Léčba závislosti na alkoholu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jardys  15.05.09 09:14
léčba závislosti na alkoholu

mám problémy s pitím, asi by se dalo říct, že jsem na alkoholu závislý. Připouštím si to a chci s tím něco dělat. Na koho se mám obrátit? Jak dlouho taková léčba trvá? Jak to vypadá v léčebně? Byl bych rád, kdyby se tu objevil někdo, s kym si o tom budu moct vyměnit pár řádků…

Reakce:

Daniel  30.05.09 20:56

Jardo, je skvělé, že chceš se svým problémem něco udělat. Nebude to lehké, ale věřim, že to zvládneš. Při léčbě alkoholismu se postupuje takto: nejdřív musíš zvládnout abstinenční syndrom, poté se budeš účastnit psychoterapie, pravděpodobně ti bude podáván antabus - pokud se napiješ alkoholu, vyvolá v tobě tato kombinace zvracení a nevolnosti. cílem je trvalá abstinence do konce života. přeju hodně zdaru

Gabina  19.02.10 20:46

pokud chceš přestat pít tak musíš sam od sebe chtít vím o čem mluvíš ja jsem měla doma alkoholika,propijel peníze schovaval si alkohol a pil potají hodil každy den opilej byl agresivní a nechtěl přiznat že je zavislej nakonec se šel léčit do kosmonosů v Mladé Boleslavy a zvladlto už nepije dlouho věřím že to taky zvládneš zamysli se nad sebou co dělaš špatně a měj vůli ale nikdy to neskoušej přestat bez lékařské pomoci inak se v tom utopíš .v lečebně ti pomůžou léčení trvá rok až dva podle toho jak to budeš potřebovat .možna jsi už stím něco udělal tak ti přeju hodně štěstí

Gabina  19.02.10 21:34

Léčil jsem se ze závislosti na alkoholu a protebe to bude těžké rozhodnutí.Pokud se vydáš tou správnou cestou tak to neodkládej a udělej to hned.V první etapě si musíš přiznat že alkoholik jseš a že stím chceš něco dělat.Navštiv svého praktického lékaře a svěř se se svým problémem.On ti dá doporučení na psychiatra nebo přímo protialkoholní poradnu.Nevým nakolik ti alkohol zasáhl do života a jak velké máš kvůli tomu problémi.Jsou dvě možnosti léčby.První ambulantní,ale tam toho moc nevyřešíš.Druhá možnost je ústavní léčba,která je hrazená zdravotní pojišťovnou a ty máš nemocenskou a léčba trvá tři měsíce.Vřele doporučuji Kosmonosy-Mladá Boleslav.Ale jak psala má žena musíš tam jít jen z vlastní vůle.Ne kvůli zaměstnavateli,ženě nebo dětem tak to nefunguje a dřív nebo pozdějc bys vtom lítal znovu.Pokud chceš vědět výc napiš odkaz já napíši výce a nezapomeň nikdy není pozdě a to platí všem.Každý kdo projevý zájem můžu poradit do začátku přeji hodně štěstí a nezapomeňte nikdy v tom nejste sami a není ostuda se správně rozhodnout.Vláďa

lina  10.03.10 13:04
pomozte

ahoj vládo a gabino,problémy s pitím jsou i v mé rodině a to u manžela,u všech pijáků je to asi stejné,nikdy si nepřiznal,že má s pitím problém,když nemá dostatečnou dávku,lítá po bytě sem a tam a je nervózní a většinou se tajně vytratí z domu,do hospody,je čím dál víc agresívní o nic nemá zájem,můžete mi poradit,jak dospět k tomu,aby si uvědomil,že má problém a chtěl s tím něco dělat,děkuji za odpověd lina

Gabina  10.03.10 14:26

ahojki Lino kolik je vašemu manželovi ,píši vam jako žena která skusila si hodně mě začal mlatit jak byl agresivní ,vaš manžel si musí uvědomit kolik bolesti způsobuje oni si to musi uvědomit že jsou závyslí na alkoholu mi jim v tom nepomužem ja mam taky manžela s alkoholické rodiny a šel na léčeni ale díky tomu že jsem ho dotahla k doktorce a tamu napsala léčení ale on si musi promluvit s lékařem přes protialkoholní a psichiatrické léčení .mě po rozhovoru s doktorem si to uvědomil a smědl mi í0 prašku ne proto co děla ale jen aby ho všichni litovali pak si to v nemocnici uvědomil když mu pumpovali žaludek ,inak jde ještě jedna věc a toje velky krok a to je rozvod ja toho lituju že jsem to neudělala protože tet se mu vracej prušvihy co nadělal dluhy ja jen tet platim ,musíš se sama rozmyslet jak ten život chcete žít a skym ,ale skusit to můžete .

Gabina  10.03.10 14:31

skuste si snim promluvit a nabidnot mu že snim zajdete k doktorovi a že mu pomužete hlavně on musí chtit a řict mu jakej je problém v rodině ,

Gabina  10.03.10 14:35

ja jsem přečetla vaš problém své mamce a ta mi zdělila že jsem si tohle prožila taky ale stupnovalo se to ,

Barka  11.03.10 15:13
Lina.

Jsou 3 možnosti. Pokud je agresivní , zavolat policajty.
Tím by u něho mohl nastat zvrat. Nebo ho přemluvit, což
se podaří málokomu a nebo čekat ,než se zhroutí.
Také je problém v penězích, mohou narůst dluhy , on si ani neuvědomuje, že je vlastně na hranici zákona, protože jednou třeba bude potřebovat peníze. Tohle se
stává dost často. Jeho hlavním problémem je to , že bez
alkoholu si den nedokáže představit. Potřebuje ho a proto
nechce jít do léčebny. Strach z absťáku bývá takový , že
alkoholik prostě udělá vše , aby se mu vyhnul. Takže rada je drahá. Váš příspěvek nemá dost informací , jak
na tom manžel vlastně je. Zkuste se rozepsat.

Gabina  11.03.10 17:14

dobry den píšete že pokud je agresivní tak zavolat policiji ,jenže je vtom někdy háček ze skušenosti vas pošle policie doháje at si to vyřešíte sani dokud neležíte v krvi nebo vas nehoní s klackem po ulici tak nic neudělaj pani se musi zamyslet sama jak je to vážné já už to mam za sebou ,zkusila jsem si taky než jsem to vyřešila trvalo to 3roky někdy si říkam že jsem to měla roseknout už dřiv ale chybama se člověk učí je to blbí říct to takhle ale je to tak.

Barka  11.03.10 18:40
ALKO

Já s Vámi souhlasím, policajti nejsou vždy ochotní, ale
je to jedna z možností. Naši se mnou měli tolik práce, že jim to už nikdy neodplatím, ale všechno to úsilí se
vydařilo a je s tím navěky pokoj. Když u nikoho to není
jako přes kopírák. Já jsem třeba znal kluka z léčebny,
no a on mě kdysi zastavil na ulici , že by potřeboval
na vlak do léčebny. Já už jsem to měl za sebou a když jsem si ho prohlédnul , tak jsem mu padesátku dal.
Samozřejmě že běžěl do obchodu pro flašku , ale vzpomněl
jsem si , jak strašně bývalo mě a fakt jsem nelitoval , a dal bych mu znova. Alkoholik se zdá být velmi odpudivý
ale kolotoč , kterým musí denně procházet je strašný.
Pokud má alkoholika někdo rád , tak by mu měl nezištně
pomoci, třerba v manželství. Alkoholik dělá věci, které
by dělat nikdy nechtěl , ale jeho boj ,jak se dostat k flašce je prvořadý. Já osobně jsem 6 let denodenně
prohrával a nebýt rodičů , tak třeba vykrvácím, když jsem
se podřezal, byl jsem odtáhnut, když jsem chtěl skočit
pod tirák a kdyby jste mě viděli dnes , tak vidíte
dobře oblečeného čtyřicátníka, sportovce, nekonfliktního
se spousty kamarádů. A to jenom tím, že jsem zatnul
zuby a dostal pomoc rodičů a sestry. Denně 6 let.
Takže fakt je takový , že i alkoholik je člověk , je nemocný a pokud je dobrá vůle , tak se někteří z toho
i dostanou.

Gabina  11.03.10 19:21

ja jsem myslela že jste žena ,ale je vydět že i chlap dokáže řít jak žil a přizná že udělal něco hodně špatného ,muj manžel to přiznal až když byl po léčení ale některé věci a skutečnosti co dělal do tet nechce připustit je mi 28 let mam 6 dceru a z toho jsem byla dohromady 4 roky byla skoro na praškach A jsem skoro 8 let v manželstvi ,kdyby nebylo hypotéky a ditěte davno je už rozvod taky skoušel sebevaždu snědl mi 90 prašku a začal se hrozně litovat ,když to vezmu tak nebejt mích rodiču tak jsem pod mostem a dite by mi vzali ,sestra se švagrem mi davali energii do života .mi žensky někdy nevime co od vas mame čekat a jak se zachvate a co vam zrovna šrotuje ve vaší hlavě.

Barka  11.03.10 19:35
ALKO

Pokud Váš manžel spolykal prášky a pak se litoval, tak
hrál komedii. S tím rozvodem Vám rozumím, jenom nikdo
namá právo odsoudit závislého člověka. Závislost je
nemoc. Ale pozor, Váš manžel pravděpodobně nijak těžkou
závislostí netrpí a pouze pil a dělal bengál. Mezi těžkou
závislostí a OPILCI, ČASTO AGRESINÍMI, JE diametrální
rozdíl.Denně v našem státě pijí pravidelně ti samí , ale
jejich pití , i když jsou závislími,jim nezpůsobí těžké
jak tělesné , tak psychické obtíže. Že alkohol přinese
do rodiny je trápení, ale mezi opilcem a těžce závislím
právě ten rozdíl je.

Gabina  11.03.10 20:16

byl závyslí schovával flašky od piv a od tvrdého alkoholu ,každé rano si kupoval placatici chodil na mol nebo nepřišel třeba tyden propijel peníze co nam chodili na učet ,pučova si peníze na alkohol bral si pujičky a ja třeba o tom nevěděla dˇál dluhy v hospodě a prodával do zastavárny věci ,ja pak našla jen papíry ze zastavárny lhal mi že chdí do prace zatím chodil chlastat ,pořad mi volali z prace kde je a ja ho krila

Barka  12.03.10 17:56
ALKO

Víte, on bude asi patřit k těm , kteří se dokáží docela
brzy otřepat a pokračují dál. Přišli do léčebny a za 2
dny byli takřka v pořádku. Sice pijí o život , ale v lé čebně za 2 dny vesele pojídají a kouří. Jsou závislí,
dělají bordel, ale pokud ještě dokáže vyřídit půjčku,
tedy pokud to není u lichváře , tak oni se o sebe docela
dobře umí postarat. Tzn. peníze si vždy nějak najdou.
V tomhle je s nimi největší potíž. Já jsem Vám psal , že
jsou na hraně zákona. Je to Vaše rozhodnutí, ale žít s člověkem, který je po alkoholu Vaším postrachem asi není dobré.

ome  13.03.10 17:38
vlastní zkušenost

Byl jsem alkoholik.V pos­lední etapě před skončením pití to vypadalo takto:brzo ráno 1dcl vodky,dopoledne něco málo v práci a odpoledne flaška vodky/0,5l/,někdy víno atd.,co se přihodilo a jací se sešli zrovna kámoši.Nekouřil jsem a nepil pivo,jinak vše co teklo.Stupňovaly se problémy doma,v práci a pomalu to narůstalo.Věděl jsem podvědomě,že s tím jednou přestanu ale stále jsem to odkládal.U mě to nebyla finanční záležitost,mohl jsem pít víc nijak to neohrožovalo rodinný rozpočet.Manželka už byla zoufalá,synové na mě tlačili a hrozilo to tím,že se žena ode mě odstěhuje.S pomocí její a synú jsem se sám,dobrovolně z toho dostal.Bylo to strašné,měl jsem delirium,v noci jsem viděl strašidla,múry a pod.,chtěl jsem po nich střílet,schovali mi pistol /naštěstí/,ale vydržel jsem to a stálo to za to.Už 7let nepiju a život je ůplně jiný,užívám si ho,postavili jsme dúm a každý rok ušetříme nejméně 40tis.kč které jsem propil.Každý rok za to jedeme k moří a do termálu na Slovensko.Mohl bych vyprávět dlouze ale musel bych mít posluchače,rád bych se podělil o zkušenosti.Život je přece krásný i bez alkoholu!!!!!Zkus to!!! :-) Je to super!!!

Barka  13.03.10 17:59
Ome

Klidně piš. Já osobně budu velmi pozorně naslouchat.
 Barka.

ome  13.03.10 18:32

No,budu psát ale ke komu,jsi žena nebo muž? Co chceš slyšet?

Barka  13.03.10 20:30
ALKO

Jsem muž. A piš vše kolem alkoholu. Proč jsi začal.
A proč jsi skončil. Jenom tě opravím, nebyl jsi alkoholik , ale jsi jím do smrti.

ome  13.03.10 21:02

Samozřejmě to vím,vyléčený alkoholik je mrtvý alkoholik.To nebezpečí trvá celý život.Kdybych znovu začal,bylo by to v důsledku daleko horší.Uvědomuji si nebezpečí a proto se alkoholu vyvaruji ,pevně věřím že mě to už nepotká,ale nikdy neříkej nikdy,že jo?Píšu i v druhém tématu jako Ty.
O tomto problému -alkoholismu mohu dnes klidně psát i diskutovat s kýmkoliv,nestydím se za to že jsem pil a jsem rád že v tomto okamžiku nepiju.Bohužel mám kolem sebe spoustu odstrašujících příkladů i v rodině kterým bych rád pomohl,ale to chce dva.Zatím ten druhý si myslí že nemusí přestat pít a pije jak prokopnutý.Ale to jsou diskuze na dlouho,jeden večer nestačí.Především musí v člověku být aspoň jiskřička naděje a malá snaha to změnit a taky zájem okolí,rodiny pokud ještě je nebo někoho blízkého.

Barka  13.03.10 21:10
A

Já jsem psal teď jinde. Ale řeknu to takhle, těch více
než 6 let mě držela a starala se o mě rodina , rodiče,
sestra. Od začátku do konce. Ani jednou necouvli a tak
to dobře skončilo. Sám bych nepřežil ani měsíc. Takže
z vlastní zkušenosti vím , že i když někdo blízký zatím
skončit nechce , je nutné ho podržet, třeba se časem chytí. Neznám nikoho, komu by časem chlast nepřestal vadit. A pokud má podporu , zkusí to. Třeba nevyhraje,
ale zkusí. Sám znáš jedince, kteří nemají už žádnou šanci. Jsou většinou sami a nikdo jim nepomůže. V tomhle
vidím smysl tohohle vlákna.

ome  13.03.10 21:17

Jo jo je to tak.Před Vánocemi se mi uchlastal švagr,nechtěl pomoct.Když jsme dělali pořádek,tos neviděl tu baterii chlastu.Ten pil borovičku po litrech až mu to roztrhlo játra.Je tam.Setkal jsi se s AA klubem?

Barka  14.03.10 15:59
A

Ne, AA mě doporučovali, ale odmítnul jsem , jsem z
alkoholu navždy venku. To vím bezpečně. Utvořily se ve
mě zábrany a odpor způsobem, že bych to do sebe nenalil.
Je mě jedno, když známí vedle popíjejí, mě to ani nenapadne. A oni mě ani nenutí. Také mě ještě zůstal
rozum a vím, že kdo si dá jen jednou, tak je asi zase
ztracený. Nevím , jak bych ti to napsal , řekneš si,
nikdy neříkej nikdy, ale tak jak si alkohol mozek
pamatoval, tak teď ho přímo nesnáší. Psal jsem jedné paní, že konec pití jsem dostal jako zprávu do mozku.
To bylo v léčebně. Šel jsem domů po 6 dnech a doktor i
psycholožka o mě mluvili asi jako o blbém frajerovi.
Bylo zbytečné tam zůstávat. Dostal jsem zprávu, a od té
doby bylo po pití.Celý ten kolotoč mě proběhnul hlavou.
Nevím , co to bylo , jako by mě někdo poslal telegram.
Loni jsem přestal kouřit, koupil jsem si Champix, ani
jsem nedobral celé balení, bylo to v tom, že jsem zjistil, že oproti mé závislosti na A vlastně žádný návyk na cigarety, aspoň pro mě, nebyl. Kouřil jsem
25 let asi krabičku ,někdy i víc denně. Srovnáním s
pravým A absťákem tohle byla jen pár dnů nervozita.
 Barka.

lina  15.03.10 12:50

ahoj Barko,můj muž je agresívní v tom smyslu,že pořád kvůli něčemu řve a to skoro každý den,úplně mě psychicky deptá,najde si vždycky nějaký důvod proč řvát,nejhorší jsou víkendová dopoledne,myslím,že nemá dostatečnou dávku v těle,tak je pořád nervozní a vyvolává konflikty,vždyc­ky,ale pak vinu hází na mě,že jsem si prý začala já.

lina  15.03.10 13:07
gabina

chci taky poděkovat Gabině,že mi odpověděla,tak zlé to ještě u nás není,že by zastavil nějaké věci,do práce chodí denně,peníze zatím vydělá,aby mohl popíjet,ale zdá se mi,že nemá smysl pro nic jiného,pořád naivně doufám,že se vzpamatuje,jsme spolu 17let.Nedávno jsem s ním promluvila o léčebně,vždycky se jen rozčílil,ale ted se mnou o tom mluvil a řekl,že by tam šel,ale jen když by mohl ještě pít sem tam pivo,tak jsem mu řekla,že po léčení už se nikdy nesmí napít a on se jen zasmál a řekl,tak to bych tam nešel…jinak taky už měl různé pokuty za volantem,vždycky vyvázl,protože zaplatil..a nějaké lehčí bouračky,celkem asi tak do 90tisíc..

Barka  15.03.10 16:40
A

Je potřeba, aby si uvědomil, že když půjde na léčbu
a potom nebude pít, tak časem zjistí, že alkohol vůbec
k životu nepotřebuje, pokud pije něco každý den a potřebuje hladinku, tak je v tom a každý den , kdy oddaluje léčbu se vzdaluje od poměrně lehkého průběhu
odvykačky. To je na tom to neštěstí , že si málokdo
připustí , že problémy mu způsobuje alkohol. A také
by se mohl léčit, kvůli chování, to je průvodním jevem.
Tak to bylo i u mne, i když jsem kliďas, že alkohol
změní osobnost k obrazu svému a dotyčný všechno svaluje
na druhé. Také u toho bývá doslova vydírání. V tomto
okamžiku je alkoholem lapený a pokud s tím něco neudělá,
tak následky jsou strašné, hlavně pro něho.

marsi  24.03.10 08:15

mám za sebou 20 pobytů v léčebně.Momen­tálně piju a nevím,jak s tím zkoncovat.Jedinou léčbu,kterou jsem dotáhla do konce byla v Horních Beřkonicích,což je asi 160 km.Bohužel mi pomohla jen na 5 měsíců.

marsi  24.03.10 08:36

co to je za blbost?Antabus se dá přepít a při léčbě se dává Heminevrim proti deliriu.

Barka  24.03.10 08:45
A

Antabus jsem bez problémů přepil. Ale je to riziko a člověk může zemřít. Hemák jsem také měl a je to dobrý
lék. Ale jestli je proti delírce nevím. Mě po něm bylo
ale o poznání lépe. Já jsem byl v léčebně také mnohokrát,
a jak jsem psal , tak jsem skončil až na konci cesty,
kdy už nebylo možné dál pít. Ale neplatí to všeobecně,
někdo se propije až do smrti. Už musíš mít dostatek
zkušeností , aby jsi se mohla bránit.

len  21.04.10 21:52

ahojte všichni,jmenuji se Lenka a taky jsem měla problémy s alkoholem.Začlo to tím,že mi máma v 19ti letech umřela,pak měl manžel rakovinu a byla jsem na odvykačce v Opavě,ale nebylo to k ničemu.Rok jsem byla čistá,ale to musí člověk chtít sám a nějaká blbá odvykačka je mu k ničemu,jinak to vše bude marné.Dnes se hlídám,ale žádnej abstinant být nechci,ale ovládám se.Jen jsem chtěla říct,že člověk musí mít pevnou vůli,jinak to prostě nejde,a nějaká odvykačka je na----.Ahojte všichni

bonoušek  06.05.10 20:09
nevěřím

manžel byl tajný pijan před rokem - lži a tajnosti, v opičce agresivní..pak to prasklo..z mé strany slzy výčitky, on to svaloval na problémy v práci…to léto jsme si nezašli ani na pivko za kámoši,oslavaly brzo domů,aby neměl slinu…a pak že už nepije - tvrdej chlast, že jen trošku vína ve společnosti, po obědě někdy pivko na půl..dnes jsem objevila dvě láhve od vodky…co mám dělat???? Na pevnou vůli prostě nevěřím!!Poradte poradnu v JM , nebo i dorou léčebnu…i když vím, že pokud si to nepřizná,bude to k ničemu. Je nějaká pomoc pro nás podvedené partery

Barry  06.05.10 20:53
A

Potřebovat pomoc bude on , ne Vy. On má problém 1000 x
větší než Vy. Žádná dobrá léčebna pro alkoholika neexistuje. Z důvodu, že je tam řád a bez alkoholu.
Prošel jsem toho spoustu a bez pomoci rodiny bych byl
už mrtvý. Jediná cesta k vyléčení má heslo : CHCI.
Přeji Vám vše dobré. Barka.

bonoušek  07.05.10 06:04
děkuji

vytiskla jsem si si své dotazy a Vaši odpověď, o víkendu se budem snažit s dětmi na manžela zapůsobit, aby pochopil co je ve hře - co může ztratit,třeba i Vaše CHCI pomůže,jen se bojím zase spousty lží..Vám dodatečně blahopřeju,snad budu moct i v budoucnu manželovi

Barry  07.05.10 15:30
CH

Neexistuje žádná závislost, která by nešla překonat.
Alkoholik musí neustále překonávat absťáky dalším
alkoholem. A kvůli tomu lže a podvádí, hlavně sebe.
Přeji mu , aby začal okamžitě , protože čím jsem musel
projít já ,se nedá popsat. 6 let léčebny atd. Delirium
tremens. Halucinace. Nepředstavitelná hrůza.
Existují pouze 2 možnosti.
Držím palce.Barka.

Vladisek23
1 příspěvek 21.12.10 20:27

ahoj lenko, nastupuji na odvykačku do Opavy . Prosím mohla by jsi mi popsat trošku jak to tam chodí nebo jaké to tam je? Díky

Urtica
17 příspěvků 11.12.11 23:49

Ahoj Lenko,

pokud tvrdíte, že se hlídáte, ale abstinent být nechcete a nejste - ovšem , tak máte to pod kontrolou jste buď alkoholikem nikdy nebyla, nebo lžete sama sobě. Z formulace věty to na mě spíš dělá ten druhý dojem.
Osobně ovykačku určitě nepovažuji za zbytečnost…i když ano, je to opravdu teprve první krok..

arolh  02.07.12 08:49
potřebuji pomoct

Mám problém s alkoholem, nepotřebuji to mít každý den, nechodím ani pravidelně na pivo, ale zhruba jednou za měsíc když vyrazím tak piju dva dny i tři v kuse chci se léčit pomozte mi prosím jak to udělat děkuji.

Váš příspěvek