Cukrovka a alkohol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mr. T  05.05.09 20:53
Cukrovka a alkohol

zdravím všechny cukrovkáře i ostatní! Co vy a alkohol? Odpíráte si ho kvůli cukrovce? Já neměl pivo ani nepamatuju, ale na druhou stranu si občas dáme se ženou vínko večer. Myslíte, že to moje tělo dokáže zvládnout nebo bych měl alkohol úplně vypustit??

Reakce:

leopold  01.06.09 10:54
alkohol nikdy

jestli máš cukrovku, měl bys alkohol úplně vynechat! co takhle začít si vážit vlastního zdraví??

Bábina
1450 příspěvků 01.11.10 18:16
Diabetes a alkohol

To opravdu nejde dohromady.To je tak na špitál.

Dr.House
622 příspěvků 01.11.10 18:57

proč ne?…vražte do sebe pár pivek, doražte to pár panákama slivovice nebo vodky, co hrdlo ráčí…opilý cukráři se pitvaj nejlíp…na tom se mladí medici hodně naučí i co se táče diagnosti a příčiny smrti…jen tak dál… a nebo vynechte alkohol a zkuste žíít, věřte mi, je to lepší než ležen na pitevním stole…

Bábina
1450 příspěvků 08.11.10 17:52
Diabetes a alkohol

Nevím jak se pitvá opilý cukrář,či jakýkoliv opilec.Ale vím,že kdo je ke svému tělu zodpovědný a chce se dožít vysokého věku na svých vlastních nohách,by alkohol měl ze svého „jídelníčku“ vynechat.Nemusíte padnout do rukou přímo doktorovy v pitevně,stačí na sále,kde Vám budou odřezávat třeba jen nohu.Ale každého je to svobodná volba.Máte na vybranou,bez alkoholu se dají užívat radosti života také,nebo ta Househo pitevna.

Dr.House
622 příspěvků 10.11.10 19:53

jak to vypadá?…no nevypadá to hezky…játra jsou jak cihla - mozek taky a ještě je cítit po zelím, no a mám pokračovat?…

franta11  16.03.11 21:34
cukrovka a alkohol

Tak asi taky žiju v omylu. mam taky cukrovku a pivo si nedávám ale večer u telky se ženou bílé vínko, řikam si že alkohol rozšiřuje cévy a spaluje cukry co vy na to?

LuKe S  18.08.11 23:10
◄◄

JA piju každy den skoro a mam cukrovku uz 5 let… zatim zadne problemy nemam .. spis uz me tady nebavi zit tk vubec nevim x/ :(

eliot
15 příspěvků 23.08.11 19:07
alkáči

Zdravim, jeden muj pribuznej ma cukrovku 1, uz 20let, chlasta jak duha celej zivot, myslim ze tak dvacet let urcite, zmakne denne tak 10piv semtam k tomu nejaka vodka. Dny kdy si da jen dve tri pivka by se u nej dali spocitat na prstech. Zdravotne je na tom dost spatne, prave kvuli tomu alkoholu, kdyz to porovnam s manzelem ktery je take diabetik, ale zivotospravu jaks taks dodrzuje je to sto a jedno.

Příspěvek upraven 27.12.11 v 22:04

paja koutna  27.12.11 12:18
mě pomohlo tohle

Hledala jsem na internetu, jestli by nešlo nějak zjistit, jestli mám cukrovku, protože jsem začala mít pochybnosti. a docela mě to uklidnilo v podstatě šlo o stejné otázky, na které ptá doktor

oxanečka  08.03.12 16:06
cukrovka a alkohol?

Mám doma taky cukrovkáře který má rád pivečko a taky vínečko. Nezastaví se na jednom štamprlíku , ale pije dokud neuvidí v láhvi dno.. :D :D A když ho uvidí tak je moc spokojený a jde domu osmičkou… :mavam: :P :cert: :D :lol: :zed: A potom o de mě dostane po tej jeho blbej hlavě.. :mavam: :andel: Z pozdravem jeho milovaná manželka :oops: ;)

oxanečka  14.03.12 18:18
cukrovka a alkohol
oxanečka píše:
Mám doma taky cukrovkáře který má rád pivečko a taky vínečko. Nezastaví se na jednom štamprlíku , ale pije dokud neuvidí v láhvi dno.. :D :D A když ho uvidí tak je moc spokojený a jde domu osmičkou… :mavam: :P :cert: :D :lol: :zed: A potom o de mě dostane po tej jeho blbej hlavě.. :mavam: :andel: Z pozdravem jeho milovaná manželka :oops: ;)

robozn  11.01.13 20:20
cukr a alkohol

Zdravím a dám sem také příspěvek. Je mi 36 let, jsem diabetik od 25 let, nyní 2 roky na inzulinu.do doby než mi diagnostikovali diabetes sem nenáviděl alkohol. po nasazení inzulinu sem na to rezignoval. Zamiloval jsem si bílé víno. Názory na alkohol se různí, ale když už do sebe píchám ten inzulín, o němž se také člověk dočte moudra, proč se nenapít? Doktoři by jen doporučovali, omezovali, copak už ta dieta není málo? prostě víno je opravdu lék. je lepší na doporučení nejaký veltlínek, má nejmín cukru. Zdravím ze Znojma a nenechte ze sebe jen dělat pokusné králíky. Život se má žít, a ne přežívat. :hug:

EFfgsdrg  04.02.13 14:56
SOUHLAS
@robozn píše:
Zdravím a dám sem také příspěvek. Je mi 36 let, jsem diabetik od 25 let, nyní 2 roky na inzulinu.do doby než mi diagnostikovali diabetes sem nenáviděl alkohol. po nasazení inzulinu sem na to rezignoval. Zamiloval jsem si bílé víno. Názory na alkohol se různí, ale když už do sebe píchám ten inzulín, o němž se také člověk dočte moudra, proč se nenapít? Doktoři by jen doporučovali, omezovali, copak už ta dieta není málo? prostě víno je opravdu lék. je lepší na doporučení nejaký veltlínek, má nejmín cukru. Zdravím ze Znojma a nenechte ze sebe jen dělat pokusné králíky. Život se má žít, a ne přežívat. :hug:

jarda167  10.07.13 13:10
víno a cukrovka

Nevím, jak moc a co komu škodí. Já mám například kladný přístup k vínu. A nemyslím si že škodí 2-3 deci večer. A to už poslední tři roky. Do špitálu jsem šel s 23 mml, dnes mám ráno 6.1 průměr A jsem na pilulkách. Pozor ovšem na Verospiron. Víno na verospiron může být nekontrolovaný průjem. Jinak na zdraví ale míň.

ctihodnymuz
10 příspěvků 01.08.13 18:28
cukrovka a alkohol

Je potřebí vědět, co přesně diabetes je. Diabetes I. typu je dán čistě autoimunitní akcí těla, které zničí beta buňky ve slinivce, takže tělo není schopno produkovat insulin. Jinak je ten člověk naprosto zdravý! Při správné kompensaci může jíst a pít NAPROSTO všechno! Jde jen o to, že po alkoholu se mění hladiny určitých hormonů, které ovlivňují účinek insulinu. Je tedy dobré vědět, vysledovat, co to se mnou dělá (měřit se), a rozumně reagovat.
Diabetes II. typu je dán většinou dlouhodobou špatnou životosprávou (a vrozenou disposicí, jistě). Ten člověk má insulinu mraky, ale tak si dokurvil metabolismus, že buňky, které volají po glukose, na insulin nereagují. Tam bych alkohol silně omezil.
Nu, a na závěr - dlouhodobé pití větších dávek alkoholu vede jednoznačně k poškození slinivky (akutní či chronický zánět), tedy diabetik přichází o zdroj glukagonu a insulinu, a cirhose jater, přichází o zdroj glykogenu. Dále to vede k zánětům žaludku, jícnu, k žaludečním a dvanácterníkovým vředům, praskání varixů v jícnu apod. Ani jedno si diabetik moc dovolit nemůže, už tak toho má dost!
To samé je s kouřením.

pavlinastibrova
10 příspěvků 09.03.15 12:52

Při téhle nemoci bych si vůbec s alkoholem nezahrávala…

koř12345  18.03.15 16:49
diabetik a pivo

Jsem diabetik 2.typu, léčený tabletami amaryl a jentadueto. Hodnoty glykemie mám v normě. Je pravda, že mohu pít pivo Primátor diamant (prý obsahuje méně cukru). Děkuji za odpověď.

Išta-r
5 příspěvků 23.03.15 14:38

Já bych osobně teda alkohol vynechala. já sice cukrovku nemám, ale potýká se s ní můj otec už téměř tři roky. bohužel si alkohol vůbec nedokáže odpustit, ale rozhodně mu to nedělá dobře. hlavně v kombinaci s dalšími léky se stává hrozně nepříjemný a má dost šílený kocoviny. akorát vůbec nevíme, jak mu to vymluvit, bude si dělat, co chce. takže za mě určitě alkohol ne. nikomu to neprospívá.

milusecachtova
10 příspěvků 26.03.15 09:47

Můj děda má také cukrovku, a už 10 let se nedotkl alkoholu.

nessik
10 příspěvků 19.05.15 09:39

Alkohol k cukrovce nepatří…

julka01
10 příspěvků 20.05.15 14:48

S cukrovkou si není radno zahrávat.

Azuliana  14.11.15 08:29
A teď trochu reality

Bože, vy tady zas dělate jak kdyby každý, kdo vypustí z úst slovo „alkohol“ byl automaticky ožrala nejtěšího kalibru, co končí každý den na záchytce…
Mám cukrovku, piji pivo. Jedno, maximálně dvě, třeba po dobré večeři. Glykémii mám v normě, akorát si tu kalorickou hodnotu musím kompenzovat tím, že si třeba nedám tak „velkou“ svačinu (podle tabulky výměnných jednotek). Přece jen, dva půllitry piva mají hodnotu jako 80g chleba :) Diabetolog nic nenamítá :)
Samotná nutriční sestra mi řekla, že si můžu dát třeba sklenku bílého suchého vína, akorát ji naředit vodou.
Tvrdé skoro nepiji.

Doufám, že tahle „realističtější“ zkušenost pomohla víc, než strašení s pitevnou.

Základem je ale stejně používat hlavu a rozum!
Tak nazdraví! :D

Váš příspěvek