Závislost na hracích automatech

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

indianka  04.05.09 11:01
Závislost na hracích automatech

Dá se tahle závislost léčit? Jak člověku závislému na hracích automatech můžeme pomoct? Docela mě to trápí, moje nejlepší kamarádka se zamilovala do člověka s touto závislostí. Myslím, že mu není pomoci, pokud sám nechce…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

juicy  22.05.09 09:06

pravda, pravda. Jestli sám nechce, jsou všechny snahy marné!

Danilla  13.06.09 01:48
ruce pryč od gamblera

řekni kamarádce ať se na něj vykašle dřív než bude pozdě..stáhne ji s sebou ke dnu

lada  02.12.09 00:07

kamaradce rekni ze nema poslouchat nejakou husicku.sem tezkejn gambler a musim rict ze pokud ho ma rada tak at to vydrzi.a mluvi s nim porad nez mu to docvakne.

Nika  04.12.09 15:40

Myslíš, že pomůže s ním mluvit? Já s ním mluvím,ale záleží co zrovna prožívá, jestli vyhrává nebo prohrává, když to řeknu zjednodušeně.Straš­ně ho miluju, ale musím říct, že je to hodně těžké, zvlášť, když někdy mluvit vubec nechce.

papez  01.01.10 18:25

No samozrejme jen mluvit nestaci.to je jasne kazdemu kdo ma trochu rozumu,Ale tim mluvenim to musi zacit.ja zacal hrat za prvnich 5okc tesne po revoluci.tak nejak sem se s tim potloukal az donedavna.Znam snad vse co se kolem toho deje.Vsechny ty lzi podvudky a pretvarky.Sam od sebe jsem prestal kourit po deseti letech.Tak sem si myslel ze sem nejlepsi na svete a ze kdyz budu chtit tak prestanu i z bednama.ale opak je pravdou.nedavno sem to rozjel ve velkem a zacal sem si pujcovat ve statisicich.to co jsem vyhral v casinu tak sem rychle bezel prohrat na automaty.sem si skoro jisty ze se z takove veci sam nedostane.K tomu potrebuje pomoc-nejlepe lecba na dva mesice.A co je stejne dulezity laska toho druheho.A kecy jako opust ho rychle nebo te stahne sebou sou falesny kecy od lidi co neumi milovat.

petruna  05.02.10 21:44

Ahoj,
tak ja jsem na tom stejne jako tva kamaradka.Je mi 22 a jsem s pritelem uz 3 roky.Je mu 26 a hraje uz takovych 4-5 let.MIluji ho a on me,snazime se o tom mluvit,a lecit to.Mame spolecne finance a byt,ale penize mam ja a bankovni karty take ja.Ale doma mam stale nejake penize.Nehraje casto vzdy tak po 3mesicich,ale to ve velkem.naposledy nam vzal 1 000E a sel hrat,naposledy to bylo 400E.Vzdy mi to hrozne ublizi a ja jsem v koncich,ze tomu opet propadl,uz to nezvladam a tak jsem rekla,ze jeste jednou tak si zbali veci a vypadne.Ale bojim se toho.Vse zazivam poprve a dost to citove prozivam.Toho cloveka miluji a planuji s nim budoucnost,svat­bu,deti… Ale stale mam panickou hruzu,ze jednoho dne budem strasne zadluzeni,ja ho opustim,ale dluhy zustanou me,budu sama matka a jeste k tomu jeho dluhy.Nevim jak to mam resit.Vzdy kdyz nam prohraje penize,zbiji ho a pak placem oba.Je to hrozne.Zijem v nemecku sami a ja nevim kam bych mela jit pro radu.Poradi mi tu nekdo.Dekuji predem Petra

papez  10.02.10 22:05

Ahoj.ja jsem taky delal docela dlouho v nemecku v Mnichove.Je treba aby se sel opravdu lecit.a to myslim vazne.sam to clovek nezvladne a bude stastnej kdyz to zvladne po ty lecbe.to proste nejde si rict ze to zmaknu kvuli tobe.to je jen chvilkovy.vim o cem mluvim.nedavno sem se vratil a je to tezky i tak.tak mame pekne mastny dluhy ale splacime a jde to.jen neprijit on praci.to bych fakt nevedel co dal??? :-XX

Miluna  05.03.10 14:36

Ahoj,
prosím jestli mááš všech 5 pohromadě ber nohy na ramena. Moje amarádka takhle čekala skoro 10 let, bylo lépe a za chvíli zase huře, nevěděla že hraje automaty, jen pořád nějaké kšeftíky,,, až ted to všechno vyplulo a ona se rozvádí přišla s dcerou o bydlení a bude x let dalších splácet dluh milion korun, který on všemožnými uvěry nasekal. tito lidé jsou nemocní a měli by se v těchto sračkách utopit sami, jinak potopí a stáhnou celou rodinu sebou.
S gamblerem se přprav na vše, okrade tebe , děti .. x dalších a splácet dluhy budeš jen a jen ty…on ne.
Přemýšlej prosím nad tím, já jsem stále z příběhu mé kamarádky v šoku..... :,-(

Barka  05.03.10 16:03

Léčení nepomůže ,pokud ho nenavrhne sám.Jelikož na něm
ještě není, tak přestat nechce. Sbalit kufry a pryč.

Nika  10.03.10 15:36

Ono jsou to všechno hezké rady. Já třeba mám hodně znalostí z psychologie, jsem právnička pracuju s hodně problémovýma lidma, takže lehce poznám, kdy někod kecá, kdy manipuluje a tak. Můjprvní manžel byl závislej na chlastu, odešel od nás sám, když si našel ženskou, která mu všechno věřila. Teď miluju kluka, co hraje automaty a musím říct, že má daleko větší schopnost hrát na city a manipulovat někým, má fakt hnusný absťáky a ikdyž tohle všechno vím, zatím se mi odejít nedaří, teda jeden den to řeknu a druhý den ho držím v hospodě za ruku. a to si nemyslím, že jsem srab, prostě jsem v té hře nějak s ním.

Barka  10.03.10 15:45
AUTO

Velmi dobře Vám rozumím, mě pomáhali rodiče celé roky
a vyplatilo se nám to všem, oni mě pomáhali nějak
automaticky , což ovšem není Váš případ. Automaty potřebují obrovské peníze a časem na to dojedete. Tedy
pokud se nepůjde léčit. To hraní na city je typické pro
navození důvěry. Je to zneužívání hrubého kalibru.
On miluje automaty, Vy jste jenom zázemí.

nika  10.03.10 19:11

co se týká peněz, zatím si dávám pozor a on to ví. Nebydlíme spolu a za tři roky jsem mu dala na hraní asi tři litry, to když už skoro brečel. Je pravda, že s penězma to zkouší na jiný lidi a má už strašně dluhů. Zatím bydlí s rodičema, taky jsou pořád při něm a ještě ho možná naštěstí pro mě nevyhodili. na mě spíš přenáší svoje nálady, skoro všechno už prožívám s ním,všechny ty jeho pocity, který jsou s tím spojený. Že závislost je silnější než láska už dobře vím.

Barka  10.03.10 20:50
AUTO

Všechno, co se děje kolem automatů je o penězích. To
samozřejmě víte. Pokud je opravdu silně závislý, dojde časem k úplnému kolapsu. Úplně všeho. Jak vztahu , tak
citového vydírání, na nedostatek peněz , časem s velkou
pravděpodobností naváže trestná činnost. Pokud Vám není
zatěžko, snažte se ho dostat do léčebny. Po mých
zkušenostech nefungují některé léčebny nijak zvláště dobře, ale je tam přece jenom možnost odpočinku a
přerušení neustálého kolotoče. Musíte si uvědomit , že
Váš partner žije jen pro automaty a vše ostatní , tedy i Vy jste až na třetím místě, za automatem a penězi.
Ta touha hrát , čili bažení je mnohem silnější , než
jeho vztah k Vám. Jak píšu, pokud tomu propadnul , není
východisko bez léčby. Počet lidí, kteří se zbavili
závislosti klesá úměrně s tím jak silnou závislostí trpí.
Pokud už má dluhy, tak je bude vytloukat a pravděpodobně
se dostane do situace , že je už nikdy nesplatí a může
hrozit i kriminál. V těchto stavech je pomoc okolí pro
nemocného prakticky nenahraditelná , ale musí sám chtít
jít na léčbu. Pokud ne , budou následky strašlivé.
Velmi s Vámi cítím. Barka.

Zeph  20.04.10 03:05
prosim o pomoc

Ahoj
Nehraju pravidelně, a ani při hře nemám bůhvíjak blažené pocity. Mám radost když vyhrávám a naopak mě štve když to nejde. Většinou si u toho dám pivko a když je jich víc tak nevím kdy přestat. Následuje snaha peníze vyhrát zpět, aby to manželka nepoznala. Většinou se mi to samozřejmě nepovede a potom manželce lžu :-(
To mně mrzí ze všeho nejvíc. Strašně rád bych jí to všechno řekl a doufal že mi pomůže, ale zároveň mám strach že bych o ni a o děti přišel. Moc mě trápí že takto ubližuju své rodině. Když jdu hrát tak proto, abych si přilepšil. Někdy se to povede, ale většinou pokud za ty peníze rychle něco nekoupím, tak je nahážu zpět.
Co mám dělat??? Vím že nejlepší by bylo do hospody nechodit, ale vždycky si říkám že hrát nebudu, ale pak se začnu nudit a jdu tam hodit „jen“ stovku, pak to zkusím ještě jednou pak ještě za dvě .........
Co by bylo nejlepší udělat?
Díky za rady.

Barry  20.04.10 15:11
AU

Dobrý den. Z mojí zkušenosti , i když s jinou závislostí
píšu takto. Jestliže Vám hraní nedělá vážné potíže v
rodině nebo jestli všechno neprohrajete, výplatu, tak
běžte k odborníkovi. To, co píšete se může zlomit a
padnete do toho s prominutím po hubě. Pivo a vůbec alkohol jde s hraním ruku v ruce. Dalším řešením je to
v klidu s manželkou probrat.Nechcete přijít o rodinu,
tak na sobě pracujte. Jde to. Vám by měla ambulantní
léčba ještě pomoci.Já jsem se i s rodinou potácel 6 let,
abych se zbavil drogy a jsem hodně let z toho venku.
Také nechoďte do hospody a nepijte. Alkohol je spouštěč. Držím palce.

Zeph  20.04.10 23:23

Děkuji za reakci.

Bábina
1450 příspěvků 01.05.10 13:46
závislosti

A´t je to závislost na čemkoli,automa­tech,cigaretách,aj,je to hrůza hrůz.I když tu někdo píše že mi co odrazujeme členy vlastní rodiny jsme blbky,má pravdu.Jsme protože tou závislostí trpíme mi.Mně teď zemřel manžel.Doslova se ukouřil k smrti a zanechal mi 15O OOO,–kč dluhů co prohrál v automatech.Jsem fakt blbka ,že jsem s ním zůstala.TeĎ musím prodat auto,které mi nahrazuje nohy protože špatně chodím.Zaplatim jeho radost a potěšení ze hry, a já se asi půjdu pást.Zelenáho už je dost.Přeji všem,aby jste dopadli lépe. :-(

Pama
2 příspěvky 04.05.10 13:06

Nevím, jestli to to teď pomůže, Někdy člověk potká v životě závislé lidi, kteří nějak jsou pro něj důležitý, někdy je i podvědomě vyhledává. není to ničí vina. Určitě je dobrý se aspoň formálně rozvíst, vypořádat majetek a zrušit trvalý pobyt, aby člověk ochránil po této stránce sebe a děti. Sama vím, že opustit závislého člověka není vubec jednoduché a snad v těch lidech z té naší lásky něco zůstává. Vím, že platit za někoho dluhy je strašně hnusný a nespravedlivý, ale vydržet s takovým člověkem až do konce taky vyžaduje odvahu - takže že jsi blbka si určitě nemyslím.

Bábina
1450 příspěvků 04.05.10 14:23
Závislost

Není po vždy tak jednoduche,že manžel hraje nevěděl nikdo,od doby kdy šel do důchodu měl spoustu zájmů a aktivit a až po jeho smrti se prokázalo ,že byl gebler a hlavně lhář.Všechny smlouvy na půjčky vyplavali na světlo ža po jeho smrti.A dnes kdokoliv půjčí i 7O.letému člověku klidně 5OOOOkč bez ručitele a souhlasu partnera,a protože mněl půjšemo mnohe,mnohem víc,rozvod by mi byl nanic,pokud si vzal půjčku za trvání manželství.Je to šílenost a sprosté od něj,ale naše zákony bohužel jsou takové a bankéři koukají jen jak nahrabat.A ten šok si neumíte přerdstavit,když po mnohaletém soužití se ukáže že člověk kterému důvěřujete a měl by vás ochraňovat,vás podvede takovým hnusným způsobem.Ale dík za účast.

Pama
2 příspěvky 04.05.10 15:07

to je jasné, přístup k těm rychlým půjčkám by se měl nějakým zákonem omezit nebo některé ty firmy uplně zrušit, aby takové dluhy vznikat nemohly.

Bábina
1450 příspěvků 04.05.10 15:12
závislosti

Dík za pochopení a podporu.Bábina osobně

Marusína  16.05.10 22:52

Zdravím, přečetla jsem si všechny Vaše komentáře ke všem tématům, zajímavé. U tohoto posledního jsem se rozhodla, že Vám napíšu. Je mi líto, že Vás potkalo takové zklamání. Ve svém životě chápu věci tak, že každá překážka je výzva. Přeju Vám hodně, hodně štěstí, zdraví a sil ke znovunalezení pohody. M.
Ostatní účastníky prosím za prominutí, že jsem si dovolila soukromě… Děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 17.05.10 07:37
Závislosti

Milá Marusíno,děkuji za vaši účast a věřte,že že se nehroutím.Moje osobní heslo je :Kdo se nevzdává,je silnější nežli osud."K.M.Remarge
Jsem přesvedčena,že v životě se stane ledasco,ale není to trest za něco,ale upozornění ,že někde děléte chybu.Poučila jsem se, za to poučení zaplatím hodně,jak penězi,tak důvěrou v lidi.Ale protože v lidech vždy raději hledám to lepší,zbyde to asi jen u těch peněz.Jinak když se budete chtět soukromně na cokoliv zeptat,nebo mi něco napsat,kliknete na obálku u mého nicku a dostanete se na mojí soukromou stránku.Ještě jednou děkuji za podporu a přeji vám jen samé slunečné dny.Bábina osobně 8-)

automat  05.06.10 02:09

Zdravím Vás,
sem závislý na automatech a opravdu nevím, jak z toho ven. Dokážu nehrát čtvrt roku a pak za měsíc prohrát 50tisíc. Po včerejší noci a částce, kterou sem nenávratně stratil, sem se rozhodl, že s tím musím něco dělat. Momentálně se nemám o koho opřít, sem na to defucto sám, ale věřím, že to zvládnu. Jen nevím, kde pořádně začít.
Nejpodstatnější je asi nechodit do hospody a nepít, ale já si nědokážu představit, že nebudu chodit mezi lidi… Nejhorší je, že už skoro ani neznám hospodu či bar, kde ty automaty nejsou.
Díky za komentáře

Barry  05.06.10 08:42
AUTO

První a základní pravidlo je nechodit do hospody a
nepít. Alkohol Vás načne a prostředí dorazí. Dá to dost
odříkání , ale časem budete velice rád , že jste to
zkusil. S tím , že chcete chodit mezi lidi si nedělejte žádné starosti, bez hospody se dá žít , a to daleko
kvalitněji. Osobně jsem pil, hrál a teď jdu jenom na
kávu a pryč. A nic mě nechybí.Chce to rozhodnutí. A to
nesnese kompromis. Jestliže si hned stanovujete nějaké
podmínky, tak to nedokážete. Proč hrajete to víte.
Protože chodíte do hospody a pijete.Hodně štěstí.Barka.

Bábina
1450 příspěvků 05.06.10 11:32
Automaty

Odolat jakékoliv závislosti chce odvahu duševní a morální sílu a vytrvalost.Fandím těm,kdo to dokázali,a velice je obdivuji.V něk­terých příspěvcích si můžete přečíst,co potkalo mně,a to můj muž nepil,automaty hrál pro potěšení z hry a bylo mu jedno,že mi tu zanechá dluhy,které ze svého invalidního důchodu budu splácet sto let.Pro by si každý než začne cokoliv ryskantního podnikat měl uvědomit,co to přinese jemu a jeho blízkým.Pro pána který hledá morální podporu,mám tento návrh,pokud se na tyto stránky přihlásíte,klik­nutím na moji obálku se dostanete na mojí soukromou stránku,na které si můžeme psát a já vám budu držet palce,aby jste to tentokrát vyhrál.8-D

automat  05.06.10 16:02

S alkoholem jako takovým problém nemám, jen když se jdu bavit, tak piju a každý ví, že s alkoholem je to jednodušší. Za střízliva automatům dokážu odolat, ale pod vlivem je to pro mne moc těžké, začíná to stovkou a končí .....
Jeden rok sem vůbec nehrál, ale pak přišel velký psychický tlak a já se tím chodil uvolňovat.
Sem hráč srdcem a duší, a proto je to pro mě asi tak těžké skončit.
Musím se naučit sebeovládání. Ale věřím, že to zvládnu :-) :-)

Barry  05.06.10 16:21
AUTO

Naopak, Vy máte s alkoholem velké problémy, protože Vám
bere sebekontrolu. První musíte skončit s ním. Jinak je
to úplně zbytečné. U Vás je alkohol tzv. spouštěč.
Věřte mě , mám obrovské zkušenosti.Barka.

Bábina
1450 příspěvků 05.06.10 16:24
Automaty

Přeji Vám,pevnou vůli a vytrvalost.Budu vám držet palce,aby se vám to povedlo.A pokud to sám nebudete zvládat,zjistila jsem,že jsou léčebné projekty pro gemblery,zrona tak jako pro jiné závyslosti.Jenže ,že můj muž byl gembler jsem bohužel zjistila až po jeho smrti protože mimo to,že byl hráč,byl i dobrý herec.Každý soudný a dospělý člověk by měl nést za svůj život odpovědnost.Já vím,je to dřina,ale přeji vám,aby jste to ustál. Držím palce.

Barry  05.06.10 17:43
AUTO

U každé závislosti je nutné , aby si nemocný uvědomil, že musí chtít.Všechno ostatní je jinak zbytečné. Takže,
vůle neznamená nic. Vůbec nic a je úplně podružná. Kdo
se rozhodne , že chce skončit, tak tomu budou pomáhat jiné věci než vůle. Tu zlomí jedno pivo. Ale co pomáhá,
je možnost zadlužení, ztráta práce, problémy v rodině,
strach o zdraví atd. Tohle pomáhá závislým a tohle je
pro ně ta pravá zábrana. S vůlí nedojdete nikam. Tohle říkali všichni závislí v léčebnách. Třeba strach o to, že
neuvidím své děti dokud se nebudu léčit a možností , co člověka vede k tomu aby se sebou něco dělal je spousta.
Navíc závislost se může vyhrotit k trestným činům , což
je u automatů běžné. Já Vás nechci poučovat , ale
začněte co nejdříve. Tohle není sranda. Ještě Vám napíšu, že závislost na hracích automatech nepatří k těm zvláště
strašným závislostem. Alkoholismus a drogy jsou úplně
jiná liga. Odborník by Vám měl určitě velmi pomoci,
pokud se opravdu chcete léčit. Po tom , co jsem prožil
soucítím s každým nemocným. Barka.

automat  05.06.10 23:50

Děkuji všem za komentáře a rady celmi si jich vážím. Sem rád, že sem se zatím odhodlal napsat do téhle anonymní rubriky. Chci s tím bojovat a zatím nepřemýšlím, že bych navštívil odborníka. Sice za jedním chodím, ale ne kvůli sobě, Spíše kvůli jedné mé známé, která na tom není momentálně dobře, ale to se automatů netýká. Zatím se tam o svém problému nechci zmiňovat …
Chci se tomu postavit „sám“ a vyzkoušet si na kolik sem silný. Dnes sem šel např. do té herny, kde sem ve čtvrtek prohrál, dal si kofolu, koukal na ty bedny a přemýšlel, proč vůbec hraji, jeslti to mám zapotřebí. A došel sem k názoru, že mi to prostě baví. Akorát si neuvědomuji, že to stojí peníze a asi bych si jich měl vůce vážit …
Pozn. nehodil sem do nich ani korunu

Magdinka  12.06.10 13:15
Mám to také doma

Muj přítel je závislý na automatech-hazardních hrách již 10 let,z toho jsme spolu 7 let a máme 2 děti.
Když jsem ho poznala,nic jsem netušila a ani předemnou nehrál.Občas prohodil,že byl dřív často v Casinu a že prohrál moc peněz a že už tam nejezdí… Ale jen si něco nalhával.
Asi po pul roce mě vzal do Casina sebou,že se jen zajedeme podívat.Ten večer prohrál dost,kolik přesně už nevím..Tehdy jsem měla vzít nohy na ramena a utíkat co nejdál.Jenže jsem byla zamilovaná a mladá a nic jsem tom nevěděla.
Pořád jsem mu věřila,že už tam nepujde,že na to kašle,byly fáze,kdy třeba několik měsícu nikam nejel,ale pak do toho najednou zase spadnul a prohrál nehorázný částky.
Poslední 3 roky jede i v automatech a pokeru.Je mi z toho do pláče.On se léčit nechce,říká,že na to nemá čas.Nedostanu ho k žádnýmu dr..
Nedavno přišel s tim,že má veliké dluhy.
Já už jsem opravdu hotová,celá domácnost leží jenom na mě,on na nás kašle,dětí si skoro nevšímá,má jiné starosti.léčit se nechce,přes den spí a čas na to má,protože pracuje z domova.Nás buzeruje at jsme potichu,hlavně děti,protože on nemuže spát..Ten život s ním je velmi ale velmi těžký.
Už delší dobu uvažuji,že odejdu,sice nemám kam jít,ale tohle už se nedá vydržet.
Minulý týden když přišel domu skoro po 3 dnech se tu zhroutil,samozřejmě opět prohrál a zase začala ta stejná pisnička,že je mu to líto,že nás nechtěl dostat do problemu a at neodcházím.Nevim co mám dělat,ale jsou tu děti a ty to vidí co se děje.Táta věčně pryč hlavně odchází v noci a je opravdu celou noc pryč až do rána a dcera se ptá proč nespí doma :cry:
Zít s gemblerem,al­koholikem nebo drogově závislým nepřeji opravdu nikomu.
Ještě bych chtěla napsat,že je abstinent,alkohol nepije,do hospdy nechodí.Našel si herny,to je jeho život,bohužel :cry:
 Magda

Barry  12.06.10 17:08
A

Já být ve Vaší situaci, když se nechce léčit, tak uteču.
Neradím , píšu svůj postoj, vše se bude zhoršovat.
Držím Vám pěsti.

Magdinka  13.06.10 12:23
ano

Vypadá to,že tento týden rozhodne,jestli se opravdu nehodlá léčit,začnu hledat nové bydlení a odstěhujeme se.Je mi to líto :cry:

Jinak do Brna to mám hodně daleko ale díky moc všem za podporu.

Barry  13.06.10 15:29
A

Prošel jsem něčím jiným, ale mě strašně podržela rodina.
Byly veliké průšvihy, problémy s policií , ale všechno
mělo jiný směr. Já jsem na alkohol potřeboval sice peníze, ale ty jsem dokázal vydělat a se zbytkem si poradila rodina. Píšu: dva velké průšvihy, naštěstí bez
dluhů, a když byly , tak se zaplatily. Když už jsem
nezvládal práci, tak mě drželi. 6 let jsem bojoval a
nakonec vyhrál, ale já jsem chtěl. Utrpení pro mne bylo
strašné, rodina měla se mnou starosti , ale vše už je
dávno minulostí. Dokonce jsem zahodil cigarety.
Jenomže Vy jste v situaci, že pokud se Váš manžel nepůjde léčit do léčebny, tak Vám udělá tolik dluhů, že
se z toho nikdy nevzpamatujete. Já jsem zaplatil zdravím. Ale automaty, to jsou veliké peníze a nikdo je
ještě neporazil. Přeji Vám hodně štěstí. Barka.

Hanka.XY
71 příspěvků 13.06.10 19:55

Milá Magdo, pokud se Váš manžel léčit nechce, pravděpodobně jsou pro něj jeho automaty v tuto chvíli důležitější a i když se pro něj snažíte, je mu to - podle toho, co píšete - jedno. Být na Vašem místě, odejdu (jen píši, co bych udělala sama - rozhodnout se musíte Vy). Protože být s někým jen kvůli dětem nic nikomu nepomůže. A děti stejně vycítí nešťastnou atmosféru a nemilé prostředí a jsou z toho více stresované než ze života jen s jedním z rodičů…

Barry  13.06.10 21:03
A

Jenom bych chtěl navázat na paní Hanku. Rodina, manželka
i děti jsou až někde úplně na konci. Opravdu pro závislého znamená automat a hra daleko více než cokoli
jiného. Všechno podřizuje sobě. Z člověka se stává někdo úplně jiný. Závislý je v pasti. Dodám , že závislost
přináší pro nemocného strašné urpení, je to opravdu velmi
těžké onemocnění. Mnoho lidí si myslí, že je vše na vůli, lásce a dalším. Ale těžká závislost člověka doslova
rozdrtí na atomy. Z těžké závislosti se definitivně
dostane málokdo. Všechno jsem 100× prožil a peklo je
slabá káva. Ale jde to, jenom chtít. To je ústřední bod
k návratu. Bez toho je vše úplně zbytečné. Dobré je se
nějak ochránit před dluhy , které z automatů jsou a
pokud nejsou , tak budou. Barka.

jujda  31.07.10 00:41

mohu jen dodat , že sam nikdo nepřesta aji když chce. Potřebujete pomoc odborníka a k tomu hodně sil!!!!! hlavně , pokud už člověk nehraje selší dobu , tak stále není vyhráno. Vím o čem píši, ale já jsem to zvládnul. Stačí poslouchat odborníka a přebrat si to v hlavě, pokud chcete rád poradím. Jinak říkám , je to nejhorší zavislost která je…a je to tak!!!

jujda  31.07.10 00:45

jestli mohu radit , tak léčba jediné řešení…sám nikdy nepřestane a to tak je, snažilo se o to hodně lidí a ti chtěli a marně…

Sniper  04.11.10 12:04
Gembler

Zdravím, je mi 19 let a automaty hraji cca rok a půl ale poslední 3 měsíce jsou pekla… Prohrál jsem moc peněz, lhal jsem hodně lidem někdy i těm kteří pro mě něco znamenají, byl sem pro peníze na automaty schopen zajít daleko a skončil sem u toho že jsem začal krást věci doma…ale už na to nemám nehci ztratit svou rodinu, přátele ani dosavadní život . Nemohu se na sebe ani kouknout do zrcadla natož třeba mamce upřímě do očí :-(..chci zase normálně žít,a sem ochoten proto udělat a obětovat cokoli.. NECHCI UŽ NIKDY HRÁT AUTOMATY A CHCI SE LÉČIT OD ZÁVISLOSTI NA HRACÍCH AUTOMATECH proto se na vás obracím s prosbou, nějáký tip nebo rada jak si vybrat léčebnu léčebnu?? jak dlouhé léčby tam jsou a tak?? předem moc děkuji za odpovědi ahoj D......
PS: ,,Peníze se mají utrácet tak aby jsme sobě a lidem které máme rádi, dělali radost a zpříjemňovali život" :-)

Barry  04.11.10 13:03
G

Navštivte nejbližšího psychiatra , ten Vám poradí.
A neberte nic jiného, než léčebnu. Držím palce.

gambler  04.11.10 14:12

Pokud bydlíš blízko Brna nebo Zlína můžeštaké navštívist Anonymní Gamblery,
 www.gamblersanonymous.cz

Bábina
1450 příspěvků 07.11.10 13:48
Automaty

Děvčata,všechny,k­teré máte partnery závíslé na automatech ,sázení či jiných hrách.Vemte nohy na ramena a pryč.Pokud máte děti ,tak dejte ultimatum a pokud,se léčit nepujde,zbavte se ho.Poznala jsem,co to obnáší,když ten,který vás má podporovat,chránit a pomáhat vám,vás zradí,lže a podvádí,krade peníze z peněženky a ještě vám nadává,že jste je ztratila nebo „rozfofrovala za blbosti“.To je nejhorší podraz a zklamání důvěry,které časem budete moct odpustit,ale nikdy nezapomenete.A po­kud s takovým člověkem zůstanete,stále budete ve střehu,jestli už v tom zase nejede.

rasta  29.11.10 05:11

já jsem prohrál také dost a ted kvuli tomu mám dluhy,všechny peníze které ted vydělám,tak mi z nich skoro nic nezbyde.je to fakt na nic.nemužu si nic koupit,žádná dovolená nic.Ale nikdy jsem automaty nehrál,že by mě bavily,ale že jsem chtěl vyhrát peníze,abych jich měl víc a bylo líp,jenže jich bylo míň a bylo hůř!!!!

Christin.eyry  30.11.10 18:34
Prosím o radu

Ahoj Barko… přečetla jsem si tu spoustu komentářů a díky tvým zkušenostem se obracím na tebe s prosbou o tvůj názor. Když jsem se seznámila se svým přítelem (pře 2 lety) věděla jsem že si občas něco do automatu hodí. Pak mi ale tvrdil, že už s tim přestal, že to bylo jen takové období, pobavení s kamarády. Před čtrnácti dny jsem se od něj dozvěděla(po plánování budoucnosti, jak se k sobě přestěhujeme vezmeme se a bude to všechno fajn a avbsolutní nevědomosti kdy za mě byl schopný utratit nehorázné peníze, ježdění po víletech a společných večeří), že dluží něco pře 600.000, nezvládá to spláce, bydlí u rodičů, takže se bojím, že to odnesou i oni a nakonec po všem přesvědčování, že už ale nehraje jsem z něj dostala, že hraje dvakrát do měsíce… tvrdí mi, že není závislý, že se tim snaží jen vyřešit splátky které nezvládá splácet, že pokaždé když hraje hraje nerad protože se bojí, že prohraje… ještě se na mě pomalu rozčílil, že si to o něm myslím… myslím, že to ale není pravda a přesvědčování aby se šel léčit je podle mě zbytečné když on sám nechce… je mi teprve 19, ale myslim že rozum mam na svém místě a neni to pro mě zrovna moc dobrá vyhlídka do budoucnosti, ale hrozně se milujeme a myslím, že beze mě by to nezvládl a bylo by to ještě horší, chtěla bych mu nějak pomoc aby se splnilo všechno to co jsme si slíbili ale nevím jak s jeho zatvrzelým a někdy i dost laxním přístupem si nevím rady… Předem děkuju za tvůj názor. :cry:

Christin.eyry  30.11.10 18:38

Držím ti palce… mám podobný problém s mím přítelem, doma věci nekrade, ale má velké dluhy a lhal mi, jenže mi tvrdí, že závislý není, že hraním jen řeší teď půjčky na které si nadělal dříve ale to velké hraní je prý za ním a chápe, že to nemá smysl… přitom dál hraje… akorád s jiným důvodem, nevím co sním ikdyž bych mu chtěla pomoc nevím jak…

maaagdicka  05.12.10 18:19
tak jsem po pul roce zpet

Dobry vecer,
Tak opet pisi co je u nas noveho.. Kdyz jsem mu rekla,ze odejdu,tak stejne neprestal hrat,vedel ze nemam kam jit a to opravdu nemam :-(
Momentalne diky automatum a jeho zavislosti dluzi pres milion a pul ve 3 bankach!!
Vubec jsem to netusila,jak asi,vse dukladne tajil a az ted kdy to bouchlo,ze proste nema na zaplaceni tak mi to rekl.A je z toho hotovej,porad rika,jak sobe i nam znicil zivot atd…
Je to asi mesic co nehraje,nema za co..
Ale ma „kamarada“ ktery hraje automaty a ten mu porad vola a laka ho tam at jde s nim do horny a at se jen diva,ze nemusi prece hrat ale ze tam nechce jit sam.. Jsem nastvana protoze tak s nim samozrejme jde.. A pak jsem nastvana sama na sebe,ze jsem stale s nim a nemam zadny zivot:-( On se lecit nepujde,kamarady ma gemblery,co se taky muze zlepsit? Jasne ze nic,leda tak jeste zhorsit..
Doufam,ze alespon timto prispevkem pomohu nejakym holcinam,ktere nevi jestli byt ci nebyt s gemblerem.Tak prosim vas holky jestli nejaka s gemblerem jste a nemate k nemu zadne zavazky(deti)tak vemte rychle nohy na ramena..!! Ja s nim mam 2 deti a to odchazeni od nej jde ponekud hur,alespon pro me :-(

ivan cael  21.12.10 13:59
neni to snadne

mam jeden problem jsou to hraci automaty

zacalo to asi pred 2 rokama kdy jsem to zkusil a od te doby se toho nemuzu zbavit clovek si rika zkusim vsechno ale ocat po cat ale kdyz clovek ma fantazii ze to proste prijde jackpot tak to porad zkousi az prohraje v se ci strati rodinu pratele ci holku a kdyz si to uvedomi tak uz je pozde co mel a co lehce stratil hraci automaty by meli zrusit na celem svete ale oni to neudelaj protoze vlada by stoho nemela penize uz nechci hrat automaty nechci prijid o rodinu pratele a proto stim chci neco udelat ale musim to chtit sam si nechat pomoc jsou jiny veci nez automaty treba rodina nejaka slecna nechci aby si ona na me ukazovala ty stojis za prt veskere ponize co jsi mel tak jsi to hodil do automatu nechci aby si takhle na me ukazovali a proto se pujdu lecit

ivan cael  21.12.10 14:14
ahoj

kazdy clovek si musi uvedomit co dela a co je pro neho dulezite kdyz by me holka rekla at nehraju automaty tak to udelam a reknu ji ze uz se to vickrat nestane ze nechci o ni prijid kvuli automatum clovek si musu uvedomit co chce v zivote dosahnout ci zmenit kdyz porad bude hrat automaty tak toho moc nezmeni naopak vse z horsi ty jsi psala ze mas 2 deti a jak se zda tak jsi na to sama nechci do toho nejak narazet ale musis si sama uvedomit co je pro tebe a tve deti lebsi jestli byt stim klukem a byt ke byt a nadavat na to a nebo roc proste dos koncim nechci se na to koukat jak porad hrajes automaty a jsi v dluzich jestli ma tvuj pritel takove dluhy mozna bych onecem vedel jak je splatit ale musi on chtit sam tady je muj kontakt 720 498 227 kdyz by sis chtela semnou o necem popovidad tady je muj email: ivan-novak@seznam.cz drzim palce

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek