Kouření a hubnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Minnie  06.05.09 11:39
Kouření a hubnutí

Zdravím, moc bych chtěla přestat s kouřením, ale bojím se, že při odvykání začnu nabírat na váze. Můžu se tomu nějak vyhnout? Přibrali jste při odvykání a kolik? Podařilo se vám to shodit nebo jste se s novými kily smířili?

Reakce:

Olča  29.05.09 07:46

přítel mojí mámy a moje babička přestali kouřit…oba po letech a každej přibrali kolem 10 kg, takže nic moc

jfkal  13.01.11 19:57

Taky jsem měla strach, že když přestanu kouřit tak přiberu. Všechno to záleží na stravě a pohybu.. Když jíte zdravě a cvičítě, nepřiberete:-)

Reno999
1 příspěvek 30.01.11 10:25

Dobrý den taky jsem zkoušel přestat kouřit a vydrželo mi to 4 měsíce.Ale potom stačila 1 cigareta a zase jem se ke kouření vrátil.Období kdy jsem nekouřil bylo úžasné,regenerovali jse mi plíce a pořád mě to tahalo ven běhat.Běhal jsem jako zkušený sportovec.Ano když přestanete kouřit zvýší se pocit hladu a samozřejmě chut k jídlu.Já jsem v té době vážil 105 kg při výšce 181cm a bylo mi 21 let.Tak abych moc nepřibral tak vždycky když jsem dostal chut k jídlu což bylo když jsem nekouřil často si vzal ovoce nejčastěji jablko a k tomku šumivou tabletu vitamin C. A jedl jsem taky hodně jogurty a celozrné pečivo.A le je pravda že jsem přibral 4 kg za 4 měsíce vždycky za měsíc kg.Ale to nabíráte jenom při abstinenčních příznacích kdy máte zvýšenou chut na jídlo,samozřejmě abstinenční příznaky ustanou po nějaké době a s nimi i chut k jídlu :-)

Bábina
1450 příspěvků 31.01.11 10:33
Kouření a hubnutí

Cigareta na váhu nemá žádný vliv.Člověk který přestane kouřit ,přibýrá proto ,že má takzvaný absťák.Prostě něco mu stále chybí a proto místo cigarety strká do pusy jídlo a různé pamlsky.Přestat kouřit je o vůli.Kdo vůli má a přibere 1-2kg,ty zase pohybem lehce pozbude.Jde jen o to udržet pusu na uzdě a místo kouření nejíst.Co třeba žvýkačka?A nemusí být ta proti kouření.Nebo různá šidítka v podobě bonbonů bez cukru?Moje přítelkyně ,když přestala,vždy když měla chuť si zapálit,si řekla ,nejsem srab,vydržet.A fun­govalo to.

Stanislava24  27.07.11 15:22

Souhlasím s Bábnou, navíc jsem někde četla, že ačkoliv si lidi myslí, že u cigaret se hubne, je tomu naopak. Cigareta sama o sobě snižuje výkonnost metabolismu, takže to, že kuřák nepřibere, je dáno jenom tím, že po cigaretě chuť na jídlo nemá…Mnoho zdaru při odvykání, doufám, že vám to vydrží:)

ssss  25.01.12 01:01

ahojte lidi prosim o radu od malicka mam nadvahu a jsem kurak ale ted drzim dietu a hzbnu us jsem zhubla 10 kg a chci prestat kourit ale bojim se ze priberu gdys prestanu kourit dekuji moc za od 8o poved

Iška 1311
97 příspěvků 18.10.12 12:56

Ahojky, mám podobný osud jako Ty, ssss. Během 9 měsíců jsem zhubla 30 kg. Hlad jsem zaháněla kouřením. Ale zhubla jsem až moc- povislá kůže, vrásky…atd. Byla jsem štíhlá, ale stařena. Tak jsem se rozhodla přestat kouřit s tím, že když trochu přiberu, nevadí. Nekouřím téměř 9 měsíců, zpočátku za pomoci léku Champix- viz diskuze jinde. Tento lék pomáhá i zvládat chuť k jídlu. Přibrala jsem 6 kg a vypadám mnohem líp. Mám chuť na sport, sex a další pohybové aktivity, takže se váhový přírůstek zastavil. Určitě to stojí za to přestat- VŽDYCKY. Přeji všem budoucím nekuřákům pevnou vůli. Iška. :D :D :D :mavam:

suruku  30.12.13 15:41

Ahoj lidi. Išku znám z diskuse Zkušenosti s lékem Champix.Taky jsem přestal kouřit za pomoci tohoto léku, ale i když se mi nezdálo, že jím víc, než obvykle, do dneška jsem přibral asi tak devět-deset kilo.Za deset dní nekouřím rovný rok.
A mám zjištěno, že nikotin opravdu zrychluje metabolismus a mimo jíné i díky tomu člověk přibírá. Já teď rozhodně nejím víc, než když jsem kouřil a jím určitě více jogurty a ovoce a zeleninu a stejně pořád pomalu přibírám. Chce to víc pohybu a nejíst na noc, kdy se tělo pomalu dostává do klidu. A to já právě neumím a musím se najíst i v noci, jinak neusnu.No,když jsem zvládl nekouření, tak se po novém roce pustím do boje s nadváhou. Třeba to dám…Suruku

olenka_8
11 příspěvků 24.09.15 19:40

Nekouřte! To není zdravé!

LindaZon  16.08.16 16:09

No sice se říká, že s odvykáním to úplně nepomůže, ale já mám jinou zkušenost - sice je to běh na delší trať, ale povedlo se - nakonec jsem doporučila kamarádce a ani ona už dnes nekouří - trvalo mi to více jak rok, ale díky elektronické cigaretě jsem fakt sekla s cigaretama. :palec: :dance:
Vim, ze se vsude rika a pise, ze to neni k odvykani nejvhodnejsi, ale je to o tom, jak si to nastavite v hlave a jak moc tomu verite. No a ja byla slaba kuracka - spis prilezitostni, ale i tak me to vytacelo - porad na me nekde museli cekat, nez dokourim, pac se uvnitr kourit nesmelo, smrdela jsem kourem a tak. :poblion: :zed: Porad jeste e-cigaretu mam a sem tam ji vytahnu „do spolecnosti“ spis uz jen jako modni doplnek a protoze mi chutnaji ovocné liquidy. Mám dámskou cigaretu, která je jemná a decentní - něco podobného se teď dá sehnat úplně běžně - třebas tady je pár tipů http://www.gallagher.cz/…y-e-cigaret/ na novinky a přitom nestojí kotel peněz. Dá se tak ve finále dost ušetřit… ;) :potlesk: :pankac: :kytka: :andel:

pravda o koureni  27.08.16 12:18

Tak je to vyzkousene… Uz rok nekourim jim min nez driv, nejim sladke, cvicim a chodim na prochazky a pribrala jsem 10 kg takze kdyz se prestane kourit na 100% se pribere. Mozna jsem zdrava ale taky tlusta :( a koureni e cigarety ma stejny ucinek

suruku  27.08.16 18:46

Tak to můžu potvrdit, nekouřím třia půl roku a deset kilo šlo nahoru ihned a teď ať dělám co dělám, nemůžu se toho zbavit, holt nic není v životě zadarmo…

janickapiterkova
7 příspěvků 22.11.16 11:42

A zkoušel někdo hubnout s náplastmi? Že někdo přestal kouřit díky nim a nepřibral…

Váš příspěvek