Miniinterrupce - informace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dan  10.05.09 05:57
miniinterupce informace

Dobrý den, bohužel jde má přítelkyně na miniinterupci. O miniinterupci Vůbec nic nevim a nebavíme se o tom. Chtěl bych se vás proto zeptat co je to za zákrok, jaká zdravotní rizika nese a zda bude moct mít má přítelkyně děti? Jaký je rozdíl mezi miniinterupcí a normální interupcí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

julie  27.05.09 04:34
miniinterupce informace

jedná se o odsátí děložního obsahu, ještě týž den může tvá přítelkyně domů. K zákroku se ani nepoužívá narkóza..

Šárka  07.02.10 14:03
Miniinterupce

Moje kamarádka má jít na miniinterupci, doktorka jí řekla, že se to dělá pod narkozou, také , že si jí tam nechaj 2 - 3 dny, a také že když má rýmu nebo kašel, že jí nemohou udělat tu miniinterupci, že jí nemohou dát narkozu v takovémto stavu, připadalo mi to jako kravina všechno, proto se na vás obracím,zvláště po tom, co jsem četla vaši reakci na předchozí dotaz, můžete mi o tomto zákroku sdělit více podrobností ??? děkuji

Katka  16.03.10 06:58
miniinterupce

Dobrý den,musela jsem podstoupit revizi dělohy (vyčištění),měla jsem v sobě plod bez srdeční činnosti a byla jsem bez obtíží,problém se objevil na ultrazvuku. Byla jsem v 8 týdnu těhotenství a miniinterupci,vlas­tně kyretáž mi provedli v celkové anestezii v raních hodinách a večer jsem šla domů. Pokud jsou potíže (krvácení) mohou si vás tam nechat do dalšího dne.

Oldriska9119  03.07.11 00:06
Miniinterupce

Dobry den, byla sem pred 10 dny na Miniinterupci.Ale po tom zakroku porad krvácím sice ne moc ale přece jenom krvácím pritom to je uz 10 dni po zakroku. Můžete mi prosim napsat jestli je to správně nebo neco neni v poradku? Dekuji za odpověď

777
47 příspěvků 07.07.11 09:30
"výcuc" člověka

Julii: Jenže ten „děložní obsah“ je živá lidská bytost, jen jenště není dostatečně vyvinutá! Bez ohledu na rozšířené vžité fámy o „právu ženy“ rozhodovat o existenci onoho „děložního obsahu“ je to vražda nežádoucího dítěte, diskriminovaného jen svou velikostí a prostředím!!

777
47 příspěvků 07.07.11 09:33
Následky

Oldřiška: Nebylo správné ani jít tam, protože bez ohledu na lidské názory a „vědecké“ fámy jde o vraždu nechtěného dítěte. Vlastně je celkem div, že nějakié negativní důsledky nejsou samozřejmostí. Třeba by si teprve pak naivní ženštiny uvěcdomili, o co opravdu jde. Ještě můžete reálně počítat s vážnými psychickými problémy na zbytek života, jsou přirozenou odezvou na tento banalizovavný zločin.

kajdu  17.08.11 23:51

Pro 777: co je to za příšerné keci :-x !!! Je to hnus!!! Je mi 30 a s manželem máme dvě krásné zdravé děti, pětiletou dcerku a dvouletého syna. Neplánovaně jsem teď otěhotněla v domnívaných neplodných dnech - tento způsob sexu praktikujeme již 4 roky a vždy v pohodě. Nevím jak k tomu mohlo dojít, ale každopádně ani jeden z nás třetí dítě nechceme. Oba naši prdousci byli plánovaní. Každý má právo volby a je blbost psát něco o vraždě. Naopak když už se to stane - a jsme jen lidi a všichni chybujeme, je podle mě zodpovědné přistoupit k přerušení těhotenství - embria, než pak čerstvě narozená nechtěná miminka nacházet mrtvá v popelnicích nebo pohozená v igelitkách nebo v útlém věku týraná a bůh ví co ještě, protože na ně rodiče nemají čas, peníze aj… Dvě děti jsme vždycky chtěli a sama vím že další vypiplávání miminka bych už nezvládla. Vyhovuje nám že děti jsou už částečně soběstačný. Chtěli bychom jim dopřát i později zájmové kroužky a už s dvěmi dětmi je to dost finančně náročné. Ono není těžké nabouchat si plno dětí, ale mnoho odpůrců potratů si tyto další okolnosti neuvědomuje. Raději půjdu na potrat a budu vědět že dobře standartně zaopatřím dvě děti než živořit se třemi.
Naopak jsem byla už 2× darovat oocyty - vajíčka pro ty kteří nemohou mít svoje děti, takže životů jsem kromě našich dětí darovala mnohem víc vzhledem k množství odebraných vajíček.
Mojí nejlepší kamarádce zemřel před třemi lety úžasný andílek Jiříček :cry: - byli mu tři roky a čtyři měsíce, odešel ze dne na den na meningokoka a všechny nás to poznamenalo, takže věci jako interupci mám hodně zváženou. Proto to neberu nalehkou váhu, ale i přes to jsem rozhodnutá zůstat u dvou dětí - právě jim pořizujeme koníka :-)

Šťastnou volbu

777
47 příspěvků 18.08.11 11:40
Vražda!!

Exisztují taky adopce a babyboxy. Rozhodně tvoje názory na „právo“ zbavit se nechtěného dítěte interrupcí nezmění NIC na skutečnosti, že to JE vražda!! Naše společšnost zásadně nenazývá věci pravými jmény (zločřiny a zvrácenosti považuje nza něco naprosto normálního, oprávněného, neškodného) a arogantně povyšuje vlastní názory nad veškeré morální normy, natož pak nad autoritu Božího slova!! O tom si zřejmě taky myslíš, že je to „výplod nějakého pomateného lidského mozku, který vůbec nemusíš brát vážně“, že? Co kdyby ses s Ním seznámila OSOBNĚ a vyjasnila si s ním konfrontaci svých názorů s Jeho oprávněnými nároky?? Hoidláš svým dětem vtloukat do hlavy klíny, že Bůh neexistuje, pocházejí z opice, fyzickou smrtí všechno skončí, … ?? To už je raději zabij, než abys jim takhle zničila život a nutila je živořit ve vzpouře vůči Bohu, jako to umíš ty!!

kajdu  18.08.11 12:02

pro 777: Koukám že mezi námi jsou hodně zvláštní existence. Jsem z Moravy z dost pobožné rodiny pokud tě to zajímá, sama jsem křtěná a v Boha věřím, ale bůh se nepostará o moje děti kdyby podle tebe bychom nechodily na interupce a rodily děti jako kočky koťata. A žádná antikoncepce mi nedělá dobře. A abych dala dítě k adopci nebo do babyboxu - to bych nezvládla kdybych ho měla 9měs. nosit v sobě. Raději se našim dvěma dětem budu plně věnovat a vím že pro ně dělám maximum než nestíhat tři. Pro mě je tahle diskuse naprosto absurdní a tvůj názor příšerný, ale každý má svůj názor na různé věci. Ale hnusí se mi když někdo jiné odsuzuje jen proto že mají jiný pohled na svět. A jsem hodně háklivá když si bere někdo do úst moje dvě děti.
Tuto diskusi už uzavírám a nebudu se už víc vyjadřovat, za svým si stojím.
Navíc pořád milně píšeš vražda dítěte, ale cca 3.-4.týden těhot.je to sotva dítě. Do narození je to plod a v tomto ranném stadiu pouze embrio, takže si nejprve projdi základy biologie, než budeš psát bláboly.

kajdu  18.08.11 12:11

pro 777: a ještě něco. Přesto že jsem věřící k Bohu se modlím, děti v tom vyrůstají, ale nechci jim víru cpát do hlavy i přes to že by nechtěli. mě naši nutili chodit do náboženství,přesto že jsem se za to styděla před spolužáky. Vžbycky mě zajímala ta opravdová vědecká stránka vzniku světa a se stvořením Adama a Evy se mi to v hlavě bilo. Až teď v dospělosti jsem si všechno urovnala a věřím v oboje. Vím že svět Bůh nestvořil za sedm dnů, ale přesto v něj věřím a modlím se k němu. Na dětech nechávám jejich rozhodnutí, nic jim nenutíme ani neupíráme. Manžel je nevěřící, ale respektuje víru.
To jsem ještě chtěla říct k diskusi co píšeš

TerryJ  18.08.11 13:58
...

Loni v létě, když jsem se vracela pozdě večer z práce, jsem byla znásilněna. Jelikož mám dědičnou poruchu srážlivosti krve, nesmím užívat žádnou hormonální léčbu, tudíž bohužel ani HAK. Otěhotněla jsem a samozřejmě jsem šla na potrat. Pořád si myslíte, že interupce je vražda? Není lepší, když se holka, nebo žena v různých situacích, které si možná nikdo z nás ani nedokáže představit, když se „plodu“ zbaví, než aby ho nechala někde v babyboxu, aby potom bylo vláčeno ústavy a domovy? Záměřně jsem použila slovo plod, protože „to“ během prvních pár týdnů těhotenství se přece ani nedá nazývat člověkem. Takže dámy, suďte, ale nejdřív se zamyslete.

777
47 příspěvků 23.08.11 11:13

TerryJ: Degradovat počatý lidský život na neosobní bezcenné „to“, které lze kdykoli snadno zlikvidovat, je zvrácená materialistická fáma pohrdavě ignorující fakta o původu a hodnotě lidského života. Je prokázáno, že „to“ má svůj ŽIVOT dřív než se o něm žena vůbec spolehlivě doví. A jakékoli potahování po domovech je milionkrát lepší než vražda. Taky váš zdravotní problém je nazvdory lékařským výrokům řešitelný.

777
47 příspěvků 23.08.11 11:19

Je něco úplně jiného věřit v Boha nebo jemu a znát Ho osobně. Buď budeš ignorovat Jeho pohled na různé oblasti života tolerancí intelektuálních bezbožných bludů, nebo si přímo od Něj zjistíš, jak On sám vidí „to“. Nestačí mít náboženský původ a považovat to za dostatečné pro život. Je spousta lidí, kteří celý život chodí do kostela, a přesto míří do pekla. Protože ignorují Boží autoritu a slepě věří člověku (papeži, „odborníkům“,..). Seznam se s Ním OSOBNĚ, ujisti se o smíření a cíli svého života, ať sama sebe nepodvádíš.

Tom69
172 příspěvků 23.08.11 20:28

Nebudu se vyjadřovat k tématu diskuse, ale k Tobě. Ohledně komunikace s ostatními účastníky diskuse, doporučuji prostudovat především první a páté přikázání. Obě jsou myšlena i jako symboly, při pochybnostech doporučuji server víra.cz, tam je výklad, co mám na mysli, ale to Tě podceňuji, to znáš, a dále pak a v první řadě, až budeš hovořit s Bohem, doporučil bych polemiku na téma Miluj bližního svého, tzn. především slova milovat a bližní. Pokud to zvládneš, možná zažiješ velmi příjemný pocit ze sebe sama. S úctou Tom

777
47 příspěvků 24.08.11 10:44

Milovat bližního znamená taky říkat pravdu, jakkoli odporuje jeho názorům. Tolerance těch bludů by byla projevem nenávisti a bezohlednosti k tomu člověku i dítěti degradovanému na neosobní „cosi“, co prý lze klidně zlikvidovat.

this is not lupus
66 příspěvků 04.09.11 11:48

777- dalsi nabozenskej fanatik, rika ti neco informovanost? nejspis ne? zakladatelku zajimaji informace o zakroku a rozdil mezi interupcemi, ne najake moralni a nabozenske poucky. Kdyz uz se odvolavas na boha, tak jen pro informaci ten tvuj buh zavrazdi-(sama jsi pouzila tento vyraz) kazdy den na svete stovky tisic nevinnych lidi a deti-mas i pro tohle nejake bozske ospravedlneni? Hadky ohledne techto nabozenskych reci lide jako vy nikdy nevyhraji a nikdy tim nic nedosahnou, protoze u nas ateistu vitezi lidsky rozum. Takze byt tebou do teto diskuze to netaham a moralizovani si schovam pro nekoho, koho to zajima. Muzes jit treba protestovat na zabednenci.com

Pro zakladatelku-
mini interupce je jak uz zde zminovali tzv. odsati embrya z delohy, interupce je uz tzv. vyskrab-kyretaz, pri miniinterupci je pacientka obvykle pouze v sedaci-jsou ji podany uklidnujici leky a pokud nejsou komplikace muze jit jeste ten den domu.
Interupce se provadi obvykle v celkove anestezii, protoze jde o narocnejsi zakrok, tim padem byva obvykle pacientka hospitalizovana na nekolik dni, zalezi na prip. pooperacnich komlikacich. Pokud zakrok a pooperacni rekonvalescence probiha bez problemu, pacientka obvykle muze mit dalsi deti.

Alenaaaaaaa  24.04.12 13:00

Ahojky…
Jen chci napsat,že nesouhlasím s miniinterupcí,ale zároven,neodsuzuji lidi co jí mají…
A tak by se měl chovat každej…protože,kaž­dej jak co dělá,s kým apd…tak je to jeho rozhodnutí a ted prominte,ale druhým potom je hovno,tady je poradna ,aby se radilo a né…poroučelo ,co kdo má dělat…když se někomu toto nelíbí…tak at se podle toho tak sám chová,ale to neznamená ,že to bude rozkazovat druhejm,každej na to má svůj názor.A každej se podle svého názorů chová.A druhým potom je .....

Alenaaaaaaa  24.04.12 13:01
@777 píše:
Milovat bližního znamená taky říkat pravdu, jakkoli odporuje jeho názorům. Tolerance těch bludů by byla projevem nenávisti a bezohlednosti k tomu člověku i dítěti degradovanému na neosobní „cosi“, co prý lze klidně zlikvidovat.

a když zlikviduji jak píšeš deset dětí ,tak co s tím ty uděláš??nechápu proč to řešíš…je ti potom prd…

Alenaaaaaaa  24.04.12 13:05
@777 píše:
TerryJ: Degradovat počatý lidský život na neosobní bezcenné „to“, které lze kdykoli snadno zlikvidovat, je zvrácená materialistická fáma pohrdavě ignorující fakta o původu a hodnotě lidského života. Je prokázáno, že „to“ má svůj ŽIVOT dřív než se o něm žena vůbec spolehlivě doví. A jakékoli potahování po domovech je milionkrát lepší než vražda. Taky váš zdravotní problém je nazvdory lékařským výrokům řešitelný.

tohoto si nevšímejte a ignorujte…má jiné názory…a at se sám podle nich taky chová…když se mu ostatní názory nelíbí…a nebo spíš je neumí přijmout.

Samaela  27.05.12 15:18

Jestli je vaše přítelkyně psychicky citlivější, tak se s ní můžete rozloučit… :|

Mishelka27  04.07.12 10:17
Miniinterupce

Dobrý den,
jen chci říct všem, kteří se chystají na interupci, že se není čeho bát..
Byla jse v 6 tt a miniinterupci jsem podstoupila včera. Hrozně moc jsem se bála, v 7 jsem sla do nemocnice a po 8 mě braly na sál.. Zákrok probíhal v celkové narkóze a trvá to cca 10 minut.. Ja jsem se probrala až o ctvrt na 11 bez jakékoli bolesti.. Krvácení velmi slabé na druhý den pouze špinění, tak nevím, jak to budu mít dál.. Všechno proběhlo tak jak má… A stálo mě to 3000 + 700 svoji gynekološce za papíry a vyšetření…

Luss739  18.07.12 19:44

Pro info narkoza se používá byla jsem na tom

Evík 775  23.07.12 18:59
miniiterubce

Dobrý den, chci se zeptat jestli je miniiterubce chirurgický zákrok nebo né. Dostala jsem tuto otázku a nevím. Děkuji

IiivRossi  08.08.12 08:22
Potrat

A mohla bych se jen zeptat kolik ti je let? Mam 28 let…Dite zatim nemam, ale jsem v 5tt a je to nechtěné…:-(

kriskubis  29.08.12 09:41
cože??

Je to na každé jak se rozhodne se svým těhotenstvím naložit, je mnoho důvodů proč se k tomuto kromu ženy přistupují, a myslím, že jim rozhodně nepomůžou kecy typu „vražda“, tohle opravdu může použít pouze negramotný člověk!!! kdo vůbec jsi, že můžeš soudit ostatní!! laskavě se do takovéhle diskuze nezapojuj, pokud máš vyhraněné názory!!!

terous22  10.10.12 22:50

Těžko to může posuzovat někdo, kdo si tím neprošel..ja pujdu na mini interupci do 5 dnů..dost se bojim a je mi to llito, ale v téhle situaci to pro me je nejlepší řešení…nemám nic, co bych mohla mimink nabídnout..nemám práci, manžela, vlastní byt…studuju…doufám že to nějak zvládnu..ostatním ve stejne situaci drzim pesti at to dobre dopadne..

kisah  18.10.12 18:23

Já jdu na miniinterupci příští týden v uterý je to moje už páté těhotentství mám doma dvě děti které byli plánované ale bohužel před každým dítkem než se narodilo tak jsem měla těhotenství které nedopadlo dobře poprvé jsem přišla o dvojčata ve 23.tt pak se mi narodil první syn ve 32.tt pak bylo třetí těhotenství kde mi bylo ooznámeno ve 12.tt že je plod mrtvý a pak se z dalšího těhotenství narodil druhý syn opět ve 32.tt tedka žiju sama se dvěmi dětmi a jsem těhotná neplánovala jsem to a jsem v situaci kdy si ani dítě nemůžu nechat mám zvláštní pocity jelikož sama jsem si kolikrát říkala že bych dobrovolně nšla a tedka jsem bohužel v té situaci a jdu, ale jsem přesvědčená že to bude to nejlepší řešení.

petra777  02.12.12 20:12

Jsem taky těhotná je mi 28, já miminko chtěla, ale můj tzv,, přítel,, jak se to dozvěděl mi řekl, že on dítě nechce, že má poměr s jinou ženou a semnou rodinu neplánoval, že to po.. a že je to průser a pod. Je mu 34 let a je to taková hiena, ted nevím co mám dělat, poslal mě na potrat, jsem zdeptaná, miminko jsem chtěla, ale sama to nezvládnu..

Tom4444
64 příspěvků 02.12.12 21:25
petra777

Ale zvládneš, na blba se vykašli, možná začátek nebude jednoduchej, ale bude to stát za to. Znám strašnou spoustu lidí, což je dané prostředím, ve kterém se pohybuju, který maj naprosto všechno, ale to dítě nějak nejde a nejde. A neboj, ty opravdový chlapi spíš zajímá děvče s dítětem, než nepolíbená a životem nedotčená. Jdi do toho. Držím palce. Jo a intuice mi říká, že to celkem hravě zvládneš. Tom

Luciana25
1 příspěvek 18.12.12 16:24

Já mám doma 2,5 měsíční holčičku, na kterou jsme dlouho čekali a teď jsem zjistila, že jsem znova těhotná. Ani jsem neměla měsíčky po porodu. Zvažuji miniinterupci. Druhé dítě chceme, ale nevím jestli bych zvládla 11 měsíční a novorozence.

Philadelphia  30.12.12 04:09
Když lež je potrestána nejvyšší daní

Ahojky všem…chtěla bych Vám napsat můj smutný příběh který není ojedinělý…s pří­telem jsem si přála dítě, on také ale spíš to jen tak říkal než aby to myslel vážně ale já byla tím posedlá, byla jsem taková svině, že jsem mu ani neřekla že jsem přestala užívat HA půl roku se nedařilo a začaly nám problémy řekla jsem že se rozejdeme ale on mě přemluvil druhý den na to jsme počali dítě…měsíc na to jsem se dozvěděla, že musím odjet z USA, kde nyní žiji, nedostala jsem prodloužené vízum a svatba nepřícházela v úvahu v den kdy jsem se tohle dověděla, jsem zjistila že jsem těhotná…byl to den smutku a radosti… když jsem pomalu začala svému okolí oznamovat co se stalo, všichni mi říkali že být v mé situaci raděj by šli na interupci, já je za to nenáviděla…ale čím více mi to všichni tloukli do hlavy, že budu svobodná matka, která nikdy nepracovala, zatím jen studovala žijící na vesnici s černým dítětem bez peněz, že to je snad nejhorší co se vám může stát…co jsem chtěla měla jsem,,,za svou lež příteli jsem zaplatila tou nejvyšší daní a to je lidský život. včera jsem byla nainterupci při plném vědomí, o bolesti fyzické nemá smysl ani mluvit zasloužila jsem si to, ale to co jsem provedla je něco co se bude Pánu Bohu hodně dlouho odpouštět, celou dobu jsem se modlila, stále jsem chtěla utéct a dítě si nechat, ale byla jsem jediná kdo ho chtěl, a to je ten nejhorší pocit co může být, dítě počaté ze lži a dítě které nikdo nechce a bere ho jen jako chybu, můžu vám říct, že kdyby to šlo vše bych vrátila a dítě si nechala…vše je má chyba, byla jsem slepá a myslela jsi že přítel se mnou zůstane, ale ne…proto prosím nikdy ale nikdy nelžete o tom že užíváte antikoncepci a pak najednou záhadně otěhotníte, strašně si tím ublížíte a nesuďte nikoho za interupce, pokud nejste v této situaci nepochopíte, přála bych si aby medicína byla už tak daleko že místo interupcí by šly děti pomocí transplantace dát do těla jiné ženy, která si dítě zaslouží. Ten kdo si prošel tím co já, ví o čem mluvím, nenávidím sebe, nenávidím svůj život, nechce se mi žít a chci abych byla potrestána. Ale přeju si aby mi jednou bylo odpuštěno a abych jednou až budu natolik silná mohla mít děti s člověkem který mě bude milovat a opravdu ty děti bude chtít mít se mnou. Byla jsem člověk vždy proti potratům, nesouhlasila sem s nimi, ale když na vás všichni okolo tlačí a vy se dostanete do tak hlubokých a těžkých depresí že ztratíte vlastní ego a soudnost, tak uděláte to co já a budete litovat do konce života. Proto Vás prosím ženy, jestli jen trošičku je naděje si dítě nechat tak si jej nechte a nepodlehněte finančnímu životu, já tomu podlehla a lituju. Prosím nesuďte mě za mou lež, jsem člověk který nezabije ani vosu, pomáhám lidem ikdyž sama někdy potřebuju pomoct, prošla jsem si těžkým životním obdobím, nucenému sexu, psychickému týrání a partneři mě jen využívali…nic mě neobhajuje, ale jsme lidi a všichni chybujeme, bohužel občas musíme zaplatit tou nejvyšší daní, která je jen opravdu Bohem omluvitelná, ano zabila jsem své dítě, jsem si toho vědoma a lituji, ale Bůh je milující ne trestající, on chce aby jeho děti byly šťastné…proto si myslím, že at uděláme v životě jakoukoliv chybu a litujeme ji z hloubi duše, tak je nám odpuštěno, všem přeju mnoho sil a štěstíčka a lásky tolik aby jste ji mohli rozdávat

Tterezz  28.01.13 21:24

Zdravím, mám takový menší dotaz, jsem tři dny po miniinterupci a jaksi mě pořád bolí břicho, je to bolest jako při měsíčkách, tak nevím jestly je to v pořádku a nebo jestly mám jít radši k paní doktorce. Děkuji Vám za odpovědi.

vnouce  31.01.13 10:11
miniinterupce - zánět
@Tterezz píše:
Zdravím, mám takový menší dotaz, jsem tři dny po miniinterupci a jaksi mě pořád bolí břicho, je to bolest jako při měsíčkách, tak nevím jestly je to v pořádku a nebo jestly mám jít radši k paní doktorce. Děkuji Vám za odpovědi.

vnouce  31.01.13 10:18

Pro Tterezz určitě zajdi ke gynekologovi, také jsem měla po mimiinterupci slabé bolesti, jednalo se o zánět v děloze po zákroku mimiinterupce, dostala jsem léky a byla v neschopence - zánět vyžaduje klid, jinak přejde do chronického stadia. Jinak pro všechny, kteří na zákrok půjdou, bylo mi 42 let, mám dvě děti, zákrok proběhl při vědomí před 20 lety - jedná se o velkou fyzickou bolest. Dodnes přemýšlím, jak by asi to dítě vypadalo a jestli to byl chlapeček nebo děvče. Mám 2 dcery.

palda33
1 příspěvek 24.02.13 10:07
Apel na všechny nechtěné otce

Ahojte, chtěl bych Vám napsat něco, co asi dost z Vás zná:
Je mi 40 a manželce 37let. Máme 2 zdravé děti 17 a 6 let. Manželka nesnáší dlouhodobě antikoncepci a tak jsme doposud „jeli“ na opatrnost. I když si toho nejsem vědom, ale asi něco málo ukáplo, a manželka otěhotněla. Bohužel to zjistila až po dvou sériích antibiotik a rentgenu a jak sami uznáte, pravděpodobnost, že by to mimčo bylo poškozené je hodně velká. Takže bohužel přichází na řadu miniinterupce. Jsem sice „jen“ otec, ale je mi z toho strašně smutno a je mi hrozně líto manželky, že to musí podstoupit. Proto tímto chci apelovat na všechny chlapy, kteří přivedou ženu do jiného stavu, ať se k tomu postaví chlapsky a jsou oporou a ne že budou ženě přikazovat, jestli má nebo nemá jít na potrat. A vy ženy, které toto rozhodnutí musíte udělat, tak chlapa, který Vás nedokáže podpořit, raději kopněte do pr,,, protože takový nebude za nic stát ani v budoucnu. A hlavně nečtěte příspěvky těch náboženských fanatiků, jsou to ubožáci, kteří naprosto nevědí, která bije.
Pevné nervy a dobré rozhodnutí.

altea  16.04.13 12:10

Dekuji za rozumny prispevek. Mam 2 dcery 3 a 1 rok a takejsem neplanovane otehotnela. Neni to snadne rozhodovani, jeste na sale mi tekly slzy, ale nejsem super mama, ktera zvladne 3 male deri a jeste si to uziva. Chci pro sve deti dobre krouzky a moznost kvalitniho vzdelani. Chci na ne mit cas a venovat se jim. Nechci aby mely je unavenou a vycerpanou mamu a dalsich x sourozencu. Ano, mela jsem se s manzelem lepe chranit, to jiz nikdy nepodcenim, ale vim, ze pro sebe i sve dcery a manzelstvi jsem ted udelala to nejlepsi.

Anonymní  20.05.13 16:45

Díky za tento web. Nikdy jsem si nemyslela, že i mne potká nechtěné těhotenství. Nicméně ve věku 44 let a s 22 letým synem… Myslím, že ani není zodpovědné v tomto věku přivést na svět miminko, vždyť bych vedla za ruku prvňáčka a bylo by mi padesát, hrozná představa. Navíc jsem sama dítě starších rodičů a jako malá si pamatuju výroky typu: to je dědeček hodný, že ti koupil zmrzlinu… Nehledě na zdravotní stav, dnešní uspěchaná doba je jak dělaná pro civilizační choroby, a žít s pocitem, že dospělému synovi mohu nechat břemeno, jeho mladšího sourozence? opravdu ne, dokonce jsem zjistila, že po 40 se provádí ukončení těhotenství ze zdravotních důvodů a je hrazeno pojišťovnou. Spíš se za tuto „chybu“ šíleně stydím a myslím, že to mám napsané na čele. Jasně že se zákroku bojím, je to asi přirozené, ale zároveň si hrozně moc přeju, abych to měla za sebou. Z rodiny o tom ví jen manžel a moje nejlepší kamarádka. Díky za weby typu tohoto, kdy se mohu alespoň vypovídat :-( Naštěstí jsem narazila na samé dobré lékaře a sestřičky, jak na gynekologii tak u praktika, kteří ne že by schvalovali moje rozhodnutí, ale pochopili, za což opravdu děkuji. Čtu různé diskuse, jak zákrok probíhá a stejně si jej nedovedu představit… Nikdy jsem neměla narkózu. V zaměstnání jsem si vzala dovolenou s tím, že musím na důležité lékařské vyšetření…

Zzzzzzzzzz  21.06.13 18:12
no ..

Ahoj,
dnes jsem dojela z nemocnice, kde jsem podstoupila miniinterupci. Byla jsem v 7.týdnu a ještě k tomu, jsem čekala dvojčátka.. Bohužel, toto rozhodnutí jsem musela podstoupit z důvodu toho, že s přítelem jsme spolu teprve 3 měsíce a nemáme ani vlastní zázemí, bydlíme u jeho rodičů v rodinném domku. Myslela jsem, že to snesu v pohodě, dnes to na mě ale doléhá.. Na druhou stranu, je fakt, že se s přítelem opravdu milujeme, ale přeci jen, na děťátko je to přeci jen brzy.. raději si počkáme ještě nějakou dobu.. Jediné, z čeho mám obavu je to, že bude pro příště problém otěhotnět.. Uklidňuji se jedině tím, že mám kolem sebe spoustu lidí, co na zákroku byli, a dneska mají krásná, zdravá miminka.. :) Co se týče zákroku, narkóza, takže nic není cítit a bolesti také nemám :) jen mírně špiním, což je prý uplně normální. Přítel mě neskutečně drží a pomáhá mi, což je pro každou ženu krásný pocit. Doufám, že žádné komplikace nepřijdou, vše půjde hladce a jednou, až na ultrazvuku najdeme malé embrio, budeme se moc těšit :). Takže se nebojte.. je lepší na takový zákrok jít, než mít dítě, které je nedej bože nechtěné, nezabezpečené, nemilované…

sarkazmy  02.10.13 20:57
@julie píše:
jedná se o odsátí děložního obsahu, ještě týž den může tvá přítelkyně domů. K zákroku se ani nepoužívá narkóza..

A to mate z ktereho zdroje ze se u miniinterupce nepouziva narkoza!!Myslim ze by to bylo dost bolestive kdyz se musi roztahnout mirne delozni hrdlo a pak pod silnym tlakem odsaji delozni obsah

Nechapu  04.10.13 17:08
Blazen
@777 píše:
Je něco úplně jiného věřit v Boha nebo jemu a znát Ho osobně. Buď budeš ignorovat Jeho pohled na různé oblasti života tolerancí intelektuálních bezbožných bludů, nebo si přímo od Něj zjistíš, jak On sám vidí „to“. Nestačí mít náboženský původ a považovat to za dostatečné pro život. Je spousta lidí, kteří celý život chodí do kostela, a přesto míří do pekla. Protože ignorují Boží autoritu a slepě věří člověku (papeži, „odborníkům“,..). Seznam se s Ním OSOBNĚ, ujisti se o smíření a cíli svého života, ať sama sebe nepodvádíš.

Matka tří dětí se rozhodla raději pro vlastní smrt a zrození čtvrtého dítěte, než aby postoupila interrupci, přežila a mohla nadále vychovávat své tři malé děti. Interrupce by jí umožnila podstoupit operaci rakoviny dělohy a patrně by jí zachránila život. Dne 16. května 2004 byla Gianna Beretta Mollová papežem kanonizována. Autorka se vyjadřuje velmi negativně na adresu církve a jejích představitelů.

Tomuhle rikate to spravne nechat tu radsi 4 sirotky? Nez jit na interupci zachranit si zivot a byt tupro sve zbyle deti?
Je mi z tech nabozenskych fanatiku spatne.
Odstehujte se nekam mezi stejne magory jako Vy a klidne tam mejte 20 deti na matku.
Urcite budou mit plnohodnotny zivot.

Denpote  04.10.13 17:11
Den pote

Vcera jsem na tom byla dela se to v celkove narkoze.
Neni se ceho bat. Po zakroku jsem se citila dobre. A rozhodne nemam zadne emocionalni stavy jak zde popisuji jiste zeny. Vlastne je to jako bych nikdy tehotna nebyla.

ivčanda  09.10.13 22:23
interupce

777 :
Myslím si že je to každého věc jak naloží ze svým životem a životem sveho nenarozeného dítěte. Víte co? Když vím že si dítě nemužu dovolit tak raději podstoupim interupci než abych nechtěné dítě ještě k tomu rodila v bolestech a to nejhorší ho někomu ješte dát, to raději podstoupim interupci než abych se zžírala tím že se o mé dítě stará někdo jinej a nebo je v těch přeplněných ústavech, a kdešto takhle ho nikdy neuvidím a vím že jsem udělala lépe když to bude takhle. A navíc je mi líto těch nechtěných či postižených dětí v ústavě odložených že jenom jejich maminy nešli na interupci a poslouchali takové kecy jaké máte vy! Jsem pro interupci neodsuzuji matky které toto podstoupili je to každeho věc, než aby dítě vyrůstalo v neuplné rodině nebo rodine která si to nemuže dovolit a aby potom 3 leté dítě jim vzali do ustavu že se jejich rodiče o ně bohužel nemohli postarat. Nebo mít dítě od násilnika který mně třeba znásilnil? V žádném připadě :zed:

Nick1000  18.01.14 02:38

Me se libi jak se vsichni staraji po cem jim je uplny hovno!!! Co vam je do toho kdo si pujde nebo nepujde na potrat! Je to kazdyho vec a kazdej ma pravo se svobodne a dobrovolne rozhodnout pro co chce!! Ja sem na interupci uz byla, bylo mi 18 a s pritelem nam praskl kondom. Mela jsem si pro to zkazit cely zivot? S nim uz davno nejsem, jsem uz o naky ty roky starsi a cekam s manzelem miminko a vazne si neprijdu jako vrah! Proberte se proboha… To co tu pisete je leda tak na facku!

elunajka  24.01.14 23:09

Včera jsme byla na mininterupci. Provádí se v celkové narkoze a trvá cca deset minut, pak vás nechají dospat na pokoji 2hodky a jdete domů. Já šla po hodině. Nic mě nebolí, krvácela jsem jen trošku po zákroku, jinak dnes už nic. Cena 3500,– Takže já jsem moc spokojená a cítím se skvěle a hlavně velká úleva :-) PS: doma mám už 3 děti. A ty námoženský kecy, co psala 777 nahoře :poblion: :poblion: v Boha nevěřím a ani mé děti ktomu nepovedu ;)

Marita65  29.03.14 23:52
miniinterupce

Na miniinterupci jsem byla v roce 1990 tehdy to nestalo ani korunu byla bez narkozy a zakrok trval asi 10minut. Dodnes mam stoho noční můru i po více jak 20letech-bohužel. Vte době jsem měla dvě male děti a na třetí jsem si netroufla tak sem ho dala pryč. Myslím že teď mě panbůh trestá za moji zbabělost. Děti jsou dospělé a mam sněma problémy. Nikdy si to neodpustím.

louwen  19.05.14 14:31
miniinterupce

Luci, ahoj take se jmenuji Lucie. mam doma dva chlapecky a jsou od sebe 13 mesícu. zacatek byl trosku masakr ale potom to bylo uzasne jsou k sobe velmi blizko hraji si spolu a ted kdyz jsou ve skole tak je to jeste lepsi ten mladsi se uci od toho starsiho a i ja to zvladam lepe nez kdyby byly od sebe vekove dale. niceho se neboj zvladnes to a uvidis ze nebudes muset resit problemy podobneho typu ze jeden uz ma treba 10 a druhy teprve 7 nebo mene i dva roky rozdil uz maminka pozna. taky jsem se moc bala ale ted jsem rada je to vyhoda skoro ve vsem. maji stejne zajmy, hraji se stejnymy hracky a hlavne nemusim poslouchat reci ze ten starsi ma sve kamarady a musi hlidat maleho brasku. znam to zvlastni zkusenosti mam 2 mladsi sestry jedna je o 3 a druha o 7 let mladsi a byl pro me trest hlidat je. Tak se drz
;)

pocit  08.07.14 00:13
@777 píše:

Chodila jsem do prace sla jsem na uvitani noveho clenamezi sebe alkohol nepiji a vim ze jsem mela jahodovy dzus a coca coca colu pak nevim… Rano jsem se vzbudila vedl :zed: :nevim: e sveho sefa ted litam v jinaci ve ctvrtek jdu pod narkozu ale hrozne se tesim ale narkozy moooc bojim

777
47 příspěvků 08.07.14 18:18
@pocit píše:
Chodila jsem do prace sla jsem na uvitani noveho clena mezi sebe alkohol nepiji a vim ze jsem mela jahodovy dzus a coca coca colu pak nevim… Rano jsem se vzbudila vedl :zed: :nevim: e sveho sefa ted litam v jinaci ve ctvrtek jdu pod narkozu ale hrozne se tesim ale narkozy moooc bojim

Asi ti dali něco do pití. Za to, že tě někdo zneužil, má být potrestán smrtí nevinný človíček??

aaannneeett  22.07.14 12:51

@777 další osoba s vyplachnutym mozkem,,v boha věřím, ale opravdu jdi někam se svým moralozovanim, opravdu nechápu, jak se může člověk nechat takto ovlivnit, ale kdy pochopíte, že člověk potřebuje pochopení a duševní a psychicky klid??? Takovými řečmi ho mít nikdy nebude a opravdu, je mi tě líto, protože takový člověk, jako jsi ty, je těžce zmanipulovatelny k jakýmkoli odporným věcem…chceš mi tedy říct, že když je miniinterupce vražda, že používání kondomu je únos??? Měl by ses nad sebou zamyslet a neryt do těch chudinek, pro které to není lehká situace…sama jsem byla na miniinterupci, otehotnela jsem mimo plodné dny a ještě pres hormonalni antikonci, opravdu chci mít zdravé, nepostizene dítě!!! Klidně si to ber jako vrazdu, jenze mnohdy tím ulehcis život vsem!! Kdežto ty myslíš jen na nehmotnou substanci o které sis sam udělal iluze, takže něco takoveho nemůžeš chapat. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu