Byliny v EU

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bábina
1450 příspěvků 15.07.10 11:36
18 bylin a EU

Náhodou jsem se dočetla,že EU zakazuje používání 18 druhů bylin.Ověřila jsem si to v Herbáři vydaném v r.1997 a je to pravda.Já sama některé z těchto bylin používám u pomoci od bolesti a jiných zdravotních problémů.A pří­sahám,že zatím každý kdo je použil je živ a docela zdráv.Pokud by mněl někdo zájem,tyto byliny znát,mohu je případně vypsat.Nebo se kokněte do uvedeného herbáře.EU nám taky zakazuje utopence a olomoucké syrečky,a jak jdou Čechům k duhu.Tak proč bych se nemněla držet byliněk ověřených našimi předky.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 15.07.10 19:24

je mezi nimi i neoblíbenější letní bilinka??....­..DURMAN? :-)

Bábina
1450 příspěvků 15.07.10 19:56
Byliny a EU

CHa Cha,už jsem myslela ,že Vás opravdu vzal čert.Buďte v klidu Durnan tam není,Tan jsou jen užitečné a léty ověřené bylinky.

Dr.House
622 příspěvků 15.07.10 19:58

umím i překvapit…

Durman je užitečná bylinka…ten atropin v ní je dost hustej…:-)

Bábina
1450 příspěvků 15.07.10 21:09
18 ylin a EU

Tak s tím nemám zkušenost.Ani co by jako oční kapky na rozšíření zornic.Omlouvám se,že mi to trvalo déle s odpovědí,ale můj počítač dnes se mnou nějak nechce mluvit.Asi mně má dost.Proto přeji všem dobré zdraví a pro dnešek dobrou noc.

Dr.House
622 příspěvků 15.07.10 21:24

wow…tak též tedy přeji pohodovou dobrou noc…:-)

náká bylinka na spaní by nebyla? :-)

Dr.House
622 příspěvků 15.07.10 21:24

nemyslim becherovku a podobný destiláty..

Bábina
1450 příspěvků 16.07.10 09:14
Bylinky a EU

Ahoj doktore,to jsme sice na jiné stránce,ale odpovím vám.Bylo by ale dobré,znát příčinu nespavosti,abych doporučila bylinku která bude mít nelepší efekt.Ale napíši souhrn a vy si to přeberte.
1 polávkovou lžíci komonice lékařské přelít šálkem vařící vody.Priklope­né,třeba talířkem ,louhovat 5-10min. Pro Děti nebo oslabené osoby(což asi nebudete)je dobrá sklenice tepléko mléka s medem.Medu dáme asi lžíci.Nespavost z nervozity dobře léčí směs lžičky majoránky,meduňky a lipového květu.Stačí, nebo mám ještě pokračovat.To bych asi nic jiného nedělala.Proto by bylo lepší kdyby jste kápl božskou,proč nespíte a já vám napsala čaj přímo pro vás.Jsem zlá protivná čarodejnice.Už nenapíšu ani písmenko,dokud nebudu vědět proč se mám namáhat.

Dr.House
622 příspěvků 04.08.10 08:34

ten durman se mi zamlouval líp…:-D
a na spaní existují hafo léků…stilnox, lexaurin, prothazin, a další benzodiazepiny…ale nač je brát, když člověka zbaví stresu a dalších uměle vyvolaných pocitů proč nespat…:-) jsem za se zlý egomaniak a arogantní léčitel…:-P :-D nač se namáhat to někomu přřipomínat…:-D

Bábina
1450 příspěvků 04.08.10 10:44
Byliny v EU

No, pokud se chcete opravdu cpát práškama,je to Vaše svobodné rozhodnutí.Li­dé,kteří chtějí mojí radu,se mohou svobodně rozhodnout,zda jí využijí,protože chtějí.Nikdy neříkám musíš,protože inperativ je něco nezvratného.Takže ,pokud chcete využít mé rady,potřebuji vědět,co vaší nespavost zapříčiňuje.Teprve pak Vám mohu doporučit bylinu pro vás nejvhodnější.A je na Vás, zda máte zájem,nebo raději dáte přednost chemii.Není bylina,aby na něco nebyla.Ale má li mít ten správný účinek,pusím vědět na co ji doporučuji.Jinak si můžete koupit krabičku bylin Klidný spánek v lékárně.A to berte jako radu arogantní a příšerné bylinkářky.

Dr.House
622 příspěvků 04.08.10 12:22

lásko je chemie - né prášky…prášky jsou jen mix nadlidských sil…

já problém se spaním nemám…a když už by byl - předepíšu si mléko s medem…je to jednoduší..nemusím do lékárny a ani na pastvu s encyklopedi­í kytek…

a to berte jako arogantní odpověd od sarkastického lékaře…:-)

Bábina
1450 příspěvků 04.08.10 12:32
Byliny a EU

Vás chápu,a kapka,ale opravdu kapka,koňaku do toho mléka vás uspí jako mimino.Jenže…Chodí i dámy s větší než nadměrnou hmotností,že nemohou spát.A to já si na svědomí nevezmu.Bylinky nemají žádné kalorie.To už určitě víte.Doktoři léčí,nemoci.A bláz­ni jako já,pomáhají (záměrně neříkám léčí) lidem.

Dr.House
622 příspěvků 04.08.10 13:49

jo…lékaři léčí nemoci a pacienti je unavují…

je mi to jasný…proto léčím a v pozadí pomáhám…

Bábina
1450 příspěvků 04.08.10 14:00
Byliny a EU

Sice nevím,co tohle má co dělat c bylinymi a EU,ale budiž.Z moudra našich předků.Říká se,že lékař léčí a příroda uzdravuje.A bylinky jsou co?Příroda…A fakt jste takový sadista,že by jste metrákové ženské doporučil ta Vaše méko s medem?Já musím myslet i na to že pak příjde a já budu hledat,po čem bude hubnout ,protože základní pravilo,necpat se,je pro ní sprosté slovo.

Dr.House
622 příspěvků 04.08.10 14:17

pro metrákovou slečnu bych měl i něco speciálního…my tomu říkáme dieta…a jestli si do ní dá porek nebo česnek je už na ní…

sadista? nejsem sadista…miluju úsměv…

Bábina
1450 příspěvků 04.08.10 14:25
byliny a EU

Ale mléko s medem na dobrý spánek mi moc dietní nepříjde

Bábina
1450 příspěvků 04.08.10 14:36
Byliny a EU

Oni ne,ale pak mi zase příjdou brečet co mají dělat aby zhubly.Ale dieta a pohyb jsou většinou pro ně cizí slova.Jenom to okomentovala jedna.Nojo tobě se to kecá.

Pluto
4 příspěvky 09.09.10 09:01
Bylinky

bez bylinek nedám ani ránu, třeba teď jsem objevil čistě přírodní lék na prostatu Prostax, samé bylinky, lepší než ty chemické hrůzy

Bábina
1450 příspěvků 09.09.10 09:54
Byliny a EU

Máte pravdu,není bylina a by na něco nebyla.To říkavala moje babička.A EU jich vyjmenovala dlouhou řadu,ale mezi bilinkáři se to stejně moc nedodržuje,jen se hůř schánějí.Vždyť i slavný Acylpyrin je výtažek z vrbové kůry.

craftmedikus  14.09.10 00:22

S tím ,že aspirin z vrbové kůry by jste naštval stařičkého pana Bayera,je z tavolníku.

Bábina
1450 příspěvků 14.09.10 08:00
Byliny a EU

Dobře,a náče ty všechny aspy,super,a jiné pyriny?Užívali je troti horečce už Keltové.

Váš příspěvek