Prášky na spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markyt  10.05.09 18:10
Prášky na spaní

Nevytvořím si závislost na prášcích na spaní, když je beru každý večer? Mám problém s nespavostí, když si je nevezmu tak neusnu. Víte někdo o něčem lepším na spaní? Asi neni moc dobrý cpát do sebe pořád chemii…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

devil  21.05.09 01:31

Prášky na spaní neužívejte nepřetržitě! Závislost si jistojistě vytvoříte, jestli je nebudete užívat tak jak máte.

Dr.House
622 příspěvků 12.08.10 11:28

přesně … pokud se vám špatně spí..nemusíte přece šahat po farmakách typu DIAZEPAM, STILNOX, LEXAURIN, PROTHAZIN, DITHIADEN, apod…

existujou alternativa: bylinky, mléko na noc a takovýty extrémy, které ale vážně fungují…( napište si vzkaz uživateli Bábina)

jinak co se týče závislosti…tak průměrně první mesíc v kuse braní léku si tvoříte závislost…vaše centrální soustava si navykne na lék a pokud není frustruje vás…takže vás stejnak donutí si ho vzít…potom je nevýhoda,že jeden už pak stačit nbude..a budete navyšovat…vlastně se z vás stane fetáček, kterej skončí jako vygumovaná štětka…

kašlete na prášky…berte si jen občas, když už to vážně nejde…

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 13:30
Prášky na spaní

Markyt si na mojí stránku nemůže kliknout,je jen přihlášená ne registrovaná,to pznáte podle obálky u nicku.Tak když nemůže Mohamed k hoře…Pokud by jste byla můj host,nejprve bychom vedli to čemu Dr.House říka psyco kecy.Tedy proč nemůžete spát,nemůžete usnou,nebo se často budíte,nezdřímnete během dne,nechrápete náhodou,jakou náte postel,klid,tmu­,ticho,staros­ti atd.A podle toho bych vám teprve mohla říct co s tím udělat,buď bylinkové čaje,ale každý je na jiný druh nespavosti a nebo bych Vás snažila naučit uspávání vlastní pomocí.A jsme zase u těch psycho keců.Ale když vím jen to že berete prášky na spaní protože nemůžete spát…to je málo,abych vám mohla poradit,ale dám Vám jinou radu zadejte si registraci ať můžete na soukromou stánku a tam to můžeme rozebrat.Zvu Vás, buďte můj host.

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 15:20
prášky na spaní

Asi těžko,protože jsem osobně proti práškům na spaní, je to šidítko a člověk si stejně neodpočine,A le­gálně učit lidi na závislot na čemkoli je proti mému svědomí a etice.A co dáte Vy mimo prášků?Dřevěnou palici.

Dr.House
622 příspěvků 18.08.10 15:21

hrome, skvělej nápad…

existujou různé triky a blafy jak oklamat mozek aby mohl ,,vypnout,,…

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 15:23
Prášky na spaní

No to jsou ty psycho kecy.

Dr.House
622 příspěvků 18.08.10 15:25

skvělý…lépe se to už nedalo napsat..:-)

Bábina
1450 příspěvků 18.08.10 15:28
prášky na spaní

Já vím.

Barry  27.08.10 10:54
SPANÍ

Prášky nefungují u všech stejně. Běžně přecházím z
celého na půl nebo neberu vůbec. Nikdy jsem nemusel
dávku zvyšovat. Je také potřeba ,aby byl jedinec fyzicky
unavený. To, že na tyto léky je nutná závislost, je
naprostý nesmysl. Velmi důležitý je večerní stereotyp,
kdy chodíme spát ve stejnou dobu, no a ještě pár
vychytávek , které jsou u každého jiné. Např. já musím
už ve 21 hodin omezit veškerou činnost a hodinu jenom
třeba poslouchat rádio. Nesmím vyvíjet žádnou činnost.
Za hodinu poznám , jestli prášek vzít nebo ne, ale je to
dlouhá cesta , než člověk přijde na mechanismus.
Spát musím nejméně 8-9 hodin , jinak se rozhodím a
mám dost nepříjemné stavy .

Bábina
1450 příspěvků 27.08.10 11:10
Prášky na spaní

Máte pravdu,že lidé kteří trpí nespavostí musí dodržovat určitý rytmus uléhání ke spánku a že jsou různé finty,jak spánek přivolat.Ale to co vy popisujete není zřejmně pravá nespavost.Vaše spaní a nespaní může záviset na postavení měsíce.To je tak zvaná lunární nespavost.Mohl by jste(nebo mohla)pro mně něco udělat?Zapište si dny,kdy potřebujete prášek a kolik,jestli celý nebo půlku.Prostě datum a kolik bylo použito prášku.Moc mně zajímá, jestli to opravdu ta lunární nepavost je,Předem Vám děkuji.A klidně to bejte na tuto stránku,jen prosím připište pro Bábinu. Vím,že doktor House zase bude mít připomínky ,co si na Vás vymýšlim.Ale prosím udělejte to,pomůžete dobré věci.Ještě jednou díky.

Barry  27.08.10 12:02
Spaní

Můj problém je v určitém onemocnění , ale řekl bych , že
platí pro hodně lidí. Jak píšu, stačí nedodržet režim.
Mě to trvalo léta, než jsem to všechno sladil. Období,
kdy mám opravdu velké zdravotní potíže jsou úplně
nepravidelné. U mě se stav zhorší v jedné sekundě. Stejně tak rychle dokáže vymizet. Léků beru více.

Dr.House
622 příspěvků 27.08.10 12:17

schizofrenie a deprese je klinický příznak - následek je nespavost…myslím že víte o čem mluvim…
Náhlý začátek má i náhlou příčinu…
Bábina chce koukám experimentovat…že by zkoumala závislost na léku?…:-)

Barry řidtě se Bábinou…

Bábina
1450 příspěvků 27.08.10 12:18
Spaní

Aha,děkuji za zpávu.Já si totiž dělám výzkum nespavosti v závyslosti na postavení měsíce.Ale to nevadí, pokud by jste potřeboval nějaké návody,klidně napište.Ještě jednou děkuji za Vaše rychlé odepsání.

Barry  27.08.10 15:19
Spánek

Když jsem srovnal příčiny náhlého začátku, všechny a
podotýkám všechny příznaky splňovala panická ataka. Ale
to se do těch příznaků jen mohlo trefit. Odbočuji , ale
je to zajímavé, ten nástup a intenzita úzkosti je strašná. Nevím jak jste to myslel s paní Bábinou , ale
já už opravdu experimentovat nebudu. Vždy jsem na to
doplatil a návrat k normálu trvá i několik týdnů.Přesto
díky za zájem. Barka.

Bábina
1450 příspěvků 27.08.10 15:34
Prášky na spaní

Pro Barry,doktor to nemyslel ,zle jen ví,že znám metody vlastního uspávání a že se zajímám o nespavost v zánislosti na měsíčních fázích.Víte,mi nikoho nenutíme aby dělal to co radíme na těchto stránkách.Musíš ,je inperativ a není jiné řešení.Proto říkáme,Chcete li,můžete.Nikde není psáno,že musíte moje rady přijímat.Každý má svobodnou volbu rozhodnutí a u vás to podle toho co píšete platí dvojnásob.Ale ,kdyby jste někdy cokoliv potřeboval|a ,,víte kde mně hledat.

Barry  27.08.10 18:50
Spaní.

Myslím doktore, že jste trochu přestřelil. Schizofrenií
netrpím. Ale na jedno se Vás zeptám. Máte osobní
zkušenost s těžkou úzkostí, depresemi a vším , co je
kolem? Totiž lékařka mě řekla, že to neví , co člověk
prožívá. To je podle mne fundovaná odpověď zkušené
lékařky. Totiž pokud by jste dostal některé stavy,které
mívám, tak Vás to rozebere na atomy a moc experimentovat
nebudete. Ono to v některých případech spíše ublíží.
Jaksi chmel, meduňka nějak v té chvíli nepomůžou. Já se
radám nebráním , jenom vím , co nemoc dokáže s člověkem
udělat. Tohle nejsou naražená žebra , která přestanou
za tři měsíce bolet.Pokud netrpíte těmito problémy, tak
jste na tenkém ledě. Možná znáte medikamenty, dávkování
a věci kolem , ale lékař může experimentovat jen podle mě
pokud půjde jen svojí cestou léčby, tak už budu dávno
viset na provaze. Určitě mě dáte za pravdu , že u
některých nemocí je pravděpodobná třeba sebevražda,
sebepoškození, a nemusí to být nutně psychicky narušený
jednotlivec. Tady je experimentování hodně omezené.
Tady je nutná stopro spolupráce a pracuje se s jednotlivcem , ne se skupinou , jak je to u chřipky.

Dr.House
622 příspěvků 27.08.10 20:31

Bábina: no jasně…láska je slepá, ale sousedky ne..:-P

Barry: tak jestli si myslíte, že mi touhle emotivní stránkou vrazíte cit do srdce tak fakt dneska ne…

a nepřestřelil jsem ani trochu.podle toho co tu píšete ste bud chytrej člověk, kterej dělá hloupé věci…nebo ste hloupý člověk , který dělá chytré věci…

ty příznaky a jak sám píšete: DEPRESE a to vaše kodování hranic co dělat a co ne…je prostě strach…
moje zkušenosti ??…k čemu to bude? já jsem mrzutej a smutnej…a všechno to maskuju za aroganci a sakrasmus…

a co se týče sebevraždy..no, jestli chcete opustit tento překrásný svět plný idiotů tka prosim…ono dneska jaksi nikomu nezáleží na tom jestli tu budete nebo ne…nikoho to nezajímá…pár lidí jo…aspon tady..a to je Bábina. …a já

chřipku bych se netahal - je ošklivá.

takže Barry…já hrozně moc rád vždycky bruslim na tenkém ledě…

Barry  27.08.10 21:29
Spaní

Nevím doktore, jak na tohle reagovat. Máte schopnost
zlehčovat věci a to se mě docela líbí. Na druhou stranu,
diskuse zrovna na fóru o zdraví by měla být užitečnou,
což z Vašich příspěvků moc patrné není. Ale buď jak buď.
Víte doktore, ono je to na Světě všelijaké a stávají se
věci , kdy srandičky přecházejí v pláč.
Ale , jinak, vše v dobrém. Tak dobrou.Barka.

Vikynka
6 příspěvků 01.09.10 11:45
Prášky na spaní

Též mám problémy se spaním, ale jen někdy a jen nějaký dny hned po sobě a pak se to zase zlepší, zase zhorší… A když se to zhorší, tak ani ten prášek nepomůže.. No, on pomůže, já usnu, ale když se probudím tak se cítím jak přejetá náklaďákem, tak to stejně nemá žádný význam. :lol: Slyšela jsem o mléku s medem, ale nezkoušela jsem… Možná bych mohla, ale teď mám své „dobré“ dny, tak příště. :-P

Bábina
1450 příspěvků 02.09.10 11:10
Prášky na spaní

Podle mně tady opravdu jde o nespavost ve vstahu k měcíčnímu ciklu od úplňku do novu.Mohu prosit o záznam alespoň 3 měsíců?

kloea  15.02.11 22:21
nespavost

Již několik let trpím nespavostí.Nejprve jsem to řešila větráním pokoje,úpravou lůžka,teplou koupelí,vlažné mléko a medem.....nic nepomáhalo.Nakonec jsem skončila u léků - a ty jediné měly efekt.Dávky nezvyšuji.Problém ovšem je,že se sice vyspím,ale zdá se mi, že začínám „hloupnout“.za­pomínám,nemohu si vybavit slova.Jen mi prosím nepište,a co jsi čekala…,přestan léky užívat..,jinak to dopadnout nemohlo apod.Na hypnotika mám už jistě závislost.Pokud má někdo podobnou zkušenost,at se mi ozve.Ráda bych si o tom s někým,kdo přesně ví o čem to je, vyměnila zkušenosti.Pop­ř.prosím o radu, co s tím.Díky

Bábina
1450 příspěvků 16.02.11 10:55
Prášky na spaní

Pokud chcete začít bylinkovou léčbu,třeba Vám přinese úlevu.Jen prášky nesmíte vysadit najednou,protože by nastal takzvaný„absťák“Sniž­te dávku léku na polovina a kupte si kozlíkové kapky a meduňku.Užívejte takto 1|2hod před spaním 1 čajovou lžičku kapek a zapít medunˇkovým čajem.Ten nevypijete všechen najednou.Těsně před ulehnutím vezmete další lžičku kapek a dopijete meduňku.Postupně po dobu asi 3 týdnů budete snižovat dávky prášku na spaní a až budete na nule,napíši Vám jiný čaj.Přeji pěkné sny.

helenorsk
6 příspěvků 11.12.11 22:52
nespavost

Kloea: mám stejný problém, vím přesně o čem je řeč. Taky jsem po dlouhodobém užívání léků na spaní již na nich závislá. Ráda bych se s tím nějak poprala a jsem toho názoru, že ve dvou se to lépe táhne, ale já jsem na to sama a kdo neví o čem celá záležitost je, nemůže pomoci. Jednou jsem někde četla: „Nesuď svého bližního, dokud neprojdeš kus cesty v jeho botech.“ A tak je to i s pomocí v takovýchto situacích.

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 23:19
to Helenorsk

Ahoj Tom, skákni si na diskusi o depresi. Je tam celkem prima partička,
která Ti může něco dát.

Bábina
1450 příspěvků 12.12.11 09:38
To je pravda.

Opravdu si projděte více stránek a najdete rady,ze kterých si můžete vybrat.Z bylinek jsou na nespavost pouze kozlíkové kapky.Teda to nejsilnější.Pro lidi kteří mají nespavost jen občas meduňkový čaj,teplé mléko s medem a nebo v lékarně nervový čaj,Je udělaný dobře.A prášků na spaní a závislosti se opravdu zbavit dá.Postup je uveden v příspěvku ze 16.2.

Lucrezia
338 příspěvků 12.12.11 13:49

Taky mě někdy zlobí nespaní. Ale dnes jsem grogy a chtěla bych poradit bylinky na povzbuzení, aktivizaci…je to možné?

Bábina
1450 příspěvků 12.12.11 18:45
Únava

Patří to sice někam jinam,ale pokud to není únava trvalá jen vyčerpání z mnoha úkolů dobře poslouží selená čaj ve větším množství.Třeba jko základ pitného rezimu.Také čaj maté a vřesový čaj Vás krátkodobé únavy zbaví a „nahodí“.Na únavu trvalejšího rázu jsou také prostředky ale u nepavců je uvádět nebudu.

helenorsk
6 příspěvků 12.12.11 23:59
Díky Tom69 i Bábina

díky za zájem i rady. Pročtu, ale to je tak na celý víkend :D Po kozlíkových kapkách se podívám, jsou běžně v lékárně? Pokusím se s tím něco udělat. Líbil se mi i příspěvek Barry z 27.8.10, musím na sebe vymyslet nějakou fintu. Mám těch práškových problémů trochu víc, antidepresiva - prášky na spaní a teď i CHampix, ale trochu se v tom plácám. Nejraději bych to vysadila všechno a i se zbavila cigaret, ale zase mám strach z absťáků a vůbec reakce na vysazení. Zkoušela jsem vysadit antidepresiva a ty úzkosti při docela běžných situacích byly dost síla.

Tom69
172 příspěvků 13.12.11 00:10
to Helenorsk

Naprosto přesně vím, o čem hovoříš. Můj začátek byl stop smoking, chvilka champix, stavy úzkosti. Je to fakt už celkem román, ale když přečteš vše, co bylo o těchto tématech napsáno, uděláš si úsudek. Ted tady delší dobu nebudu a bohužel musím jít spát, ráno kroutím volantem a to dost daleko, ale to není důležité, to je můj problém. Hlavně pozor na Champix, tisícům lidí pomáhá, ale je to psychoprášek, pozor na alkohol, žádný zásadní změny typu vysadit prášky, hubnout a podobný blbosti. Všechno bude v pohodě, ale monitorovat se, nechlastat, nehubnout, s přestáním kouření postupně, nevysadit žádné prášky najednou. Mně to dost sundalo, je to tak půl roku to je jedno a od té doby narovinu cítím potřebu podobně postiženým krapet pomoci. Hodně štěstí Tom

hanikuc
1 příspěvek 14.01.12 11:05
Nespavost

Ahoj Bábino, ráda bych ti poslala soukromou zprávu ohledně své nespavosti. Doufám, že mohu. Hanka

Bábina
1450 příspěvků 14.01.12 13:30

Samozřejmně.Proto ta stránka je založená.B

jein  22.09.12 21:58
nespavost

@Dr.House Dobrý večer také to znám, nezabírá mi na spaní nic. takže jsem ráda za tu chemii. Léky s bylinkami na mě nepůsobí taky po nich nespím, Radši budu závislá na chemii a vím že se vyspím. Lidé jsou závislý na horších věcech a nikdo jim to nevyčítá. Ten kdo třeba kouří tak je to ještě horší závislost. Ale mi ty léky potřebujeme abychom se alespoň vyspali a mohli ráno fungovat.Ale kuřák bude fungovat i když cigára jeden den po ruce nebudou.

Bábina
1450 příspěvků 22.09.12 22:36

No je to Vaše zdraví a Vaše svobodné rozhodnutí. Ale nevím proč jsem dostala výzvu abych do dikuse odpovídala já. Asi proto, že Dr House právě není k dosažení. O svém zdraví a přístupu k němu zodpivídá každý sám.

vemena  09.01.13 17:10
spaní,už neví co to je

Beru léky na spaní 18 let, vyzkoušela jsem xx babských rad, ale všechno marné, kdo to nezažil těžko pochopí!!!Máte snad radu, kterou ještě neznám?

Bábina
1450 příspěvků 09.01.13 19:10

Nomohu říct. Protože nevím co znáte.

eva1958
1 příspěvek 12.01.13 00:26
nespavost

Také trpím nespavostí už skoro rok a jsem jako Markyt na práškách. Bez nich neusnu ani kdybych pracovala celý den třeba na poli :( Vím, že to je z psychických důvodů, události posledního roku se na mě hodně podepsaly…chtěla jsem vložit příspěvek přímo Vám, Bábino, bohužel, ani registrovaný uživatel nemůže zadat soukromý dotaz bez příspěvků do diskuse. Tak uvidím, zda se to podaří teď

Emerentiana  15.06.14 13:53

:mavam: Dobry den, ja mam problemy se spanim, zacinam paty rok, problemy v rodine, pani doktorka me nasadila hypnogen, potom lexaurin, dormicum a ted stilnox, ten beru od vanoc. Chtela bych prestat brat prasky.Byla jsem na psychyatrii a napsala me antidepresiva a trittico.Tak jsem sla na psychinu do nemocnice a tam me napsala pet krabicek stilnoxu, pry to nejde jenom tak.Ted jsem po operaci, hykteroskopii a jsem unavena, az me bude lip zajdu na neurologii. Treba me pomuze. :cert: Drive jsem nemela se spanim potize. Dekuji Jarka :potlesk:

Emerentiana  11.07.14 10:06
prášky na spaní

Zdravím, já matraci mám z paměťové pěny, a přesto nespím. Nemúžu usnout. Záda mě bolej jenom někdy a to mám vrozenou vadu. Jarka

Arja  05.09.14 19:51

Souhlas jsem na tom stejně.

Emerentiana  06.09.14 12:00
prášky na spaní

Zdravím, je nás hodně, co nemúžou spát nebo usnout, beru dormicum, byla jsem u neurologa a na EEG, nic nenasel a poslal mě k psychiatrovi, byla jsem už u dvou, píšou jenom prášky a já je brát nechci.Moje praktická lékařka mě posílá k léčiteli nebo mám odjet na venkov.Jsem dost zklamaná, budu muset k třetímu psychiatrovi, tak nevím, umí někdo poradit? Beru prášky na spaní 5 rok, dřív problémy nebyli, vím, že je to psychického původu. Jarka. :nevim: :mavam:

rb73  24.10.14 23:04
spaní

Léky na spaní beru už 6 let v kuse a zatím stále musím zvyšovat dávku,
dříve stačilo 1/2 tablety sanval no a dnes 2-3 tablety a spím jen 4 h v kuse
nejhorší je potom únava přes den a ztráta krátkodobé paměti :lol: :lol:

Emerentiana  25.10.14 09:21

Zdravím, já beru prášky na spaní od roku 2008.Před tím jsem brala stilnox, teď beru dormicum, prý se to má střídat. Nikdy nezvyšuji dávku. Potřebovala bych dobrého psychiatra. Dormicum beru od června, myslím, že je to chyba doktorky, která když člověk nemůže spát, má napsat něco jiného, nebo poradít bylinky. A až potom napsat prášky na spaní, když to nezabere. Já beru půlku, když neusnu další půlku. Beru 1 tabletu rozchodnice růžové ráno, je to prášek na zklidnění, má i jiné účinky. S tím psychiatrem, může někdo poradit, jsem z Brna. Děkuji Jarka. :mavam: :mavam: :mavam:

T1  03.01.15 11:52
Přerušovaný spánek

Dobrý den, mám problém s přerušovaným spánkem, spím třeba dvě hodiny v kuse, pak se probudím a zase usnu. Stále se to opakuje, vzniklo to z těžké krizové situace před 4 měsíci. Poradili byste mi nějaké bylinky pro hlubší spánek? Moc děkuji

mat.scudder
20 příspěvků 15.01.15 10:58

Dobrý den, mně na spaní vždycky pomohl čaj ze sluncovky kalifornské ( kalifornský máček). Působí překvapivě silně.
Jenže v sč. době nemám zahrádku k jeho pěstění a všude nabízejí pouze semena, ne čaj.
Poradí někdo?
Děkuji, Pája.

Sobek
3 příspěvky 20.01.15 22:55
Nespavost

Dobrý den, měla jsem od lékaře předepsaný Stilnox, ale nakonec mi ho zase sebral kvůli návykovosti. Po ostatních lécích jsem zvracela. Teď beru přírodní, bez vedlejších účinků, 2 tabletky před spaním. Mají ho na nativera.cz. Mohu doporučit! A co víc: ráno nejsem jak přejetá parním válcem.

T1  21.01.15 09:25

Děkuji za radu, vyzkouším, z lékárny mám kozlíkové kapky i sleepnox(by­linkový tablety)vždy to funguje chvíli. Snad jednou bude zase líp :)

O1956
1 příspěvek 16.02.15 15:11
Zolpinex

Dobrý den, já beru Zolpinex (Stilnox) již 9 let, posledním rokem jsem začala navyšovat tablety na 3 - 4 na noc. V lednu jsem zašla na psychiatrem a ten mi předepsal Quetiapin mylan. Beru dvě tablety, 50 mg a nyní již tři neděle jen 1/2 Zolpinexu. Co bude dál, pokud se mi podaří snížit Zolpinex na nulu? Budu opět trpě nespavostí? A co s tím Quetiapinem? Nebudu na něm závislá?

Kuba17  19.03.15 22:17
Sanval

Dobrý den, rád bych se s vámi podělil o svou zkušenost s léky na spaní. Začalo to když jsem nastoupil do nového zaměstnání (nikdy před tím jsem léky na spaní nebral) Moje zaměstnání funguje takto: 2 dny ranní, poté 2 dny noční, pak 4 dny volno. Ale mám problémy večer usínat když jdu na ranní směnu. požádal jsem Dr o léky na spaní. Dostal jsem Sanval. Večer jsem lék užil poprvé. plný očekávání jak usnu. Neusl jsem, i tak jsem lék užíval s tím že ´´nezabírá´´ Po asi 2 měsících jsem večer užil lék, šel se vysprchovat a ejhle. V průběhu sprchy se stalo něco zvláštního, z ničeho nic jsem pozoroval jaké-si zpomalené vidění, otočil jsem hlavou na stranu a obraz jakoby ještě dojížděl i když hlava už byla otočená. šel jsem spát, usl jsem. Druhý den večer jsem užil lék opět, sedím v křesle a najednou asi po cca 10 minutách ´´rána do hlavy´´ a přišel nepředstavitelně krásný pocit. Euforie, která se projevuje tak, že mi bylo strašně krásně. Přestali existovat starosti, problémy, strach, stres, naprostý pocit bezpečí, zkrátka něco tak nádherného co jsem v životě nikdy nezažil. (kam se hrabe sex). Takto jsem Sanval užíval hodně měsíců. 1,1, pak 6 dní nic. jednou jsem si řekl, proč si ho nedát i ráno po noční, začal jsem na 1/2 tbl. ovšem euforie byla slabší a slabší. Zvýšil jsem na 1 tbl po noční. Pak si v dnech volna říkám, proč si toho neužívat i ve volnu? A rozjelo se něco, co jsem absolutně nezvládl a co mě dostalo až na psych. amb. Užívání Sanvalu se stalo denní samozřejmností. Vytvářela se tolerance, dávky zvyšovány. Problém byl tem, že pokud jsem užil víc jak 2 tbl. druhý den jsem si z večera nic nepamatoval. To gradovalo v to, že večer jsem užil až 3 tbl., nařídil jsem budíka na 6 ráno abych vstal a a mohl se opět naládovat Sanvalem a mohl si užívat euforie. Jednoho večera jsem si vzal 2 tbl, říkám tak ještě jednu a půjdu spát. ráno se probudím v 9 hodin. Rozseklá hlava, postel od krve, po těle modřiny hlavně v oblasti hrudě, převrácený stůl s počítačem, v místnosti obrovský binec. Vyšel jsem z pokoje do kuchyně. Tam spolubydlícího přítelkyně mi povídá, že jsem v noci vyšel s pokoje, s doprovodem několika pádů na zem jsem došel na chodbu, utrhl zvonek a opět s doprovodem několika pádů na zem odešel zpět k sobě do pokoje. Zděsil jsem se, podíval na plato Sanvalu který jsem v noci načínal. V tom platu nechyběli 3 tbl. jak jsem byl zvyklý ale rovnou 7 tbl.!!! Myslím že mohu mluvit o štěstí že jsem se probudil. Hrozilo předávkování, pád s nešťastným úhozem do hlavy, nedej Bože že jsem si mohl v tu chvíli myslet že umím létat a skočit z okna. Nechci domýšlet… Ani to mne neodradilo, pokračoval jsem, teď se možná ptáte kde jsem tbl bral. Točil jsem praktické lékaře, moje Dr mi napsala balení 100Ks, vydrželo mi cca 24 - 27 dní, mezi tím jsem vyčíhal kdy má moje Dr dovolenou a šel jsem za Dr která ji zastupovala. Když už tak bylo vybráno, šel jsem za závodním lékařem, když už tam bylo vybráno, šel jsem na pohotovost. Tam mě Dr rázně usadil na zadek. V tu chvíli jsem si připustil co se vlastně děje, že jsem feťák a že už opravdu riskuji život. Šel jsem za mou Dr a vše jí řekl, následovala léčba u psych. Fyzický absťák nastal, to samo sebou. ten jsem zvládal dobře, nemohl jsem však překousnout ten psychický absťák. Zkrátka večer jsem sedával a čekal kdy přijde euforie, která pro mne byla jakousi i tečkou za celým dnem. Ale spal jsem pod neurolem, ataraxem, a prothazinem. I za X měsíců jsem se nedokázal smířit s tím, že onu euforii již nikdy neprožiji. A spaní po vysazení výše uvedených medikamentů nic moc… Nicméně požádal jsem Dr o opětovné nasazení Zolpidemu (sanval) S tím, že budu lék užívat jen když půjdu na ranní směnu. To je 1, 1, pak 6 dní nic a to s tím, že léky budu mít uložené u blízké osoby která mi vždy lék dá jen, když budu mít před ranní směnou. Vyhověla mi. Lék nasazen, užíván dle dohody. Fungoval skvěle, ale moje euforie nepřicházela, stejně jako když jsem s tímto začínal. Nyní po 4 měsících rozumného užívání již euforie opět po požití přichází. SOUHRN: Zolpidemi tartras funguje výborně, v mém případě ho lze bezpečně užívat. Na každodenní a to dlouhodobě však NE. NENENE!!! Již několik měsíců ho užívám jak jsem výše uvedl. Příklad: V pondělí jdu na ranní směnu. Většina lidí je jž v neděli otrávena protože ráno vstává do práce. Já mám ale náladu dobrou. Vím že večer si vezmou svou oblíbenou drogu, prožiji ten nádherný pocit euforie a krásně se vyspím. Mám vše pod kontrolou, tolerance nevznikají. I tak prolínám den, kdy jsem tento svinec vzal do huby. Varuji Vás, vyhněte se všeobecně lékům na spaní. Jak jednou zažijete ten pocit euforie, je to pravděpodobně začátek konce. Dnes všechny hypnotika obsahují účinnou látku zolpidem tartras, ať je to Sanval, Hynogen, Ambien, Stilnox, Zolpidem, Zolpinox atd. Všeobecně zkušenosti s jinými drogami nemám, ale dle vyjádření psychiatrů jde o lék způsobující urputné závislosti silnější než alkohol, tabák, pervitin a jiné. Přeji krásné sny a klidné spaní. S přátelským pozdravem Kuba.

pavlinastibrova
10 příspěvků 20.03.15 11:51

Rozhodně bych, být Vámi, neužívala prášky na spaní dlouho a bez přestávky…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu