Neurol - závislost

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

XavierX  14.05.09 03:11
Závislost na lécích

Můžu si vytvořit závislost na léku,který beru proti depresi?abych byl konkretni beru Neurol.Co když ho budu chtít vysadit a nepůjde mi to?vyhledat odbornou pomoc?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

iLLy  22.05.09 22:10

Pokud vám ho předepsal lékař, není se čeho bát. Jistě má vše pod kontrolou

Barka  05.03.10 16:09

Z Neurolu, jako ostatně všech benzodiazepimech strach mít
nemusíte. Pokud se Váš zdravotní stav zlepší začne se
dávka postupně snižovat. Za pár týdnů jste z toho venku.
Ovšem pokud nejste feťák , ale nemocný.

XyX  12.05.10 17:28

benzodiazepam je sakra navykovy!!!!!!!!ne­brat ho pravidelne,jen v nutnem pripade!!!!Umrti v rodine,nejaka zla udalost…,vzit na lehceni stavu.jen na dobu kratkou!!!Je to jen berlicka a sakra navykova!!!!!

Barry  12.05.10 17:47
Benzo

Beru tyhle léky roky a necítím potřebu zvyšovat dávky.
Klidně si přidám a když je lépe , tak zase vezmu dávku
menší. Léky brát musím. Tak jako s jinou závislostí se dá i s léky vypořádat. SSRI – léky , které nejsou návykové a také mě vůbec nepomohly. Jen to individuální.
Feťáci berou až desítky tabletek denně , no a to mají
těžký návyk, my nemocní je bereme tak, jako srdcaři
léky svoje. Vyjde to nastejno.Je jedno jestli je návykový, škodí tak jako nenávykový. CNS potřebuje
dostat léčivou složku a na původ se neptá. Barka.

jaranka  20.10.10 23:05
nestesti neurol

neurol neberte v zsdnem pripade az vam ho doktor nabidne tak pred tim jeste zkuste dalsich 50 alternativ. muj syn tam spadl po dobu 15 let je na 15 neurolech denne a nemluvim kolik zaplati nez je sezene . dekuji pisu to pro vystrahu . nechci ho ztratit vdyt jm jeho mama . divat uz se na to take nemuzu. jsem bezradna !!!!!zkuste vse jen ne neurol !!!!! jarka

Dr.House
623 příspěvků 21.10.10 13:56

páni…a máte facebook? kdyby jo…mohla byste založit skupinu NEUROL NE!

ano..lékař by si měl ohlídat vaší medikaci kterou vám on sám předepsal, neurol je benzodiazepam – což jsme hypnotika, stimulanty, sedativa…psycho­farmaka…

tudíž je možná závislost a jak tu píše mamka ,,roku,, je opravdu zlý když se přežene…15neurolů á 24h. je docela krutý…alternativa je ..ale záleží na tom nač to berete – budto nemůžete spát nebo máte deprese…i to se dá řešit jinak než psychofarmakama – osobně bych vám doporučil tetrahydrocana­binol…(THC) marihuanu…víte že taky léčí?? každopádně i takovou léčbu u který vy musíte podstoupit rizika toho že čas je lékař! teda až na mě…

Barry  21.10.10 15:29
N

Doktore, dejte sem něco na depresi. Kromě marihuany.

Klaudie-cz  11.12.10 01:56
nechapu

co mate proti marihuane? odsuzujete neurol a marihuanu hazete do stejneho pytle? nezlob te se na me, ale to to spis v hlave nemate v poradku vy, nez vas synek. Marihuana neni navykova a skodi min. Naopak je leciva a psychicky pomohla i me. Prectete si o ni neco. dekuji.

Lucrezia  12.12.10 21:30
závislost

Jasně že na Neurolu můžeš být závislý. je to dokonce hodně pravděpodobné. Kolik ho denně bereš a jak dlouho? Uvažuješ o vysazení? Co antidepresiva, zkoušel jsi?

Závislák  01.04.11 08:51
návykové léky

Neurol, rivotril, lexaurin – jsou silně návykové léky. Pokud ho doktor nabídne, rozhodně odmítněte. Dnes jsou již nahrazeny tyto prášky širokou škálou 4 a 5generace léků které návykové nejsou. Léčbu ze závislosti bych přirovnal k léčbě alkoholika. Tyto léky byly oblíbené a hodně používané v osumdesátých a devadesátých letech. Přestali se používat, právě proto, že způsobují závislost. přesto je i dnes někteří lékaři stále přdepisují. Závislost může nastat již po třech týdnech. Záleží jak silné vám tyto léky předepíšou.

DSK  27.04.11 08:35

no nevim hulil sem távu 15 let a totálně mi poškodila mozek teď trpim psychózou a depkama a mam potvrzený vod X doktorů že příčinou je tráva tak že bych byl s tou neškodností vopatrnej ale nedivym se když si vzpomenu jak sem pálil:-)

Lucrezia  02.06.11 18:03
BZD

Závisláku,
Bzd se nedá ničím nahradit, v tom je ten průser. Antidepresiva fungují zcela jinak, a navíc ne hned.
Benzodiazepiny přinesou okamžitou úlevu a je pravda, že se zvyšuje časem tolerance a vzniká závislost.
To je prostě ozkoušený fakt.
Působí hodně podobně, jako chlast. Uvolní, zbaví úzkosti, uspí. na nějakou dobu. Ale co pak?
problém není vyřešen, jen odsunut.

Já tedy musím říct, že díkybohu za to, že BZD jsou. Pomohly mi mockrát. Je to dobrý sluha, ale zlý pán. Je potřeb mít stále na paměti nebezpečí závislosti.

lada77  27.06.11 13:12
navyk

Benzodiazepiny jsou pri depresich a uzkostech prvni pomoc. Jejich ucinek je totiz okamzity, narozdil od modernich antidepresiv (treba ze skupiny SSRI) ktere nezpusobuji zavislost a nemaji temer zadne vedlejsi ucinky, ale nastup jejich ucinku je 2–5tydnu!! .Ty by mely byt ale predepsany spolecne s benzodiazepiny aby pomohly pacientovi prekonat to obdobi nez zacnou AD fungovat.
Jinak tedy prispevek vyse o panovi, ktery bere 15mg neurolu denne me docela vydesil. Ja bych to videl na okamzitou hostitalizaci a detox, protoze to je mozna horsi nez zavislost na heroinu.

lada

Lucrezia
327 příspěvků 01.07.11 09:34
BZD

Horší je skutečnost, že do té závislosti dostanou pacienty práva doktoři.
Kolikrát pacoši ani netuší, jak nebezpečný lék berou, a spokojeně zvyšují, nepoučení…průser.

Kamarád se takhle dostal na 20 mg Alprazolamu denně, pak ho zavřeli na detox, aniž by postupně snižovali dávky, prostě ho od drogy odřízli a děj se vůle páně.
Málem tam zdechnul. Bez pomoci, nikoho nezajímal, nechali ho trápit na detoxu. Ani AP nedostal na zmírnění absťáku, nic.
Jak se zvířetem.
Prý to ale není výjimka, jsou tam „povolené ztráty“ a když takový pacoš umře, nikdo není stíhán.
Dost průser, vzhledem k tomu, že se do závislosti nedostal sám z vlastní vůle, ale pod „pečlivým dohledem lékaře“. :-(

lulicrimi  14.08.11 14:23

jo souhlasim s tebou, když jsem trávu kouřila poprvý,bylo mi tak hrozně zle, že jsem si řekla že už to v životě nechci do huby, pak mě zkoušeli ukecávat, že se to poprvý děje každýmu, jenže mě bylo blbě podruhý, popátý, takže to nehulim a myslim si že to tak nevinná bylinka nebude, semnou to zamávalo hezky, a to nejsem žádný tintítko

geordie  31.08.11 20:18
vlastna skusenost

Neurol je liek na kratkodobe pouzitie. Mne ho predpisal doktor pred cca 15 rokmi. Mal som vtedy nejake stavy uzkosti a nemohol som spavat. O vedlajsich ucinkoch som nevedel a tak som ho s pravidelnostou bral ako neskodny liek na spanie. Posledne roky 1 mg na noc. Lenze po dobe liek zacne posobit presne naopak ako na co bol urceny. Zistil som to asi pred rokom, ked som sa zrazu v noci zacal strhavat zo spanku. Najprv to boli take kratkodobe tlaky do oci ktore ma zobudili, neskor sa k tomu uz pridal strach a vykrik, lebo som nevedel co sa so mnou deje. Doktori mi nevedeli najst diagnozu. Tak som isiel na spankove centrum do Ba a pani doktorka mi povedala, ze som zavisly na neurole a inak mi nic nie je. A veru mala pravdu.S odvykanim som sa zacal trapit od oktobra min. roku. Ale pokial neviete ako na to a co pritom mozete ocakavat ake pocity je to tazke. Nakoniec som sa rozhodol ze sa zverim psychiatrovi. zacal som brat rozne antidepresiva, z kazdeho som sa zle citil, lebo s neurolom sa nemaju radi. Neurol som si odhryzaval po troche vo chvilach ked uz som nevydrzal. To nebolo dobre lebo mi to drazdilo nervy, nakoniec som ale silou vole vydrzal. Boli to asi 2 tyzdne abstinencnych priznakov, ked som si mzslel ze uz asi na tomto svete koncim.Vtedy mi pomohol liek Elenium, ktory mi predpisala pani doktorka, na znizenie abstinencnych priznakov. Je to tiez BDZ ale ineho zlozenia ako Neurol.Dnes som asi 3 tyzdne cisty, dufam ze som vyhral nad Neurolom. Ale tie abst. priznaky to je des ale da sa tyo vydrzat. Len treba byt na to pripraveny, lebo clovek zo zaciatku nevie ci to tak ma byt.Skratka pocity: zaludocne krce, pocit ze stracate vedomie, ide na vas smrt,horuce nervy na koncatinach, potenie strach,teplo, zima atd. Zmizli pocity z Neurolu: napr strach z otvoreneho priestoru, v Tescu na mna prichadzali chvile ked som musel odist lebo som mal pocit ze odpadnem, podobne v autobuse, na prechadzke po meste,depresie z ludi, dlhsich rozhovorov, atd. To vsetko zda sa je prec, mozem viest auto aj 500 km atd.
Dufam teda ze som vyhral, aj ked ako sa hovori zdochynajuca kobyla najviac kope. Citim to hlavne vecer, a este nemozem dobre spavat. No ale hovorim si su to len 3 tyzdne co som si dal poslednu tabletku. Tak dzte palce a skuste to aj vy. Vydrzat!!!!

tttt  31.08.11 21:07

Upřímně blahopřeju. Neprožil jsem si sice bzd, ale vím, co to je, když začne blbnout psychika. Zánět nervu u zubu sranda. Ještě jednou, drž se, snad už jsi z nejhoršího venku. Všetko dobre. Tom

anoel  22.09.11 17:20
Neurol

Závislost na neurolu jsem bohuzel taky okusila a abst.priznaky pri snižování dávek? Strašnýý..bolelo to. Bodalo me v chodidlech, rukách, zažívací problémy a v neposlední řadě, vyvolaný stav, podobný epil.záchvatu, kdy jsem byla v křeči, bez hnutí a velmi bolestivě jsem cítila nějaké el.výboje v mozku. Prostě šílenost a od tý doby, žádný neurol, ani jemu podobný léky. Hodně štěstí všem, kteří se se závislostí perou.

dacid  20.10.11 14:09
Souhlas

souhlasim se vsema co rikaji o nerolu ze svinstvo videl sem co to udelo z mami a je ji reakce ze us v krabicce neni byla horsi nez u fetaka kdys nama davku ja sem ted onomocnel RS a byl me neurol nabidnut po skusenosti z rodiny jsem ho odmitl jsou lepsi a mirnejsi veci ktere vam pomuzou z uzkosti a depresi jak od doktora tak i odprirody ale nejlepsi je mit silnou oporu v cloveku kolem sebe nez v chemii ta to jen potlaci ale celkove nic nezlepsi

simi97  09.11.11 15:23

Ahoj musím jen souhlasit,pokud nezačnu snižovat dávky,skončím na psychárně… :twisted:

Pižduch  22.12.11 23:31
Jak na to, prosím

Rozvedl jsem se před rokem se svojí ženou. Bere Simepar na játra poničený chlastem a do toho Neurol. Když přijdu domů, potácí se po baráku, šourá nohama, blekotá nesmysly, trpí stihomamem a do to znovu chlastá a lituje se. Já vím, že prvotní příčina všeho jsem já, ale chci ji pomoci a dostat ji na detox. Ale jak? Jednou ji tu najdu v kaluži krve. Poraďte nějakou fintu prosím. Díky Jindřich

Věranina  30.12.11 19:08
Neurol+lexaurin

Je to svinstvo.Lexaurin beru už 15 let…od smrti maminy.Pak jsem bojovala s rakovinou a vyhrála…Ale lexaurin mi pomohl to nejhorší překonat a přežít psychicky.Beru ale jen jeden a jen na noc! Přes den bych po něm nesáhla ani náhodou,prostě NE! Když na mne jde depka,jdu makat.Cvičit,bě­hat,prostě chce to fyzickou aktivitu!Mám sousedku na neurolu a to je už doslova troska.Nedá se s ní mluvit o ničem,je to hrůza hrůz.....Nenechte si to vymknout kontrole!!!!!!! :P

Jakop  30.12.11 19:48
Neurol - v rozumné míře

Já na Neurol nedám dopustit. Občas trpím nespavostí, a to většinou i několik týdnů. Od lékařky mám předepsaný neurol, ale vezmu si ho opravdu v době „spánkové krize“ třeba jednou týdně na noc, když se chci alespoň o víkendu dospat. Vyzkoušeli jsme všechny možné léky, ale až Neurol zabral. On totiž nepomáhá usnout, s tím problém nemám, ale prodlouží délku spánku.

alex77
52 příspěvků 22.02.12 23:27
neurol - zkušenosti

ahoj, dlouhodobě mám tetanii 5 stupně a jelikož mám u toho i celiakii tak klasickou léčbu tabletami hořčíku má střeva nesnesou. Chodila jsem si proto píchat co půl roku hořčík do žíly + v krizovkách neurol, vždy pomohl aspon tak že jsem jako v začátcích těchto obtíží nevolala sanitku, ted po kontrole mudr rozhodl že zkusíme horčím teď půlrok nepíchat a mám brát neurol 1mg jednou denně. Tak doufám že to tu tetanii udrží na přijatelné míře, pokud jo bylo by to super, už tak mám rozpíchané žíly do něma, i když na druhou stranu vím že je to benzák a jde na tom ujet, ale když ho budu brát pouze 1 denně dle rady lékaře myslíte že můžu mít nějaký problém ? diky za odpovědi

Lucrezia
327 příspěvků 23.02.12 05:30

Ahoj, Alex,
Ty sice budeš gtřeba brát Neurol jen 1× denně, ale čase může přestat fungovat, bude třeba navýšit dávky, a rozjede se kolotoč.

Znám lidi, co berou BZD 1× denně minim. dávku po mnoho let a pořád tvrdí, jak jim to pomáhá. To máš jak s chlastem. Z někoho se při pravid. konzumaci stane alkoholik, z jiného ne. Myslím, že ty dispozice jsou dané.

Takže můžeš mát z Neurolu problém, ale a nemusíš.
To se musí zkusit.
Držím pěsti…

minniedriver  25.02.12 14:05
Neurol.

Neurol jsem brala asi 7 měsíců 0,5 2× denně…ze začátku pomáhal…okamžitý nástup,okamžité uklidnění,pak jsem cítila,že je to naopak,táhne mě dolů..absolutní apatie,nechuť do všeho…změnila jsem lékaře a ten mi předepsal jiné léky…po těch jsem sice 15 kilo přibrala :) ,ale pomohly a Neurolu jsem se zbavila lehce. Od ledna už neberu ani ty…snad to bude v pohodě…a neurol…to je fakt jednorázovka,kdy potřebujete najednou a rychle uklidit…strach z létání,nějaký stres,náhlý…po­máhá,ale neléčí,na to jsou opravdu antidepresiva :) Teď jen doufám,že zhubnu…

carrie8388  14.03.12 13:13
Neurol kontra SSRI

bohuzel s Vami nemohu z vlastni zkusenosti naprosto souhlasit. jako prvni vsak uvedu, ze na kazdeho z nas funguje neco jineho. ano, 15mg Neurolu denne je skutecne silenost.....to slyset nejaky lekar.........
Nicmene, Neurol beru asi 7 let, nekdy nic, nekdy 1–3 tablety denne a ackoliv jsem vyzkousela jiz napr.Lexaurin (ktery na me nefungoval vubec), nemohu si Neurol vynachvalit. jeho vedlejsi ucinky jsou naproste prkotiny narozdil od vedlejsich ucinku leku nove generace, SSRI, na nez si telo zvyka delsi dobu a ktere leci, nejen tlumi.
v ramci toho, lecit se a nejen uzivat Neurol jako berlicku, jsem si od psychiatru nechala poradit, postupne na mne vyzkouseli asi osmery leky – Mirtazapin, Citalec, Cipralex, Amisulprid, Prozac, Wellbutrin ...........uz si ani vsechny nepamatuji. vetsina z nich mi zpusobovala ohromny utlum – spala jsem 18 hod denne po dobu pul roku a lekarka me presvedcovala,ze je to normalni (do prace v souc.dobe nechodim). pred vice nez rokem jsem vyzkousela Wellbutrin, ktery jako prvni z cele skaly mych predchozich leku mi nezpusoboval celodenni unavu, nybrz mohla jsem normalne fungovat. (afrodiziakalni ucinky na me tedy nema). nicmene, co mi toto SVINSTVO zpusobilo za vedlejsi priznaky, byla hruza. oproti tomu Neurol nemuze extra ublizit, paklize si date praci a prectete si pribalovy letak. Ja si detailne (ovsem bohuzel pozde, po dvou velkych zachvatech, odvezlo me ARO, vypadky pameti, zapomnela jsem, jak se pracuje s mobilem, s pc – na pul hodiny, kde mam doma co ulozene v ktere skrince, nepamatovala jsem si, co jsem delala rano atd atd, svalove zaskuby, krece, brneni.....).cili dala jsem si tu praci, si skutecne co nejpodrobneji prostudovat pribal.letaky mych leku, ktere jsem v tu dobu uzivala a nasla zde odpovedi na vsechny me otazky a problemy. mam 45kg, max davka Wellbutrinu je 300g denne. ja toto brala. k tomu jeste Prozac a jine dva leky na noc. efekt na nervove soustave jsem nepozorovala zadny…cili to hlavni, proc tyto leky clovek uziva. kdyz jsem si procetla veskere prib.letaky a vedlejsi ucinky, ktere jsou casto u vice nez jednoho pacienta z deseti, napr.vedeli jste, ze Wellbutrin ma 4× vetsi riziko zpusobeni epileptickych zachvatu?? coz se mi tez stalo… dam-li si vedle sebe Neurol a jake ma vedlejsi ucinky a na druhou misku vah tyto „slavne“leky, co je to za svinstvo a chemii a co vse mohou privodit, je proti tomu Neurol bonbon. Ovsem podotykam, s rozumem, velmi opatrne, v primerenem mnozstvi, zajiste ne uzivt denne ci deset tablet denne. pak pomaha a je to mensi zlo, nez jej nebrat vubec. ale me zazitky – predevsim s Wellbutrinem, byly katastrofalni. ale ani ty predchozi leky, ktere me na pul roku naprosto vyradily z provozu (jak jsem zminila, spala jsem 18 hod denne a pres veskere me usili jsem nebyla schopna normalne fungovat). U psychiatra jsem si nakonec prisla jak ten pokusny kralik, za rok a pul jsem do sebe zbytecne narvala takove chemie. co se tyce nervu, tak pozitivni efekt nepozoruji zadny. cili v mem pripade zpusobily vice skody nez uzitku. preji vsem, kteri je dobresnasi, hodne stesti. ja bohuzel nebyla ten pripad. zjistila jsem, za co nase zdravotnictvi stoji, na co si clovek neprijde sam, to neni (prosla jsem rukama nekolika neurologum, byla jsem i hospitalizovana u nasich kapacit na neurologii epileptologicke jednotce Na Homolce, navstivila nekolik psychiatru a klinickych psychologu a zadneho z nich nenapadlo, ze by tyto silene vedlejsi ucinky mohly zpusobovat leky a napriklad zmenit mi medikaci, ci je zkusit vysadit uplne........). Nikdy jsem nemocna nebyla, byl to muj prvni pobyt v nemocnici. Za tuto dobu dvou let jsem podstoupila de facto vsechna mozna vysetreni (snad krome prostaty… :) ), jsem fyzicky naprosto zdrava. Je mi 38let. Po teto me zkusenosti podotykam, ze si k doktorovi v budoucnu dojdu dat opravit maximalne zuby. Vsem preji hodne stesti, at snasite leky daleko lepe nez tomu bylo u me!!! Denisa

sebast  02.04.12 17:38
Trest za okamzitou ulevu

Ahoj,ja jsem prisel k Neurolu celkem ze zasadni veci.Pred 19ti lety jsem tezce onemocnel,prisel jsem o cele tluste strevo,prso a kousek tenkeho.Proto­ze,jsme s lekari zkouseli nahradu za konecnik-to uz byla 12cta operace,uz jsem byl tak utrapeny,uz jsem se nechtel porad bat-dostal jsem Xanach-Neurol.Vse se zlepsilo,ale vse se nepovedlo,stavel jsem dum a nekdy se v bolesti svijel na zemi.Dostal jsem dalsi vec do hrobu-TTramal,A tak jsem zjistil,ze Neurol,trosku kapek a paralen mi natolik pomahalo,ze jsem zacal zit.Ale pak mi udelali trvalou stomii-pytlik a ma ex pani to netolevora.Zacal jsem znovu od nuly,pracoval 16 hod denne a davky zvysoval.Po posledni operaci,jsem si rekl,ze uz mi staci,se jen dostat z navyku.Moje prvni zarizeni bylo…kde vam prisel dopis od samosoudkyne,ze dva mesice jste jejich.Byli tam alkaci,fetaci,ale nikdo nemel tak hrozne abstaky-lezl jsem po zemi,zvracel,mesic nejedl ani nespal-peklo na zemi.Hned jak me propustily((,za jejich chovani-zavirani do provazovych posteli-na samotku,kam se chodilo za kazde zeptani-jsem demonstrativne,u o­ken tech radobi pomocniku-vytahl leky a dal si.Ale poznal jsem ze je to ta nejhorsi nemoc,kterou mam.Shaneni,nervy bez,penize,zadne cesty ven,az jsem se dostal do Bohnic.Samozrej­me,ze jsem mel mesic abstak,ale bylo mi pomoci,za 3 mesice jsem se uz citil dobre.Zatim tyto leky neberu,ale nekdy je to tezke,mam bolesti-vim jak si pomoci,ale nemohu.Je to stala trvala bitva.Nekourim,ne­piji alkohol a uz v zivote nechci zazit operaci,ktera vsak nic nebyla oproti peklu jmenem Neurol.Nevahejte a mazte k doktorovi,doma se z toho nedostanes.

vlmart  02.04.12 22:36
Neberte všechno,co vám kdo předepíše!

Mám spoustu nemocí,včetně titanie,kdy jsem měla záchvaty,které vypadaly naprosto hrůzostrašně,kdy jsem skončila několikrát v nemocnici.Taky jsem byla děsně vyděšená,jako ostatní,co tu píšou.Dostala jsem mimo jiné Neurol a Cipralex a doporučení k psychiatrovi­.Přečetla jsem si důkladně příbalové letáky,protože si dávám sakra pozor,čím mě doktoři „krmí“ a udělala jsem dobře.Neurol jsem vzala jen občas půlku tabletky,když jsem měla největší deprese a nemohla usnout,protože jsem si přečetla,že je návykový a Cipralex mám dodnes originál zabalený a neotevřený,protože je to nehorázné svinstvo.K psychi­atrovi jsem taky nešla,pořídila jsem si psíka a to je lék na všechny deprese.Už 8 měsíců je mi lépe a už i spím bez léků.Přestože zároveň trpím téměř každodenními velkými bolestmi při každém kroku a mám pytle léků od bolesti,raději se snažím to přetrpět a skuhrám,ale mám ráda svoje ledviny i játra a nechci dopadnout ještě hůře,než jsem na tom teď.Snažím se nepoddávat nemoci a nemyslet na ně.Vím,že to chce pevnou vůli,necpat se vším,co je po ruce,ale lidi mějte rozum,ono těm lékařům je úplně jedno,co vám napíšou a jest-li se náhodou jeden lék nebije s druhým.Oni vám prostě něco předepíšou,co vám „pomůže“ a zbytek je na vás,kolik máte zdravého rozumu,abyste to jedli nebo ne.Já osobně beru jen ty léky,o kterých jsem si jistá,že je životně potřebuji,např.na srdce apod.Naši lékaři neléčí celého člověka,ale jeden specialista vám předepíše to,druhý ono a můžete jim 100× říkat,,nakonec zjistíte,že to,co vám napsal je v kontraindikaci k tomu,co už berete.Proto ROZUM DO HRSTI!

minniedriver  06.04.12 12:23

Hmm.....no já jsem brala Apo-Velafaxin,ten mi opravdu pomohl,nastartoval mě,nebyla jsem tak apatická a Mirtazepin na noc…spala jsem jak mimino a cítila jsem se vyspaně,akorát jsem opravdu přibrala a začaly mi padat vlasy a i se mi tak celkové zhoršila kvalita vlasů.
No,prášky jsem brát přestala,jak jsem psala,ale už jsem se objednala zase k psychiatrovi,pro­tože už si zase pomáhám Neurolem a má z toho strach,Lexaurin mi taky nikdy nezabral,na každého opravdu půsoví něco jiného :)

Tak trochu rejpal  24.04.12 01:40
Hm hm hm
@Klaudie-cz píše:
co mate proti marihuane? odsuzujete neurol a marihuanu hazete do stejneho pytle? nezlob te se na me, ale to to spis v hlave nemate v poradku vy, nez vas synek. Marihuana neni navykova a skodi min. Naopak je leciva a psychicky pomohla i me. Prectete si o ni neco. dekuji.

Marihuana není návyková ? Zkouřenka co každej rok bojuje za legalizaci co ? Stejně jako u všeho je návykovost individuální. Znám člověka kterej nemá návyk ani na pervitin. Nelibí se mi že ho bere ale vezme si ho cca JEdnou za 3 mesice když potřebuje fungovat 2 a vice dnu v kuse … takže podle vaší teze není návyk ani na pervitin možný, takže na žádnou drogu … proberte se a nebo si dejte o joshe navíc a mlčte .....

Tak trochu rejpal  24.04.12 01:43
zabalený a přesto přečtený ?
@vlmart píše:
Mám spoustu nemocí,včetně titanie,kdy jsem měla záchvaty,které vypadaly naprosto hrůzostrašně,kdy jsem skončila několikrát v nemocnici.Taky jsem byla děsně vyděšená,jako ostatní,co tu píšou.Dostala jsem mimo jiné Neurol a Cipralex a doporučení k psychiatrovi­.Přečetla jsem si důkladně příbalové letáky,protože si dávám sakra pozor,čím mě doktoři „krmí“ a udělala jsem dobře.Neurol jsem vzala jen občas půlku tabletky,když jsem měla největší deprese a nemohla usnout,protože jsem si přečetla,že je návykový a Cipralex mám dodnes originál zabalený a neotevřený,protože je to nehorázné svinstvo.K psychi­atrovi jsem taky nešla,pořídila jsem si psíka a to je lék na všechny deprese.Už 8 měsíců je mi lépe a už i spím bez léků.Přestože zároveň trpím téměř každodenními velkými bolestmi při každém kroku a mám pytle léků od bolesti,raději se snažím to přetrpět a skuhrám,ale mám ráda svoje ledviny i játra a nechci dopadnout ještě hůře,než jsem na tom teď.Snažím se nepoddávat nemoci a nemyslet na ně.Vím,že to chce pevnou vůli,necpat se vším,co je po ruce,ale lidi mějte rozum,ono těm lékařům je úplně jedno,co vám napíšou a jest-li se náhodou jeden lék nebije s druhým.Oni vám prostě něco předepíšou,co vám „pomůže“ a zbytek je na vás,kolik máte zdravého rozumu,abyste to jedli nebo ne.Já osobně beru jen ty léky,o kterých jsem si jistá,že je životně potřebuji,např.na srdce apod.Naši lékaři neléčí celého člověka,ale jeden specialista vám předepíše to,druhý ono a můžete jim 100× říkat,,nakonec zjistíte,že to,co vám napsal je v kontraindikaci k tomu,co už berete.Proto ROZUM DO HRSTI!

Jak jste si mohla přečíst příbalový leták od Cipralexu kdyz ho máte zabalený a zavřený a nejspíš i zapečetěný protože jste odhadla dle krabičky že je to svinstvo ? :D nechci vám vymlouvat že to svinstvo není , ale jen by mě zajímalo co berete jiného že vidíte skrz krabičku na příbalový leták :D

Tom444
51 příspěvků 24.04.12 23:39
Tak trochu rejpal

To už jsi na tom hodně špatně, když se bavíš tím kopat do lidí, kterým je fakt blbě. Tom

Jezabel  25.04.12 15:23
Neurol

Pročetla jsem si tuto diskuzi a vzhledem k tomu, že pracuji v oboru, tak bych ráda upozornila na to, že některé příspěvky jsou rozumné ( zřejmě od lidí, kteří s tím mají osobní zkušenosti ) a některé naprosto zcestné.
Jen dotaz k pánovi, který bere 15 neurolů denně, jakou sílu neurolu bere? Pokud je to neurol 0,25 mg, tak to není tak hrozné, pokud se vezme v úvahu, že dávka na panickou poruchu může být až 10 mg denně. Ovšem krátkodobě, tím se myslí maximálně 6 týdnů a vysazovat postupně, snižovat dávku max. o 0,5 mg každý 3.den, poté co zaberou antidepresiva. Ty zabírají zhruba po 2 – 4 týdnech, ale u někoho to může trvat déle.
Pokud ovšem někdo bere neurol dlouhodobě, pak je závislost více než pravděpodobná a je na místě konzultace s lékařem a následný detox, chce-li se neurolu zbavit. Každopádně je na místě probrat to s lékařem, který neurol předepisuje.

linqvistka  13.06.12 17:32
Dotaz

Dobrý den, chtela jsem se zeptat jak se citite dnes, nasla jsem ten clanek a je to jako bysem ho psala ja, mam stejne potize a bojim se vecera jak je mi zle. Dekuju za odpoved. Alena

@geordie píše:
Neurol je liek na kratkodobe pouzitie. Mne ho predpisal doktor pred cca 15 rokmi. Mal som vtedy nejake stavy uzkosti a nemohol som spavat. O vedlajsich ucinkoch som nevedel a tak som ho s pravidelnostou bral ako neskodny liek na spanie. Posledne roky 1 mg na noc. Lenze po dobe liek zacne posobit presne naopak ako na co bol urceny. Zistil som to asi pred rokom, ked som sa zrazu v noci zacal strhavat zo spanku. Najprv to boli take kratkodobe tlaky do oci ktore ma zobudili, neskor sa k tomu uz pridal strach a vykrik, lebo som nevedel co sa so mnou deje. Doktori mi nevedeli najst diagnozu. Tak som isiel na spankove centrum do Ba a pani doktorka mi povedala, ze som zavisly na neurole a inak mi nic nie je. A veru mala pravdu. S odvykanim som sa zacal trapit od oktobra min. roku. Ale pokial neviete ako na to a co pritom mozete ocakavat ake pocity je to tazke. Nakoniec som sa rozhodol ze sa zverim psychiatrovi. zacal som brat rozne antidepresiva, z kazdeho som sa zle citil, lebo s neurolom sa nemaju radi. Neurol som si odhryzaval po troche vo chvilach ked uz som nevydrzal. To nebolo dobre lebo mi to drazdilo nervy, nakoniec som ale silou vole vydrzal. Boli to asi 2 tyzdne abstinencnych priznakov, ked som si mzslel ze uz asi na tomto svete koncim. Vtedy mi pomohol liek Elenium, ktory mi predpisala pani doktorka, na znizenie abstinencnych priznakov. Je to tiez BDZ ale ineho zlozenia ako Neurol. Dnes som asi 3 tyzdne cisty, dufam ze som vyhral nad Neurolom. Ale tie abst. priznaky to je des ale da sa tyo vydrzat. Len treba byt na to pripraveny, lebo clovek zo zaciatku nevie ci to tak ma byt. Skratka pocity: zaludocne krce, pocit ze stracate vedomie, ide na vas smrt, horuce nervy na koncatinach, potenie strach, teplo, zima atd. Zmizli pocity z Neurolu: napr strach z otvoreneho priestoru, v Tescu na mna prichadzali chvile ked som musel odist lebo som mal pocit ze odpadnem, podobne v autobuse, na prechadzke po meste, depresie z ludi, dlhsich rozhovorov, atd. To vsetko zda sa je prec, mozem viest auto aj 500 km atd.
Dufam teda ze som vyhral, aj ked ako sa hovori zdochynajuca kobyla najviac kope. Citim to hlavne vecer, a este nemozem dobre spavat. No ale hovorim si su to len 3 tyzdne co som si dal poslednu tabletku. Tak dzte palce a skuste to aj vy. Vydrzat!!!

Nanly  13.06.12 19:49
Úzkostná porucha

Trpím úzkostnou poruchou a v nemocnici mi při akutním stavu předepsali Neurol a antidepresiva Esoprex. Neurol mám hlavně do té doby, než začnou anti působit. Když jsem doma, většinou jsem celý den v pohodě, ale když to na mě přijde v době kdy mám někam cestovat tak si ho vzít musím na uklidnění. Takže jsem ho teď brala jen v nutných případech, ale konzultovala jsem to s mým psychiatrem, a ten mi výslovně doporučil ho brát tak jak mi předepsali, 3× denně (celková denní dávka 0, 75 mg) což není moc, ale mě to přijde v době, kdy jsem v klidu zbytečné. K psychiatrovi jdu poprvé osobně až za 14 dní, tak uvidím co mi řekne, ale teď jsem na vážkách jestli jeho doporučení dodržovat či nikoli:/

Tom4444
64 příspěvků 13.06.12 21:56
Nanly

Neboj, nemáš důvod bejt na vážkách. Než naběhnou antidepresiva, je třeba tak tři týdny počkat. V té době pomůže Neurol. Pak vysadíš Neurol, jako cíl si do hlavy dáš, časem, podotýkám časem vysadit i antidepresiva a budeš holka jako lusk:-). Vím o čem točím. Jsem už třetí měsíc bez antidepresiv, chvilkama to není jako v pohádce, ale, chci Ti prostě napsat, že časem bude všechno jako dřív. Bez přiblblej prášků, který ale nejdřív musej splnit svoji funkci. Hodně štěstí. Tom

Nanly  13.06.12 22:47

Tom4444

Díky za reakci. No minulý týden to bylo opravdu krušné, během týdne jsem skončila 3× v nemocnici. A to v době, kdy jsem úspěšně ukončila VŠ, kdy jsem si myslela, že už nebudou stresy a klid se to všechno spustilo. No mě jde o to, že pokud necestuji, a hlavně nejedu do Prahy, tak jsem celkem v pohodě. Minulý týden to tak nebylo, ale teď už jo. Proto mi přijde zbytečné si brát neurol i když jsem v pohodě. Mám potřebu si ho vzít jen když to na mě přijde. Naštěstí ty úzkosti nemám nějak extra rozjeté nebo hluboké, za což jsem ráda, že můžu tak nějak normálně fungovat:)

momonka  17.07.12 15:52
Tom4444

Ahoj Tome4444, „závidím“ ti tvé vysazení AD. :potlesk: Zároven ti přeji at ti to bez nich vydrží. :palec: .Sama jsem bez úspěchu začala vysazovat ale po snížení jsem se dostala do nepředstavitelných stavů. Vrátila jsem se zpět na původní dávku, bohužel bez efektu. Ted lítám v takových stavech no hrůza. Jak dlouho jsi AD bral, než si začal vysazovat a na co jsi je měl předepsané? Díky za odpověd, pokud sem teda ještě zavítáš, Renata. :mavam:

Nanly  17.07.12 21:51
Pokračování

Tak psychiatr mi předepsal místo neurolju XANAX SR s postupným uvolňováním a místo Esoprexu Escitalopram, což je vlastně to samé, jen podle něj lepší. No musím říci, že první asi 3 týdny, než si moje tělo zvyklo na toto, to bylo krušné, ale teď už jsem v pohodě, a nejvíce jsem účinek poznala na tom, že se nenervuju v situacích, kdy bych normálně nervózní byla, což se mi líbí:) Pak taky že je mi spousta věcí jedno, to mi už trochu vadí, ale naštěstí to nejsou důležité věci. Našla jsem si i práci, takže cílů v životě mám dost:) Teď mě čeká postupné vysazování xanaxu, a AD ještě nějakou dobu asi budou, ovšem, cítím se mnohem lépe a věřím že takhle chci žít i bez prášků:) PS: Jen bych nejradši furt spala, spím, když můžu, asi vedlejší účinek, ráno nejsem schopná vstávat, a stejně je mi to jedno :D Tak pa

Tom4444
64 příspěvků 18.07.12 22:52
Momonka

Ahoj Renčo. Bral jsem Trittico a pak hlavně Paroxetin. Trittico jsem ukončil ze dne na den, protože jsem byl po ránu naprosto mrtvolnej. Velká velká chyba. Paroxetin jsem začal brát loni v červenci, v únoru jsem začal půlit dávky a v polovině dubna jsem s tím řízl úplně. Je to běh na dlouhou trat. A pak je taky otázka motivace, proč antidepresiva přestat brát. Já měl tři důvody. Velmi těžká rána, pak totální ztráta fyzické kondice a sex víceméně na nule. Na druhou stranu znám hodně lidí, kteří je berou dlouhodobě a tyto problémy ani žádné jiné nemají a nikdy neměli. Držím palce, at se to u Tebe zlepší a když tak napiš, čas od času se tady objevím. Tom

ladislav varadi  09.09.12 15:42
amisulprid

Ja uzivam amisulprid uz 10rokov aj rivotrilomhcel bi som prestat uzivanim amisulpridu lebo sanecitim svoj neviem ci ca mi podari porate mi ako na to vipadavaju mi vlasi a mam vela vedlajsih ucinkoh precitl som letacik aj tam sa pise hoci co dakujem ladislav

Prinska  11.09.12 20:51
Neurol informace

Myslím, že vše důležité je v příbalovém letáku přípravků Neurol 0,25 , Neurol 0,5 a Neurol 1,0

Barry  18.09.12 14:50
BIAA

Už tři roky užívám Neurol 0,25 společně s Cipralexem. Teď začínám mít problémy, může to být závislost na Neurolu? Dávka už nestačí?

Lucrezia
327 příspěvků 22.09.12 23:16
Neurol

Tome4444, jsi tentýž Tom, jako TOM69?
:)
Jinak ať nejsem moc OT, po mnoha měsících jsem znovu začala brát benzáky, většinou Diazepam nebo Rivotril (Neurol je teď dost drahý-neví se proč?). Doufám, že mě to období brzy přejde, nechtěla bych mít duální dg. stačí to co mám. Lidi držte se. Mně to jde teď bez Rivotrilu hůř, tak si to zbaběle ulehčuji…

jojola  02.10.12 13:10

Ahoj, já studuji vysokou školu a v období zkouškového u mě začali úzkosti. Doktor mi předepsal Lexaurin 3 mg, ten jsem brala asi měsíc a půl 1 tabletku, pak jsem ho vysadila, protože moc nezabíral. Po vysazení jsem sice pociťovala asi tři dny větší nervozitu a drobný třes v rukách, ale to se zlepšilo. Horší je, že úzkosti pociťuji stále i v běžných situacích :( (stažené hrdlo, pocity na zvracení a na omdlení). Sem tam si dám polovinu Neurolu 0,25 mg, když to na mě přijde(zhruba 4× týdně) a i to si vyčítám, jenomže prostě potřebuji normálně fungovat. Zvažuji nechat si předepsat i AD.

farao33  12.10.12 01:24
@Ladislav varadi píše:
Ja uzivam amisulprid uz 10rokov aj rivotrilomhcel bi som prestat uzivanim amisulpridu lebo sanecitim svoj neviem ci ca mi podari porate mi ako na to vipadavaju mi vlasi a mam vela vedlajsih ucinkoh precitl som letacik aj tam sa pise hoci co dakujem ladislav

No člověče buď v klidu, Amisulprid se dává na schizofrenii a dlouhodobě, ale ten rivotril – ajajaj… Klonazepam je obecně považován za látku patřící mezi dlouhodobě působící benzodiazepiny, mající poločas rozpadu 18 až 50 hodin. Jedná se o chlorovaný derivát nitrazepamu a patří tedy mezi tzv. nitrobenzodia­zepiny. Tak to radši Neurol (Aplrazolam) či ještě lepší Lexaurin (Bromazepam). RS Rivotrilem budeš jako bys byl pořád vedle sebe (doslova). :nevim:

farao33  12.10.12 01:30
@jojola píše:
Ahoj, já studuji vysokou školu a v období zkouškového u mě začali úzkosti. Doktor mi předepsal Lexaurin 3 mg, ten jsem brala asi měsíc a půl 1 tabletku, pak jsem ho vysadila, protože moc nezabíral. Po vysazení jsem sice pociťovala asi tři dny větší nervozitu a drobný třes v rukách, ale to se zlepšilo. Horší je, že úzkosti pociťuji stále i v běžných situacích :( (stažené hrdlo, pocity na zvracení a na omdlení). Sem tam si dám polovinu Neurolu 0,25 mg, když to na mě přijde(zhruba 4× týdně) a i to si vyčítám, jenomže prostě potřebuji normálně fungovat. Zvažuji nechat si předepsat i AD.

Hele zkus takhle měnit Neurol, pak Diazepam, pak Lexaurin… Každá má své účinky (rychlý mástup) než se dáš na antidepresiva (která zabírají až po 4 – 8 týdnech), vyzkoušej, který ti bude nevíc sedět. Přehled Benzodiazepinů máš tady:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bromazepam sekce Eterní odkazy, jo a ti co ti tvrdí, že po dvou týdnech je z tebe závislák kecají. Neurol se bere 6–8 týdnů a pak se ubírají dávky. Násup okamžitý a neoblbuje! :*

farao33  12.10.12 01:41
@Nanly píše:
Tak psychiatr mi předepsal místo neurolju XANAX SR s postupným uvolňováním a místo Esoprexu Escitalopram, což je vlastně to samé, jen podle něj lepší. No musím říci, že první asi 3 týdny, než si moje tělo zvyklo na toto, to bylo krušné, ale teď už jsem v pohodě, a nejvíce jsem účinek poznala na tom, že se nenervuju v situacích, kdy bych normálně nervózní byla, což se mi líbí:) Pak taky že je mi spousta věcí jedno, to mi už trochu vadí, ale naštěstí to nejsou důležité věci. Našla jsem si i práci, takže cílů v životě mám dost:) Teď mě čeká postupné vysazování xanaxu, a AD ještě nějakou dobu asi budou, ovšem, cítím se mnohem lépe a věřím že takhle chci žít i bez prášků:) PS: Jen bych nejradši furt spala, spím, když můžu, asi vedlejší účinek, ráno nejsem schopná vstávat, a stejně je mi to jedno :D Tak pa

Escitalopram (INN), známý též pod obchodními značkami Anxiset E, Lexapro, Cipralex, Seroplex, Lexamil, Lexam, Elicea a řadou dalších, je antidepresivum ze třídy selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Takže antidepresivum, ale ten XANAX SR ( co třeba Helex retard což je to samé a stojí to o třetinu méně? :) A vůbec, pokud se ti chce spát, zjisti příčinu: dělá to AD nebo Xanax? Jaké dávky Xanaxu ti předepsal? (0,25 0,5 1, 2 mg)? :nevim: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek