Panická porucha s agorafóbií

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

debbie  16.05.09 01:41
panická porucha s agorafóbií

Zdravím vás, chci se zeptat na agorafobii s panickou poruchou. Moje kamarádka minulý týden úplně nečekaně dostala záchvat. přijela pro ni sanitka, později se vysvětlilo, že jde o panickou poruchu s agorafobií..Úplně mě vyděsila. Jak bych ji mohla příště pomoct??

Reakce:

Lina  23.05.09 20:28
agorafobie

v takové situaci je důležité být kamarádce na blízku…agorafobici mají úzkostný strach z veřejných prostranství. Mají pocit, že nejsou v bezpečí a že se jim v případě nebezpečí nemůže dostat pomoc v čas. Většinou pomáhá, když jsou na takovém místě s blízkou osobou

lucinka22
4 příspěvky 06.02.11 22:49

Dobrý večer, ráda bych tady vložila několik mých řádků, sama trpím panickou poruchou a taky agorafobií. ten ko to nezažil, tak neví co člověk prožívá když dostane panický záchvat, já jsem na tom byla tak, že jsem sama nevycházela ani z domu a nikde ani sama nejezdila. Sice beru již rok AD, ale ted se mi stavy úzkostí opět vrátily. Jinak jestli mohu poradit, tak člověk opravdu v těchto záchvatech paniky potřebuje u sebe někoho blízkého, to mu strašně moc pomáhá…Lucka

kaja.mina  14.02.11 22:07

Ahoj!Mám také stejné problémy jako ty.A přesně s tebou soulasím.Kdo nezažil tento záchvat, tak neví co člověk prožívá za hrůzu!Začalo mi to, když jsem nastoupila do prvního ročníku na gympl.To už je 4 roky.Vše se zlepšilo, dokázala jsem s tím už pracovat a pomocí AD a psychoterapie jsem dostala nadhled a byla v pohodě, štastná.AD jsem před půl rokem vysadila a teď v prváku na vysoké škole se mi problémy opět vrátily.Je to hrůza.AD začínám zase brát, ale musím počkat než zaberou a to je hrůza.Kdyby ste si někdy třeba chtěla napsat nebo si vzájemně poztěžovat někomu, kdo ví co je panická ataka,úzkost nebo jak se tomu vlastně říká, tak napište soukromou zprávu

Jarczek  11.03.11 12:53

Zdravím vás dámy.Taky uz asi 4 roky trpim panickou atakou a od té doby stoji můj život za…Je to každy den stejný človek porad mysli jestli mu bude špatně nebo ne.Kam může jet kam ne.Naucil jsem se to potlačovat a jisté období se mi to daří a jindy zase ne a když vás to potká nekde na cestách jako me ptž jsem ridič kamionu tak je to velmi neprijemne a kdo to nezažil vubec nevi.Moje prvni zachvaty koncily v nemocnici kde samo nikdy nic neobjevili.Zacinam byt zoufali a napadaji me myslenky zda se tohodle hnusu nekdy dokazu zbavit.Zavinil jsem si to sam nadmernym uzivanim Marihuany kterou jsem si za nekolik let odrovnal mozek.Neuzivam zadne leky ptz AD mi nedelali dobre a hned jsem je vysadil to je taky mozna chyba takze se s tim peru sám.Tak se držte a hodně Štesti.

Káťa 4
1 příspěvek 14.03.11 19:35
Čauky parťáci

Čauky mám podobný problém jako kolega…Myslím si ,že jsem si mozek odrovnala nadměrným užíváním marihuany a užíváním tvrdších drog.Vlastně mě panická úzkost vylečila ze závislostí.Pomáhá mi na to lék Cipralex.Vím čím si všichni procházíte,je to hnus a nepřála bych to ani nejhoršímu nepřítely!!!Můj problém trvá asi půl roku ale věřím ,že časem bude všechno lepší a že se z toho všichni dostaneme:-)Hlavně nestrácet naději i když je to opravdu vyčerpávající­.A tleskám vám všem :potlesk: :potlesk: :potlesk: Mějte se pa

roxata
1 příspěvek 21.04.13 10:53
co mám brát?

Ahoj prosím pomožte, mám to podobný jako káča, jenče sice trávu jsem přestala hulit, to bylo peklo, ale alkohol si občas dám a pak trpím pes, několikrát jsem se léčila, ale v léčebnách vás tahají po dlouhých procházkách a já několikrát odešla, jelikož mi k mému seropramu a triticu navečer dávali jen atarax, ale mě pomůže jenom diazepam, rivotril, atd…ted jsem měla skoro týdenní pitku, bylo mi pak šíleně a doma ani jeden lék na spaní, uklidnění…seropram beru už dva denně…a stějně mi to nestačí…máte někdo zkušenosti s braním seropramu a skončení jeho působení? moje doktorka je špatná a jsem objednaná až za dlouho k jiné a přemýšlím, že pojedu znovu do léčebny…z KBT terapie mně vyhodili, protože jsem jedla stilnox, takže já mám jak alkoholovou, tak práškovou závislost a do toho agorafobii…je mi třicet, takže cca 8 let

C3C1LKA  21.04.13 11:00

Takový život za to nestojí.

Jarczek  21.04.13 11:09

Zdravim vás. Psal jsem tu pred dvema roky ze uz nemuz atd asi o tri prispevky nahoru.pak jsem sel do lecebny 6 tydnu a nasazeni Venlafaxinu a dnes jsem uplne v pohode ziju normalni zivot a o PP skoro nevim nekdy se to zahlasi ale uz jen v malinke miře a hned to dokazu potlacit. Nebojte se AD a KBT terapii.Diky PP nejsem zavislej takze vsechno zle je k necemu dobre…drzim palce vsem

Renata00000  10.04.14 00:49

Dobrý dwn, moc prosím někoho kdo byl hospitalizovan v kbt, jestli by mi kohl napaat jak to tam probiha, tento mesic tam nastupuju a skoro si neumim predstavit do ceho jdu.mam agoradobii, moc dekuji za odepsani a pomoc. Prosim do emailu renata00000@sez­nam.cz

Váš příspěvek