Ztráta paměti a deprese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miláček24  13.05.09 05:04
deprese a ztráta paměti

Zdravím všechny diskutéry, mám jeden dotaz. Můj dědeček má Alzheimerovu chorobu, než u něj Alzheimer vypukl, trpěl hodně na deprese… slyšela jsem, že depresivní lidé mají větší pravděpodobnost, že je tato nemoc postihne. Nevíte o něco o souvislosti depresí a ztráty paměti?

Reakce:

drnDa.  23.05.09 22:23
Deprese a paměť

také jsem o tom slyšela. Na deprese hodně trpím, mám se bát, že u mě tato choroba propukne?

monikabart  02.07.10 11:40

Starala jsem se o mou mamku. Měla depky celý život. Teď taky zapomíná. Pamatuje si třeba co zažila před 20 lety, ale nepamatuje si co dělala před hodinou. Je to dost nebezpečné, protože člověk může zabloudit, nebo zapomene vypnout plyn atd. Nejlepší je, nestydět se a jít za psychologem, který pomůže depresi snižovat léky. Jsou určité léky, které pomáhají mozkovým buňkám se regenerovat.Tzv. hormony štěstí.

martinka239  28.02.11 18:59
zapomínání

můj táta taky porad zapominal..pomohli mu ale vytazky z ginko biloby.. :-) je to ciste prirodni :-)

jaromir11
1 příspěvek 28.03.11 15:17

Ahoj, taky mám dedecka, který tou chorobou trpi, lekar nam odporucil tanakan na poruchy paměti, dedecek nema deprese, pamet se nezlepsila uplne, ale preci uz si spomene na vic veci..

persie1234  16.05.12 20:01

Ahoj je mi 15 let. Chtěl jsem se podělit o jeden můj problém ( škrt ) také z pamětí . Nevím jestli to je normální ale když se učím a koukám do toho tak se to prostě nenaučím, ikdyž to umím. Spolužáci za mnou choděj kvůli něčemu ohledně učiva, a perfektně to zvládám ale jak dojde na písemky celej znervoznim a jako bych to nikdy neuměl, někdy mě rozčiluje že i hloupější mají lepší známku než já i přesto že sem je to učil. Nevím jestli to je o paměti nebo stresu. Děkuji za každý koment a radu.
Jsem student střední školy a jsem nejmladší z celé školy, nejmladšímu spolužákovi přede mnou je 16 let. Vím zní to namyšleně a hloupě ale koment ocením. Petr.

michal_medik
12 příspěvků 17.05.12 11:16

Az budes psat ten test…zkus si rici , ze o nic nejde. V klidu si precti cele zadani a napis, co vis .. jako kdyby sis delal poznamky do sesitu.

monikabart  17.05.12 13:14
nervy

Já to měla naopak, když jsem chodila do školy. Písemné práce v pohodě a před třídou u tabule jsem měla takovou trému, že jsem zkrátka učivo zapoměla. Pomůže dýchání.

persie1234  17.05.12 22:43

Nečekal jsem odpovědi tak rychle protože jsem myslel že téma se zdálo být zavřené ale děkuji a myslím si že je to normální děkuji. P.S. Nechci maturrrrity =(

paja3278  18.08.12 21:50
strata pameti

Dobrej vecer mam votazku moje 26l kamaradka se pokusila vo sebevrazdu po 6.5 hodinovem rozhovoru a dojeti keme jsem ji dal dobrovolne z jeji vule lecit na psichinu prvni den sime pamatovala a druhej den rano sime taky pamatovala tak jak je mozne ze po 6h co jsem ji nevydel a podaliji leky tak si ne pamatuje kdo je a kdo jsem ja jak dlouho to trva co jsem se dovedel tak jen ze se pred 9letama lecila ze silnejch depresi a po 2 leteporodila 1dite a ted pred 2rokami dalsi nemam kni pristup rodina sito nepreje ted jsem se dozvedel ze po 10 dnech opustila kliniku a je doma diky pritelovy kdyz ji volam tak uz ani telefon nezvedne tak me zajima jak dlouho bude trvat ztrata pameti a jestli si nekdy vzpomene neboj mela problemi i doma a vesvem zivote mam ji volat nebo ne diky moc za odpoved

Bafinek  10.10.12 22:09
porucha nebo ne?

Dobrý večer chtěla bych se zaptat na Váš názor nebo na vaše zkušenosti, mám takový problém je mi 22 takže to asi nebude stářím, ale třeba se to děje všem že něco prostě z paměti vymažete že si onu věc nepamatujete…Třeba jsem v práci příjde zákazník já ho obsloužím a zase odejde pokuď mi neuvýzne v paměti :D tak může přijít za 5 minut a já si to prostě neuvědomím že to byl on že tu zase je! nebo třeba co si koupil nebo na co se ptal prostě to nevím ať je to za 5 minut nebo druhý den prostě z 50 procent to nevim připadám si jako robot nebo jako kdybych to zaspala prostě nevím jak to nazvat!!Nebo třeba jsme měli pejska a umřel asi před 2 lety, ale já vím jak vipadal, ale neuvědomím si s ním žádnou situaci nebo procházku nebo veselé chvíle u vody prostě tu situaci si v hlavě nevykreslím zas jak kdybych to prospala mě připadá!!Možná je to normální že prostě některé věci vytěsním buď nezajmavé nebo smutné :zed:

Jerry52  13.11.12 21:06
Přibývající léta mé maminky

Mamince přibývají léta a čím dál více zapomíná depresemi trpím já. Koupil jsem mamince Ginko biloba. Napřed na oběh a nyní vidím i paměť. Máme psa a slepice, včera psa zapomněla venku a dnes dvě slepice běhaly po tmě na dvoře. Práci, kterou si naplánuje udělá a stále se její paměť zhoršuje. Co se s tím dá dělat?

Tááňa  27.09.13 14:01

Mě pomohl GinkgoMax s lecitinem na zlepšení paměti a celkově na lepší udržení koncentrace myšlenek, což jsem ocenila hlavně při své práci, kde se stále ještě musím občas učit nové věci

Sidris
2 příspěvky 17.07.14 02:31
Pomoc od přírody

Možno podpořit pomocí:

Kari, kurkuma, zázvor, kopřiva, kokosový olej/tuk, echinacea purpurea, borůvky, dýně, špenát, káva, dýně (semínka), len (semínka), granátové jablko, skořice, superpotraviny.

Tradiční použití bylin jest 2 čajové lžičky přelít 0,25l právě vroucí vody a nechat 15minut louhovat. Pijeme vždy čerstvé 1 - 2 x denně.

Jistě nepoužívat hliník (ani nádoby, hliníkové plechovky od piva se stále vyrábějí v hojném množství - naštěstí jsou lehce nahrazovány i jinými kovy).

Dejte vědět.

Jerry55
2 příspěvky 09.11.14 20:40
Maminka užívala Ginko Biloba a dost ji bolela hlava

Mamimka užívala Ginko Biloba a dost ji bolela hlava

Jaroslav Machovsky  23.11.14 20:45
Ten článek je přesně moje maminka

Ten článek je přesně moje maminka uplně ve všem i zdravotní potíže úplně stejné co se dá s tím dělat asi nic a svéhlavá

Lajca  06.10.15 07:19
zmatenost

Dobrý den, je mi 52 let, že neustále něco hledám, s tím už nějaký rok bojuji, ale za posledního půl roku se mi už 3× stalo (vždy ve větším obchodě),že jsem zmateně stála a nevěděla, kudy se dát, třeba jsem vylezla ze zkušební kabinky a byla jsem totálně dezorientovaná, vždy, když jsem sama. V tu chvíli mě popadá hrozná úzkost. Po chvíli to odezní. Začínám se bát sama chodit ve velkých prostorách. Měla bych vyhledat lékaře?

Váš příspěvek