Chci přestat kouřit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marcel  02.05.09 20:01
chci přestat kouřit

Zdravím všechny! kouřím od puberty, nějakých šest/sedm let. moje přítelkyně má problémy s plícema a moje kouření ji očividně moc neprospívá, tak bych chtěl kvůli ní přestat kouřit. nevim, jak na to. Přestat ze dne na den, postupně omezovat, kupovat si náhražky ve formě žvýkaček nebo náplastí?? Jak se vám povedlo přestat kouřit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kristián  03.06.09 23:12
Tak přestaň :)

já jsem prostě přestal kouřit. vyhodil jsem skoro plnou krabičku do koše a už si nikdy nezapálil. Ze začátku to bylo peklo, ale nakonec jsem to zvládnul. už na cigáro nemám chuť ani když si někdo zapálí přede mnou. Přestal jsem po deseti letech. Přeju ostatním kuřákům, co chtějí přestat hodně nervů a hlavně vytrvalost ;-)

václav  18.08.09 20:26
rozhodnout se nekouřit

Zdravím, důležité je se sám rozhodnout, že přestat chci. Nemoc přítelkyně je hodně dobrá motivace, takže proč do toho nejít. Já jsem zkoušel přestat několikrát, ale pokaždé jsem se vrátil, protože jsem měl abstinenční příznaky. Ty se dají dneska léčit, každý lékař může předepsat Champix, který ty příznaky hodně omezuje. Postupně jsem s těma tabletkama snižoval dávku cigaret a nakonec přestal úplně. Vyhráno ještě nemám.

magdalena  20.02.10 23:56
ode dneška nekouřím

Kouřila jsem málo,ale dlouho, asi třicet let. Dnes přišel můj 40-ti letý syn, že má rakovinu štítné žlázy. Tak ode dneška nekouřím a už nikdy nebudu.

Bábina  16.03.10 09:27
Přestat kouřit

Kouřila jsem dost a dlouho ,ale,už je to taky dlouho,jsem si řekla:sakra,to jsi takový slaboch a srab,že potřebuješ tu zatracenou cigaretu jako berličku? Prostě jsem se na sebe pěkně naštvala.Radím lidem,jak se vyvarovat nemocem, jak zdravě žít,a snažím se jim pomáhat od bolestí,a sama co?KOUŘÍŠ!!!Tak a dost. A věřte ,že ten vstek mi pomohl přestat ihned.A nekouřím už moc let.Hurááá. ;-)

Jarka  18.03.10 14:39
Jak přestat kouřit?

Nejprve by sis měl zodpovědět otázku „Proč chci přestat“.Máš.li pádný důvod tak jsi na dobré cestě.Píšeš,že to chceš udělat kvůli přítelkyni a to je vynikající důvod proč právě teď přestat.Jednak je vidět,že jí miluješ a také chceš udělat něco pro sebe.Doporučuji přestat hned.Žádné postupné omezování,prostě dej do načaté krabičky cigaret zapalovač a hoď to do koše.Já jsem takhle přestala před sedmi lety,měla jsem jednodušší podnět,prostě jsem na to neměla.Věř mi,že je to velice jednoduché.Za ty penízky co bys prokouřil si jděte na zmrzlinu nebo na nějaké dobré papání.Odměnou Ti bude úsměv Tvé milé a čistý vzduch kolem Tebe.Žádné zažlotlé záclony,plně a zapáchjící popelníky,voňavá kůže Tvých paží až jí budeš objímat.Ano,i kůže páchne nikotinem,ale pak to bude jiné.Přeji Ti hodně štěstí Marceli a neboj,nebolí to.Budeš mít velice dobrý pocit a to opravdu za to stojí.Opatruj se. Jarka 8-)

Bábina  18.03.10 14:53
přestat kouřit

Na této stránce je jedna roda lepší nežli druhá,opravdu­.Nemyslím to ironicky,Protože všechny rady jsou o tom CHTÍT přestat.Pokud človek opravdu chce,ať už z jakéhokoliv důvodu,tak to dosáhne.Mikdy proto neříkejte musím,ale CHCI.Já když něco musím,tak už to slovo mně odrazuje.Ale když chci a moc chci,a to vy určítě chcete,tak to dokážete.Přestaňte hned, teď a bez různých šidítek.Všichni kolem mně ,kdo je používali, už zase kouří.Tady pomůže jen vůle.A jestli jste fakt CHlap s velkým CH,tak si tu za měsíc všichni co vám držíme palce přečteme N E K O U Ř Í M.Hodně štěstí. 8-)

gloern  24.03.10 08:19

Nekouřím od 7.října 2009. Koupil jsem si e.cigaretu nejdřív jsem to kombinoval a pak jsem klasické cigarety vysadil uplně, e-cigaretu jsem samotnoů kouřil cca měsíc, pak mě to už přestávalo bavit a prostě jsem přestal. Jinak po celou dobu jsem kouřil ve stejných davkách 15-25 cigaret denně. Jinak kdo chce přestat přestane a nepotřebuje k tomu podobný nesmysl.

Bábina  24.03.10 10:26
Přestat kouřit

Gratuluji,jste pro mne frajer,je vidět, že máte pevnou vůli,a když se rozhodnete,tak za tím jdete a cestu si umíte najít sám. :-D

people
56 příspěvků 02.06.10 15:34

Ahoj, pro všechny co chtějí přestat kouřit - zkuste CHAMPIX. Viz. diskuse tady http://diskuse.vitalion.cz/…champix-242/

Sama přestávám kouřit už po několikáté a s tímhle lékem je to celkem pohoda. Jinak vám všem držím palce a hodně odhodlání..

Bábina
1450 příspěvků 02.06.10 16:52
Přestat kouřit

Když chcete přestat kouřit ,či cokoliv jiného,nesmíte si říkat,MUSÍM.Musím je povinnost.Říkejte si ,CHCI.Protože chci ,je volba.A svobodná volba a vůle pomáhá možná víc než nějaké podpůrné prostředky.Ale diky bohu za ně.Pokud pomáhají dobře.A teď něco co by mělo odradit,každého kuřáka.Můj muž zemřel letos v dubnu.Ukouřil se k smrti.Proto, mohu li vám radit, prosim zkuste to a N E K U Ř T E.Přeji všem hezký večer a hodně síly a úspěchu v boji s cigaretou. 8-)

pavluskajirikova
13 příspěvků 06.06.10 22:00
prostě chtít

prostě musíš chtít. hlavně kvůli sobě. pokud chceš přestat kvůli jiným lidem, tak to nemá většinou efekt. Protože se stává, že tahle motivace po čase zmizí. chce to prostě chtít přestat kvůli sobě. jenom a jenom protože chceš, ne protože musíš. To vždycky zabere

pavluskajirikova
13 příspěvků 08.06.10 18:41

Jo ještě, matně se pamatuju, když znáný přestával kouřit, tak mu pomáhalo, když měl pořád po ruce žvýkačky nebo bonbóny :)

monikabart  16.06.10 14:49
Přestat teď hned!

Jsem po operaci srdíčka a když jsem si představila, jakej mi tam museli udělat tatarák, tak mi toho srdíčka bylo najednou líto. Takovej malinkej sval, kterej maká celej můj život a já mu mám ještě ubližovat? Ne. Je ze mně stopkuřačka. Buď flegmatik, nerozčiluj se a půjde to. :-)

JaroslavBurval  03.06.11 10:28

Souhlasim s Babinou ja prestal az kdyz mi lekari nasly na prave plici nador do te dody jsem kouril 40-50 cigaret denne prvni cigarko jsem si dal uz asi v 12 letech a to mam 50 let tak a pak nasledovala chemoterapie operace pri niz jsem prisel o pravou plicu znovu hemoterapie no a ted podekuji kazdy den za to ze se probudim da se prestat ale jen chtit tot vse a preji hodne dni bez cigaret Jarda

Steven
21 příspěvků 07.07.11 22:30

Strašně moc Ti držím palce. Steven

Steven
21 příspěvků 07.07.11 22:47

Nejvíc mne na tom baví to, jak lehce a bezproblémově si třeba moje děti můžou koupit cigarety naprosto všude supermarketem počínaje, přes restaurace, hotel, benzinovou pumpu konče. To jsem dřív než jsem přestal, fakt takhle neviděl. A už se moc nehovoří o tom, že když člověk chce přestat, tak to nebude zas až tak úplně zadarmo. Jedná se o opiátovou závislost se vším, co k tomu patří. Ale koupíš to v obchodě, kde lze koupit například karamelky. Já kouřil šedesát a ted se akorát divím, jak jsem byl blbej. To bylo jako normální, vždyt přece byly problémy:-). Nemám vůbec nic proti kuřákům, ale … specielně v tomto případě mně hodně vadí ta přetvářka obchodníků typu přiblblé nic neřešící nápisy na krabičkách cigaret o kvalitě spermatu a podobně:-). Něco s tím udělám, něco vymyslím, někoho ovlivním…:-) Zatím nevím jak nejlépe .....ono to půjde. Je to past, je to jeden z největších podrazů moderní doby. Steven

Ivanhoe62  09.02.12 11:16
Mam za sebou 5 dni bez cigarety

Přestat není nic jednoduchýho, ale nemusí to býti ani složitý.Já už to zkoušel a ted zase zkouším. Poprvé jsem selhal, ted už to nedopustím. Jasný - kde se vzala ta motivace ? Operace srdce není nic příjemnýho, tak chci doktora překvapit až tam půjdu na další a řeknu " Od tý doby co jsem tu byl jsem si nezapálil" - a už si ani nezapalím. Poprvé, když jsem přestaval, jsem si řekl, že z nejhoršího jsem venku a jedna cigareta mi neuškodí. Tak to bohužel nefunguje, právě ta jedna Vás zradí. Takže přestat a vědět, že i jedna cigareta je v podstatě popření vlastního boje. V podstatě tou jednou ubížíte sami sobě, a navíc jste zahodily veškeré své předcházející úsilí.....

atta  26.02.12 18:35

Po dlouholetém kouřeni sem se rozhodl s tim seknout. Poprve se mi podarilo po nekolika neuspěšnych pokusech vydrzet vice jak tyden nekourit. Musim priznat ze si ted uz plne věřim ze to konečne vyjde. Velky choutky na cígo řešim přejezením a přepitim a hodne mi to pomaha.Pocity mam,ze je to bez cigarety hrozna nuda ale to je pouze ten debilni dlouholetej zlozvyk.Drzim všem ostatnim palce at jim to jde jak me. :lol:

Tom696
98 příspěvků 26.02.12 19:21
to atta

Čau tady Tom. Je to skvělý, že vůbec řešíš problém. To znamená kouření. Já přestal v květnu minulého roku, prošel jsem spoustou pokusů a omylů, protože to bylo celkem strašný, nebudu lhát. Píšeš, řešíš to jídlem a pitím. V poho. Cesta. Pokud máš zájem o luxusní řešení problému, aniž bys do sebe sral psychoprášky, tak mi napiš do schránky. A nebudeš se muset ani přejídat ani přepíjet, ani platit přiblblé biorezonance ani do sebe cpát psychoprášky typu Champix, který mne fakt sundali. Mé řešení v rámci EU není legální, ale čistě například je to řešení, které přijali finští hokejoví mistři světa. Hezký večer. It s up to You. Tom

Sobyna  28.02.12 22:49
nekuřácké hospůdky, bárky a tak...

Ahoj přestat kouřit je stejné jako ode dneška držím dietu … :o( …těžké a takový nekonečný boj… já určitě doporučuji při přestávání kouřit začít chodit do nekuřáckých barů, kaváren, restaurací …a že jich je ..máte nějaké zkušenosti??? :)

Tom696
98 příspěvků 28.02.12 23:00
to Sobyna

Ber můj názor prosím v dobrém. Nejde mi o konfrontaci. Dieta je ukrutný nesmysl. Znám pána, který patří mezi absolutní intelektuální špičku, kterého znám, a ten drží měsíc Herbalife a koncem dietky se těší na sobotu, kdy bude po tom měsíci utrpení kachna. Blbost. Změna života. Nekouřit? Jasně. Udělat to tak, že něco zmizí a dělat jakoby nic a bude jednou dobře? Ale nebude. Absolutní blbost. Nekouřit. Ano. Ale dát si dohromady argumenty, proč to dělám. Tady nepomůžu, to je individuální. Vznikne vakuum, které je třeba vykrýt. Abych byl konkrétnější, u mně tak dvacet třicet procent vykryl veliký, temperamentní pes. Je potřeba mít jasno v tom, co to přinese. A to je individuální. Čistě například dalších dvacet procent pro mne je fakt, že doma to nesmrdí jako v non stop putyce a auto mi voní a nepřipadám si tam jako ve chlévě. Ale to je individuální. Ale dá se to. Hodně štěstí. Tom

Sobyna  28.02.12 23:05
to Tom696

Tome myslím, že v podstatě mluvíme oba o tom samém ..... :o) možná mám horší vyjadřovací schopnosti… nemluvím o tom držet dietu a po měsíci se nacpat čokoládou …ale o tom změnit životní styl …a přemýšlet proč, co vlastně chci a tad..... přestala jsem kouřit a zároveň schodila 20 kilo …
Hodně štěstí i Tobě :o)

Tom696
98 příspěvků 28.02.12 23:18
to Sobyna

Přestalas kouřit a shodila dvacet kilo? Nemám slov. Hluboce se ukláním před skutečnou osobností diskuse. Další slova … zbytečná. Hodně štěsí a ať jsou tyto změny trvalé:-) Tom

Lojza Vřídlo  07.03.12 21:45

To jsou opravdu rady nad zlato,zahoď krabičku a přestaň.Já už jich takhle vyházel a hulim pořád.Nejhorší by to pro mě bylo ráno,jdu na záchod a jediné na co myslim je si zapálit a z hlavy to nedostanu,je to každé ráno,jako kdybych zapomněl něco důležitého a mozek mi to neustále připomíná,kolikrát ani chuť nemam,přesto tu dávku nikotinu do sebe nacpu,většinou tři do snídaně,pak už mi to mozek tak urputně nepřipomíná.Ná­plasti na mě nemají vůbec žádný účinek a ze žvýkaček je mi zle a i když je mi zle,tak si zapalim,samozřejmě je mi ještě hůře,tak přestanu žvýkat.Jestli to bude jen na vůli,tak nemam žádnou šanci.Už to leze do peněz a zdravotní potíže už se taky dostavily.

Tom696
98 příspěvků 07.03.12 21:56
Lojza Vřídlo

Tak jednu radu nad zlato Ti dám. Sem se nesmí dávat odkazy, jinak budu vymazán. Jdi na český server, který Ti umožní informace ze zahraničí a zadej si třeba Thunder chrome blue long plus. Když Tě to zaujme, napiš. Tom

Lojza Vřídlo  07.03.12 22:15

Díky Tome,zatím jsem to našel jen v angličtině a tu řeč neovládám,pracuji léta v Německu a i tam se s bídou domluvím,budu ale pátrat a snad narazím na překlad,zatím díky.

Tom696
98 příspěvků 07.03.12 22:40
Lojza Vřídlo

Ok, respektuji Tvé zatím díky. Neboj, nejsem dealer, mám to od kamarádů sportovců. A fakt to funguje. A pokud budeš kouřit, tady Ti takzvaní odborníci hodně kecaj, ale základní věci se tady nedovíš, tak hlavně nedělej jednu věc. Nenechávej cigarety dlouho otevřené, nenechávej je v teple, ideální by bylo je mít v chladničce, ne na mrazáku a hlavně, nenechávat je v autě na sluníčku. Tím zmńohonásobíš škodlivost jedné jediné cigarety. Je to dáno tím, že minimálně zečtyřnásobíš hladinu tzv specifických nitrosaminů. Hezký večer Tom

Tom696
98 příspěvků 07.03.12 22:42
Lojza Vřídlo

Nechtěl jsem urazit lidi na diskusi, ale takové ty quasi odborníky lékaře, co Ti řeknou, že když přestaneš, že se budeš cítit lépe, což víš i bez nich. Tom

Ivanhoe-one  30.03.12 21:42
By jste potřebovali mou radu

Odnaučený kuřák

Já přestal sám, bez ničeho, ale je to teprve dva měsíce…mám za sebou pár pokusů a vše co tu píšete jsem prožil…kdsybych nepřestal udělal bych při dalším pokusu toto :

1. Jsem přesvědčen že opravdu končím, tudíž už nikdy nevemu cigaretu, já už si svoje odkouřil, děkuji stačilo
  2. Zajdu do centra pro odvykání kouření
  3. Nechám si předepsat Champix - snad jedno z mála co funguje, i když ani biorezonance není špatná (též jsem byl)
  4. Vydržím, neboť už to dnes leze do peněz a bude hůře

Tom444
51 příspěvků 30.03.12 21:52
Ivanhoe-one

A jakpak se cítíme po ránu, odnaučený kuřáku:-)? Odnaučený kuřák Tom

Ivanhoe-one  31.03.12 08:16

To Tom444
No po ránu jako v poledne, já žádnou změnu výrazně nevidím, mimo nějakých těch hlenů jež se vždy musej vykašlávat, samozřejmě už cítím kuřáky a kouř velice intenzivně…já jsem ovšem nebyl žádnej starej chrchlák, navíc jsem kolem sebe měl vždy super zdravý vzduch a povětří, kde si chrchláci choděj léčit plíce :roll:
Největší změna je už nemusím hlídat abych měl u sebe cigarety, aby mi nedošli, abych měl zásobu, a samozřejmě čím si zapálit- nevěřily by jste jak Vám to zaměstnává mozek :mavam: …ovšem toho času co jsem získal, co teď s ním, a co s těmi kily co mám navíc (ale to už jsem měl- to je jiný příběh)

linaLINA  11.10.12 16:30
SUPER

JE DOKTOR PROKOPJUK, JE TO BEZ ABST. PRIZNAKU. NEKOURIM UZ PRES MESIC, ANI
JSEM NEPRIBRALA A NA CIGO SI ANI NEVZPOMENU. PAN DOKTOR DELA BIOKODOVANI PROTI
KOURENI, STOJI TO NECO, ALE KDYZ SI CLOVEK NEKUPUJE CIGARETY, TAK JE TO HNED
ZPATKY. DOPORUCUJI, JE TO BOMBA.

DimaR  10.12.12 14:08
Jak přestat kouřit

Ke dnešnímu dni je to půl roku, co nekouřím, a vůbec mne to nechybí. Věřte tomu nebo ne, pomohla mně přestat kouřit kvantová fyzika. Jde o naši mysl. Jak je možné, že mysl má silu ovlivňovat hmotu? Ukázku, hodně krát ověřovanou vědci, lze podívat na youtube. Podle dokumentu „Co my jen víme“ a výzkumu dalších vědců, hmota nakonec vůbec není hmotná. Já to pochopil tak, že trpíme vlastní halucinaci a připoutanosti k něčímu pevnému nezměnnemu. Vysvětlím jak to myslím: třeba vlastní pokoj, kdys zhasneme světlo v pokojíčku, tak cítíme změnu. Nejvíce poznáme změnu, když ten pokoj je cizí. Jak to? Ten pokoj je pořad stejný, ale my cítíme rozdíl, já tomu i říkám halucinaci. Nakonec je cela naše realita cela propletená našim tvrzením, anebo halucinaci.

Potom jsem zjistil, že od malinká hledáme útočiště. V dětství útočiště vidíme v rodičích, později zjistíme, že rodiče nejsou všemohoucí, nezachrání nás od smrti anebo ostatních problémů, tak hledáme útočiště v cigaretách anebo alkoholu, v jídle atd.. Tak jsem se říkám: jsem pánem svého životu? Je cigareta silnější než JA? Dokonce i JA je pro mě záhada. Kdo je JA? Kde je? Například když říkám, že JA zlobivý to znamená že jsem zlobivý pořad? Ne, nejsem pořad. Tak kdo je teda zlobivý, kde nachází? Asi to bude jen okamžik mého vědomi, když zlobím, tak ze kdo je teda JA? Rozhod jsem se zbavit svých halucinaci a s lehkosti jsem přestal kouřit, mění se cely můj svět. Co když závislost je pouhá halucinace? Napište svoje názory a hodně štěstí.

Narden  15.04.13 22:27
Jak přestat kouřit

Ahoj, tak jsem tak pročetl tuhle diskuzi a neb jsem se nedávno taky rozhod přestat kouřit, musím přispět. Někdo tady zmiňoval tu biorezonanci, tak to je blbost na entou, byl jsem na tom a je to totální hovadina, vyhozenejch pár stovek, aspoň že čas to nežere. Já teď váhám mezi nějakým tím lékem, říkala mi o něm doktorka, ale prej může mít celkem brutální vedlejší účinky a stojí to skoro pět tisíc. Někdo má prý po něm deprese a bolest hlavy, nespavost atd. Víte o tom někdo něco? Přestat kouřit chci na sto procent, zda ale tohle stojí za to, nevím. Druhá věc je nějaká novinka, seminář odvykání kouření, říkali mi o tom na plicním a prý asi tři čtvrtiny lidí s tím skončí. Nebyl jste někdo? Je to přes web exkuraci.cz, jsem přihlášenej tak mě zajímá, do čeho jdu, vypadá to slibně…napíšu pak, kdyby to fungovalo, pokud jste na tom ale někdo byl, dejte vědět at tam nejdu zbytečně. Píšou, že vracej peníze pokud člověk znovna začne, by to mohlo proto fungovat, ale to se mi nějak nezdá tyhle garance…Zatím,, Adam Švadlena.

trvalka  21.04.13 19:00
Milý Atto

Hledám články na téma, jak přestat kouřit, hledám podobnost s mým „případem“. Letos mi bude 63 let, kouřím snad od 15roků. Když jsem měla vážný důvod, jako bylo těhotenství, okamžitě jsem přestala, aniž by mi to dělalo problémy. Kdy jsem znovu začínala již nevím, ale byla to asi berlička při řešení nějakých problémů. Dnes jsem sama, snažím se tvářit, jako že jsem samostatná jednotka, která všechno zvládne, ale kouřím, abych to ustála. Při kařdé cigaretě mám výčitky svědomí. Chtěla bych přestat, ale nejde mi to. Já bych si snad již přála ten infarkt aby mě donutil přestat. Sama na to nemám. Zatím pa, Jana Napiš mi cokoliv, pa, doufám, že jsi v pořádku. :mavam:

petrnaku
3 příspěvky 28.05.13 13:35

Mě pomohla knížka od Ivo Tomana, ale jen jsem to omezil. :(

ctihodnymuz
10 příspěvků 01.08.13 18:44

Nekouřím 15 let. Moje zkušenost a rada je velmi jednoduchá a zcela účinná. Přestaň to HNED kupovat. Prostě to už vůbec NIKDY nekupuj. Loudit cígo můžeš, on ti sem tam někdo něco dá, postojíš, posedíš, pokecáš. Za pár měsíců už budeš dlužit cígo všem a hanba tě bude fackovat. Budeš se cejtit blbě, jednak jako vyžírka, jednak jako slaboch. A to zabere. A přestaneš úplně. Jen to okamžitě přestaň kupovat. A je to. Věř mi, funguje to! A mimoto. Jak se budeš očišťovat, časem zjistíš, že to strašně smrdí. Pak až přijdeš z hospody, prosáklá tím smradem, všechny šaty svlékneš už v předsíni, doneseš je do pračky a pjdeš si ještě umýt hlavu. Tak je to hrozné, pro člověka, který je čistý, ČISTÝ! A to ty budeš! Tehdy zjistíš, jaký to je rozdíl - kouřit a nekouřit.
Držím palce!

plska  09.08.13 14:03
biorezonance

Zdravím, super léčba jak přestat kouřit je Biorezonance!! manžel kouřil 20 let 20 až 30 cigaret denně. Chtěl přestat kouřit, ale aby zahodil krabičku a přestal na to neměl vůli. objednala jsem ho na Biorezonanci v Brně a funguje to úžasně. nějhorší je první dva dny, ale musíte chtít přestat s donucením to nemá cenu. Držím palce

vakavaka  26.08.13 14:51
Zatím prakticky nikdo neví,

Že závislost na nikotinu má charakter sinusoidy. Neměl jsem problém nekouřit a proto jsem klidně třeba po půl roce znovu začal. Více na http://karst.blog.idnes.cz/…jako-ja.html
Teď už sedm roku nekouřím a nemíním už začít. Když jsem přestal kouřit ještě asi měsíc jsem nosil cigarety v kapse, než jsem je vyhodil. Není to jenom otázka pevné vůle. Pokud přečtete článek v odkazu rád bych znal váš názor

evik13  14.12.13 12:03
jak správně přestat kouřit

Dobrý den, taky potřebuji poradit. kouřím už od puberty, ráda bych s tím přestala. je mi 23 a klidně vydržím bez cigaret 2-3 dny. chtěla bych přestat úplně, ale spousta lidí v mém okolí říká, že přestat ze dne na den není vůbec zdravý a tělu by to uškodilo…poradíte mi, jestli mám cigarety omezovat nebo si pořídit nějakou náhradu jako žvýkačky, náplasti apod.? děkuji

suruku  29.12.13 16:06

Ahoj, zkus se vrátit na první stránku na diskusi Zkušenosti s lékem Champix. Já za pomoci Champixu nekouřím bez několika dnů rok…Suruku

Martinmartin  10.02.14 06:34
Moje metoda

Dobrý den, kouřil jsem cca 15let. Vždy když jsem zkoušel přestat měl jsem absťáky jak bejk. Jednou jsem pil víc než obvykle a při tom kouřil a kouřil.
Ráno přišla kocovina jako vrata. Bylo mi zle :oops: a chuť na cígo mě přešla. Už 4,5 měsíce nekouřím a je mi fajn. Hlavně mám radost sám ze sebe. A od té doby netrpím na kocoviny. :potlesk:

midlina  03.04.14 14:19
už 2 týdny

Už 2 týden nekouřím. Kouřila jsem asi 35 let, tak 5 až 8 kousků denně. Tento rok jsem měla už 3× problém s průduškami a řekla jsem si dost. Přes den v práci je to dobrý, ale večer je to hrozný, koupila jsem žvýkačky Nicorette a pomáhá to. Doufám, že to dotáhnu do zdárného konce. M. :lol:

Elena 8  04.04.14 23:17
silice od doterry

Nejen na kouření, alkohol, drogy včetně onemocnění, proniká do buněčné membrány a za života jedince transformuje bunku napište si o info jak to ziskat na muj email Helena

Pedroooo  25.05.14 13:33
Taky s tím končím

Čau, já zkusil náhražky ala náplasti a žvejkačky, nevedlo to ale k ničemu. Jakmile jsem je přestal užívat, hned jsem byl zase u cigára. Žena byla na nějaký odvykací terapii přes exkuraci.cz a už půl roku nekouří, nevim jak to udělali s ní. Já jsem ale trošku tvrdší oříšek, kouřím čtyřicet denně a cokoliv jsem zkusil tak nezabralo. Nebyl jste někdo taky na té terapii, myslím tím takhle silný kuřák? Prý se to používá i při léčbě drogových závislostí, tak se toho trošku děsím. Nebo kdo z Vás dokázal taky přestat při dvou krabkách denně? Díky za rady případně, Petr Čejka.

MarcelaKnotkova  25.05.14 15:10
Osobni zkusenost

Ahoj Petře, tak to budu váš člověk - vzhledem k tomu, že jsem kouřila 30 cigaret denně, tak se za silného kuřáka považuji (na vašich 40 nemám, ale když jsem byla v hospodě, tak padly někdy i tři krabky). Na této terapii jsem byla a bylo to neuvěřitelně snadné…
Nevím, jestli si to ještě dobře pamatuju (už jsou to dva roky) a asi to nedokážu úplně přesně popsat, ale šlo tam o to, že vás jakoby naučí myslet jako nekuřák. Třeba dneska když vidím kuřáka, tak se na něj kouknu a řeknu si, hmm chudák, taková jsem taky byla, ale není tam ani špatka závisti. A když mám někdy špatný den, tak mě vždycky potěší myšlenka na to, že už jsem z toho venku. Fakt moc doporučuji :)

suruku  25.05.14 19:50

Doporučuji champix…je na lékařský předpis a já nekouřím už rok a půl…Informace na netu a lépe u obv. lékaře, nebo ma diskusi Zkušenosti s lékem Champix…Suruku

matyas123
1 příspěvek 20.10.14 17:23
rodice huli

Pomostemi moji rodice mají ve skrince krabku cigar bojim se o jejich zdravi. :zed:

Annnnys  26.11.14 15:20
stevie

Ahoj, chtela bych taky prispet do diskuze a poradit vsem co se snaží prestat kouřit. Ja jsem na to přisla uplnou nahodou, kdyz sem chtela zhubnout. Myslela jsem si ze po sladkem, tedy i po cukru se nejvice pribíra na vaze, tak jsem hledala jinou alternativu a zakoupila si v obchode stevii, malinky prasecky pripominajici umele sladidlo. Zjistila jsem ze, kdyz si udelam stavu a do ni hodim tri pilulky stevie, ze nemam po tom vubec zadnou chut na cigaretu, vydrží to i nekolik hodin, dokud si nedam normalni piti bez stevie, nebo kafe, to si zasadne sladim cukrem.Ale po te stevii opravdu nepotrebuji kourit, prijde mi to jak malý zazrak, tak zkuste, myslim ze nebudete litovat, ja stevii proste :potlesk: :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie