23.02.10 15:46
Jedině okurka

Příčinu aftů neznám, sám po ní pátrám. Jsem naprosto netypický pacient protože jsem muž, je mi třicet šest let, nekouřím, nepiju kávu ani alkohol, nejím kořeněná jídla a nemám rovnátka. Naproti tomu jím tuny různých vitamínů včetně C, B, zinku, hořčíku a dalších prvků, přesto mám afty téměř neustále. Dříve mi vyskákaly téměř výhradně a téměř okamžitě po konzumaci čokolády, čím hořčí a kakaovější tím rychleji. Zbavil jsem se jich vždy maximálně do tří dnů konzumací jedné salátové okurky denně. Nyní mi k získání aftů stačí už pouze pokud delší dobu okurku nesním. Doktoři mi to nedokáží vysvětlit, samotné vitamíny ani žádné vodičky z lékárny nikdy neučinkují, pouze obyčejná okurka za pár korun.Ahoj.

Bábina  04.03.10 17:52
Afty

Afty a opary na ústní sliznici mi dávaly zabrat,pomohly až pivovarské kvasnice,známé jako Panganin.Jsou k dostání v lékárně.Pomohly dokonale mám pokoj. 8-)

ome  07.03.10 08:14
afty-propolisem na ně

Mám dlouholetou zkušenost-na afty propolis!!!per­fektně desinfikuje ústní dutinu a také zpevňuje dásna proti paradentoze.Zkus a uvidíš.Působí i proti oparu na rtech. :-)

Julkajus  10.03.10 19:37
Aftyyyy

:-? Mno s tím mám také dost problémů.TeĎ se mi zrovna také udělaly.: ( Docela účinný by mohly být takový bonbony na noc.Pomáhají ani trošku to nebolí a ráno by měli zmizet.

Bábina  11.03.10 10:42
Afty

Bonbony ,jo????a kde je mají?neto je to jen vaše touha?Ale ja ty pivovarské kvasnice jednak baštín podle předpisu,a na noc je fakt cucám jako bombony,ale bohužel to trvalo déle než ty pitomé afty zmizely,ale teď nam opravdu pokoj. 8-)

naše babička  12.04.10 18:55
Borůvky, borůvky!

Babička nedala dopustit na pojídání borůvek!

Bábina
1450 příspěvků 12.04.10 19:11
Afty

Možná ,že má babička pravdu a v každém případě,její návrh je mnohem chutnější než můj.Ale pivovarské kvasnice neboli Pangamin,koupím dnes v každé lékárně za pár kaček.A lékármy jsou dnes ,alespoň ve městech na každém rohu.A nejsem Maruška ze 12 měsíčků,abych si třeba v zimně měla kde ty borůvky nazbírat.Ale vaší radu beru a pokusím se jí ověřit. 8-)

Bábina
1450 příspěvků 13.04.10 15:03
Afty

To je výborný nápad a vlastně bez práce protože je to čistý bylinný extrakt,tekutý by bylo dobré ředit a řidiči pozor,je tam líh,Zrovna tak je dobrý Florsalmin,který pomáhá i při zápachu z úst,Ale opět pozor na líh.Vým, že výplachem úst nebo kloktáním se neopijete.Ale víte co se říká o náhodě.Ale to je jen vnější uklidnění .Afty ve své podstatě jsou výrazem nedostatku vitamímů ,hlavně B. 8-)

ras  06.09.10 15:08
sss

Ahoj chci se zeptat jestly ten herbanen jak to umrtí se budu moc najíst už nejím 5 dnem tak budu vděčny za odpověd viskoušel jsem už gencialku atd ale nic nepomaha tak snat dik za odpověd

Bábina
1450 příspěvků 06.09.10 15:48
Afty

Herbadent je alkoholem ředěný výtah z bylin.Chvilku uleví pokud afty natřete,ale je to známkou velkého nedostatku vytamínu B .Tak okamžitě dodat bekomplex nebo pivovarské kvasnice,lze použít i droždí.A vy­plachovat ústa lze i dalším bylinným prostředkem na lihové bázi Florsalminem.líh na chvilku bolet utlumí, také pomáhá hodně studené(zmrzli­na),Ale vitamim B je nutné dodat v každém případě.Pivovarské kvasnice koupíte také v lékárně pod názvem Pangamin.Jinak můžete používat na výplach úst směs šalvěje a řepíku 1:1.1 lžičku bylin přelít teplou vodou,nechat 10min louhovat a pak ústa vyplachovat dle potřeby.

Louise  06.09.10 22:10
Afty a celiakie

Afty mohou byt i priznakem celiakie. Podtrhavam, ze mohou; pravdepodobne v mnoha pripadech se jedna pouze o nedostatek vitaminu B , ale… (ono totiz nedostatek vitaminu z titulu spatneho vstrebavani zivin plus dalsi priznaky - to muze byt celiakie).
Udelat si test Biocard na celiakii, event. pozadat o krevni test doktora.

Bábina
1450 příspěvků 07.09.10 09:19
Afty

Možnost to je,ale předpokladem je že postižení úst je ve velkém rozměru,spíše jako pásový opar a trvalé.Na obyčejné afty občas trpí každý z nás,protože si asi nikdo nepočítá kolik co má vitamínů.A lidé se slabší imunitou nebo oparovým virem si s afty užijí své.A všechno se dá vyřešit Pangaminem , Bkomplexen,nebo alespoň vitamínem B6.Radila bych nejprve zkusit jít od menších problémů k větším,než obráceně.Není dobré za každou potíží vidět hned závažnou chorobu

Anonymní  09.09.10 10:05
Co zkusit
Radek píše:
Zdravím, již dlouhou dobu mám stále se opakující afty v puse. Je to docela nepříjemná věc. Nevíte někdo jaká může být příčina a jak bych se jich vždy nejrychleji zbavit?

Zkusila jsme grep-out, je to výtažek z grepu a pomáhá na infekce a zabral..jinak předtím mi nic nepomohlo

Bábina
1450 příspěvků 09.09.10 10:28
Afty

Přidejte B vitamin,jinak se to vrátí.Rada pro Radka co Vím píše.

rumunka
1 příspěvek 28.10.10 10:41
Téma "afty"

Chci se podělit o osobní zkušenost…
Afty mne trápí více než tři roky,, opakující se, několik v puse, s bílým povlakem v puse i bez…
Vloni jsem přišla na to, že mi dělá dobře zeleninovo - ovocná dieta, nejlépe první dny vařená mrkev a rozmixovaná, pak čerstvá, mrkvová š´táva, všechno ovoce, zelenina čerstvá - vařená… Dietu jsem držela šest týdnů a vše se spravilo. Do doby, než jsem začala normálně jíst…
Kromě aftů jsem také trpěla stále více plyny v břiše a škrundáním v břiše.
Teď trpím od srpna a vše se zhrošilo… Lékaři hledali hodně dlouho a chybně, nakonec je to celiakie - alergie na lepek… kdo trpíte na afty, přečtěte si vše o tomto onemocnění… Afty jsou jeden z příznaků… Forem onemocnění je více, od latentních a lehkých po těžké i mimostřevní… každopádně pomáhá držet dietu bez lepku a obtíže úplně ustanou…Je třeba dodržovat ji celý život ! Bacha na potraviny zdánlivě bez lepku (šunka, salámy, sladkosti - všude může lepek být !!!)
Já mám teď už nález na tenkém střevě, ale to se po dietě spraví…
je třeba vědět, že onemocnění se může projevit v každém věku (mně je 53 let), může se skřížit i s alergiemi na potravu - např na mléko…Není to onemocnění malých dětí !!! Diagnostikovaných je dle literatury jen 15% !!!, 85% nemocných s celiakií o tom vůbec neví, někdy celý život… (jako já).
Zkuste se zamyslet, jaké potraviny podvědomě vyhledáváte… Já jsem celý život měla ráda například sýry a maso bez příloh, k obědu maso se zeleninou . Do propuknutí akutní fáze nemoci mi nevadil lepek ve vařených potravinách (těstoviny, ovocné knedlíky..)… Často se mi afty objevily po pití piva..
Každopádně se afty můžou objevit i u jiných nezávažných (stres, nachlazení) či závažnějších onemocnění (nedostatečná činnosti slinivky, žlučníku) ,ale určitě stojí za to
zvážit celiakii.

Bábina
1450 příspěvků 28.10.10 11:14
Afty

To máte pravdu.Afty stejně jako opary,provází mnoho omemocnění jako přídavný jev.Ale základem všeho i u těchto onenocnění je nedostatek B vitamímu ve všech formách.A vždy se má začít od nejjědnodušší­ho.Pokud afty po Bečku zmizí není to žádné vážné onemocnění, pouze avitaminoza.Pokud se drží i přes přeléčení B vitamínem je dobré navštívit lékaře.Bohužel,je to stejný proces jako s opary.Kdo už jednou afty mněl,opět se při poruše vitamínovích hodnot,stresu a nebo i teplotě objeví stejně jako opar.Taže je opravdu dobré,hlavně u dětí hlídat stravu aby B vitamínu měly dostatek.Teprve pak ,když to nepomůže ,bych hledala složité příčiny.Mohu ještě uvést některé bylinné léčby.Výplach úst nálevem ze šalvěje,arniky a kořene fialky v poměru 1:1:1.Nebo kloktání šalvěje a řepíku v poměru 1:1 .Žvíkání sušených borůvek,potíráním boláčků šťávou z listu netřesku a pít denně 120ml čerstvé šťávy z mrkve,červené řepy a u mužu celeru a u žen petržele.Dále můžete užívat pivovarské kvasnice(pangamin) a nebo natírat propokisem.Tím jsem všechny mé vědomosti o léčbě aftu vyčerpala.Každý si může vybrat,co jemu bude dělat dobře .Proto z této stránky odcházím.Bute li mně potřebovat najdete mně na mnoha dalších stránkách a registrovaní(ti co nají u nicku obálku)mohou vstoupit na mojí soukromou stránku.Přeji všem hodně zdraví a smrt aftům. :-)

tina2219  28.10.10 12:11
Afty

Afty mával môj syn, a nevedeli sme kde je príčina. Stále sme používali rôzne maste a gély, ale vždy sa to vrátilo.Prenas­ledovalo nás to asi 2 roky.Raz sme navštívili fyzoterapeutku/ syn športuje/ a tá zistila, že môj syn nemá doliečenú pečeň, keďže ako 10 ročný prekonal infekčnú mononukleózu. Predpísala mu Flavobion, a neskôr sme zistili, že afty úplne zmizli.

Bábina
1450 příspěvků 28.10.10 12:19
Afty

O tom je můj předchozí příspěvek.Začít od nejjednodoššího a když to nezabere ,pátrat dál.Afty a opar jsou průvodbí jevy.Vždy za nimi něco vězí.Ale může to být i špatný stravovací návyk a tím avitaminoza,která ,když zůstane bez léčby,přináší další a horší problémy.Tělo vždy upozorňuje na to,že je něco špatně nejprve průvodním jevem.Bolestí,vy­rážkou,oparem,o­tokem aj.A avitaminoza u aftu je nejběžnější příčina,ale důležitá,protože upozorňuje na chybu v organizmu.A le většinou je to jen stravovací chyba

Dalibor6
19 příspěvků 11.11.10 18:07
Dalibor

Na afty mi poradil jeden zubař úžasnou věc.Sehnat od nějakého včelaře propolis a nasypat ho do slivovice,nechat pár dní vyluhovat a tímto roztokem vatovou tyčinkou ošetřovat přímo bolavé místo.Funguje to tak,že úleva příjde okamžitě a během tak dvou dnů aft zmizí úplně.Ošetřovat dle potřeby jak často chcete,klidně každou hodinu.Jinak je tento roztok vhodný snad na každé poranění a údajně se doporučuje užívat i vnitřně na žaludeční vředy,ale jen po lžičkách.

Radek01  12.11.10 10:07

Dalibor6:

Tak to je hodně zajímavé, já vyzkoušel skoro vše tak musím i toto :). Chtěl bych konečně najít nějaký zázračný lék, který mi v té akutní fázi pomůže od bolesti a urychlí hojení.

Radek

Bábina
1450 příspěvků 12.11.10 18:48
Afty

Opravdu dobrý nápad,jen mně zajímá,zda to může být i jiný alkohol.Samozřejmně že čistý.Něco jako,vodka,žitná atp.Protože tady příkladně je slivovice dost nedostupná.Nejsem z Moravy.

Dalibor6
19 příspěvků 13.11.10 09:43
Dalibor

Zdravím Vás Paní Bábino.Jo to je správná otázka,mám to sice vyzkoušeno se slivovicí,ale ta může mít pro hodně lidí nepříjemnou příchuť,určitě by na to byl ideální čistý lékařský líh,popřípadě kvalitní vodka, na poměr směsi se zeptejte včelaře,ke kterému pro propolis půjdete,věřím,že toto každý včelař bude vědět. Hlavně s tím nikdo netotálejte.Dobře vím,jak jsou afty nepříjemné a ono to opravdu stačí natřít a hned je 50% bolesti pryč,sice se to za krátko vrací,ale tímto přípravkem udržíte bolest pod kontrolou až do doby,než se to žačne hojit. Každemu přeji hezký den bez bolestí.

Bábina
1450 příspěvků 13.11.10 10:22
Afty

Děkuji za vysvětlení,zařadím to do svých léčedných postupů,když dovolíte.Díky.

PEPINKO  23.11.10 21:46
ZÁZRAK V LÉČBĚ

V životě (76)jsem afty neměl.Nyní jsem jí poznal! Také stresy a skoro alergie na sladké = afty tu byla do pár minut ( afta oživla)! Vyzkoušel jsem ústní vody, rum. víno - nic nezabralo - spíš se stav - bolest zhoršila. Až jsem si všiml. že při ošetření hltem - douškem piva a jeho ponechání na bolavém místě - tak do 30 sekund - se ihned dostavila úleva. Spotřeba léku ( piva) je pouhé jedno deci - opakovaně - během asi 10ti minut. Právě jsem po „zákroku“ - nic necítím - a pokud ráno nezhřeším ( nějaká sladkost) - ale i moučník! - makový závin! - dnes to byl kousek vánočky - budu OK! Krásně - bezpolestně mohu spát! Mám pochybnost - zda také u mne není příčinou „alergie na lepek“ - jak jsem četl v předešlých příspěvcích. Jaká značka - druh piva - 10 - 12st. je vhodná - nemám otestováno; tento medikament nakupuje manželka s ohledem na přiměřenou (nižší) cenu. Kolegové - kolegyně = trpitelé! zkuste to! ať jste tímto zázrakem překvapeni jako já - aftový začátečník - experimentátor..

Bábina
1450 příspěvků 24.11.10 12:15
Afty

Dobrý postřeh.kdo jedmou afty dostane,těžko se jich zbavuje.Stres a oslabená imunita je vyvolává spolehlivě a na to je ten B vitamin v jakékoliv formě.Pomáhá i snášet lépe stresové situace a proti boleti,bych po prostudování z klidným srdcen doporučila mazání či kloktání od Dalibora 6.Jen pro ženy a ty co nejsou skalní moraváci,bych místo slivovice doporučila nejaký čistý alkohol.Možná vodku? Afty se mohou projevit i jako alergije na sýry ,čokoládu a i nepřevařené mléko.Proto bych doporučovala,než vychytáte zpouštěč mít doma Bkomplex nebo Pangamin a ten Daliborův lék proti bolesti.Ale prosím ,pak se doma nevykrucujte,že k užívání alkoholu radí bylinkáři a Vitalionu.Přeji brzské uzdravení.

kukačkaa
4 příspěvky 25.04.11 11:32

Ahoj všem,

mě na afty vždy pomohl mundisan gel, koupíte v každé lékárně za pár korun a nebo tee tree olejíček, ale ten je chuťově dost hnusný, takže jsem ho užívala vždy jen na noc, kdy jsem usnula a nesnažila se to zapíjet. :) Takže jednoznačně ten mundisan gel. :)

lubos_adasdasd  24.11.11 19:43
Skusil som.
ome píše:
Mám dlouholetou zkušenost-na afty propolis!!!per­fektně desinfikuje ústní dutinu a také zpevňuje dásna proti paradentoze.Zkus a uvidíš.Působí i proti oparu na rtech. :-)

Zabralo na prvy krat SUPER !!!

Hvozdenka  08.03.12 19:00
doporučení

Může to být ze stresu. Dostatečně spát, jíst, a nenervovat se.

Zdenčí 2  01.06.12 11:20
Afty

Prosím, neví někdo, jak od aftů co nejrychleji pomoci rok a půl staré holčičce? Nechce pít ani jíst už tři dny, jak ji to bolí. Má docela vysokou teplotu a je strašně hubená. Zkoušíme druhý den gel Aloslair, ale nevím nevím, jestli ho dříve se slinami nespolkne, než začne fungovat. Má je na jazýčku, ze spoda na vrchním rtu a na spodním rtu taky puchýřek. Prosím, poraďte.....

Kainovka  03.07.12 20:15
Afty

Ahoj, Dobrý den,
je mi sice 17 let, ale na afty trpím velmi často. Většinou se dělají ženám. Dělají se často ve stresu, v pubertě a v oslabeném organismu. Předejít jim se dá jezením vitamínů C, B, Zinku a Železa. Velmi účinné je droždí, nejezte však celou kostku najednou. Droždí obsahuje vitamín B, dále ho obsahují sýry, maso, luštěniny, ořechy a celozrné obiloviny. V době aftů by se nemělo konzumovat ostré a příliš kořeněné jídlo, dále citrusová a další kyselé šťávy vč. rajčatové šťávy. Vitamín najdete v pomerančích a citrusových plodech a brokolici. Železo je v tmavých masech, njátrech, vaječném žloutku a sušeném ovoci. Zinek najdete v libovém masu, mořských rybách, celých zrnech a sušených fazolí. Afty mě velmi trápí… Teď jich mám v puse 5 a jsou hodně velké, už je mám 4 dny a nedá se to vydržet, nemůžu vůbec mluvit… bolí to i když nehýbu pusou… No už sem si dneska dala půlku droždí… jak tady čtu, asi si půjdu vypláchnout pusu ústní vodou a kysličník tu mám také, no a uvidíme… Nikdy jsem nezkoušela lékárenské výrobky, takže s nimi nemám zkušenost. Afty by měly zmizet tak 3-5 den. Jsem spíše pro přírodní poskytnutí vitamínů, je to i zdravější. Tak uvidíme, třeba vám moje rada malinko pomůže.
Všem přeji rychlé uzdravení. Míša

saryzna  30.09.12 17:35
Vím co na afty!

Vím co na afty - ústní vodu CORSODYL 0,1%, nedám na ni dopustit a poradil mi ji zubař, trpím na afty dost často a už při prvních příznacích si ústa vypláchnu ráno i večer touto ústní vodou a do druhého dne mám většinou klid. Ale tuto ústní vodu používám JEN na afty, abych si na ni nezvykla, jinak pak už nepomůže!! A je fakt, že příčinou může být stres ale i „alergie“ třeba na čerstvé jahody z vlastní zahrádky a podobně!! pozor tedy na to, je třeba sledovat co jíme a po čem se asi tak afty vyrojí. Tak hurá do boje a přeji aby i vám Corsodyl pomohl jako mi!!!

saryzna  30.09.12 17:37

Zapomněla jsem - tuto ústní vodu, corsodyl 0,1% seženete jen v lékárnách. Stojí kolem 100 - 120kč, ale pomůže!! a máte ji pak i do opakovaných bojů s afty. pa

Jana33333  14.10.12 20:10
sirup

Afty se mojí malé dceři, která má jen dva roky dělaly snad půl roku a nemohla jsem jí nijak pomoct, nakonec mi bylo řečeno, abych jí začala posilovat imunitu. Ještě že jsem natrefila na sirup donald, který je už od jednoho roku a začala jsem jí ho každý den dávat. Po aftech už není ani stopa a je zdravá jak rybka. sirupek moc pomohl.

Abdrea  02.12.12 17:23
Afty

Taky dost často trpím na Afty. Doktor mi říkal že mám nedostatek vitmínu B, ale většinou se mi udělají když mam v sobě nějkaý bacil. Zrovna teď mi vyvolali angínu. V lékárně jsem si koupila mastičku camistad .Aft si tím namažete(spíš by se měla mastička vmasírovat).Aft na nějakou dobu umrtví a můžu se v klidu najíst a pak se mi i rychleji zhojí!

barbiena
1 příspěvek 26.12.12 13:51

Já mám afty od malička, nikdy jsem se toho pořádně nebavila, nejhorší je to před menstruací, afty vymyzeli jen v období těhotenství, zrovna bojuji s afty které mám v puse a krku je jich snad víc než deset, to pro mě namená jen jedno, nejíst, pít jen čaje a nemluvit, co mi pomáhá jako prevence je vitamín B komplex nebo injekce B12 a z čeho se mi afty udělají, myslím stres, nebo nějaké malé zranění v dutině ustní, tentokrát byla příčina nachlazení, stres a to že jsem cucala ázvor, který byl obalený v cukru tím pádem jsem se poranila a vznikli afty a do toho angína díky přechozeného nastydnutí. :-(((

Blancman  15.03.13 16:08
Co na afty

Afty trpím od dětství. Dlouho jsem se věnoval jejich studiu. Je pravdou, že žádný z lidových léčidel (borůvky, soda, cukr, herbadent, peroxyd vodíku, dusičnan stříbrný, všechny ústní vody a kloktadla, genciánová modř atd..) prostě nefunguje. Normálně mě aft trápí 10 dní, když bych použil jakoukoliv lidovou léčbu, bude mě trápit zase deset dní. Za účinnou léčbu považuji přípravek, který mě afta zbaví minimálně o polovinu času dříve, než bez léčby. Jeden opravdu existuje. U nás se dříve dal sehnat Kenalog in orabase. Jedná se o fluorovaný kortikoid Triamcinolon acetonid v orální pastě (tedy pasta, která drží na sliznici). Jenže když vybombardovali fabriku Squib v Jugoslávii, tak SÚKL (kéž by ho koza kopla) nezaregistroval lék od jiného výrobce a nechal nás, aftaře trpět. Naštěsí lze přes iternet koupit přípravek s názvem Kenacort (což je složením úplně to samé, co Kenalog, v oralní pastě), ten se v mírné vrstvě nanese na afta a za tři dny je po něm, hajzlíkovi bolavém, hnisavém… Tento kortikoid totiž ukončuje hojivé procesy v těle. Když ho tedy na afta nanesete a udržíte ho tam nějakou dobu, prostě a jednoduše tělu nahlásí - konec infekce, zavřít! Blanc

Limantra  24.05.13 10:27
Co na afty?

Už od malička na afty trpím. Začalo to od doby kdy jsem jako malá měla neštovice v ústech. Jelikož jsem stresař, tak stačí jen trochu a hups a už mám aftu v puse. Zjistila jsem, že mi na afty hodně pomáhá přípravek DOLOGRAN s vitamínem B. Afty se mi při kloktání manganem, léčily dobře týden, ale diky Dologranu (který beru každý den ráno) jsem už pul roku neměla s aftou problem a pokud ano do 2 dnu byla pryč. Takže doporučuji. Kdysi jsem zkoušela také přípravek/gel MUNDISAL. Ten aftu jako by umrtví, a Vy se alespoň můžete v klidu najíst bez toho aniž by to bylo pro Vás bolestivé. :)

Blani_1984  09.11.13 20:20
Prosím, prosím, smutně koukám

Dobrý večer,
ráda bych znala přírodní antb. na afty. Myslíte lichořeřišnici? Děkuji :) Blani :mavam:

Karolínnna  01.12.13 22:51
kožní problémy - hlíva 800mg

Lichořeřišnice opravdu nevím, ta mi spíš pomáhá vždy na zánět močových cest. Co se týká aftů, ty mě taky trápily pěkně dlouho a jediné, co mi na ně zabralo, byla ta „fialová vodička“ z lékárny, potom mi ale na kožním poradili, že ten můj problém může být způsobený taky sníženou imunitou a v lékárně mi doporučili tu hlívu 800mg, je nejsilnější na trhu a obsahuje i rakytník, který je na kožní problémy výborný, u mě to opravdu funguje, sama bych tomu nevěřila, jsem ráda, že jsem se jich koooonečně zbavila

jarosska  01.12.13 23:02
bylinky na afty

Zdravím, nám pomáhá silný bylinkový gelík, stačí párkrát potřít, afty se opravdu velmi rychle zhojí, navíc odvádí bolest. sobilka@seznam.cz

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek