Jak se naučit breakdance?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dima  04.05.09 23:19
Jak se naučit breakdance

Ahoj, začínám trénovat breakdance. Můžete mi zkušenější breakaři dát užitečné rady do začátku? co mám dělat, abych se pořád zlepšoval? na co se zaměřit? Co děláte, aby vás z breaku nebolely klouby??

Reakce:

flaty  02.06.09 16:28
breakdance

Break se nenaučíš za týden, musíš si pořádně obrnit nervy - ne hned všechno ti půjde. hlavně se vždycky pořádně zahřej a protáhni než začneš s tréninkem - vyhneš se tak zbytečným zraněním, ale to platí u všech sportů.

StArSkO  24.11.09 14:56

chtel bych umet breakdance poradte mi jak na to diky vsem… 8-)

Monika32  25.12.09 15:16
Poradenie na zaciatok breakovania
Dima píše:
Ahoj, začínám trénovat breakdance. Můžete mi zkušenější breakaři dát užitečné rady do začátku? co mám dělat, abych se pořád zlepšoval? na co se zaměřit? Co děláte, aby vás z breaku nebolely klouby??

AHoj…ja som tez teraz len zacala breakovat…ale tak co mi vsetci odporucili na zaciatok musis vedet uprock a footwork…no a potom uz podla toho co vlastne chet vedet…a hlavne drepy…tak vela stastia ;-)

Monika32  25.12.09 15:18
Dima píše:

a stojku sa nauc…skusaj najprv o stenu a co najdlhsie sa udrzat a potom postupne aby si sa vedela udrzat aj bez opierky o stenu a potom uz skuus ked to budes dobre vedet aj na jednej ruke…pocitaj s modrinami a atd…mna napr…bolia stehna cize svalovica so stojek … :-)

AHoj…ja som tez teraz len zacala breakovat…ale tak co mi vsetci odporucili na zaciatok musis vedet uprock a footwork…no a potom uz podla toho co vlastne chet vedet…a hlavne drepy…tak vela stastia ;-)

arnius  26.12.09 12:45
Nechápu

Vy zde sice popisujete že musím začít s nějakým toprock atd. ale por začátečníky málo vysvětleno podle mně by jste mněli mít podrobněji popsáno jak začít co dělat první týden atd. sice je to námaha ale pro začátečníky užitečná rada jak začít třeba já začínám a nikde neslyším 1 měsíc by jste si mněl prcvičovat to a to ale slyším začni s toprockem a tak dále tohle mi nijak nepomůže. :-(

Storen  08.03.11 12:10
Storny

Mno prostě první co se nauč.. toprock potom se začni učit six step, three step, potom se nauč 3 základní freezy, pak až stojku.. nejdřív o zed potom pomalu bez zdi… pak začni stát na hlavě.. nejdřív jenom na ní stůj… potom se pomalu mužeš začít točit :P :)… pak se uč tkz. želvu… tady na tom sem začínal já :) :P :) :wink: ;)

DanielaX  05.07.11 22:07

Zdravím :)
Trénuju už nějakou dobu a jestli můžu něco doporučit všem začátečníkům, tak zajděte alespon na začátku na pár hodin kurzu. Ne z každého prvku je na pohled zřejmá technika - co vám zkušenější tanečník řekne během pár sekund, na to byste doma přišli třeba za pár týdnů. Samozřejmě se lze učit z videí na youtube, kde popisují techniku, ale tím,že pujdete mezi bboys dostanete potřebnou inspiraci.
Dance to inspire, inspire to dance :))

Shaggy-doo  28.01.12 22:45

Ja bych se chtel zeptat az to budu umet jak si mam najit nakou skupinu? mam nakou zalozit nebo radsi ne? Protoze si myslim ze kdybych nakou skupinu zalozil a byly by ve skupine lepsi tanecnici tak by to bylo blby ? Nebo ne? A nebo kdyby jste onaky skupine vedeli tak prosim napiste. A jeste neco je pravda ze k breaku music myt rytmus protoze jestli jo tak ja ho mam :D

LAda99  12.02.12 00:57
breakdance

Ahoj ,nj ale co to je to ?six step a froprock atd..... prosim vysvetlete to.. :D :D

Bboy  25.02.12 18:30
vysvětlení

TopRock:sou základní kroky kterým si vytváříte svuj vltní styl najdete na youtube!
Footwork:je taky zákldní co musíte umnet a sou to přeskakování noh atd six step tradiční český pavouk najdete na youtube!
Uprock:Stejné jak TopRock ale naznačujete boj
Freez:zamrzuntí v krkolomné poloze např:BABY FREEZ Želva:otačení na jedé ve freezu
stojka:kdo by neznal :D :D :D
Pak stačí se udržet na hlavě a jak už to nekdo říkal pomalu se mužete točit :)
DOUFÁM ŽE SEM VÁM TROCHU POMOHL :palec:

lekl  25.02.12 19:17
breakdanc

Ja sem zacal s breakdacem us v 6 a pak jsem si zlomil ruku a nechal jsem toho po třech letech mi to zaclo chibět a tak sem chtěl zacit znova a nakonec jsem ted trenerem v breakdencu

Bboy  02.03.12 21:40

ja sem nebyl na žádne hodin breaku! všechno jsem se naučil s internetu a youtube
Flares sem začal trénovat v 15 rokách a za 3 týdni sem ho umněl paráda :)

Bboy  02.03.12 21:41

jemi ted 18.roků a umím vše kromně robota :D

sintelon  22.04.12 22:42

Ahoj, chtěla bych se naučit breakdance, ale chtěla bych se zeptat, jestli vadí, když mám zkrácený svaly. Díky :)

Daywidka  16.05.12 16:08
break dance

Ahoj. rada bych se naucila break dance, ale newim jak zacit. Zkousela jsem par triku, ale dopadlo to vykloubenym malickem, nevite o nekom kdo trenuje break dance ve stredoceskym kraji? poradte prosim

Daywidka  16.05.12 16:11
@Bboy píše:
ja sem nebyl na žádne hodin breaku! všechno jsem se naučil s internetu a youtube
Flares sem začal trénovat v 15 rokách a za 3 týdni sem ho umněl paráda :)

ahojky. nenapsal by si mi odkazy na internetovy stranky, kde si se break ucit???? diky mooc daywidka

cici120  05.08.12 17:36
su skušenější

Furt tady kecáte s toprockem sle musí se začít s posilováním aspon týden potom múžete začít s lehčíma trykama a ne se do to ho vrhnout hned salty to je kravina já sem začínal s posilováním aby sem měl sílu a potom sem začal to je rada pro začátečníky jo a nehepěte furt na počítači stuhnou vám klouby :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

filipusis  08.08.12 15:57
breakdance

Ja umim, normlní frez pak baby frez a jakej je potom ten poslední :)

filipusis  08.08.12 15:58
Cus

Napiš si breakdance a tam máš sránek na triky znam stránku ale nevim jak se jmenuje ten odkaz tam máš jak na airtrack airflare airflare mi moc nejde ale airtrack umim :x

filipusis  08.08.12 16:00
Plzeň

Jestli bydlíš v plzni tak si napiš na fb jestli máš fb tak si tam napiš David CHarouz ten tě naučí on je mistr československa v breakdance :-D já jsem s Libereckého kraje :mrgreen:

filipusis  08.08.12 16:05
Pomoc

Cus musíš trénovat aspoň deně začátečníci trénujou 30 min a ja jsem pokročilej ja můžui víc 3-4hodiny ale nauč se frez baby frez indian step to jsou kroky a ktěm tešším je stojka káčko inwert flare ale aspoň se nauč stojku a vidrž tam aspoň na místě 15 sekund ale na místě abys mohl kombinovat kombinace jsou že třeba ze stojky deš na frez na stojku na hlavě na to čení na kladivu a hlavně až budeš trénovat tak si vem poťítku aby se ti to točilo :dance: :D

filipusis  08.08.12 16:07

No totak něni moc pravda ja trénoval 1 rok trénoval breakdance a to jsem měl sílu i tak a učil jsem se flera :-D :x a co ti umíš za triky? ;)

Ayame  12.08.12 13:20

Tady si stěžují hypochodři, táhni.

cool  12.08.12 22:49
(facebook) tomas pintr kdyby něco

Čau jak se naučim salto prosim :zed: :pocitac:

cici120  17.08.12 16:59
chodit umí každý

Jak se ma naučit salto vzad pls
:(

breakdancer23
1 příspěvek 17.09.12 20:15
Umim něco :)

Nazdarek lidi ja neco celkem umim airflare headspin fotwoork salto vzad stojku vidrzim asi tak 11min točení na ruce asi tak 59sekund a freez a airflare udelam asi tak 30krat zasebou :) :lol: :lol: :lol: :D :pankac: :dance:

jakub bery  27.03.13 20:18
break dance

Ahoj všichni chtel bych se naučit break dance ale mam jeden problém kterej mají všichni newim jak začít poradte mi někdo proaííím

Nikča Vrtílková  15.04.13 20:42
Break Dance..

Break dance je akrobatický Hip Hopový tanec. Základními prvky tohoto tanečního stylu jsou Toprock, Uprock, Footwork, Power moves a Freeze. V počátcích breakingu tanečníci používali zejména Toprock, Uprock a Footwork. Zvláště Uprock byl a je dodnes velmi oblíbený pro svůj původ v bojových uměních. Postupem času však začaly převládat Power moves(točení), které jsou fyzicky náročnější, ale zato velice efektní. Také Footworky jsou dnes již daleko propracovanější a rychlejší než dříve a velmi oblíbené jsou Freeze. Poslední dobou se začínají využívat prvky z Brazilské bojové techniky zvané Capoeira a to především právě Freeze a některé velmi efektní akrobatické skoky. K Break Dance se tedy dá jen říci, že to, co jste dříve považovali za nemožné, je u tohoto tance naprosto běžné a člověk jenom kroutí hlavou při pohledu na taneční kousky, které b-boys s chutí předvádějí na tanečních parketech po celém světě. Holky se v Breaku jmenují : B- Girl A kluci se jmenují : B-Boys..
Tak takhle :P :jazyk: :srdce: :potlesk:

kokobreak  21.04.13 01:58

Zdar…hele musí mít člověk na breakdance talent aby mohl tančit, nebo se to dá naučit?

Nyke  13.08.13 14:52

Ahoj, hele právě se chci učit break dance doma a chci se zeptat někoho, kdo s tim má zkušenosti, někoho kdo má vubec nějaký zkušenosti s breakem, jestli se vůbec ten break dá naučit z youtube? Díky moc
:think:

BreakDance začátečník  11.10.13 16:21
BreakDance začátečník

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli má vůbec cenu začít breakdance ve 13 letech?,vím že mi tam ty roky sice budou chybět ale to nemění nic na tom že bych si tento překrásný druh tance chtěl vyzkoušet x) (jinak sem hrál fotbal 10 let, takže tam ta mrštnost celkem je)

Pokud by bylo možné pošlete mi odkaz z YouTube na nějaké začátky BreakDance ;)

DMC  05.12.14 10:47
RADA PRO NOVACKY

Ahoj BreakDance tancim kolem 2 roků
Prvni triky:::
Sixtep
Basket
Baby Freeze
Classic Freeze
A potom Pridat nohy a ruce :pankac:

A potom uz jenom ty HARD :pankac: :pankac:

Váš příspěvek